Towarzystwa Ubezpieczeniowe

Link4 – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Link4 – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Towarzystwo ubezpieczeniowe Link4 jest idealnym przykładem firmy, która od zawsze stawiała na innowacyjne rozwiązania. To właśnie dzięki niej w Polsce rozpowszechniła się idea sprzedaży ubezpieczeń w sposób bezpośredni. W efekcie Link4 do dzisiaj pozostaje silną marką na rynku ubezpieczeń. Jakie polisy można znaleźć w ofercie tego asekuratora i co warto wiedzieć o tej firmie? Zapraszamy do lektury.

Link4 – historia

Aktualnie to międzynarodowe koncerny stanowią większość firm sprzedających ubezpieczenia na polskich rynku. Takie korporacje zakładają specjalne oddziały w Polsce, które umożliwiają im płynne świadczenie usług w naszym kraju. Jednak wyjątkiem od tej reguły jest towarzystwo ubezpieczeniowe Link4, czyli polska spółka założona w Warszawie w 2003 roku.

Już od samego początku swojej działalności firma Link4 korzystała z innowacyjnych rozwiązań podczas sprzedaży ubezpieczeń. Warto bowiem zaznaczyć, że w 2003 roku był to jedyny polski asekurator, który sprzedawał polisy metodą bezpośrednią. Dzięki temu osoby zainteresowane zakupem ubezpieczenia nie musiały umawiać się z agentem, gdyż wszelkie formalności można było wypełnić telefonicznie. Z czasem towarzystwo ubezpieczeniowe Link4 uruchomiła także platformę online i tym samym rozpoczęła sprzedaż świadczeń przez internet. Dzięki temu każdy klient może kupić ubezpieczenie Link4 bez wychodzenia z domu.

Co ciekawe, dynamiczny rozwój firmy przyciągał nie tylko klientów, ale także inwestorów. Toteż w 2009 roku całe przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe Link4 stało się częścią międzynarodowego koncernu RSA. Jednakże zawarta umowa została unieważniona w 2014 roku, gdy polska firma weszła w skład grupy PZU. Od tego momentu Link4 pozostaje w pełni polską marką.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Link4 jest do dzisiaj wierne swojej pierwotnej zasadzie, czyli prostej i szybkiej sprzedaży świadczeń. Dość powiedzieć, iż aktualnym mottem asekuratora jest hasło – „Wierzymy, że ubezpieczenia powinny być proste”.

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń – polisy komunikacyjne

Najważniejszymi świadczeniami w ofercie Link4 od zawsze były ubezpieczenia komunikacyjne, czyli polisy OC, AC oraz assistance. Można wręcz stwierdzić, iż polska firma specjalizuje się w sprzedaży takich ubezpieczeń. Świadczą o tym liczne nagrody oraz wyróżnienia, które zostały przyznane Link4 na przestrzeni lat.

Nic więc dziwnego, że komunikacyjne ubezpieczenia do dzisiaj pozostały kluczową częścią asortymentu Link4. Każda osoba będąca właścicielem samochodu może obecnie zakupić polisy, takie jak:

 • Ubezpieczenia OC z gwarancją samochodu zastępczego oraz pakietem Assistance Opony.
 • Dodatkowe ubezpieczenie AC z ochroną przed uszkodzeniami i kradzieżą.
 • Pakiet łączący ubezpieczenia OC i AC o preferencyjnych warunkach (tzw. ubezpieczenie OC/AC).
 • Ubezpieczenia dodatkowe (m.in. Smart Casco, Szyby 24, NNW, Kluczyki Plus i wiele innych ubezpieczeń samochodu).

TU Link4 – ubezpieczenia turystyczne

Oferta grupy Link4 obejmuje także ubezpieczenia przeznaczone dla osób podróżujących. Dostępne polisy turystyczne zostały przystosowane zarówno do podróży prywatnych, jak i wyjazdów o charakterze służbowym. Dzięki temu ich posiadacze uzyskują kompleksową ochronę. Spośród wymienionych świadczeń warto wyróżnić ubezpieczenia turystyczne przeznaczone dla osób uprawiających sporty ekstremalne. Są to polisy o zwiększonym zakresie ochrony, które dotyczą uprawiania wszelkich aktywności o szczególnie wysokim poziomie ryzyka.

Ubezpieczenie dla sportowców Link4 można kupić w kilku wersjach:

 • sporty letnie,
 • dyscypliny zimowe,
 • sporty ekstremalne.

TU Link4 – ubezpieczenia nieruchomości

Polisy gwarantujące ochronę nieruchomości to kolejne ważne świadczenia w ofercie Link4. Oczywiście klienci również w tym przypadku mogą dopasować ubezpieczenie mieszkania lub domu do swoich potrzeb. Co więcej, jeżeli ktoś dopiero zaczyna budowę nieruchomości, ubezpieczenia Link4 mogą zabezpieczyć posiadłość już na tym etapie. Jest to z pewnością bardzo korzystne rozwiązanie dla właścicieli takiego mieszkania.

Zakres omawianej polisy może obejmować wiele usług dodatkowych. Przykładowo, ubezpieczenie mieszkania Assistance zapewnia lokatorom dostęp do pomocy fachowców, takich jak: elektryk, hydraulik lub ślusarz. Dzięki temu naprawy różnych usterek nie będą stanowić żadnego problemu!

TU Link4 – polisy dla firm

Firma Link4 wprowadziła do sprzedaży również polisy przeznaczone dla małych, średnich i dużych firm. Takie świadczenia mają chronić firmę przed różnymi ryzykami, które wynikają ze specyfiki prowadzonej działalności. Jest więc to dobra opcja dla przedsiębiorców dążących do ochrony firmowego majątku.

TU Link4 – kontakt, infolinia i e-mail

Firma Link4 ciągle prowadzi bezpośrednią sprzedaż ubezpieczeń. W związku z tym warto trzymać się tej polityki i postawić na kontakt drogą elektroniczną.

Obecnie firma Link4 zapewnia klientom dostęp do infolinii – +48 (22) 444 44 44. Dzięki niej można szybko połączyć się z konsultantem i uzyskać informacje na temat danej usługi.

Oprócz tego z firmą Link4 można skontaktować się także za sprawą formularza dostępnego na tej podstronie.

Adres do korespondencji – TU Link4 S.A., ul. Postępu 15, 02-676 Warszawa.

Jak przebiega likwidacja i zgłoszenie szkody Link4?

Jedną z kluczowych zalet polskiego asekuratora jest szybka i bezproblemowa likwidacja szkody Link4. Wszystkie niezbędne formalności można bowiem wypełnić za pośrednictwem strony internetowej. Samo zgłoszenie szkody Link4 również odbywa się poprzez specjalny formularz online – https://www.link4.pl/claims/zgloszenie.

Co więcej, każde zgłoszone ubezpieczenie jest od razu wprowadzane do bazy danych, dzięki czemu klienci mogą monitorować status rozpatrywania szkody.

Aby jeszcze bardziej usprawnić całą procedurę, towarzystwo Link4 udostępnia posiadaczom ubezpieczeń komunikacyjnych listę warsztatów partnerskich. To z kolei pozwala kierowcom na szybkie znalezienie placówki, w której uzyskają niezbędną pomoc. W ten sposób likwidacja szkody Link4 przebiega dużo sprawniej.

Wypowiedzenie OC Link4

Wiadomo już, że ubezpieczenie OC i inne polisy dla kierowców odgrywają istotną rolę w ofercie polskiego asekuratora. Taka zależność wpływa nie tylko na duży wybór dostępnych świadczeń, ale również ułatwia wypełnianie formalności. Aby więc złożyć stosowne wypowiedzenie OC Link4, wystarczy jedynie skorzystać z niniejszej podstrony. Można tam znaleźć wszystkie najważniejsze informacje na temat tej procedury.

Co ciekawe, towarzystwo ubezpieczeniowe Link4 oferuje możliwość pobrania dokumentacji również osobom, które zakupiły OC w innej firmie. Jest to z pewnością spore udogodnienie podczas przenoszenia polisy.

Najważniejsze informacje:

 • Firma Link4 była pierwszym w Polsce asekuratorem, który od początku swojej działalności postawił na bezpośrednią sprzedaż ubezpieczeń. Była to jednak dobra decyzja, gdyż dzięki niej asekurator osiągnął silną pozycję na rynku.
 • W początkowym etapie działalności firma Link4 została przejęta przez zagraniczny kapitał. Jednak w 2014 roku jej oddziały zostały odkupione przez grupę PZU. W efekcie Link4 jest obecnie w pełni polską marką.
 • Asortyment firmy Link4 od zawsze opierał się na ubezpieczeniach komunikacyjnych. Dlatego nawet dzisiaj firma Link4 słynie przede wszystkim ze sprzedaży ubezpieczeń OC oraz innych polis dla kierowców.
 • Z drugiej strony w aktualnej ofercie Link4 można także znaleźć inne świadczenia, takie jak: ubezpieczenia turystyczne, polisy dla firm oraz ubezpieczenia nieruchomości.
 • Firma Link4 do dzisiaj stawia na załatwianie formalności drogą elektroniczną. Za pomocą strony internetowej Link4 można wygodnie zgłosić szkodę lub skontaktować się z przedstawicielem firmy.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Czy Link4 to polska firma?
Tak. Firma Link4 została założona w Warszawie na początku XXI wieku. Co prawda, jej udziały zostały później przejęte przez zagraniczny koncern, ale w 2014 roku odkupiła je grupa PZU. Dzięki temu Link4 pozostaje polską marką.
Jakie ubezpieczenia oferuje Link4?
Od zawsze firma Link4 opierała swoją ofertę na sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych. Nic więc dziwnego, że polisy dla kierowców wciąż są istotną częścią oferty Link4. Z drugiej strony asekurator w ostatnich latach rozszerzył asortyment swoich świadczeń o dodatkowe ubezpieczenia turystyczne, mieszkaniowe i polisy dla firm.
Jak skontaktować się z firmą Link4?
Najszybszym sposobem będzie skorzystanie z infolinii ubezpieczyciela – +48 (22) 444 44 44. Alternatywnie klienci Link4 mogą wejść na stronę internetową asekuratora i skorzystać z dostępnych formularzy kontaktowych.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych