Towarzystwa Ubezpieczeniowe

TU Europa – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

TU Europa – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Towarzystwo ubezpieczeniowe Europa na pewno wyróżnia się na tle innych asekuratorów. Dowodem na to jest choćby model prowadzonej działalności, który przez lata definiował strategię sprzedażową tej marki. Otóż ubezpieczenia obsługiwane przez firmę Europa były przez lata sprzedawane wyłącznie przez biura podróży oraz inne zewnętrzne firmy. Dopiero jakiś czas temu przedstawiciele firmy Europa podjęli decyzję o rozpoczęciu samodzielnej sprzedaży świadczeń. Zatem jakie polisy może zaoferować swoim klientom TU Europa? Zapraszamy do lektury.

TU Europa – historia

Według oficjalnych danych towarzystwo ubezpieczeniowe Europa rozpoczęło swoją działalność już w 1994 roku. Jednakże dopiero 7 lat później, a więc w 2001 roku, firma pojawiła się w rejestrze przedsiębiorców KRS.

Co ciekawe, towarzystwo Europa ma zupełnie inny model biznesowy niż większość asekuratorów. Polega on na tym, że ubezpieczyciel sprzedaje swoje polisy głównie w systemie affinity. Co to oznacza? Otóż ubezpieczenia Europy są sprzedawane przez inne firmy w formie dodatku do określonego produktu bądź usługi.

Jednym z fundamentów sukcesu odniesionego przez Europę jest współpraca z biurami podróży, które oferują swoim klientom możliwość zakupu ubezpieczeń turystycznych. Oczywiście obsługą takich polis zajmuje się właśnie Europa. Dzięki temu asekurator zyskał sporą renomę i dzisiaj uchodzi za jednego z liderów branży ubezpieczeń turystycznych.

Aktualnie grupa Europa TU prowadzi również samodzielną sprzedaż polis online. Uruchomienie nowego kanału sprzedaży było niezwykle ważnym krokiem w rozwoju firmy. Od tego momentu ze świadczeń Europy może skorzystać każda zainteresowana osoba.

Siedziba firmy Europa Ubezpieczenia mieści się we Wrocławiu. Pełen adres – TU Europa S.A., ul. Gwiaździsta 62, 53-413 Wrocław.

TU Europa – polisy turystyczne

Na pewno nikogo nie zdziwi fakt, że to właśnie ubezpieczenia turystyczne są podstawowymi świadczeniami w ofercie Europy. Jednak z tego względu ich zakres i dostępność poszczególnych wariantów prezentuje się naprawdę dobrze. Jakie świadczenia obejmuje oferta firmy Europa Ubezpieczenia?

Ubezpieczenie turystyczne ITravel

Jest to podstawowa i zarazem flagowa polisa w ofercie Europy. Ubezpieczenia ITravel obejmują wszystkie najistotniejsze świadczenia, takie jak: koszty leczenia wraz z ratownictwem oraz transportem, NNW, całodobowe Assistance, ochrona przed następstwami chorób przewlekłych oraz uprawianiem sportu. Oczywiście zakres każdego z wymienionych świadczeń różni się w zależności od wybranego wariantu polisy. Ubezpieczenia ITravel są bowiem dostępne w trzech wariantach:

 1. Basic – 100 000 złotych KL, 15 000 NNW, Assistance 24.
 2. Comfort – 300 000 złotych KL, 25 000 NNW, 100 000 OC, 2 000 ochrony bagażu, 400 złotych za opóźniony lot.
 3. All inclusive – 700 000 złotych KL, 40 000 NNW, 400 000 OC, 4 000 ochrony bagażu, 600 złotych za opóźniony lot.

Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że towarzystwo ubezpieczeniowe Europa oferuje zniżki na zakup tej polisy! Mogą z nich skorzystać: osoby kupujące wyjazdy grupowe (-20%), osoby młodsze niż 25 lat (-20%) oraz rodziny (aż -50%!).

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji

Taka polisa gwarantuje zwrot pieniędzy w przypadku nagłej konieczności zrezygnowania z wykupionej podróży. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji można zakupić w dwóch pakietach:

 1. 100% – zwrot kosztów przy rezygnacji spowodowanej nagłą koniecznością (np. śmierć ubezpieczonego lub członka jego rodziny, poważne zachorowanie). Ten wariant polisy można zakupić do 30 dni przed rozpoczęciem podróży lub do 3 dni po wykupieniu wycieczki.
 2. 100% MAX – możliwość rezygnacji z dowolnego powodu. Polisę można nabyć w dniu zakupu wycieczki, o ile do jej rozpoczęcia pozostało więcej niż tydzień.

Ubezpieczenie ITravel dla osób podróżujących do Stanów Zjednoczonych Ameryki

Osoby wyjeżdżające do USA potrzebują naprawdę szerokiej ochrony. Wszystko ze względu na bardzo duże koszty związane z udzielaniem pomocy medycznej w USA. Właśnie dlatego stworzono tę polisę, która zapewnia szczególnie wysoką sumę ubezpieczenia!

Ubezpieczenie ITravel na narty lub snowboard

Takie świadczenie zostało oczywiście stworzone z myślą o osobach uprawiających sporty zimowe. Co istotne, zakres ubezpieczeń narciarskich w zasadzie nie odbiega od podstawowych wariantów polisy. Jedną różnicą są świadczenia dedykowane narciarzom oraz snowboardzistom.

TU Europa S.A. – pozostałe ubezpieczenia

Szeroki wachlarz polis turystycznych to jednak nie wszystko! Towarzystwo ubezpieczeń Europa prowadzi również sprzedaż ubezpieczeń o zupełnie innym przeznaczeniu. Obecnie w ofercie asekuratora można znaleźć:

Ubezpieczenia nieruchomości

Każda polisa w tej kategorii zawiera kilka istotnych świadczeń. Są to przede wszystkim: ubezpieczenie murów i stałych elementów od pożaru, zdarzeń losowych oraz dewastacji; ochrona cennych ruchomości oraz Home Assistance. Jeśli chodzi o dostępną ofertę ubezpieczeń nieruchomości, TU Europa umożliwia swoim klientom zakup:

 1. ubezpieczenia mieszkania MyFlat,
 2. polisy dla domu MyHouse,
 3. ubezpieczenia dla osób wynajmujących swoją nieruchomość MyProperty,
 4. ochrony lokatora MyRent,
 5. polisy chroniącej przed zdarzeniami losowymi Home Experts.

Ubezpieczenia na życie i zdrowie MyHealth

Bardzo istotną zaletą tych ubezpieczeń na życie jest fakt, że ich posiadacze mogą przeznaczyć otrzymane pieniądze na dowolny cel! Ponadto sam zakup polisy nie wymaga wcześniejszych badań lekarskich. Wypłata odszkodowania MyHealth następuje w momencie, gdy właściciel polisy: dozna zawału serca, udaru mózgu lub zachoruje na nowotwór. Co jasne, wysokość rekompensaty finansowej zależy od zakupionego wariantu. Jest więc to połączenie idei ubezpieczeń na życie i zdrowie. W ramach tego świadczenia poszkodowany może otrzymać: 10 000, 50 000 lub 100 000 złotych.

Ubezpieczenia dla sportowców

W tej kategorii można zakupić dwa pakiety:

 1. Run&Fun – jest to ubezpieczenie przeznaczone dla biegaczy. Z tego względu obejmuje ono nie tylko koszty leczenia i rehabilitacji, ale również koszty rezygnacji z imprezy biegowej.
 2. Polisa NNW dla aktywnych – to dość standardowe ubezpieczenie gwarantuje: odszkodowanie w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu, pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, a także ochronę na całym świecie.

TU Europa – kontakt, infolinia i email

Kontakt z towarzystwem Europa Ubezpieczenia jest naprawdę prosty. Każdy klient może w tym celu skorzystać z:

 • Infolinii dla klientów – +48 71 369 28 87 lub 801 500 300.
 • Adresu e-mail dla klientów – bok@tueuropa.pl.
 • Panelu „Zamów rozmowę” będącego ciekawa alternatywa dla osób, które chcą skontaktować się z pracownikiem ubezpieczyciela o wyznaczonej porze. Można go znaleźć w zakładce kontaktowej – https://tueuropa.pl/kontakt. Analogiczną możliwość daje formularz kontaktowy, który także znajduje się na podanej stronie.

Z kolei wizyta w siedzibie ubezpieczyciela jest możliwa w godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku. Towarzystwo ubezpieczeń Europa mieści się we wrocławskim Sky Tower – ul. Gwiaździsta 62, 53-413 Wrocław.

Zgłoszenie i likwidacja szkody Europa – opis procedur

Zgłoszenie szkody Europa jest możliwe na trzy sposoby. Pierwszym z nich będzie skorzystanie z aplikacji Europa, którą można znaleźć na platformie ubezpieczyciela – https://tueuropa.pl/zglos-szkode.html. Aplikacja umożliwia szybkie wprowadzenie do systemu wszystkich potrzebnych informacji oraz dokumentów. Dzięki temu samo zgłoszenie szkody Europa przebiegnie naprawdę szybko.

Drugą opcją będzie natomiast zgłoszenie telefoniczne poprzez dedykowaną infolinię. Warto jednak pamiętać o tym, że TU Europa uruchomiło kilka numerów kontaktowych:

 • ogólna infolinia do zgłaszania szkód jest dostępna pod numerem – +48 (71) 369 28 87.
 • całodobowa infolinia dla posiadaczy ubezpieczeń turystycznych działa pod numerem – +48 (22) 568 98 28.

Ostatnim sposobem jest tradycyjna wysyłka dokumentacji pocztą. W tym celu również warto odwiedzić stronę ubezpieczyciela, ponieważ znajdują się na niej wzory wymaganych dokumentów. Wystarczy więc tylko pobrać stosowny formularz, wypełnić go i przesłać na adres – Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A., ul. Gwiaździsta 62, 53-413 Wrocław.

Najważniejsze informacje:

 • Towarzystwo ubezpieczeniowe Europa jest obecne na polskim rynku już od ponad 25 lat. Mimo tego tylko nieliczne osoby kojarzą tę markę. Wynika to w głównej mierze ze specyficznego modelu działalności.
 • Otóż firma Europa w początkowym okresie działalności nie prowadziła bezpośredniej sprzedaży ubezpieczeń. Zamiast tego taką sprzedażą zajmowały się inne firmy (głównie biura podróży). Tym samym niektóre osoby kupowały polisy sygnowane logiem firmy Europa, choć wcale nie musiały o tym wiedzieć.
 • Dopiero jakiś czas temu przedstawiciele firmy zmienili swoją politykę i rozpoczęli bezpośrednią sprzedaż ubezpieczeń. To mocno ułatwiło całą procedurę, dzięki czemu obecnie tego typu polisy są dostępne dla wszystkich zainteresowanych.
 • Firma Europa jest znana głównie ze sprzedaży ubezpieczeń turystycznych. Jednak warto wiedzieć, że asekurator ten ma w swojej ofercie również inne polisy (np. ubezpieczenia na życie i zdrowie oraz polisy dla osób aktywnych).
 • Liczne świadczenia oferowane przez TU Europa mają zagwarantować udzielenie pomocy w nagłych wypadkach. Dlatego też asekurator wprowadził określone procedury pod kątem zgłaszania szkód. Takiego zgłoszenia można dokonać za pomocą strony internetowej lub poprzez telefon na infolinię.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Od kiedy działa towarzystwo ubezpieczeniowe Europa?
TU Europa działa na polskim rynku już od ponad 25 lat. Jednak dopiero jakiś czas temu asekurator rozpoczął bezpośrednią sprzedaż swoich ubezpieczeń. Wcześniej polisy Europa były sprzedawane przez inne firmy zewnętrzne, dlatego niektórzy mogą po prostu nie kojarzyć tej marki.
Jakie ubezpieczenia oferuje firma Europa?
Firma Europa słynie przede wszystkim ze sprzedaży ubezpieczeń turystycznych. Tego typu polisy przez lata były fundamentem działalności asekuratora. Jednak obecnie pod szyldem TU Europa dostępne są również: ubezpieczenia zdrowotne, polisy dla sportowców oraz inne świadczenia.
Jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia Europa?
TU Europa uruchomiła aż dwie infolinie dla swoich klientów, którzy chcą zgłosić szkodę z tytułu zawartego ubezpieczenia. Oprócz tego każdy ubezpieczony może dokonać takiego zgłoszenia za pomocą strony internetowej towarzystwa.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych