Towarzystwa Ubezpieczeniowe

MedicCentre – pakiety medyczne

MedicCentre – pakiety medyczne

Standardy opieki gwarantowanej w ramach publicznej służby zdrowia w Polsce od lat stoją na niskim poziomie. Pacjenci zgłaszają coraz więcej skarg dotyczących braku możliwości uzyskania terminowej pomocy na odpowiednim poziomie. Niektórzy pacjenci godzą się z takim stanem rzeczy, ale inni nie chcą polegać na systemie, który często okazuje się niewydolny. Takie osoby sięgają więc po prywatne pakiety medyczne, czyli świadczenia mogące uzupełniać braki ubezpieczenia NFZ. Jedną z firm oferujących tego typu pakiety jest spółka MedicCentre. Co warto o niej wiedzieć?

MedicCentre – historia

Tak naprawdę spółka MedicCentre nie ma szczególnie bogatej historii. Dość powiedzieć, że została ona zarejestrowana zaledwie kilka lat temu, a konkretniej w 2017 roku. Założenie tej spółki miało jednak duże znaczenie w kontekście działalności innego przedsiębiorstwa.

Warto bowiem zaznaczyć, że spółka MedicCentre to oficjalny operator medyczny grupy LuxMed. Tym samym działalność tych dwóch podmiotów jest ze sobą ściśle powiązana. Miano operatora medycznego oznacza, iż MedicCentre odpowiada za szeroko rozumianą organizację opieki medycznej. Co więcej, spółka prowadzi również sprzedaż własnych świadczeń z kategorii pakietów medycznych. To właśnie nimi zajmiemy się w dalszej części tego tekstu.

MedicCentre – pakiety medyczne

Pakiety medyczne są świadczeniami powstałymi w ściśle określonym celu. Mają one zapewnić posiadaczom opiekę medyczną w takim zakresie, aby zrekompensować najpoważniejsze braki ubezpieczeń NFZ. Dlatego takie pakiety bardzo często skupiają się np. wokół wizyt specjalistycznych lub innych świadczeń, które są problemem dla osób ubezpieczonych w NFZ.

Jak pod tym względem wygląda oferta MedicCentre? Zacznijmy od kilku podstawowych informacji. Oferta spółki MedicCentre obejmuje kilkadziesiąt różnych pakietów. Bogaty wybór ma ułatwić znalezienia świadczeń dopasowanych do potrzeb poszczególnych pacjentów. Teraz pokrótce opiszemy najważniejsze kategorie w ofercie spółki MedicCentre.

Pakiety medyczne indywidualne

Podstawowym elementem oferty MedicCentre są indywidualne pakiety medyczne. Takie świadczenia są kierowane do osób, którym zależy na uzyskaniu szerszej ochrony zdrowia i życia. Aktualnie spółka MedicCentre oferuje aż 5 różnych wariantów takich pakietów. Są to warianty: Standard, Optymalny, Złoty, Platynowy oraz Prestige. Różnią się one wykazem dostępnych świadczeń oraz ceną. Najbardziej podstawowy pakiet Standard kosztuje 89 złotych miesięcznie. Natomiast najbogatszy pakiet Prestige to już wydatek rzędu 309 złotych miesięcznie.

Pakiety medyczne dla dwojga

Świadczenia tego typu powstały z myślą o młodych parach i małżeństwach, które chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo. W tej kategorii znajdują się identyczne pakiety, ale ich ochrona obejmuje aż dwie osoby. Co więcej, cena takich pakietów w przeliczeniu na osobę jest korzystniejsza niż przy indywidualnym zakupie. Dlatego pod kątem cenowym stanowią one bardzo atrakcyjną alternatywę.

Pakiety medyczne dla rodziny (rodzice + dzieci)

Co jasne, oferta MedicCentre obejmuje również pakiety przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Tutaj wykaz świadczeń również nie ulega zmianom. Warto jednak dodać, że przy takich pakietach pojawia się duże zróżnicowanie cenowe. Rodzinny pakiet Optymalny i Złoty kosztują odpowiednio 309 i 389 złotych miesięcznie. Natomiast kolejny pod względem rozbudowania pakiet Platynowy kosztuje już 839 złotych.

Uwaga!

Poza takimi pakietami firma oferuje również świadczenia dedykowane matkom wychowującym dzieci.

Pakiety medyczne dla seniorów

Wszystkie omówione do tej pory pakiety są dostępne dla osób poniżej 65. roku życia. Nie oznacza to jednak, że spółka MedicCentre zamyka swoją ofertę przed seniorami. Wręcz przeciwnie. W asortymencie MedicCentre znajdują się także pakiety dedykowane seniorom. W zależności od wybranego pakietu są one dostępne dla osób od 50. lub 65. roku życia.

Pakiety medyczne VIP

Ostatnią opcją są z kolei pakiety przeznaczone dla najbardziej wymagających osób. Pakiety VIP obejmują kompleksowy wykaz usług medycznych, a także liczne świadczenia dodatkowe (np. szczepienia ochronne oraz nielimitowane wizyty domowe). Takie pakiety są dostępne w wariancie: indywidualnym, dla par oraz dla rodziny. Ich ceny wynoszą odpowiednio: 499, 989 oraz 1669 złotych miesięcznie.

MedicCentre – pozostałe świadczenia

Opisane pakiety medyczne są najważniejszą częścią asortymentu spółki MedicCentre. Jednak poza nimi we wspomnianej ofercie można także znaleźć inne świadczenia. Oczywiście nadal są to różnego typu ubezpieczenia zdrowotne, bo taki jest profil działalności tej spółki. Nie ma więc tutaj mowy o np. ubezpieczeniach turystycznych.

Pakiety medyczne dla firm

Spółka MedicCentre oferuje atrakcyjne opcje finansowania dla firm, które zdecydują się na zakup grupowych pakietów medycznych. Dzięki temu wszyscy pracownicy danego przedsiębiorstwa mogą zostać objęci kompleksową ochroną.

Pakiety stomatologiczne

Kwestia finansowania usług stomatologicznych to jeden z największych problemów dzisiejszego systemu opieki zdrowotnej. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Po pierwsze, NFZ refunduje tylko te najbardziej podstawowe świadczenia. Po drugie, refundacja często dotyczy tylko kilku zębów, a nie całego uzębienia. Po trzecie, pacjenci i tak muszą często sami dopłacać np. za użycie lepszej jakości materiałów.

Dlatego spółka MedicCentre wychodzi naprzeciw oczekiwaniom takich osób i oferuje specjalne pakiety stomatologiczne. Zapewniają one dostęp do opieki dentystycznej we wszystkich placówkach partnerskich. Tego typu pakiety są dostępne w trzech wariantach – Dental Select, Dental Plus oraz Dental Prestige. Co jasne, one także różnią się ceną oraz zakresem oferowanych świadczeń.

Ubezpieczenia szpitalne

Dostępne ubezpieczenia szpitalne to idealna opcja dla osób, które chcą zabezpieczyć się na wypadek ewentualnej hospitalizacji. Takie polisy zapewniają dostęp do kompleksowej opieki szpitalnej, a więc: diagnostyki, zabiegów, operacji oraz rekonwalescencji pozabiegowej. Na ten moment takie ubezpieczenia można zrealizować w 45 szpitalach zlokalizowanych w 13 różnych miastach.

MedicCentre – kontakt, infolinia i e-mail

Przy nagłych problemach zdrowotnych możliwość szybkiego zorganizowania opieki medycznej ma kluczowe znaczenie. Dlatego spółka MedicCentre zadbała o to, aby jej klienci mogli szybko skontaktować się z przedstawicielem firmy. Jest to możliwe za sprawą infolinii działającej pod numerem – +48 (22) 493 77 77. Infolinia jest czynna przez 7 dni w tygodniu w godzinach:

  • 8:00-21:00 – od poniedziałku do piątku;
  • 10:00-18:00 – w soboty oraz niedziele.

Do dyspozycji klientów MedicCentre oddano także specjalny adres e-mail, na który można kierować pytania. Oto on – biuro@mediccentre.pl.

Jeżeli chodzi o adres do korespondencji, jest on następujący – Mediccentre Sp. z o.o., ul. Wiertnicza 89, 02-952 Warszawa.

Jak przebiega zgłaszanie szkód w MedicCentre?

Rzecz jasna w przypadku ubezpieczeń zdrowotnych procedura zgłaszania szkód wygląda nieco inaczej. W tym przypadku chodzi przecież o uzyskanie pomocy zdrowotnej. Zatem jakie procedury dotyczące tej kwestii wdrożyła spółka MedicCentre?

Przede wszystkim pacjenci mogą skorzystać z wyżej wymienionej infolinii. Rozmowa z konsultantem powinna zapewnić odpowiedzi na wszystkie pytania oraz pomoc w organizacji leczenia.

Jednak do wyboru są także inne opcje. Jedną z nich jest system rezerwacyjny online. Pozwala on na łatwe i wygodne rezerwowanie wizyt lekarskich za pośrednictwem internetu. Oprócz tego spółka MedicCentre w porozumieniu z grupą LuxMed zapewnia dostęp do specjalnego Portalu Pacjenta. Taka platforma umożliwia realizację wielu formalności związanych ze świadczeniami zdrowotnymi.

Najważniejsze informacje:

  • Spółka MedicCentre powstała w 2017 roku. Jednak pomimo krótkiej historii jej pozycja na rynku usług medycznych jest bardzo silna. Wynika to z faktu, że MedicCentre to oficjalny operator medyczny grupy LuxMed.
  • Nie oznacza to jednak, że spółka MedicCentre nie prowadzi sprzedaży własnych świadczeń. Na rynku pojawiły się również świadczenia medyczne sygnowane logiem tej spółki.
  • Najważniejszymi produktami w aktualnej ofercie MedicCentre są pakiety medyczne. Mają one zapewnić łatwiejszy dostęp do podstawowej i specjalistycznej opieki lekarskiej. Dzięki temu mogą one uzupełniać braki w ubezpieczeniu NFZ.
  • Aktualnie w ofercie spółki MedicCentre znajdują się również: pakiety stomatologiczne, ubezpieczenia szpitalne oraz pakiety dla firm. Szeroki wybór świadczeń ułatwia znalezienie odpowiedniej oferty.
  • Realizacja świadczeń zdrowotnych MedicCentre odbywa się poprzez placówki partnerskie. W celu umówienia wizyty pacjenci mogą zadzwonić na specjalną infolinię lub zarezerwować wizytę online.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co warto wiedzieć o firmie MedicCentre?
MedicCentre to młoda spółka, która powstała w 2017 roku. Obecnie jest ona rozpoznawalna głównie ze względu na współpracę z koncernem LuxMed. MedicCentre to oficjalny operator medyczny spółki LuxMed.
Czy MedicCentre prowadzi sprzedaż świadczeń zdrowotnych?
Tak. W aktualnej ofercie spółki MedicCentre można znaleźć rozmaite pakiety medyczne, a także inne świadczenia, takie jak: pakiety stomatologiczne, ubezpieczenia szpitalne oraz świadczenia dla firm. Dzięki tak szerokiej ofercie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Jakie korzyści zapewniają świadczenia MedicCentre?
Rozbudowany charakter świadczeń medycznych MedicCentre sprawia, że mogą być one idealnym uzupełnieniem ubezpieczenia NFZ. Posiadacze takich świadczeń mogą liczyć na łatwiejszy dostęp zarówno do podstawowej, jak i tej bardziej zaawansowanej opieki lekarskiej.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych