Ubezpieczenie turystyczne

Kup ubezpieczenie turystyczne
Warta

Travel

WARTA Travel to zawsze:
  • ratownictwo i transport medyczny bez limitów,
  • organizacja pomocy na miejscu do 1 000 000 zł,
  • zapewnienie pokrycia szkód wyrządzonych przez Ciebie innej osobie (OC).
Warta

Indywidualne

Bepieczne Podróże Signal Iduna to zawsze ubezpieczenie:
  • kosztów leczenia, w tym:
    • kosztów ratownictwa,
    • assistance (zakres Standard/Super).
  • pomocy prawnej,
  • następstw nieszczęśliwych wypadków.
Warta

Cudzoziemcy

Bepieczne Podróże Signal Iduna to zawsze ubezpieczenie:
  • kosztów leczenia, w tym:
    • kosztów ratownictwa,
    • assistance (zakres Standard/Super).
  • pomocy prawnej,
  • następstw nieszczęśliwych wypadków.
Warta

W Polsce

Ubezpieczenie to obejmuje wypłatę świadczeń z tytułu nieszczęśliwego wypadku i związanego z tym uszczerbku na zdrowiu lub z tytułu śmierci, powstałych na terenie Polski lub w pasie przygranicznym (w zależności od wybranego zakresu terytorialnego).

Niniejszy materiał ma charakter informacyjny i reklamowy oraz nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zakres ubezpieczenia oraz wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności towarzystw ubezpieczeniowych określone są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Masz pytania? Nie wiesz który pakiet wybrać? Napisz do nas!

Światowa turystyka przeżywa obecnie okres swojego największego rozwoju. Coraz więcej osób traktuje podróżowanie jako hobby i ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. To z kolei sprawia, że popularność zyskują także ubezpieczenia turystyczne. Nie należy się jednak temu dziwić, ponieważ zakup takiej polisy jest zdecydowanie najlepszym sposobem na uzyskanie ochrony podczas planowanej podróży. Co zapewnia ubezpieczenie turystyczne i w jaki sposób możesz je kupić?

Ubezpieczenie turystyczne – co to za polisa?

Ubezpieczenie turystyczne to polisa przeznaczona dla osób udających się w podróż prywatną lub służbową. Jej podstawowym celem jest zapewnienie turyście pomocy, gdy dojdzie do wypadku lub innego groźnego wydarzenia podczas podróży. Takie polisy z założenia obejmują szerokie spektrum potencjalnych niebezpieczeństw. Z tego względu zapewniają one kompleksową ochronę.

Podstawowym świadczeniem we wszystkich ubezpieczeniach podróżnych są tzw. koszty leczenia. Ten zapis gwarantuje turyście możliwość uzyskania refundacji wydatków związanych z jego leczeniem w trakcie podróży. Jest to niezwykle istotne świadczenie, ponieważ w wielu państwach opieka medyczna dla obcokrajowców ma jedynie charakter prywatny. To z kolei oznacza, iż podróżujący muszą samodzielnie płacić za wszelkie zabiegi i opiekę lekarską. Co gorsza, wysokość wystawianych rachunków często przekracza możliwości finansowe turystów. Wówczas ubezpieczenie podróżne stanowi w zasadzie jedyny sposób na uregulowanie powstałej należności. Aby tak się stało, ubezpieczyciel musi zapewnić pomoc również w sytuacji, gdy koszty leczenia będą naprawdę wysokie. Dlatego turyści powinni wybierać polisy zapewniające wysoki limit wydatków na opiekę lekarską.

Poza kosztami leczenia ubezpieczenie turystyczne z reguły zapewnia ochronę przed następstwami nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW. Dzięki temu osoba ubezpieczona może otrzymać odszkodowanie, jeżeli podczas wyjazdu dozna uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Z reguły wysokość rekompensaty finansowej zależy od tego, jak poważny okazał się dany uszczerbek. Co więcej, niektórzy ubezpieczyciele zapewniają wówczas pomoc w formie refundacji kosztu zakupu lekarstw oraz ewentualnej rehabilitacji.

Naturalnie poszczególni asekuratorzy mogą wprowadzić do swoich polis dodatkowe świadczenia. Jak można sprawdzić ich zakres? To proste! Wszystkie kluczowe informacje znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

Jakie świadczenia dodatkowe może zapewnić ubezpieczenie turystyczne?

Bardzo powszechną praktyką jest rozszerzanie podstawowego zakresu ochrony w danej polisie. Praktycznie każdy asekurator zapewnia swoim klientom taką możliwość. Co istotne, zakres dodatkowych świadczeń zależy przede wszystkim od typu danego ubezpieczenia. Jeśli chodzi o polisy turystyczne, tutaj rozszerzona ochrona obejmuje głównie:

  • Ubezpieczenie bagażu zapewniające odszkodowanie w przypadku zgubienia, zniszczenia lub kradzieży przewożonych rzeczy.
  • Zwrot kosztów ratownictwa medycznego i poszukiwań. Jest to dodatkowy zapis uwzględniany przez niektórych ubezpieczycieli w ramach kosztów leczenia. Zapewnia on gwarancję opłacenia kosztów ratownictwa medycznego oraz poszukiwań (np. w górach lub na morzu).
  • Pomoc dla osób uprawiających sporty ekstremalne. Świadczenie tego typu powinno zostać zakupione przez wszystkich turystów, którzy podczas wyjazdu zamierzają uprawiać sporty wysokiego ryzyka. Warto jednak pamiętać, że każdy ubezpieczyciel może uznać inne formy aktywności za sporty ekstremalne. Dlatego tak ważna jest dokładna lektura OWU!
  • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym gwarantujące pokrycie kosztów szkód wyrządzonych innym osobom prywatnym, firmom lub instytucjom.
Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Które z wymienionych świadczeń powinieneś zakupić w pierwszej kolejności? Tak naprawdę to zależy wyłącznie od charakteru Twoich podróży. Przykładowo, jeżeli planujesz wyjazd narciarski w Alpy, powinieneś dodatkowo kupić ubezpieczenie od uprawiania sportów ekstremalnych. Zabierasz ze sobą drogi sprzęt fotograficzny? W takim razie warto objąć go ochroną w ramach ubezpieczenia bagażu. Wniosek jest więc prosty – kup polisę, która będzie dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb!

W jaki sposób możesz kupić ubezpieczenie turystyczne?

Obecnie niemal każdy ubezpieczyciel posiada swoją własną stronę internetową wraz z kanałem sprzedażowym. W związku z tym najłatwiej będzie po prostu kupić ubezpieczenie turystyczne online. Cała procedura zakupu jest naprawdę prosta i ogranicza się w zasadzie do kilku czynności. Jak zatem możesz skorzystać z danej oferty?

  1. Przede wszystkim musisz wybrać konkretne ubezpieczenie podróżne i dopasować jego zakres ochrony.
  2. Następnie powinieneś wypełnić stosowny formularz. Każdy asekurator wymaga podania danych osobowych, które są później używane do wygenerowania indywidualnego ubezpieczenia. Przed zatwierdzeniem formularza koniecznie sprawdź poprawność Twoich danych!
  3. Jeżeli formularz został poprawnie wypełniony, otrzymasz dalsze informacje dotyczące płatności. Co ważne, większość ubezpieczycieli korzysta z internetowych systemów płatności, dzięki czemu przelew można wykonać w kilkadziesiąt sekund.
  4. Po opłaceniu składki polisa zostanie wysłana na adres e-mail wskazany w formularzu. Dodatkowo niektóre firmy wysyłają także powiadomienie w formie wiadomości SMS.

Gdy już otrzymasz potwierdzenie i niezbędną dokumentację, powinieneś od razu zapisać numer polisy. To właśnie dzięki niemu asekurator będzie mógł szybko zidentyfikować Twoje ubezpieczenie. Numer polisy jest potrzebny zarówno przy zgłaszaniu szkody, jak i w trakcie procedury związanej z wypłatą odszkodowania.

O czym musisz pamiętać przy zakupie polisy turystycznej?

  1. Przed zakupem polisy turystycznej powinieneś dobrze zastanowić się nad wyborem danego zakresu ochrony. Zazwyczaj ubezpieczenie jest bowiem dostępne w przynajmniej kilku różnych wariantach. Ponadto istnieje możliwość wspomnianego rozszerzenia ochrony o dodatkowe świadczenia. Niestety, wiele osób kieruje się tym, że mniejszy zakres ochrony automatycznie przekłada się na niższą składkę. Jednak pamiętaj, że nie należy oszczędzać na własnym bezpieczeństwie!
  2. Niektóre ubezpieczenia podróżne (np. polisa od kosztów rezygnacji) są objęte tzw. okresem karencji, czyli czasowym zawieszeniem polisy. Taki zapis chroni asekuratora przed wszelkimi próbami wyłudzenia odszkodowania. Dlatego przed dokonaniem zakupu sprawdź, czy Twoje ubezpieczenie nie będzie przez pewien czas zawieszone!
  3. Praktycznie we wszystkich polisach turystycznych pojawiają się wyłączenia odpowiedzialności. Jest to wykaz określonych czynników, które sprawiają, że ochrona udzielana w ramach polisy przestaje obowiązywać! Zazwyczaj wyłączenie odpowiedzialności dotyczy np. uszczerbków na zdrowiu powstałych w efekcie złamania prawa lub działania pod wpływem alkoholu. Niemniej każdy ubezpieczyciel może nieco inaczej precyzować takie przypadki. W związku z tym powinieneś bezwzględnie pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z treścią OWU!
  4. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i wyjeżdżasz w podróż służbową, możesz zakupić specjalne ubezpieczenie dla biznesu. Preferencyjne warunki takiej polisy zapewnią Ci bezpieczeństwo w trakcie wszystkich delegacji i każdego wyjazdu o charakterze służbowym.
  5. Wyruszasz w podróż z całą rodziną? W takim razie zastanów się nad skorzystaniem z oferty ubezpieczenia grupowego. Dzięki temu polisa obejmie ochroną również Twoich bliskich, a wysokość jej składki wciąż pozostanie atrakcyjna!

Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje spokój i bezpieczeństwo zarówno w trakcie wyjazdu służbowego, jak i wszelkich wycieczek oraz wakacji. Oferty poszczególnych asekuratorów są naprawdę bogate, dlatego znalezienie konkretnej polisy nie stanowi żadnego problemu. Jeżeli więc planujesz podróż, nie ryzykuj! Kup ubezpieczenie i zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć