Firma HDI jest obecnie częścią większej firmy Warta. Polski ubezpieczyciel zakupił udziały tej firmy ponad dekadę temu. Od tego momentu obydwie firmy realizują własne założenia biznesowe. W przypadku marki HDI wybrany model działalności zakłada skupienie się na sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych. Jakie dokładnie polisy można znaleźć w ofercie HDI i co warto wiedzieć o tej firmie? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.
TU HDI – historia
Choć towarzystwo ubezpieczeniowe HDI jest obecna na polskim rynku dopiero od niespełna 20 lat, ma ona bogatą historię. Koncern został założony w 1903 roku we Frankfurcie nad Menem. Inicjatorami jego powstania byli pracownicy zatrudnieni w przemyśle hutniczo-stalowym, którzy nie mogli znaleźć ubezpieczeń dopasowanych do swoich potrzeb. To zaś skłoniło ich do założenia własnego towarzystwa. Z czasem do tej inicjatywy przyłączyli się przedsiębiorcy działający w innych branżach. Ostatecznie ubezpieczenia HDI pojawiły się w całych Niemczech!
Kolejnym krokiem w rozwoju przedsiębiorstwa była ekspansja na inne rynki. W 2002 roku koncern HDI przejął udziały polskiego towarzystwa Samopomoc. Tym samym asekurator po raz pierwszy zaczął sprzedawać swoje ubezpieczenia w Polsce. Jednakże następne lata przyniosły prawdziwą falę przejęć i krótkotrwałych współpracy.
Od 2012 roku HDI blisko współpracuje z firmą Warta. Efektem podpisanego porozumienia była fuzja, na mocy której Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji (TUIR) Warta S.A. przejęło prawa do sprzedaży świadczeń HDI. Tym samym Warta stała się głównym podmiotem odpowiedzialnym za obsługę działalności HDI w Polsce.
Towarzystwo ubezpieczeniowe HDI – oferta dla klientów indywidualnych
Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta posiada bardzo bogatą ofertę ubezpieczeń. To siłą rzeczy spowodowało wprowadzenie pewnych zmian dotyczących ograniczenia dostępnego asortymentu grupy HDI. Obecnie TUIR Warta S.A. sprzedaje pod znakiem HDI następujące polisy:
Ubezpieczenia dla kierowców
- OC – ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Towarzystwo ubezpieczeniowe HDI zapewnia możliwość zakupu tej polisy w bardzo atrakcyjnej cenie.
- AC – ubezpieczenie AutoCasco pozwala zabezpieczyć samochód przed kradzieżą, dewastacją oraz wszelkimi uszkodzeniami powstałymi np. przy próbie włamania.
- NNW – nieszczęśliwe wypadki drogowe często mają bardzo dotkliwe konsekwencje. Na szczęście to ubezpieczenie zapewnia pomoc kierowcom, którzy poniosą szkody w wyniku takich zdarzeń.
- Assistance – ubezpieczenie Assistance w HDI zapewnia kierowcy całodobową pomoc w przypadku nagłych problemów z pojazdem.
- Opony – przebicie lub inne uszkodzenie opony to dość pospolita usterka. Dlatego specjalne ubezpieczenie opon w HDI pozwala kierowcy na szybką wymianę uszkodzonych opon.
- Szyby – ubezpieczenie szyb działa w podobny sposób jak ubezpieczenie opon. Kierowca może liczyć na pomoc i refundację kosztów wymiany uszkodzonej szyby.
- HDI 2000 – to unikalne ubezpieczenie gwarantuje kierowcy dodatkową rekompensatę finansową w przypadku kradzieży auta. Suma odszkodowania w ramach tego ubezpieczenia wynosi 2000 złotych. Te pieniądze można wykorzystać np. na wynajęcie samochodu lub zakup biletów umożliwiających korzystanie z komunikacji publicznej.
Ubezpieczenia turystyczne
Kiedyś na stronie internetowej HDI można było znaleźć ubezpieczenia turystyczne. Obecnie wzmianka o takich świadczeniach pozostała jedynie na stronie warszawskiego oddziału HDI.
Ubezpieczenia dla rolników
- OC Rolnika – wszystkie osoby prowadzące gospodarstwa rolne muszą posiadać ważne ubezpieczenie OC. Dlatego asekurator pozwala na łatwe i szybkie kupienie tych obowiązkowych polis.
- Ubezpieczenie budynków gospodarstwa – jest to drugie z obowiązkowych ubezpieczeń dla rolników. Taka polisa zabezpiecza wszystkie obiekty wchodzące w skład danego gospodarstwa.
- Dobrowolne ubezpieczenie mienia – zakres obydwu wymienionych polis nie jest kompleksowy. Dlatego każdy właściciel gospodarstwa może uzupełnić zakres posiadanych gwarancji ubezpieczeniowych poprzez zakup dobrowolnego świadczenia.
TU HDI – ubezpieczenia dla firm
TUIR Warta S.A. prowadzi również sprzedaż ubezpieczeń dla firm i przedsiębiorstw. Niektóre takie świadczenia są sygnowane logiem HDI:
- HDI Firma Plus – jest to szeroki pakiet świadczeń dla przedsiębiorców. Jego zakres obejmuje między innymi: ochronę mienia, zabezpieczenie transportów i ubezpieczenie OC.
- Samochód – flota służbowych pojazdów stanowi istotną część majątku wielu firm. Dlatego asekurator umożliwia zakup polisy, która zapewni kompleksową ochronę firmowych samochodów.
- Grupowe ubezpieczenie na życie dla pracowników oraz ich rodzin.
TU HDI – kontakt, infolinia i e-mail
Nawiązanie kontaktu z asekuratorem jest możliwe poprzez kilka kanałów:
- Infolinia działa pod numerem – +48 (22) 449 99 99
Uwaga!
Konsultanci HDI przekazują informacje dotyczące ubezpieczeń tylko w godzinach 8:00-20:00 i 8:00-16:00 w soboty. Jedynym wyjątkiem będzie kontakt w celu zgłoszenia szkody, ponieważ to jest możliwe codziennie przez całą dobę. - Formularze ubezpieczeniowe i inne dokumenty związane z obsługą klienta można znaleźć na stronie – https://hdiubezpieczenia.pl/napisz-do-nas.
- Adres do korespondencji pocztowej – Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A., ul. Łagiewnicka 33A, 30-417 Kraków.
Zgłoszenie i likwidacja szkody HDI – jak przebiega?
Zgłoszenie szkody HDI można wykonać na dwa sposoby. Pierwszą metodą jest telefon na całodobową infolinię. Jest ona dostępna pod numerem – +48 (22) 449 99 99. Natomiast drugim dostępnym rozwiązaniem jest specjalny formularz do zgłaszania szkód.
Likwidacja szkody HDI przebiega przy zachowaniu jasnych i przejrzystych procedur ubezpieczeniowych. Dzięki temu usuwanie szkód ubezpieczeniowych w HDI trwa znacznie krócej. Wszelkie informacje dotyczące przebiegu poszczególnych procedur również zostały zamieszczone na stronie internetowej asekuratora.
Najważniejsze informacje:
- Towarzystwo HDI działa na polskim rynku od kilkunastu lat. Jednak jego historia jest dużo bogatsza i sięga początku ubiegłego wieku. Jeżeli chodzi o działalność HDI w Polsce, od 2012 roku marka ta należy do firmy Warta.
- Fuzja HDI z Wartą doprowadziła do wypracowania bardzo konkretnego modelu biznesowego. Zgodnie z nim HDI ma skupić się na sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych związanych z prywatnymi i firmowymi pojazdami.
- W ofercie tego asekuratora można więc odnaleźć przede wszystkim liczne polisy dla kierowców. Oczywiście dotyczy to zarówno obowiązkowych ubezpieczeń OC, jak i licznych świadczeń dobrowolnych.
- Dodatkowym elementem oferty HDI są ubezpieczenia dla rolników oraz polisy przeznaczone dla firmowych samochodów. W tej kategorii można znaleźć kilka ciekawych świadczeń, dlatego warto się z nią zapoznać.
- Towarzystwo HDI uruchomiło całodobową infolinię assistance dla swoich klientów. Dzięki niej osoby potrzebujące pomocy mogą liczyć na szybkie uzyskanie wsparcia. W pozostałych przypadkach szkody HDI można wygodnie zgłosić online.
FAQ - Najczęsciej zadawane pytania
- Co to za firma HDI?
- Towarzystwo ubezpieczeniowe HDI pojawiło się na polskim rynku na początku XXI wieku. Jednak w 2012 roku udziały HDI zostały wykupione przez firmę Warta. Od tamtego momentu to właśnie TU Warta odpowiada za tworzenie oferty HDI.
- Jakie ubezpieczenia sprzedaje firma HDI?
- Fundamentem oferty HDI są ubezpieczenia komunikacyjne przeznaczone zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Oprócz tego w ofercie asekuratora można także znaleźć nieliczne inne świadczenia, czego przykładem są ubezpieczenia dla rolników.
- Jak zgłosić szkodę HDI?
- W przypadku szkód z tytułu assistance warto skorzystać z całodobowej infolinii dla klientów HDI. W pozostałych przypadkach również można z niej skorzystać (o ile jest czynna) albo zgłosić szkodę przez internet.