Ubezpieczenie na wakacje

Kup ubezpieczenie na wakacje
Warta

Travel

WARTA Travel to zawsze:
 • ratownictwo i transport medyczny bez limitów,
 • organizacja pomocy na miejscu do 1 000 000 zł,
 • zapewnienie pokrycia szkód wyrządzonych przez Ciebie innej osobie (OC).
Warta

Indywidualne

Bepieczne Podróże Signal Iduna to zawsze ubezpieczenie:
 • kosztów leczenia, w tym:
  • kosztów ratownictwa,
  • assistance (zakres Standard/Super).
 • pomocy prawnej,
 • następstw nieszczęśliwych wypadków.
Warta

Cudzoziemcy

Bepieczne Podróże Signal Iduna to zawsze ubezpieczenie:
 • kosztów leczenia, w tym:
  • kosztów ratownictwa,
  • assistance (zakres Standard/Super).
 • pomocy prawnej,
 • następstw nieszczęśliwych wypadków.
Warta

W Polsce

Ubezpieczenie to obejmuje wypłatę świadczeń z tytułu nieszczęśliwego wypadku i związanego z tym uszczerbku na zdrowiu lub z tytułu śmierci, powstałych na terenie Polski lub w pasie przygranicznym (w zależności od wybranego zakresu terytorialnego).

Niniejszy materiał ma charakter informacyjny i reklamowy oraz nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zakres ubezpieczenia oraz wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności towarzystw ubezpieczeniowych określone są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Masz pytania? Nie wiesz który pakiet wybrać? Napisz do nas!

Dla wielu osób wyjazd na wakacje to jedyna zagraniczna podróż w roku. Nic więc dziwnego, że każdy chciałby, aby przebiegła ona bez żadnych zakłóceń. Niestety, różne wypadki losowe mogą skutecznie pokrzyżować plany związane z nadchodzącym wypoczynkiem. Dlatego osoby udające się w podróż powinny koniecznie zakupić ubezpieczenie turystyczne. Taka polisa zapewni im pomoc w razie nagłych problemów podczas wyjazdu. Jakie korzyści zapewnia ubezpieczenie na wakacje?

Dlaczego ubezpieczenie turystyczne jest tak istotne?

Bezpieczeństwo turystów zależy od kilku czynników. Oczywiście najważniejsze będzie zachowanie szeroko rozumianej rozwagi i odpowiedzialne zachowanie osób podróżujących. Jednak istnieją pewne zdarzenia, których po prostu nie można przewidzieć, a tym samym trudno im zapobiegać. Idealnym tego przykładem są wypadki komunikacyjne. Tak naprawdę zdarzają się one w każdym miejscu na świecie i nie sposób uchronić się przed takim ryzykiem. Podobnie zresztą jest w przypadku chorób, które mogą dopaść turystów w samym środku podróży.

Warto jednak pamiętać, że w obydwu wymienionych przypadkach trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jeden czynnik, a konkretniej specyfikę odwiedzanego kraju. Dlaczego? Ponieważ ma ona niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo turystów. Przykładowo, osoby wyjeżdżające do niektórych państw afrykańskich muszą liczyć się z zagrożeniem w postaci chorób tropikalnych. Analogiczna zasada dotyczy także wypadków komunikacyjnych. W licznych krajach ruch drogowy odbywa się bez poszanowania obowiązujących zasad, co siłą rzeczy zwiększa liczbę wypadków. Co gorsza, turyści mogą mieć nieraz spore problemy z uzyskaniem odpowiedniej pomocy medycznej. Wynika to z faktu, że w biednych państwach publiczna opieka lekarska stoi na bardzo niskim poziomie. Tymczasem korzystanie z prywatnych placówek medycznych będzie generować duże koszty. Dlatego kompleksowe ubezpieczenie podróżne jest naprawdę niezbędne w trakcie wyjazdu do krajów o niskim poziomie bezpieczeństwa.

Kolejnym ważnym aspektem jest wybrany cel podróży. Jeżeli bowiem turyści mają zamiar jedynie wypoczywać na plaży, nie są oni narażeni na duże niebezpieczeństwo. Natomiast w zupełnie innej sytuacji znajdują się osoby, które planują aktywny wypoczynek. Niestety, doznanie urazu podczas np. trekkingu górskiego lub uprawiania sportu może okazać się sporym problemem. Z tego względu turyści będący pasjonatami sportu powinni zakupić specjalne ubezpieczenie turystyczne dla aktywnych. Takie ubezpieczenie posiada znacznie szerszy zakres ochrony niż tradycyjna polisa, a co za tym idzie – gwarantuje większe bezpieczeństwo.

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie na wakacje?

Na podstawie przedstawionych informacji można wyróżnić kilka czynników, które cechują dobre ubezpieczenie dla osób podróżujących. Niewątpliwie najważniejszym świadczeniem w takich polisach są koszty leczenia. Jest to zapis przyznający turyście prawo do otrzymania zwrotu pieniędzy wydanych na opiekę lekarską. Oczywiście z reguły koszty leczenia są zwracane jedynie do określonej kwoty. Jednakże oferty niektórych asekuratorów obejmują także ubezpieczenia bez limitu kosztów leczenia. Co jasne, ich cena jest zauważalnie wyższa, ale z drugiej strony polisy tego typu zapewniają pełne bezpieczeństwo w trakcie podróży.

Ponadto koszty leczenia to zapis mogący obejmować również inne istotne świadczenia. Przykładowo, część ubezpieczycieli uwzględnia w tym przypadku wszelkie wydatki związane z ratownictwem i transportem medycznym. Ratownictwo jest szczególnie ważne w przypadku sportowców, którzy zamierzają udać się np. w wyższe partie gór. Warto bowiem pamiętać, że zorganizowanie akcji ratunkowej w takim terenie siłą rzeczy generuje znacznie wyższe koszty. Jeśli zaś chodzi o transport medyczny, poważny uraz lub choroba mogą wymagać natychmiastowego powrotu do kraju. To z kolei wiąże się z koniecznością specjalistycznego transportu pod stałą opieką lekarza. Rzecz jasna koszty takiej procedury również są bardzo wysokie. Wówczas tylko kompleksowe ubezpieczenie umożliwi uregulowanie powstałej należności.

Ubezpieczenie na wakacje a sporty ekstremalne

Analogiczne zasady obowiązują również turystów, którzy podczas wyjazdu będą uprawiać sporty ekstremalne. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę dwa aspekty. Po pierwsze, ubezpieczenie musi zawierać indywidualny zapis gwarantujący ochronę od wszelkich aktywności o szczególnie wysokim ryzyku. Co istotne, każdy ubezpieczyciel może w inny sposób zdefiniować pojęcie „sporty ekstremalne”. Dlatego turysta powinien sprawdzić, czy planowana aktywność jest ujęta w zakresie ochrony. Taka informacja zazwyczaj widnieje w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Po drugie, uprawianie szczególnie niebezpiecznych sportów wymaga polisy zapewniającej wysokie koszty leczenia.

Poza kosztami leczenia warto zwrócić uwagę także na inne zapisy związane z bezpieczeństwem. Kompleksowe ubezpieczenia turystyczne powinny zawierać również ochronę NNW. Taki zapis gwarantuje turyście pomoc w sytuacji, gdy ten dozna uszczerbku na zdrowiu lub innej szkody w wyniku następstwa nieszczęśliwego wypadku. Jednakże jest to kolejny przykład świadczenia, w którym zakres ochrony zostaje określony indywidualnie przez danego asekuratora. Dlatego przed zakupem ubezpieczenia turystycznego warto sprawdzić, jakie zdarzenia obejmuje ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków i jak wysokie odszkodowanie można dzięki niej uzyskać.

Jeśli turysta zabiera ze sobą drogi sprzęt elektroniczny lub inne wartościowe przedmioty, warto rozszerzyć polisę o dodatkowe ubezpieczenie bagażu. To pozwala uzyskać rekompensatę finansową w razie zniszczenia lub kradzieży sprzętu podczas podróży.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Rodzinne ubezpieczenia podróżne – czy warto je kupować?

Wielu turystów zazwyczaj wyjeżdża na wakacje wraz z całą swoją rodziną. Taki wyjazd jest świetną okazją do wspólnego wypoczynku i spędzenia wolnego czasu z dziećmi. Dlatego przy okazji familijnych wakacji warto sprawdzić oferty asekuratorów pod kątem ubezpieczeń turystycznych dla całej rodziny. Polisy tego typu zapewniają bowiem szeroką ochronę, ale ich składka jest znacznie niższa niż w przypadku świadczeń indywidualnych. W związku z tym rodzinne ubezpieczenie może po prostu okazać się bardziej opłacalne. Ostateczna decyzja powinna jednak zależeć nie tylko od wysokości składki, ale przede wszystkim od zakresu ochrony.

Jakie ubezpieczenie turystyczne będzie godne polecenia?

Podstawową zasadą przy wyborze ubezpieczenia jest to, aby polisa odpowiadała indywidualnym potrzebom turystów. Każda osoba może mieć bowiem zupełnie inne priorytety i wymagania. Jednak z drugiej strony istnieje kilka uniwersalnych zasad, które są szczególnie ważne przy wyborze ubezpieczeń turystycznych:

 1. Koszty leczenia muszą być odpowiednio wysokie i dostosowane do cen obowiązujących w danym kraju.
 2. Zakres ochrony udzielanej w ramach polisy powinien być możliwie najszerszy. Im więcej świadczeń obejmuje ubezpieczenie, tym lepiej.
 3. Dobre ubezpieczenie turystyczne nie zawiera zbyt wielu wyłączeń odpowiedzialności. Jeżeli bowiem liczne zdarzenia zostaną wyłączone z zakresu ochrony, turysta może mieć problemy z uzyskaniem odszkodowania.
 4. Treść polisy musi być jasna i zrozumiała. W razie wątpliwości ubezpieczyciel powinien udzielić turyście stosownych informacji na temat ubezpieczenia.

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie na wakacje?

Zakup ubezpieczenia turystycznego jest możliwy na kilka sposobów. Zależy Ci na czasie? W takim razie kup polisę przez internet! Zamówienie polisy drogą elektroniczną jest bardzo proste, ponieważ w zasadzie każdy asekurator posiada własną stronę internetową z kanałem sprzedażowym. Dzięki temu polisę można nabyć w dosłownie kilka minut. Cała procedura sprowadza się do wypełnienia stosownego formularza oraz opłacenia składki. Następnie ubezpieczyciel wysyła na podany adres e-mail potwierdzenie zakupu, informacje na temat ubezpieczenia oraz samą polisę. Jest więc to zdecydowanie najszybsze i najbardziej wygodne rozwiązanie!

Dobrą alternatywą będzie także kupno ubezpieczenia przez telefon. W tym celu należy oczywiście zadzwonić na infolinię danego asekuratora i zgłosić chęć zakupu polisy. Następnie trzeba podać konsultantowi swoje dane osobowe oraz informacje na temat wyjazdu, które posłużą do przygotowania ubezpieczenia. Plusem takiego rozwiązania jest to, że w trakcie rozmowy można zapytać konsultanta o wszystkie najważniejsze aspekty związane z polisą. Niemniej sama procedura trwa nieco dłużej niż zakup ubezpieczenia online.

Oczywiście ubezpieczenie podróżne można zakupić także bezpośrednio u agenta lub w placówce danego asekuratora. Taka metoda jest odpowiednia dla osób, które chcą uzyskać dodatkowe informacje na temat oferty ubezpieczyciela. W trakcie rozmowy agent przedstawi kilka dostępnych alternatyw oraz pomoże w wybraniu polisy. Tutaj trzeba jednak podkreślić, że niekiedy cena polisy kupowanej w placówce lub u agenta może być nieco wyższa! Wynika to oczywiście z wysokości prowizji naliczanej przez wszystkich pośredników.

Podsumowanie

Ubezpieczenie na wakacje jest potrzebne i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Niestety, nawet najbardziej zapobiegliwi turyści nie mogą uchronić się przed wszystkimi zagrożeniami w trakcie podróży. Dlatego polisa turystyczna stanowi zdecydowanie najlepszą formę zabezpieczenia. Jeżeli więc chcesz zadbać o spokojne wakacje, kup ubezpieczenie i ciesz się wypoczynkiem! Polisę turystyczną można łatwo zakupić przez internet!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć