Towarzystwa Ubezpieczeniowe

Europ Assistance – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Europ Assistance – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Ubezpieczenia assistance większości osób mogą kojarzyć się z polisami dla kierowców. Dzięki takim świadczeniom kierowcy mogą uzyskać pomoc w razie nagłych problemów z pojazdem. Jednak zakres ubezpieczeń assistance może obejmować także inne aspekty życia, o czym doskonale wie firma Europ Assistance. To właśnie ten asekurator wniósł wspomniane świadczenia na zupełnie nowy poziom. Co więc warto wiedzieć o tej firmie oraz jej ofercie?

TU Europ Assistance – historia

Niezwykle bogata historia ubezpieczeń liczy sobie już setki lat. Jednakże nie wszystkie świadczenia ubezpieczeniowe są obecne na rynku od tak dawna. Idealnym tego przykładem będą ubezpieczenia assistance, które na szerszą skalę zaczęto sprzedawać dopiero w drugiej połowie XX wieku. Zresztą za wzrost ich popularności odpowiada między innymi Europ Assistance.

W 1963 roku francuski przedsiębiorca Pierre Desnos założył w Paryżu firmę o nazwie Europ Assistance. Motywy tej decyzji są bardzo ciekawe. Otóż Desnos miał pewnego dnia usłyszeć o problemach swoich znajomych, którzy ulegli wypadkowi w trakcie zagranicznej podróży. Wynikały one z faktu, że w latach 60. XX wieku na rynku usług nie było żadnych firm zajmujących się ubezpieczaniem turystów. Pierre Desnos postanowił więc zmienić tę sytuację i stworzyć nową markę, która mogłaby zapewnić osobom podróżującym pomoc w dosłownie każdym miejscu na świecie. Tak oto powstało towarzystwo Europ Assistance.

Rozwój firmy Europ Assistance sprawił, że nowe ubezpieczenia bardzo szybko zdobyły sporą popularność. To z kolei umożliwiło asekuratorowi wkroczenie na inne europejskie rynki. W 1996 roku spółka Europ Assistance Polska pojawiła się na naszym rynku. Od tego momentu Polacy mogą korzystać ze świadczeń obsługiwanych przez francuskie towarzystwo ubezpieczeniowe.

Dzisiaj firma Europ Assistace to jeden z największych podmiotów na rynku usług assistance.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europ Assistance Polska – oferta

Obecny asortyment świadczeń sprzedawanych przez firmę Europ Assistance Polska opiera się na pięciu filarach. Każdy z nich reprezentuje inną kategorię ubezpieczeń assistance, które widnieją w ofercie asekuratora. Są to przede wszystkim:

 1. Ubezpieczenia assistance dla turystów – pomimo upływu lat charakter tego świadczenia nie ulega zmianie. Dalej jest to ubezpieczenie zapewniające pomoc w każdym miejscu na świecie. Dzięki niemu turyści mogą liczyć na pokrycie przez asekuratora kosztów leczenia zagranicznego oraz pomoc w razie nagłego wypadku. Co istotne, asekurator zapewnia podróżnym mnóstwo świadczeń dodatkowych, takich jak: pomoc prawna, ubezpieczenie bagażu lub OC.
 2. Polisy assistance medyczne – nagła choroba może znienacka zaatakować każdego z nas. Na szczęście medyczne assistance zapewnia pomoc w takich sytuacjach. Asekurator może na życzenie osoby ubezpieczonej zorganizować domową wizytę lekarską lub opiekę pielęgniarki. Ponadto właściciel ubezpieczenia uzyskuje prawo do darmowego korzystania ze świadczeń rehabilitacyjnych.
 3. Ubezpieczenia assistance domowe i rodzinne – ten rodzaj świadczeń pozwala zadbać zarówno o swoją nieruchomość, jak i o bezpieczeństwo najbliższej rodziny. Domowe assistance gwarantuje między innymi: pomoc w likwidacji awarii (np. sprzętu AGD/RTV), nadzór nad mieniem oraz darmowe usługi architektoniczne. Natomiast zakres rodzinnego assistance to przede wszystkim: gwarancja opieki nad dziećmi, wsparcie osób niepełnosprawnych oraz ochrona zwierząt domowych.
 4. Polisy assistance samochodowe – takie ubezpieczenia umożliwiają otrzymanie pomocy w przypadku problemów z samochodem. W ramach samochodowego assistance kierowca może liczyć na: dowóz paliwa, holowanie pojazdu, wymianę przebitej opony i inne świadczenia. Co więcej, asekurator zapewnia również pomoc organizacyjną w zakresie np. zakwaterowania w hotelu lub znalezienia kierowcy zastępczego.
 5. Ubezpieczenia assistance concierge – jest to bardzo specyficzna grupa świadczeń, która gwarantuje właścicielowi polisy dostęp do wielu spersonalizowanych usług, takich jak: zakup biletów na wydarzenia kulturalne, dokonywanie rezerwacji w imieniu klienta, organizacja spotkań z trenerem personalnym i wiele innych!

Przytoczone zestawienie obejmuje jedynie najważniejsze świadczenia w ofercie towarzystwo ubezpieczeniowe Europ Assistance. Więcej informacji na temat poszczególnych usług assistance można znaleźć na stronie asekuratora.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europ Assistance – dodatkowe usługi pomocy

Czasami człowiek może potrzebować pomocy w najmniej spodziewanych sytuacjach. Dlatego asekurator przygotował dla swoich klientów dodatkową listę usług assistance. Obejmuje ona cztery typy ubezpieczeń, które pozwalają na uzyskanie pomocy w określonych przypadkach:

 • Assistance Pomoc na Drodze – ten podstawowy wariant drogowego assistance zapewnia kierowcy pomoc, gdy dojdzie do awarii samochodu. W ramach tego świadczenia asekurator zajmie się organizacją holowania pojazdu do najbliższego warsztatu lub w miarę możliwości naprawą uszkodzeń na miejscu.
 • Pomoc w Domu – kradzieże, włamania i usterki to prawdziwe zmory dla lokatorów. Toteż firma Europ Assistance Polska przygotowała ubezpieczenie, które gwarantuje im pomoc prawną i dostęp do darmowych usług specjalistycznych (np. elektryka).
 • Assistance Pomoc Rowerowa – miłośnicy jazdy na rowerze potrafią pokonywać dziesiątki, a nawet setki kilometrów dziennie. Dlatego ubezpieczyciel stworzył dla nich specjalną polisę obejmującą między innymi: naprawę roweru, pomoc w organizacji transportu roweru i gwarancję opieki lekarskiej w razie doznania urazu podczas jazdy.
 • Pomoc w Podróży – to świadczenie chroni turystów przed wszelkimi niespodziewanymi wypadkami w trakcie wyjazdu. Polisa uwzględnia między innymi: ubezpieczenie NNW, OC oraz ubezpieczenie bagażu.

Osobną kategorię świadczeń stanowią tzw. assistance concierge. One nie mają już pomagać w kryzysowych sytuacjach, gdyż obejmują zwykłe czynności dnia codziennego. W ramach takich świadczeń asekurator może pomóc np. w: dokonywaniu rezerwacji, zakupie biletów lub innych dóbr.

Europ Assistance – kontakt, infolinia i email

W celu kontaktu z asekuratorem klient może skorzystać z:

 • Infolinii dotyczącej obsługi ubezpieczeń (czynnej w godzinach 09:00-17:00) – +48 22 205 50 00,
 • Formularza kontaktowego – https://ubezpieczenia.europ-assistance.pl/kontakt,
 • Poczty tradycyjnej – Europ Assistance Polska, ul. Wołoska 5, 02-675 Warszawa

Jak przebiega zgłoszenie i likwidacja szkody Europ Assistance?

Szybkie zgłoszenie szkody Europ Assistance jest niezwykle istotną kwestią dla każdego posiadacza polisy, który potrzebuje natychmiastowej pomocy. W związku z tym asekurator uruchomił całodobowe Centrum Alarmowe dla swoich klientów. Za jego pomocą można szybko zgłosić szkodę i uzyskać od konsultanta informacje dotyczące dalszego przebiegu procedury. Na szczęście sama likwidacja szkody Europ Assistance zostanie zrealizowana przez asekuratora.

Centrum Alarmowe jest dostępne pod numerem – +48 (22) 444 60 00.

Najważniejsze informacje:

 • Firma Europ Assistance powstała w latach 60. XX wieku we Francji. Jej działalność odbiła się szerokim echem na rynku ubezpieczeń, gdyż ten asekurator odpowiada za wypromowanie świadczeń assistance.
 • Tak naprawdę od samego początku swojej działalności firma Europ Assistance prowadzi sprzedaż tylko takich świadczeń. Jednak trzeba przyznać, że ich zakres jest dość szeroki, dzięki czemu mogą one zapewniać kompleksową ochronę.
 • Oferta firmy Europ Assistance jest niezwykle bogata. Można w niej znaleźć zarówno te najpopularniejsze świadczenia assistance, jak i bardzo niszowe polisy.
 • Aktualny asortyment grupy obejmuje między innymi assistance: dla kierowców, dla turystów, dla nieruchomości, assistance medyczne, a nawet assistance typu concierge.
 • W przypadku polis assistance jedną z najważniejszych kwestii jest możliwość szybkiego uzyskania pomocy. Dlatego firma Europ Assistance uruchomiła całodobowe Centrum Alarmowe, czyli infolinię, dzięki której ubezpieczeni mogą zawsze uzyskać pomoc.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co to za firma Europ Assistance?
Firma Europ Assistance to francuski ubezpieczyciel, który rozpoczął swoją działalność w latach 60. ubiegłego wieku. Od samego początku cała działalność asekuratora opierała się na sprzedaży ubezpieczeń typu assistance.
Jakie ubezpieczenia oferuje Europ Assistance?
Wykaz świadczeń assistance oferowanych przez francuskiego asekuratora jest niezwykłe bogaty. Oferta firmy obejmuje między innymi assistance: medyczne, drogowe, nieruchomości, turystyczne, a nawet assistance typu concierge.
Jak można zgłosić szkodę Europ Assistance?
Polisy typu assistance mają zapewnić pomoc w razie nagłego wypadku. Dlatego asekurator zapewnia klientom dostęp do całodobowej infolinii, która umożliwia im błyskawiczne zgłoszenie szkody. W trakcie takiej rozmowy konsultant udzieli informacji na temat dalszego postępowania.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych