Towarzystwa Ubezpieczeniowe

SALTUS – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

SALTUS – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Towarzystwo SALTUS rozpoczęło swoją działalność pod koniec ubiegłego wieku. Początkowo jego działalność opierała się na schemacie towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych, przez co tylko członkowie towarzystwa mogli skorzystać z oferowanych świadczeń. Dopiero z czasem towarzystwo zwiększyło swoje zasięgi i rozpoczęło sprzedaż ubezpieczeń na zasadach komercyjnych. To z czasem stało się głównym kierunkiem działalności firmy. Zatem jak wygląda aktualna oferta firmy SALTUS? Zapraszamy do lektury.

TU SALTUS – historia

Polskie towarzystwo ubezpieczeniowe Saltus ma dość bogatą i zarazem nieco zawiłą historię. Rozpoczyna się ona w 1995 roku, gdy Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „Praca” zostało przekształcone w Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych SKOK. Oczywiście sama formuła działalności towarzystwa została zachowana, gdyż na początku wszystkie ubezpieczenia były zawierane wyłącznie pomiędzy jego członkami.

Dopiero w 2003 roku akcjonariusze SKOK powołali do życia nową spółkę – Towarzystwo Ubezpieczeniowe SKOK ŻYCIE S.A. Warto tutaj nadmienić, że jej powstanie było wynikiem przejęcia 100% akcji firmy Metropolian Life Polska. W efekcie grupa SKOK rozpoczęła działalność komercyjną. Od tego momentu ich ubezpieczenia były dostępne również dla osób nienależących do struktur towarzystwa. Co więcej, przez następne lata firma sukcesywnie rozszerzała swoją ofertę o nowe świadczenia. Dzięki temu zarówno TUW SKOK, jak i TU SKOK ŻYCIE S.A. zyskały silną pozycję na rynku.

W 2012 roku oferta asekuratora została rozszerzona o jeszcze jedno ubezpieczenie. Była to kompleksowa polisa zdrowotna SALTUS, która okazała się bardzo dużym sukcesem. Dlatego akcjonariusze towarzystwa poszli o krok dalej i wprowadzili na rynek zupełnie nową markę – SALTUS Ubezpieczenia. Z czasem wszystkie świadczenia grupy SKOK zaczęły być obsługiwane przez ten nowopowstały podmiot.

W 2019 roku firma SALTUS przejęła udziały należące do francuskiej firmy MACIF. Od tego momentu wszystkie ubezpieczenia MACIF trafiły do oferty SALTUS.

Obecnie TU SALTUS stało się główną marką grupy SKOK. To właśnie pod jego szyldem działa dzisiaj TUW SALTUS oraz TU ŻYCIE SALTUS S.A. Co ciekawe, obydwie spółki należą do międzynarodowego stowarzyszenia ubezpieczycieli AMICE.

SALTUS Towarzystwo Ubezpieczeń – oferta dla klientów indywidualnych

Strategia rozwoju przyjęta przez grupę SKOK sprawia, że aktualnie towarzystwo ubezpieczeniowe Saltus posiada szeroki wybór świadczeń. W ofercie asekuratora znajdują się zarówno standardowe polisy, jak i bardziej specjalistyczne ubezpieczenia:

SALTUS Ubezpieczenie Mieszkaniowe

SALTUS Ubezpieczenie Mieszkaniowe – ochrona nieruchomości to usługa świadczona przez niemal każdego ubezpieczyciela. Nic więc dziwnego, że taka polisa widnieje także w ofercie firmy SALTUS. Jej podstawowy zakres obejmuje między innymi: ochronę domu jednorodzinnego lub mieszkania, zabezpieczenie cennych ruchomości (np. sprzętu AGD), ubezpieczenie zewnętrznych elementów domu (np. anten satelitarnych), a ponadto polisę OC dla domowników. Jeśli chodzi o świadczenia dodatkowe, są to przede wszystkim: ubezpieczenie domku letniskowego, polisa NNW, ochrona szyb.

SALTUS Polisa Turystyczna

SALTUS Polisa Turystyczna – firma SALTUS kieruje swoją ofertę również do osób planujących służbową lub prywatną podróż. W skład tej polisy wchodzą następujące świadczenia: zwrot kosztów leczenia i transportu medycznego, ochronę NNW, ubezpieczenie OC i ochronę bagażu. Oczywiście ich szczegółowy zakres zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia turystycznego.

SALTUS Ubezpieczenia NNW

SALTUS Ubezpieczenia NNW – wypadek drogowy lub inne nieprzewidziane zdarzenie potrafi już na zawsze odmienić czyjąś codzienność. W takich sytuacjach uzyskanie pomocy finansowej jest niezwykle ważne. Dlatego ubezpieczenie NNW SALTUS gwarantuje odszkodowanie w przypadku: poważnego uszczerbku na zdrowiu bądź trwałego inwalidztwa, śmierci w wyniku wypadku, hospitalizacji oraz niezdolności do pracy. Co jasne, zakres polisy można rozszerzyć o dodatkową ochronę przed innymi ryzykami.

SALTUS Ubezpieczenia na Życie

SALTUS Ubezpieczenia na Życie OPTIMUM MAX – standardowa polisa na życie jest sprzedawana przez towarzystwo ubezpieczeniowe Saltus w aż 4 różnych wariantach. Oczywiście każdy z nich zapewnia odszkodowanie w przypadku śmierci członka rodziny. Są to odpowiednio:

 • Singiel – zakres takich ubezpieczeń na życie obejmuje ochroną tylko jedną osobę.
 • Singiel BIS – tutaj polisa chroni zarówno rodzica, jak i jego dziecko.
 • Duo – taki wariant ubezpieczeń na życie zapewnia ochronę obu małżonkom.
 • Familia – ochrona udzielana w ramach tej polisy obejmuje całą rodzinę, czyli rodziców wraz z dziećmi.
SALTUS Ubezpieczenia Zdrowotne

SALTUS Ubezpieczenia Zdrowotne – w tej kategorii świadczeń znajdują się polisy gwarantujące dostęp do prywatnej opieki medycznej. Tutaj także firma SALTUS oferuje dwie wersje ubezpieczenia zdrowotnego:

 • Indywidualne ubezpieczenie SALTUS ZDROWIE – klasyczna polisa zdrowotna dla osób w wieku 18-67 lat. Ubezpieczenie ZDROWIE zapewnia prawo do korzystania z niepublicznej opieki lekarskiej, badań obrazowych oraz gwarantuje wsparcie w chorobie. Co więcej, każdy posiadacz tej polisy ma możliwość łatwego ustalenia terminu wizyty poprzez tzw. Centrum Umawiania Wizyt, czyli internetowy system obsługiwany przez asekuratora.
 • Indywidualne ubezpieczenie SALTUS KURACJA – ubezpieczenie SALTUS KURACJA niesie pomoc pacjentom, którzy trafili do szpitala w wyniku: udaru mózgu, zawału serca lub nieszczęśliwego wypadku. W ramach polisy pacjent uzyskuje: darmowe wizyty u lekarzy specjalistów, a także refundację niektórych wydatków związanych z leczeniem. Tutaj również posiadacze ubezpieczenia mają dostęp do wspomnianego Centrum Umawiania Wizyt.
SALTUS Ubezpieczenia do pożyczek bankowych

SALTUS Ubezpieczenia do pożyczek bankowych – osoby zaciągające kredyt powinny pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu swojej wierzytelności. Asekurator posiada w swojej ofercie aż 8 różnych polis dla osób korzystających z kredytów lub tzw. chwilówek. Warto więc samodzielnie zapoznać się z pełną ofertą takich ubezpieczeń – https://saltus.pl/do_pozyczek/.

SALTUS Ubezpieczenia dla motocyklistów UNIRIDER

SALTUS Ubezpieczenia dla motocyklistów UNIRIDER – jedną z ciekawszych inicjatyw firmy SALTUS jest sprzedawanie polisy dedykowanej motocyklistom! Ubezpieczenie UNIRIDER chroni zarówno zdrowie motocyklisty, jak i zabezpiecza jego pojazd. Co więcej, polisa jest dostępna aż w trzech różnych wersjach, co pozwala łatwo dopasować preferowany zakres ochrony.

SALTUS Towarzystwo Ubezpieczeń – polisy dla firm oraz instytucji

Osobną część oferty SALTUS stanowią ubezpieczenia przeznaczone dla małych i dużych firm, a także różnych instytucji. W tej kategorii również znajduje się kilka naprawdę ciekawych świadczeń:

Grupowe Ubezpieczenie Zdrowotne SALTUS ZDROWIE

Grupowe Ubezpieczenie Zdrowotne SALTUS ZDROWIE – grupowa polisa zdrowotna to zdecydowanie najlepszy sposób na kompleksową ochronę kadry pracowniczej. Właśnie dlatego towarzystwo SALTUS kieruje taką ofertę do wszystkich firm, które zatrudniają przynajmniej trzech pracowników. Niewątpliwie istotną zaletą opisywanej polisy SALTUS ZDROWIE jest możliwość wyboru formy finansowania składki.

Grupowa Polisa na Życie VERTUS

Grupowa Polisa na Życie VERTUS – to świadczenie chroni pracowników i ich rodziny przed poważną chorobą i niezdolnością do pracy. Zakres grupowych ubezpieczeń na życie obejmuje aż 59 ryzyk ubezpieczeniowych. Oczywiście w przypadku śmierci pracownika to jego bliska rodzina otrzyma odszkodowanie.

Ubezpieczenia majątku firmy SALTUS

Ubezpieczenia majątku firmy SALTUS – każda firma posiada określony majątek, który zazwyczaj jest zarazem fundamentem jej działalności. Z tego względu firmowe mienie wymaga całościowego zabezpieczenia i ochrony. Ubezpieczenia majątkowe SALTUS zapewniają taką możliwość. W ofercie asekuratora widnieje kilka różnych polis z tej kategorii.

Ubezpieczenie SALTUS dla instytucji kościelnych

Ubezpieczenie SALTUS dla instytucji kościelnych – jest to na pewno wyjątkowa kategoria świadczeń, które zapewniają ochronę np. mienia kościelnego. Niemniej ze względu na specyficzny charakter tej polisy – zakres ochrony może zostać dopasowany w sposób indywidualny. Dzięki temu każdy instytucja uzyska dokładnie taką ochronę, jakiej w danym momencie potrzebuje.

Grupowa Polisa NNW Prymus dla uczniów i nauczycieli

Grupowa Polisa NNW Prymus dla uczniów i nauczycieli – oferta firmy SALTUS uwzględnia także polisę stworzoną z myślą o placówkach oświaty. Ubezpieczenie NNW Prymus może objąć zarówno kadrę pedagogiczną, jak i uczniów danej szkoły. Szczegółowy zakres ochrony jest oczywiście ustalany indywidualnie z dyrekcją placówki.

Ochrona OC dla firm i instytucji

Ochrona OC dla firm i instytucji – działalność w wielu rynkowych branżach wiąże się z określonym ryzykiem. Dlatego niektóre przedsiębiorstwa i inne podmioty gospodarcze są prawnie zobowiązane do posiadania stosownej polisy OC.

Aby dowiedzieć się więcej o konkretnym świadczeniu, wystarczy zapoznać się z jego szczegółowym opisem zamieszczonym na stronie asekuratora.

​TU SALTUS – kontakt, infolinia i e-mail

Towarzystwo ubezpieczeniowe SALTUS uruchomiło kilka różnych kanałów kontaktowych dla swoich klientów. Dzięki temu uzyskanie konkretnych informacji jest możliwe poprzez:

 • Trzy formularze kontaktowe dostępne na stronie ubezpieczyciela – https://saltus.pl/kontakt/.
 • Telefon na infolinię Biura Obsługi Klienta – 801 888 666 lub +48 (58) 770 36 90.
 • Wizytę w jednej z placówek agencyjnych.
 • Korespondencję pocztową – SALTUS Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, ul. Władysława IV 22, 81-743 Sopot.

Osoby będące posiadaczami ubezpieczeń zdrowotnych SALTUS mogą dodatkowo korzystać z dedykowanej infolinii oraz Centrum Umawiania Wizyt Lekarskich. Szczegółowe informacje znajdują się we wspomnianej wyżej zakładce kontaktowej.

Zgłoszenie i likwidacja szkody SALTUS – jakie są procedury?

Zgłoszenie szkody SALTUS może przebiegać na kilka sposobów. Schemat postępowania zależy bowiem od tego, jakiej polisy dotyczy zaistniałe zdarzenie. Oczywiście we wszystkich przypadkach posiadacz ubezpieczenia może zadzwonić na infolinię przeznaczoną dla klientów. Konsultant poinformuje wówczas o tym, co należy zrobić, aby likwidacja szkody SALTUS przebiegła jak najszybciej. Infolinia działa pod dwoma numerami – 801 888 666 oraz +48 (58) 770 36 90.

Poza ogólną infolinią towarzystwo ubezpieczeniowe Saltus uruchomiło także numer dla osób zgłaszających szkodę z tytułu polisy mieszkaniowej assistance – (22) 575 95 73.

Niemniej głównym sposobem na zgłoszenie szkody SALTUS będzie skorzystanie z formularzy dostępnych na stronie ubezpieczyciela. Każdy rodzaj polisy został tam opisany pod kątem przebiegu procedury likwidacji szkody. Poszkodowany musi więc tylko znaleźć odpowiednie świadczenie, a następnie powinien postępować zgodnie z podaną instrukcją.

Co istotne, powyższe sposoby dotyczą jedynie zgłaszania szkód. Jeżeli właściciel ubezpieczenia chce np. ustalić termin wizyty lekarskiej, nie musi kontaktować się z ubezpieczycielem. Zamiast tego powinien skorzystać z Centrum Umawiania Wizyt, które jest dostępne w systemie online. Za pośrednictwem systemu można zarezerwować zarówno standardowe wizyty, jak i wizyty u lekarzy specjalistów.

Najważniejsze informacje:

 • Towarzystwo SALTUS to marka, która rozpoczęła swoją działalność pod koniec ubiegłego wieku. Początkowo marka SALTUS działała jako towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych, ale z czasem firma rozpoczęła działalność komercyjną.
 • Co ciekawe, rozpoczęcie działalności komercyjnej było efektem przejęcia udziałów firmy Metropolian Life Polska. Ponadto w 2019 roku firma SALTUS przejęła udziały należące do francuskiego towarzystwa MACIF.
 • Obecnie towarzystwo SALTUS oferuje możliwość zakupu licznych ubezpieczeń na życie i zdrowie. Zróżnicowany charakter takich świadczeń pozwala na łatwiejsze znalezienie odpowiedniej polisy.
 • Oprócz tego w ofercie grupy SALTUS można znaleźć również świadczenia, takie jak: ubezpieczenia nieruchomości, polisy NNW oraz rozmaite polisy majątkowe dla firm i osób prywatnych.
 • Towarzystwo SALTUS wdrożyło w życie procedury, które mają pozwolić klientom na łatwiejszą realizację formalności związanych z obsługą ubezpieczeń. Dzięki temu można łatwo zgłosić szkodę lub wypełnić inne formalności online.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co to za firma SALTUS?
Towarzystwo SALTUS działa w sektorze ubezpieczeń od końca XX wieku. Początkowo firma prowadziła działalność jako towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych, ale z czasem rozpoczęła również działalność komercyjną.
Czy firma MACIF to teraz SALTUS?
Tak, ponieważ firma SALTUS kilka lat temu przejęła udziały należące do francuskiej firmy MACIF. Dlatego to właśnie SALTUS odpowiada obecnie za obsługę świadczeń spod szyldu francuskiego asekuratora.
Jakie ubezpieczenia oferuje firma SALTUS?
Od początku działalności istotną rolę w ofercie firmy SALTUS odgrywały ubezpieczenia na życie i zdrowie. Jednak teraz firma SALTUS wprowadziła do swojej oferty również inne świadczenia, takie jak: ubezpieczenia NNW oraz polisy mieszkaniowe.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych