Towarzystwa Ubezpieczeniowe

Proama – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Proama – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Firma Proama ze względu na profil swojej działalności jest kojarzona głównie z ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Rzeczywiście polisy dla kierowców stanowią bardzo ważny element aktualnej oferty tego asekuratora. Jednak warto pamiętać, że firma Proama zapewnia również możliwość zakupu innych przydatnych świadczeń. Dlatego w tym tekście przyjrzymy się tej firmie oraz przedstawimy jej aktualną ofertą ubezpieczeń. Zapraszamy do lektury.

Proama – historia

Choć towarzystwo ubezpieczeniowe Proama pojawiło się w Polsce zaledwie kilka lat temu, firma ta ma naprawdę ciekawą historię. Początkowo cała spółka należała do francuskiego koncernu ubezpieczeniowego Groupama. Jego przedstawiciele zamierzali sprzedawać swoje ubezpieczenia również na polskim rynku. Dlatego w ich zamyśle Proama miała pełnić funkcję jednego z oddziałów francuskiego przedsiębiorstwa. 28 marca 2011 roku spółka została zarejestrowana w Polsce.

Co ciekawe, aż do końca 2011 roku trwały przygotowania do rozpoczęcia sprzedaży ubezpieczeń. Dopiero w styczniu 2012 roku firma Proama oficjalnie rozpoczęła swoją działalność komercyjną.

Tak długi okres przygotowań jest szczególnie zaskakujący, zważywszy na późniejsze losy spółki. Warto bowiem zaznaczyć, że zaledwie kilka miesięcy później włodarze francuskiego koncernu zaczęli prowadzić rozmowy w sprawie sprzedaży Proamy. Ostatecznie w styczniu 2013 roku towarzystwo ubezpieczeniowe Proama stało się częścią włoskiej grupy Generali.

Nowi akcjonariusze nie zdecydowali się jednak na całkowite wchłonięcie kupionej spółki. Proama do dzisiaj działa więc pod własnym szyldem, choć oficjalnie należy do grupy Generali.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Proama – oferta dla kierowców

Bez wątpienia firma Proama jest kojarzona głównie ze sprzedażą ubezpieczeń OC/AC. Polisy komunikacyjne faktycznie stanowią istotną część oferty tego asekuratora.

Firma Proama oferuje swoim klientom następujące ubezpieczenia komunikacyjne:

 • OC – obowiązkowe ubezpieczenie OC musi zakupić każdy kierowca, który posiada własny samochód. Proama zapewnia swoim klientom nie tylko wymaganą ochronę, ale również: osobistego doradcę, całodobowe assistance oraz nawet 70% zniżki! Wszystkie wymienione czynniki powodują, że zakup ubezpieczenia OC w Proamie jest bardzo opłacalny.
 • AC – Autocasco to przede wszystkim dodatkowa ochrona dla każdego kierowcy. Jeżeli chodzi o zakres ubezpieczenia, obejmuje ono: ochronę typu all-risk, bezgotówkową likwidację szkody w ASO oraz brak tzw. amortyzacji. Co więcej, klienci Proamy mogą zakupić również ubezpieczenie OC/AC, które łączy w sobie zakres polisy OC i AC.
 • Super Assistance – jest to idealne ubezpieczenie dla osób, które chciałyby kompleksowo zabezpieczyć swój pojazd przed wszelkimi zagrożeniami. Polisa Super Assistance zapewnia pomoc w przypadku jakichkolwiek problemów z samochodem. Właściciel pojazdu może liczyć między innymi na: gwarancję uzyskania samochodu zastępczego, naprawę pojazdu na miejscu, holowanie auta oraz dostarczenie paliwa. Nieco bardziej okrojonym wariantem tego ubezpieczenia jest polisa Midi Assistance.
 • Autoszyby – pęknięcie szyby w samochodzie oznacza duży problem, gdyż jej wymiana może okazać się kosztowna. Właśnie dlatego firma Proama umożliwia kierowcom zakup ubezpieczenia Autoszyby, które zapewnia refundację kosztów związanych z wymianą szyby (aż do 3000 złotych).
 • NNW w pojeździe oraz poza pojazdem – zakres standardowych ubezpieczeń NNW dla kierowców zapewnia odszkodowanie jedynie w przypadku doznania szkody podczas korzystania z samochodu. Jednak Proama ma w swojej ofercie jeszcze jedno świadczenie z tej kategorii. Jest nim specjalny rodzaj ubezpieczenia NNW poza pojazdem, które gwarantuje kompleksową ochronę we wszystkich sytuacjach życiowych.

TU Proama – oferta dla klientów indywidualnych

Bogaty wybór świadczeń dla kierowców to z pewnością istotny atut aktualnej oferty firmy Proama. Jednak oprócz nich asekurator zapewnia także możliwość zakupu innych świadczeń. Jakie inne ubezpieczenia mogą nabyć klienci indywidualni na polskim rynku?

TU Proama – ubezpieczenia dla domu i mieszkania

 1. Proama MIESZKANIE – jest to główna polisa mieszkaniowa w ofercie asekuratora, który stworzył dwie wersje tego ubezpieczenia. Pierwsza z nich to wariant ekonomiczny, który zabezpiecza nieruchomość na poczet zaciąganego kredytu mieszkaniowego. Natomiast drugi wariant Optimum zapewnia możliwość dowolnego dopasowania zakresu ochrony.
 2. OC/Assistance – dodatkowa polisa dla lokatorów obejmuje wiele przydatnych świadczeń. Zakres tego ubezpieczenia uwzględnia między innymi: pomoc ślusarza, hydraulika oraz specjalisty od wyposażenia RTV/AGD.
 3. OC w życiu prywatnym – ten typ ubezpieczenia gwarantuje pokrycie szkód wyrządzonych innym osobom. Oczywiście polisa obejmuje szkody dotyczące zarówno nieruchomości (np. zalanie mieszkania sąsiada), jak i życia prywatnego.

TU Proama – ubezpieczenia turystyczne

Asekurator umożliwia wykupienie ochrony podczas krajowych oraz zagranicznych podróży. Ubezpieczenie turystyczne Proama ma dość standardowe warunki i obejmuje wszystkie najbardziej przydatne świadczenia. Dodatkowo taka polisa może zostać rozszerzona o ochronę podczas uprawiania sportów zimowych lub aktywności wysokiego ryzyka.

TU Proama – kontakt, infolinia i e-mail

Kontakt z towarzystwem ubezpieczeniowym Proama jest możliwy przy użyciu kilku różnych kanałów. Jeśli chodzi o kontakt mailowy, tutaj pojawiają się dwa ważne adresy:

Ogólnodostępna infolinia dla klientów działa pod numerem – (+48) 815 815 815.

Adres do korespondencji z asekuratorem – Generali T.U. S.A. (właściciel marki Proama), ul. Postępu 15B, 02-676 Warszawa.

Jak przebiega zgłoszenie i likwidacja szkody Proama?

Firma Proama podchodzi do kwestii likwidacji szkód w bardzo profesjonalny sposób. Dzięki temu klienci ubezpieczyciela mogą liczyć na szybkie wszczęcie stosownych procedur. Samo zgłoszenie szkody Proama jest możliwe zarówno telefonicznie, jak i poprzez stronę internetową.

Infolinia dla klientów zgłaszających szkodę działa pod numerem – (+48) 815 815 815. Co istotne, konsultanci przyjmują zgłoszenia wyłącznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00.

Zgłoszenie szkody Proama za pośrednictwem strony internetowej to najlepsze rozwiązanie. Ubezpieczyciel zapewnia bowiem swoim klientom dostęp do świetnie przygotowanego panelu zgłoszeń online. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne informacje, a także wyczerpujący opis całej procedury. To zaś sprawia, że wszyscy poszkodowani na pewno poradzą sobie ze skompletowaniem dokumentacji i wypełnieniem formalności. Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod wskazanym adresem – https://www.proama.pl/likwidacja_szkody/.

Jak przebiega likwidacja szkody? Odpowiedź na to pytanie również można znaleźć na stronie ubezpieczyciela. Stosowne informacje widnieją w zakładce „Proces likwidacji szkody”.

Wypowiedzenie OC Proama – jak to zrobić?

Aby zrezygnować z zakupionej polisy OC, każdy kierowca musi złożyć stosowne wypowiedzenie. Co jasne, klienci firmy Proama mogą to łatwo zrobić poprzez stronę internetową asekuratora. W zakładce „Wypowiedzenie umowy” znajdują się wzory wypowiedzeń. Przy każdym dokumencie wyświetla się opis dotyczący tego, kto powinien skorzystać z danego wzoru. Dlatego przed wysłaniem wypowiedzenia umowy OC należy upewnić się, czy wypełniony dokument jest odpowiedni.

Ponadto na wspomnianej podstronie można znaleźć bardzo przydatną sekcję pytań i odpowiedzi. Dzięki niej klienci firmy Proama mogą szybko znaleźć odpowiedzi na trapiące ich pytania.

Najważniejsze informacje:

 • Historia firmy Proama jest dosyć zawiła. Firma ta pojawiła się na polskim rynku w 2012 roku, choć teoretycznie rozpoczęcie działalności miało nastąpić rok wcześniej. Ponadto firma działała indywidualnie na rynku jedynie przez rok.
 • Już w 2013 roku jej przedstawiciele poinformowali o planowanej fuzji ze znaną firmą Generali. Ostatecznie fuzja doszła do skutku, ale firma Generali nie wchłonęła marki Proama. Dzięki temu ubezpieczenia Proama są nadal dostępne na rynku.
 • Towarzystwo ubezpieczeniowe Proama to marka, która obecnie jest znana głównie ze sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych. Warto jednak wiedzieć, że nie są to jedyne świadczenia w ofercie tego asekuratora.
 • Oprócz nich Proama oferuje również ubezpieczenia mieszkaniowe oraz polisy turystyczne. Kiedyś asekurator prowadził także sprzedaż ubezpieczeń osobowych, ale te świadczenia są aktualnie wycofane ze sprzedaży.
 • Na stronie internetowej firmy Proama można znaleźć liczne informacje związane z ubezpieczeniami oraz procedurami dotyczącymi zgłaszania szkód. Takie informacje są bardzo cennym wsparciem dla klientów.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co to za firma Proama?
Proama to towarzystwo ubezpieczeniowe, które rozpoczęło swoją działalność w Polsce w 2012 roku, ale już rok później zostało przejęte przez koncern Generali. Co ciekawe, firma Generali utrzymała indywidualny charakter tej marki, przez co klienci wciąż mogą kupować ubezpieczenia sygnowane logiem Proama.
Jakie ubezpieczenia oferuje firma Proama?
Podstawowym elementem oferty TU Proama od zawsze były ubezpieczenia komunikacyjne. Jednak asekurator wprowadził do swojej oferty również inne świadczenia, takie jak: polisy mieszkaniowe oraz ubezpieczenia turystyczne.
Jak można zgłosić szkodę Proama?
W celu zgłoszenia szkody z tytułu ubezpieczenia Proama klienci mogą skorzystać z dedykowanej infolinii, adresu e-mail lub formularza online. Po otrzymaniu takiego zgłoszenia przedstawiciel firmy poinformuje o dalszym przebiegu procedury.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych