Towarzystwa Ubezpieczeniowe

Vienna Life – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Vienna Life – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Światowy rynek ubezpieczeń to niezwykle perspektywiczny i dochodowy sektor. Dlatego od lat działają na nim duże koncerny, których zadaniem jest zdobycie możliwie najwyższej pozycji oraz zbudowanie maksymalnych zasięgów. Jednym z takich koncernów jest VIG, czyli Vienna Insurance Group. To właśnie do tej grupy należy między innymi marka Vienna Life, która działa na polskim rynku. Jakie świadczenia można znaleźć w ofercie Vienne Life i co trzeba wiedzieć o tej firmie? Zapraszamy do lektury.

TU Vienna Life – historia

Oficjalnie towarzystwo ubezpieczeniowe Vienna Life działa na polskim rynku od 2016 roku. Jednak w rzeczywistości korzenie tej firmy sięgają końcówki ubiegłego wieku. Jej historia rozpoczyna się bowiem już w 1999 roku, kiedy w Polsce pojawia się firma Skandia. Szwedzki koncern ubezpieczeniowy uruchomił wówczas swoją pierwszą polską spółkę i rozpoczął sprzedaż polis na naszym rynku. Do 2016 roku z oferty firmy skorzystało ponad 100 tysięcy Polaków!

Grupa Skandia prowadziła swoją działalność w Polsce przez 15 lat. W 2014 roku podjęto jednak decyzję o sprzedaży założonej spółki. Wszystkie jej akcje zostały wtedy przejęte przez austriacki koncern Vienna Insurance Group. Co ciekawe, dopiero w październiku 2016 roku koncern VIG zmienił nazwę wykupionej przez siebie spółki. Od tego momentu w Polsce działa już towarzystwo ubezpieczeniowe Vienna Life.

Aktualnie grupa VIG koordynuje działalność aż 4 podmiotów na polskim rynku ubezpieczeniu. Co jasne, jednym z nich jest towarzystwo ubezpieczeniowe Vienna Life. Natomiast poza nim do koncernu VIG należą również:

TU Vienna Life – oferta produktów

Teoretycznie oferta każdego towarzystwa ubezpieczeniowego powinna opierać się głównie na ochronie zdrowia lub mienia. Niemniej towarzystwo ubezpieczeniowe Vienna Life w równie dużym stopniu promuje świadczenia inwestycyjne i oszczędnościowe. Co więcej, to właśnie one stanowią trzon oferty tego asekuratora. Rzecz jasna w ofercie tej marki nie ma typowych polis (np. ubezpieczeń turystycznych lub mieszkaniowych).

Obecnie marka Vienna Life ma w swojej ofercie tylko trzy rodzaje ubezpieczeń:

 • Pierwszym z nich jest KAPITALna Ochrona+, czyli terminowe ubezpieczenie na życie. Produkt ten ma działać długofalowo, dlatego długość umowy może w tym przypadku wynosić od 6 do nawet 30 lat. Ubezpieczenie pozwala na wskazanie konkretnej osoby, która ma otrzymać świadczenie finansowe w razie śmierci ubezpieczonego.
 • Druga polisa to KAPITALna Grupa+. Nazwa tego świadczenia może być nieco myląca, bo jest to indywidualne ubezpieczenie na życie. Ma ono ciekawe warunki, gdyż polisa zostaje zawarta na okres roku z gwarancją automatycznego przedłużenia. Co istotne, takie świadczenie można rozszerzyć o pakiet POMOC+. Zapewnia on dodatkowe wsparcie w razie nagłej choroby lub wypadku.
 • Ostatnią opcją jest indywidualne ubezpieczenie KAPITALny Plan+. Jest to umowa na czas nieokreślony, dzięki czemu może być najlepszą opcją dla wielu osób.

TU Vienna Life – oszczędności i inwestycje

W tej kategorii pojawiają się trzy świadczenia związane z zarządzaniem finansami. Są to:

 • KAPITALna Firma+ 2.2 – jest to połączenie ubezpieczenia na życie z polisą gwarantującą ochronę kapitału.
 • KAPITALny Cel+ 2.1 – w tym przypadku asekurator postawił na połączenie polisy na życie oraz dożycie. Dzięki temu osoba ubezpieczona może liczyć na wypłatę określonego świadczenia po osiągnięciu ustalonego wieku. Co więcej, obydwie te polisy można rozszerzyć o dodatkowe ryzyka (np. ochronę przed wypadkami losowymi).
 • KAPITALna Inwestycja+ – to świadczenie łączy w sobie ubezpieczenie na życie oraz program inwestycyjny. Tym samym będzie to optymalna opcja dla osób, którym zależy na pomnażaniu kapitału.

TU Vienna Life – kontakt, infolinia i e-mail

Wszystkie osoby zainteresowane ofertą Vienna Life mogą skorzystać z ogólnej infolinii dla klientów. Co istotne, biuro obsługi klienta Vienna Life działa od 9:00 do 19:00 we wszystkie dni powszednie. Infolinia jest dostępna pod numerem – +48 (22) 460 22 22.

Innym sposobem na skontaktowanie się z ubezpieczycielem będzie użycie poczty elektronicznej:

Warto także dodać, że firma Vienna Life uruchomiła własny portal online. Jest on przeznaczony dla klientów firmy. Za jego pomocą można skontaktować się z ubezpieczycielem oraz wypełnić liczne formalności. Portal ten jest dostępny pod tym linkiem.

Ponadto na stronie ubezpieczyciela można także znaleźć formularz kontaktowy.

Zgłoszenie i likwidacja szkody Vienna Life – jak wyglądają procedury?

Ze względu ograniczoną ofertę standardowych ubezpieczeń firma Vienna Life nie wprowadziła możliwości szybkiej likwidacji szkody. Jak więc przebiega zgłoszenie szkody Vienna Life?

Na stronie internetowej ubezpieczyciela znajduje się wykaz przydatnych dokumentów – https://viennalife.pl/strefa-klienta/przydatne-dokumenty. W tym miejscu klienci mogą pobrać stosowne wnioski, które należy wypełnić i przesłać ubezpieczycielowi.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat zgłoszenia i likwidacji szkody, należy po prostu skontaktować się z firmą Vienna Life. Można to zrobić za pomocą podanych wyżej danych kontaktowych.

Najważniejsze informacje:

 • Firma Vienna Life należy do znanego koncernu Vienna Insurance Group. To właśnie przedstawiciele tej grupy w głównym mierze decydują o kształcie oferty oraz ogólnym kierunku działalności marki Vienna Life.
 • Marka Vienna Life nie jest typowym asekuratorem. Co prawda, jej oferta obejmuje ubezpieczenia na życie. Jednak równie istotną rolę odgrywają tutaj świadczenia o charakterze oszczędnościowym lub inwestycyjnym.
 • Z tego względu osoby zainteresowane zakupem ubezpieczenia na życie mogą wybrać standardową polisę albo ubezpieczenie połączone z ideą oszczędzania lub pomnażania zgromadzonego kapitału.
 • Na stronie internetowej Vienna Life znajduje się specjalny portal przeznaczony dla klientów. Po zalogowaniu się na tę stronę klienci mogą wygodnie zarządzać ubezpieczeniami i wydawać dyspozycje finansowe.
 • Co ciekawe, asekurator nie wprowadził w życie procedur związanych z szybką likwidacją szkody. Jeśli więc ktoś będzie chciał zgłosić szkodę, musi po prostu skontaktować się z asekuratorem. Przedstawiciel marki Vienna Life udzieli mu wówczas informacji na temat dalszych kroków.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co to za firma Vienna Life?
Vienna Life to marka należąca do słynnej grupy Vienna Insurance Group. Profil działalności tej marki odbiega jednak od rozwiązań stosowanych powszechnie w branży ubezpieczeniowej.
Jakie świadczenia oferuje firma Vienna Life?
Teoretycznie firma Vienna Life specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń na życie. Jednak w praktyce takie polisy są często połączone ze świadczeniami, które mają umożliwiać oszczędzanie lub inwestowanie kapitału. Sama oferta zwykłych polis na życie sprowadza się tutaj do raptem trzech dostępnych świadczeń.
Jak zgłosić szkodę z tytułu Vienna Life?
Zgłoszenie szkody wymaga skontaktowania się z przedstawicielem firmy. Można to zrobić za pomocą infolinii, strony internetowej lub portalu dedykowanego klientom Vienna Life.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych