Towarzystwa Ubezpieczeniowe

Generali – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Generali – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Firma Generali jest obecnie jedną z najsilniejszych marek na europejskim rynku ubezpieczeń. Jej historia rozpoczęła się niespełna 200 lat temu, a bogate tradycje stały się fundamentem działalności Generali. Co jasne, przez lata struktura i oferta firmy się zmieniała, aby odpowiadać rynkowym trendom. Jednak przy ocenie obecnej pozycji Generali można stwierdzić, że te posunięcia były udane. Co więc warto wiedzieć o włoskim asekuratorze i jak obecnie wygląda jego oferta w Polsce? Zapraszamy do lektury.

Grupa Generali – historia

Włoskie towarzystwo ubezpieczeniowe Generali to niewątpliwie firma z tradycjami. Jej historia rozpoczyna się 26 grudnia 1831 roku we włoskim Triestrze. Tego dnia Giuseppe Lazzaro Morpurgo zarejestrował nową firmę, która przez pierwsze lata działalności rozwijała się pod berłem Habsburgów. Dzięki temu spółka mogła sprzedawać ubezpieczenia na terenie całego Cesarstwa. Niedługo później towarzystwo Generali pojawiło się w Wenecji oraz Mediolanie. Co więcej, informacje o nowym towarzystwie szybko docierały również poza granice Włoch. To z kolei sprawiało, że sprzedawane przez nie ubezpieczenia również zaczęły cieszyć się rosnącym zainteresowaniem. Z czasem działalność włoskiej grupy rozszerzyła się na inne kraje Cesarstwa. Ostatecznie ich ubezpieczenia pojawiły się w całej Europie!

Warto zaznaczyć, że nazwa Generali nie była oczywiście przypadkowa. Firma ta od początku oferowała ubezpieczenia o bardzo szerokim zakresie. To z kolei przyciągało ludzi, którzy chcieli zadbać o swoje życie, zdrowie, nieruchomości i mienie.

Burzliwa końcówka XIX wieku i początek XX wieku to trudny okres dla firmy. Dopiero zakończenie II wojny światowej przyniosło spokój, a życie ludzi w Europie powoli wracało do normy. To umożliwiło akcjonariuszom Generali wznowienie sprzedaży ubezpieczeń. Druga połowa XX wieku upłynęła pod znakiem ekspansji na inne rynki. Ostatecznie przedsiębiorstwo odzyskało swoją pozycję i obecnie jest jednym z największych europejskich towarzystw ubezpieczeniowych.

Włoska firma od 1998 roku sprzedaje ubezpieczenia także na rynku polskim. Działalność grupy Generali w Polsce koordynują 4 spółki:

  • Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,
  • życie: Generali Życie TU S.A.,
  • emerytury: Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.,
  • inwestycje: Generali Finance Sp. z o.o.

TU Generali – oferta produktów

Towarzystwo ubezpieczeniowe Generali zapewnia swoim klientom dostęp do wyjątkowo szerokiej oferty. Zasadniczo można stwierdzić, że włoskie towarzystwo pozwala kupić ubezpieczenie na każdą okazję. To stwierdzenie najlepiej obrazuje, jak szeroki jest wybór świadczeń w obecnej ofercie Generali.

Jeśli chodzi o świadczenia dla kierowców, asekurator oferuje dużo więcej niż tylko standardowe polisy OC i AC. Każdy właściciel samochodu może bowiem dodatkowo zakupić np. ubezpieczenie NNW dla siebie oraz NNW dla swojego pojazdu! Ponadto w pakiecie dostępnych usług widnieje również ubezpieczenie samochodu Autoszyby. Jak sama nazwa wskazuje, polisa zapewnia odszkodowanie na wypadek stłuczenia lub uszkodzenia szyb w pojeździe.

Bardzo interesująco prezentują się również ubezpieczenia nieruchomości. Tutaj szczególnie ciekawe jest ubezpieczenie przeznaczone dla domu lub mieszkania, które wciąż znajduje się w fazie budowy. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie zakup tej polisy na początku budowy! Ubezpieczenie tego typu umożliwia natychmiastowe zabezpieczenie nabytej nieruchomości, a także ochronę mieszkania lub domu przez cały okres budowy.

Ponadto towarzystwo ubezpieczeń Generali zapewnia także szeroką gamę polis chroniących życie oraz zdrowie. W tym przypadku ubezpieczenia są sprzedawane przez spółkę Generali Życie. Włoska firma oferuje zarówno polisy indywidualne, jak i ubezpieczenia rodzinne. Taka sama zasada jest zresztą stosowana w przypadku standardowych ubezpieczeń turystycznych oraz turystycznego NNW. To wszystko sprawia, że oferta włoskiego asekuratora wygląda bardzo atrakcyjnie, a jego ubezpieczenia cieszą się dużą renomą.

TU Generali Agro – ubezpieczenia rolne

Od pewnego czasu koncern Generali skupia się na rozwoju nowego projektu. Jest nim submarka Generali Agro, która ma odpowiadać za sprzedaż ubezpieczeń dla rolników. Co ciekawe, od niedawna pod szyldem tej marki oferowane są polisy, które kiedyś znajdowały się w ofercie polskiego TU Concordia.

Marka Generali Agro pozwala na zakup zarówno tych obowiązkowych, jak i dodatkowych ubezpieczeń dla rolników. Dzięki nim rolnicy mogą uzyskać wymaganą prawnie ochronę oraz dodatkowo zadbać o swoje gospodarstwo.

TU Generali – kontakt, infolinia i e-mail

Towarzystwo ubezpieczeniowe Generali kiedyś stawiało przede wszystkim na kontakt telefoniczny. Jednak obecnie asekurator zadbał o udostępnienie swoim klientom wielu różnych kanałów kontaktowych. Dzięki temu każdy może skorzystać z preferowanej przez siebie formy kontaktu. Oto ich wykaz:

Oczywiście włoski koncern prowadzi także działalność stacjonarną. Toteż klienci mogą spotkać się z agentem lub odwiedzić wybraną placówkę w celu zakupu ubezpieczenia. Wszystkie informacje są dostępne pod tym linkiem.

Zgłoszenie i likwidacja szkody Generali – jakie są procedury?

Na stronie internetowej asekuratora można znaleźć Strefę Klienta. Jest to platforma przeznaczona dla osób posiadających dowolne ubezpieczenie Generali. Dzięki niej mogą oni szybciej skontaktować się z przedstawicielem firmy oraz wypełnić niezbędną dokumentację w ciągu kilku minut. Poprzez Strefę Klienta można także zgłosić szkodę z tytułu zawartego ubezpieczenia (polisy na życie, turystycznej, komunikacyjnej lub mieszkaniowej).

Formularz można także wypełnić bezpośrednio po wejściu w stosowną zakładkę. Wypełnienie formularza online to najszybsze i bardzo praktyczne rozwiązanie. Jednak zgłoszenie szkody Generali może nastąpić również poprzez kontakt z infolinią lub wysłanie wiadomości e-mail (adres: szkody@generali.pl). Dzięki temu można także uzyskać informacje na temat przebiegu procedury.

Istotną informacją dla klientów jest to, że ubezpieczyciel umożliwia monitorowanie zgłoszonej sprawy. Wystarczy tylko wpisać numer zgłoszenia we wskazanym polu, aby przekonać się, jak przebiega likwidacja szkody Generali. Taką możliwość zapewnia wspomniana Strefa Klienta Generali.

Wypowiedzenie OC Generali

Strefa Klienta umożliwia także wygodne wypowiedzenie ubezpieczenia OC Generali. Formularze są dostępne na stronie ubezpieczyciela. Aby wypowiedzieć ubezpieczenie OC, wystarczy tylko pobrać i wypełnić niezbędną dokumentację. Następnie można ją wysłać drogą elektroniczną. Wszelkie informacje na ten temat widnieją na niniejszej podstronie.

Wypowiedzenie OC Generali można wysłać także poprzez pocztę elektroniczną lub tradycyjną. Wówczas należy skorzystać z danych kontaktowych, które zamieściliśmy w tym tekście. Warto jednak pamiętać, że najszybszym sposobem na wypowiedzenie OC Generali będzie skorzystanie ze wspomnianego formularza.

Najważniejsze informacje:

  • Firma Generali to włoski koncern ubezpieczeniowy z niespełna 200-letnią tradycją. Długa obecność na rynku wpłynęła na zasięg firmy Generali, która jest obecna niemal w całej Europie. Jest więc to jeden z największych europejskich koncernów ubezpieczeniowych.
  • Taka pozycja rynkowa wpływa również na aktualną ofertę firmy Generali, która jest niezwykle bogata. Można nawet stwierdzić, że Generali zapewnia możliwość zakupu ubezpieczenia dosłownie na każdą okazję.
  • W obecnym asortymencie Generali można znaleźć między innymi: ubezpieczenia komunikacyjne, polisy dla nieruchomości, ubezpieczenia na życie i zdrowie, a także polisy turystyczne. Wybór jest więc w tym przypadku ogromny.
  • Dodatkowo firma Generali w ostatnim czasie mocno rozwija swoją submarkę, czyli Generali Agro. Ma ona odpowiadać za sprzedaż ubezpieczeń kierowanych do rolników oraz właścicieli gospodarstw rolnych.
  • Włoski asekurator pozwala na wygodne załatwianie wielu formalności online. Na stronie internetowej Generali można znaleźć liczne formularze kontaktowe oraz formularze dedykowane poszczególnym kwestiom formalnym. Oprócz tego klienci Generali uzyskują dostęp do specjalnej Strefy Klienta, czyli platformy umożliwiającej jeszcze łatwiejsze wypełnianie formalności.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co to za firma Generali?
Włoski koncern ubezpieczeniowy Generali to obecnie jedna z największych marek na europejskim rynku ubezpieczeń. Jest to niezwykle renomowany asekurator, który działa w branży już od blisko dwóch stuleci.
Jakie ubezpieczenia oferuje firmy Generali?
Tak naprawdę oferta firmy Generali obejmuje niemal wszystkie możliwe polisy. Asekurator prowadzi sprzedaż ubezpieczeń: komunikacyjnych, nieruchomości, turystycznych, NNW, polis dla rolników oraz ubezpieczeń na życie i zdrowie. Trudno więc byłoby wyobrazić sobie firmę oferującą jeszcze szerszy wybór.
Jak można zgłosić szkodę Generali?
Obecnie dobrym rozwiązaniem wydaje się załatwianie takich formalności drogą elektroniczną. Na stronie internetowej Generali można znaleźć dedykowane formularze poświęcone zgłaszaniu szkód. Ponadto klienci tej firmy mają dostęp do Strefy Klienta, która pozwala na jeszcze łatwiejsze załatwianie poszczególnych spraw.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych