Towarzystwa Ubezpieczeniowe

Signal Iduna – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Signal Iduna – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Firma Signal Iduna to ciekawy przykład tego, w jaki sposób można prowadzić działalność ubezpieczeniową. Polisy obsługiwane przez Signal Iduna są bowiem od lat bardzo popularne, choć tylko nieliczne ubezpieczenia są sprzedawane bezpośrednio. Firma Signal Iduna przez lata opierała bowiem swoją działalność na współpracy z biurami podróży. To właśnie takie firmy przez długi czas generowały wysoką sprzedaż ubezpieczeń turystycznych, z których słynie TU Signal Iduna. Jak więc wygląda aktualna oferta tej firmy i co warto o niej wiedzieć? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.

TU Signal Iduna – historia

Niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna może pochwalić się ponad 100-letnimi tradycjami. Historia tej firmy rozpoczyna się bowiem w 1906 roku. Wtedy to w Hamburgu grupa miejscowych rzemieślników i handlowców założyła fundusz ubezpieczeniowy. Początkowa była to jedynie lokalna inicjatywa, ale z czasem coraz więcej osób zaczęło interesować się takimi usługami. Ostatecznie fundusz został przekształcony w Hamburską Izbę Rzemieślniczą. Głównym założeniem tej organizacji była sprzedaż ubezpieczeń na życie i zdrowie. Opisana inicjatywa szybko zyskała duży rozgłos, a już rok później rzemieślnicy z Dortmundu zdecydowali się na podobny krok.

To właśnie Dortmund oraz Hamburg stały się miastami, w których rozkwitała profesjonalna działalność ubezpieczeniowa. W następnych latach powstało tam wiele innych firm świadczących podobne usługi. Jednak szczególnie istotne okazały się późniejsze losy dwóch wspomnianych inicjatyw. Hamburska Izba Rzemieślnicza została przekształcona w grupę Iduna Nova. Z kolei w Dortmundzie powstała grupa ubezpieczeniowa Signal, która wywodziła się z funduszu będącego kopią inicjatywy rzemieślników z Hamburga.

W 1999 roku doszło do fuzji grup Iduna Nova oraz Signal. Dzięki temu na rynku pojawiło się towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna. Po zrealizowaniu niezbędnych formalności związanych z fuzją przedstawiciele spółki mogli zadbać o rozszerzenie prowadzonej działalności. Dlatego już w 2001 roku grupa Signal Iduna pojawiła się między innymi na polskim rynku.

Jeśli chodzi o politykę firmy, Signal Iduna ma jasno sprecyzowany model działalności. Otóż głównymi produktami w ofercie asekuratora już od dłuższego czasu są ubezpieczenia turystyczne. Aby zmaksymalizować osiągane wyniki sprzedażowe, firma współpracuje z licznymi podmiotami działającymi w branży turystycznej. To z kolei sprawia, że ubezpieczenia obsługiwane przez niemieckiego asekuratora trafiają do turystów głównie za sprawą biur podróży.

TU Signal Iduna – model działalności

Obecnie firma Signal Iduna prowadzi również sprzedaż bezpośrednią. Jest to bardzo istotna informacja dla osób, które chcą kupić ubezpieczenia bezpośrednio u tego asekuratora.

Warto tutaj odnotować jeszcze jedną kwestię. Mianowicie firma Signal Iduna zadbała o dodatkowe rozbudowanie swojej oferty. Asekurator wprowadził do niej nowe ubezpieczenia dla klientów indywidualnych oraz firm. Dzięki temu aktualnie asekurator może zaoferować znacznie większy wybór niż we wcześniejszych latach działalności.

TU Signal Iduna – polisy turystyczne

TU Signal Iduna przywiązuje szczególnie dużą wagę do sprzedaży ubezpieczeń turystycznych. Co jasne, ta zależność znajduje swoje odzwierciedlenie w aktualnej ofercie asekuratora, która uwzględnia kilka różnych ubezpieczeń dla turystów. Jakie polisy warto więc polecić osobom udającym się w podróż?

Bezpieczne Podróże

Zdecydowanie najpopularniejszym świadczeniem dla turystów w ofercie niemieckiej firmy jest polisa Bezpieczne Podróże. Zapewnia ona kompleksową ochronę w trakcie podróży o dowolnym charakterze. Podstawowy zakres ubezpieczenia obejmuje między innymi: zwrot kosztów leczenia (w tym kosztów ratownictwa oraz assistance), ochronę NNW oraz pomoc prawną. Jednak każdy turysta może dodatkowo rozszerzyć opisany zakres ochrony. Wówczas polisa obejmie również: ochronę bagażu oraz sprzętu sportowego, zwrot kosztów leczenia przy chorobach przewlekłych, a także ubezpieczenie OC.

Bezpieczne Podróże MULTITRIP

Częste podróże stały się jednym z elementów codziennego życia wielu ludzi. Niektórzy podróżują dla własnej przyjemności, natomiast inni robią to np. z powodu wykonywanych obowiązków zawodowych. Jednak wszyscy mogą czerpać takie same korzyści przy zakupie ubezpieczenia MULTITRIP. Jest to długotrwała polisa turystyczna zawierana na okres 6 lub 12 miesięcy. Posiadacz takiego ubezpieczenia uzyskuje gwarancję ochrony podczas wszystkich podróży w wyznaczonym okresie! Jedynym warunkiem jest konieczność poinformowania asekuratora o każdym nadchodzącym wyjeździe.

Bezpieczne Rezerwacje

Nieprzewidziane życiowe okoliczności często skutkują koniecznością rezygnacji z zaplanowanego wyjazdu. Niestety, taka decyzja zazwyczaj oznacza utratę pieniędzy wydanych na rezerwację hotelu oraz zakup biletów lotniczych. Dlatego ubezpieczenie Bezpieczne Rezerwacje umożliwia uzyskanie zwrotu kosztów rezygnacji z podróży. W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia – jego posiadacz może otrzymać 80% zwrotu lub pełną refundację poniesionych wydatków. To zaś sprawia, że naprawdę warto zakupić tę polisę!

NNW w Podróży

Losowe wypadki podczas podróży mogą stać się bardzo poważnym problemem. Dlatego wszyscy miłośnicy turystyki powinni zakupić ubezpieczenie chroniące przed ich niebezpiecznymi następstwami. Polisa NNW w Podróży zapewnia pomoc w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu podczas podróży. Co istotne, Signal Iduna umożliwia rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczeń NNW o dodatkowe ryzyka (np. uprawianie sportów ekstremalnych).

Ubezpieczenie turystyczne z oferty Signal Iduna najszybciej kupisz na stronie: https://polisoteka.pl/ubezpieczenie-turystyczne

TU Signal Iduna – oferta ubezpieczeń dla klientów indywidualnych oraz grupowych

Poza opisanymi ubezpieczeniami turystycznymi Signal Iduna prowadzi również sprzedaż innych świadczeń. Najchętniej wybierane polisy przez klientów indywidualnych oraz grupowych to ubezpieczenie zdrowotne.

Signal Iduna Pełnia Zdrowia

Polisa zdrowotna oferowana przez grupę Signal Iduna jest dostępna w kilku wariantach.

Pełnia Zdrowia (ambulatorium + szpital)

Posiadacz tego ubezpieczenia otrzymuje dostęp do prywatnej opieki medycznej. Zakres poszczególnych świadczeń uwzględnia np.: opiekę lekarską na terenie całej Polski, szybkie badania diagnostyczne, wizyty domowe i zabiegi pielęgniarskie oraz leczenie szpitalne w sali o podwyższonym standardzie. Co jasne, niektóre wymienione zapisy widnieją tylko w rozszerzonym wariancie ubezpieczenia. Warto jednak podkreślić, że tę polisę wyróżnia przystępna wysokość składki. Ceny Pakietu Indywidualnego zaczynają się bowiem już od 68 złotych miesięcznie!

Pełnia Zdrowia Direct

Jest to jedna z najtańszych wersji opisywanego ubezpieczenia, gdyż minimalna miesięczna składka może tutaj wynosić zaledwie 41 złotych! Zakres tej polisy uwzględnia: darmowe konsultacje z lekarzami o określonej specjalizacji, badania diagnostyczne oraz laboratoryjne, zabiegi pielęgniarskie, a także medyczny assistance.

Pełnia Zdrowia Start+

Ten typ ubezpieczenia jest z kolei najbardziej rozbudowany. Poza wyliczonymi wyżej świadczeniami polisa Start + obejmuje: szczepienia przeciwko grypie, rehabilitację ambulatoryjną oraz komfortowe warunki hospitalizacji. Cena ubezpieczenia Start + wynosi od 99 złotych miesięcznie.

Moja Pełnia Zdrowia

Jak sama nazwa wskazuje, ubezpieczenie Moja Pełnia Zdrowia można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Zasadniczo polisa jest dostępna w czterech wariantach – srebrnym, srebrnym plus, złotym oraz platynowym. Najbogatszy pakiet obejmuje liczne świadczenia, takie jak: chirurgia jednodniowa, leczenie stomatologiczne, a także np. testy alergiczne.

Pełnia Zdrowia Polmed

Posiadacze takich ubezpieczeń mogą korzystać z placówek wskazanych przez grupę Signal Iduna w ramach punktów opieki medycznej należących do firmy Polmed.

Signal Iduna Medical

Jest to kompleksowe ubezpieczenie medyczne typu assistance. Uprawnia ono do korzystania z opieki lekarskiej w około 1000 różnych placówek! Ponadto polisa Medical zapewnia refundację nawet 400 badań! Warto tutaj zaznaczyć, że ceny poszczególnych wariantów tej polisy są dość zróżnicowane.

Signal Iduna – NNW i Życie

 • Signal Iduna Najbezpieczniejsi – ten rodzaj polisy zapewnia całoroczną ochronę dziecka przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Co ważne, pakiet Najbezpieczniejsi może chronić również studentów do ukończenia 26 roku życia! Opisywane ubezpieczenie zapewnia odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu doznany w efekcie nieszczęśliwego wypadku (NNW).
 • Signal Iduna Terminowe Ubezpieczenia na Życie – ubezpieczenia na życie gwarantują pomoc finansową w przypadku śmierci członka rodziny. Jednak ich równie istotnym aspektem jest zabezpieczenie rodzinnego budżetu i gwarancja pokrycia zobowiązań finansowych zmarłego. Wszystkie wymienione świadczenia zostały uwzględnione w zakresie ubezpieczeń na życie Signal Iduna.
 • Signal Iduna Bezpiecznie w Przyszłość – jest to grupowy wariant przedstawionego ubezpieczenia na życie, który obejmuje nie tylko danego pracownika, ale również wszystkich członków jego najbliższej rodziny.

TU Signal Iduna – kontakt, infolinia i e-mail

Jak skontaktować się z firmą Signal Iduna? Obecnie można to zrobić poprzez:

 • Kontakt mailowy z centralą Signal Iduna – info@signal-iduna.pl.
 • Telefon na infolinię dla klientów – +48 (22) 505 65 06.
 • Kontakt z Regionalnym Centrum Obsługi Klienta. Ich pełna lista znajduje się na stronie ubezpieczyciela – https://www.signal-iduna.pl/kontakt.
 • Formularz kontaktowy dostępny pod tym linkiem.
 • Korespondencję pocztową – Signal Iduna Polska S.A., ul. Siedmiogrodzka 9, 01-204 Warszawa.

Zgłoszenie i likwidacja szkody Signal Iduna – jakie są procedury?

Zgłoszenie szkody Signal Iduna za pośrednictwem strony internetowej asekuratora przebiega bardzo szybko. Wszystko dzięki intuicyjnemu interfejsowi, który znacznie upraszcza wykonanie poszczególnych czynności. Aby zgłosić szkodę, należy wejść w specjalny panel zgłoszeniowy – https://www.signal-iduna.pl/zglos-szkode.

Następnie wystarczy wybrać polisę, której dotyczy zaistniała sytuacja. Poszczególne odnośniki przenoszą bezpośrednio do podstrony zawierającej szczegółowy opis całej procedury. Podane informacje sprawiają, że zgłoszenie szkody Signal Iduna nie powinno sprawiać żadnych problemów!

Jeżeli ktoś nie ma dostępu do strony ubezpieczyciela, szkodę należy zgłosić telefonicznie. W tym celu trzeba skontaktować się z infolinią dostępną pod numerem – +48 (22) 505 65 06. Podczas rozmowy konsultant udzieli niezbędnych informacji i opisze, jak będzie przebiegać likwidacja szkody Signal Iduna.

Najważniejsze informacje:

 • Signal Iduna to niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe, które już od wielu lat działa na polskim rynku. Jednak nie wszyscy klienci tego asekuratora wiedzą, że to właśnie Signal Iduna obsługuje ich polisy.
 • Taka nietypowa sytuacja wynika z modelu działalności tej firmy. Otóż na początku firma Signal Iduna obsługiwała głównie ubezpieczenia turystyczne, które trafiały do odbiorców za sprawą biur podróży.
 • Jednak z czasem firma Signal Iduna podjęła dwa ważne kroki. Po pierwsze, rozpoczęła ona sprzedaż bezpośrednią, dzięki czemu klienci mogą obecnie kupować polisy na stronie tego asekuratora. Po drugie, Signal Iduna rozszerzyła swoją ofertę i dodała do niej nowe polisy dla osób prywatnych oraz firm.
 • Co prawda, ubezpieczenia turystyczne nadal odgrywają istotną rolę w ofercie tej marki. Niemniej teraz Signal Iduna oferuje również: polisy zdrowotne, ubezpieczenia na życie, polisy NNW dla dzieci oraz inne świadczenia.
 • Asekurator zapewnia swoim klientom dostęp do infolinii oraz portalu online. Dzięki temu zgłoszenie szkody lub zdobycie informacji na temat ubezpieczenia nie powinno stanowić problemu.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co to za firma Signal Iduna?
TU Signal Iduna to znany niemiecki asekurator, który od lat zajmuje się obsługą ubezpieczeń turystycznych. Początkowo firma w ogóle nie zajmowała się ich sprzedażą, ponieważ ubezpieczenia Signal Iduna były oferowane przez biura turystyczne. Jednak z czasem asekurator zmienił swoje podejście i rozpoczął sprzedaż bezpośrednią własnych świadczeń.
Jakie ubezpieczenia oferuje firma Signal Iduna?
Co jasne, fundamentem oferty tej marki do dzisiaj pozostają ubezpieczenia turystyczne. Trzeba jednak przyznać, że firma Signal Iduna rozszerzyła nieco swoją ofertę. Aktualnie asekurator prowadzi także sprzedaż: ubezpieczeń NNW, polis dla dzieci, ubezpieczeń zdrowotnych oraz innych świadczeń.
Jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia Signal Iduna?
Najbardziej praktycznym sposobem na zgłoszenie szkody Signal Iduna jest skorzystanie z infolinii lub platformy online. Dzięki tym metodom asekurator zostanie szybko poinformowany o zdarzeniu, dzięki czemu będzie mógł szybciej wdrożyć niezbędne procedury.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych