Towarzystwa Ubezpieczeniowe

Beesafe – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Beesafe – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Rynek ubezpieczeń zmienia się wraz z upływającym czasem i jest to całkiem naturalne. Ubezpieczyciele robią więc wszystko, aby przystosować swoją ofertę do nowych rynkowych trendów. To z kolei jest konieczne, ponieważ w dzisiejszym świecie coraz większą rolę odgrywa luźna komunikacja oraz mniej formalny wizerunek firm (w tym także firm ubezpieczeniowych). Dlatego nowopowstałe firmy ubezpieczeniowe mają już zupełnie inny wizerunek, czego idealnym przykładem jest marka Beesafe. Co warto o niej wiedzieć i jak wygląda jej oferta? Zapraszamy do lektury.

TU Beesafe – historia

Zacznijmy od tego, że Beesafe to jedna z tych najnowszych marek ubezpieczeniowych na polskim rynku. Firma Beesafe rozpoczęła swoją działalność zaledwie kilka lat temu. Nie oznacza to jednak, iż jest to całkowicie nowe przedsiębiorstwo na rynku. Wręcz przeciwnie…

Tak naprawdę Beesafe to marka założona przez koncern Vienna Insurance Group. Jeżeli ktoś nigdy nie spotkał się z grupą VIG, warto wiedzieć o tym, że jest to jeden z największych i najważniejszych koncernów działających na rynku europejskich ubezpieczeń. Do grupy VIG należą również mniejsze towarzystwa ubezpieczeniowe, takie jak: Compensa oraz Benefia. Tym samym trzeba zapamiętać, że Compensa, Benefia oraz Beesafe to marki mające tego samego właściciela.

Co istotne, powstanie marki Beesafe miało ściśle określony cel. Za jej pomocą koncern Vienna Insurance Group wkroczył na rynek ubezpieczeń sprzedawanych drogą elektroniczną. W efekcie koncern VIG zaczął bezpośrednio konkurować z innymi firmami o podobnym modelu sprzedaży (np. firmą Link4).

TU Beesafe – model działalności

Opisany wyżej model biznesowy w istotny sposób wpływa na ofertę ubezpieczeń sprzedawanych pod szyldem Beesafe. Ta z kolei ma dość specyficzne zasady. Beesafe oferuje przede wszystkim ubezpieczenia komunikacyjne, polisy NNW oraz ubezpieczenia nieruchomości.

Jeżeli zaś chodzi o inne polisy, asekurator często odsyła na stronę firmy Compensa, która również należy do struktur koncernu VIG. Przykładowo, tak wygląda sprzedaż ubezpieczeń turystycznych. Jeśli ktoś zapyta o takie świadczenia, firma Beesafe przekieruje go do ubezpieczeń oferowanych przez firmę Compensa.

TU Beesafe – ubezpieczenie komunikacyjne

Zdecydowanie najszerszą kategorią świadczeń w aktualnej ofercie marki Beesafe są ubezpieczenia komunikacyjne. Mowa tutaj zarówno o obowiązkowych polisach OC, jak i dobrowolnych świadczeniach dla kierowców. Dlatego teraz pokrótce opiszemy wybrane polisy dostępne w ofercie tego ubezpieczyciela.

 • Pakiety OC/AC – jedną z ciekawostek jest to, że firma Beesafe nie prowadzi oddzielnej sprzedaży obowiązkowych ubezpieczeń OC. Takie świadczenia są dostępne tylko w pakietach z polisami AC. Trzeba jednak przyznać, że jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać dodatkową ochronę samochodu.
 • Zdrowie po wypadku – ta wyjątkowa polisa jest dostępna w formie rozszerzenia przy zakupie pakietów OC/AC. Jej idea polega na zapewnieniu dodatkowego wsparcia w sytuacji, gdy posiadacz polisy ulegnie wypadkowi komunikacyjnemu. Ubezpieczenie zapewnia pomoc w rekonwalescencji oraz pokrycie kosztów świadczeń związanych z powrotem do zdrowia.
 • Oszczędność na naprawach – jest to kolejne rozszerzenie do pakietów OC/AC, które skupia się na poszczególnych częściach samochodu. Taka polisa pozwala na dodatkowe zabezpieczenie: opon, akumulatora lub szyb.
 • Ubezpieczenie motocykla – firma Beesafe oferuje również szeroki wybór świadczeń dla motocyklistów. Takie osoby mogą kupić opisany pakiet OC/AC lub jedno ze świadczeń dodatkowych.

TU Beesafe – ubezpieczenia nieruchomości

Kolejną kategorią świadczeń w ofercie Beesafe są ubezpieczenia nieruchomości. Dzięki nim właściciele domów lub mieszkań mogą zabezpieczyć posiadany lokal. Co warto wiedzieć o takich ubezpieczeniach?

Przede wszystkim ubezpieczenia nieruchomości w Beesafe obejmują zarówno ochronę murów, jak i ochronę ruchomości. Dzięki temu właściciel danego lokalu może liczyć na kompleksowe zabezpieczenie swojego domu/mieszkania. Jeśli chodzi o wykaz ryzyk, asekurator pozwala na wybór ochrony przed: pożarem, zalaniem, powodzią, włamaniem z kradzieżą oraz innymi ryzykami.

Ponadto przy zakupie wspomnianych ubezpieczeń nabywca może zdecydować się na jedną z polis dodatkowych. W tym przypadku wybór takich świadczeń obejmuje:

 • OC w życiu prywatnym – ta polisa pozwala na uzyskanie gwarancji wsparcia w pokryciu kosztów naprawienia szkód, które zostały przypadkowo wyrządzone innym osobom. Co ważne, taka ochrona działa w Polsce oraz poza granicami kraju.
 • Pomoc specjalistów – nagła awaria sprzętu AGD potrafi mocno utrudnić codzienne życie. Dlatego firma Beesafe oferuje możliwość dodatkowego zabezpieczenia swojej nieruchomości przez takimi sytuacjami. Dzięki tej polisie właściciel lokalu może liczyć na szybką pomoc specjalistów i naprawę powstałej usterki.

TU Beesafe – NNW szkolne

Każdy rodzic chciałby mieć gwarancję, że jego pociecha będzie całkowicie bezpieczna podczas nauki w szkole. Niestety, wypadki losowe przytrafiają się także w szkołach i przedszkolach. Z tego względu firma Beesafe przygotowała specjalne ubezpieczenie dla rodziców, którzy chcieliby zabezpieczyć zdrowie swojego dziecka.

Ubezpieczenie NNW szkolne zapewnia pomoc w sytuacji, kiedy dziecko podczas pobytu w szkole ulegnie wypadkowi. Co istotne, asekurator oferuje możliwość zakupu różnych wersji takiego świadczenia. Ich zakres może obejmować między innymi:

 • wypłatę pieniędzy po wypadku;
 • pomoc w przypadku stalkingu lub cyberprzemocy;
 • zwrot wybranych kosztów leczenia dziecka;
 • pomoc w pokryciu kosztów hospitalizacji i rehabilitacji;
 • dodatkowe odszkodowanie za wypadek związany z atakiem zwierzęcia lub owada;
 • wsparcie w organizacji korepetycji lub innej pomocy dydaktycznej.

TU Beesafe – kontakt telefoniczny oraz online

Firma Beesafe wdrożyła stosowne procedury, które mają zapewnić klientom możliwość szybkiego kontaktu z przedstawicielem firmy. Jak więc można to zrobić?

Jedną z ciekawszych opcji jest skorzystanie z Portalu Klienta Beesafe. Jest to specjalna platforma, która ma umożliwić szybkie załatwienie formalności związanych z ubezpieczeniami Beesafe. Dostęp do tej platformy można otrzymać po zakupie polisy. W razie potrzeby na podany numer telefonu asekurator wyśle kod, który należy wykorzystać do zalogowania się na portalu. Sam Portal Klienta Beesafe jest dostępny pod tym linkiem.

Oprócz tego z przedstawicielem firmy Beesafe można skontaktować się poprzez:

 • formularz dostępny na stronie internetowej;
 • infolinię dla klientów – 500 965 626;
 • adres do korespondencji – Beesafe Sp. z o.o., Aleje Jerozolimskie 162, 02-342 Warszawa.

Niestety, obecnie asekurator nie przygotował dedykowanego adresu e-mail dla klientów.

Jak wygląda zgłoszenie i likwidacja szkody w Beesafe?

W treści tego tekstu już kilkukrotnie wspomnieliśmy o tym, że oferta firmy Beesafe ma być odpowiedzią na potrzeby nowoczesnego rynku ubezpieczeń. Dobrze świadczy o tym choćby procedura związana ze zgłaszaniem szkód temu asekuratorowi. Firma Beesafe chwali się, że przy zgłaszaniu niektórych szkód klienci mogą skorzystać z algorytmu opartego na sztucznej inteligencji. W efekcie cały proces trwa niekiedy tylko 10 minut!

Sam proces składa się z trzech kroków:

 1. Najpierw posiadacz polisy wprowadza do systemu dane swojego ubezpieczenia oraz informacje na temat szkody. Mogą to być np. dane pojazdu i wykaz powstałych uszkodzeń.
 2. Drugim krokiem będzie wgranie do systemu wymaganej dokumentacji, która potwierdzi powstanie szkody.
 3. Po zapoznaniu się z przesłanymi informacjami asekurator wyceni szkodę i zaproponuje konkretną kwotę odszkodowania. Jeżeli właściciel polisy zaakceptuje przesłaną propozycję, środki trafią na jego konto. Warto tutaj dodać, że w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych asekurator może zaoferować rozliczenie bezgotówkowe. Zazwyczaj polega ono na oddaniu auta do serwisu, gdzie zostaną wykonane wszystkie niezbędne naprawy. Po ich zakończeniu firma Beesafe rozliczy się bezpośrednio z warsztatem.

Wypowiedzenie OC Beesafe

Co prawda, firma Beesafe nie ma w swojej ofercie indywidualnych ubezpieczeń OC. Jednak asekurator prowadzi sprzedaż łączonych pakietów OC/AC. Warto więc pamiętać o tym, że nawet przy takim pakiecie ubezpieczyciel ma obowiązek automatycznego odnawiania polisy. Jeżeli zatem posiadacz takiego pakietu chciałby zrezygnować z jego przedłużenia, musi złożyć stosowne wypowiedzenie OC. W jaki sposób można to zrobić?

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dedykowanej podstrony Beesafe, która jest dostępna pod tym linkiem. Na tej stronie znajduje się stosowny odnośnik do formularza umożliwiającego złożenie rezygnacji z odnowienia polisy.

Alternatywnie klienci Beesafe mogą również sami wypełnić wydrukowany wzór wypowiedzenia OC. Taki dokument należy podpisać i przesłać asekuratorowi. W tym przypadku pismo należy kierować na adres – Beesafe Sp. z o.o., Aleje Jerozolimskie 162, 02-342 Warszawa.

Najważniejsze informacje:

 • Firma Beesafe jest stosunkowo młodą marką, ponieważ jej działalność rozpoczęła się dosłownie kilka lat temu. Jednak to sprawia, że ten asekurator od samego początku cechuje się nowoczesnym podejściem do sprzedaży ubezpieczeń.
 • Tutaj warto jednak dodać, że Beesafe to nie jest indywidualna firma. W rzeczywistości należy ona do grupy Compensa i jako taka jest częścią koncernu Vienna Insurance Group.
 • Zdecydowanie najbardziej rozbudowaną kategorią świadczeń w ofercie firmy Beesafe są ubezpieczenia komunikacyjne. Asekurator oferuje między innymi: pakiety OC/AC, polisy NNW oraz ubezpieczenia dla motocyklistów.
 • Oprócz tego w ofercie Beesafe można znaleźć inne ubezpieczenia. Na uwagę zasługują między innymi: ubezpieczenia nieruchomości, polisy NNW szkolne oraz ubezpieczenia assistance. Ponadto asekurator koordynuje sprzedaż niektórych świadczeń z grupą Compensa (np. ubezpieczeń turystycznych).
 • Firma Beesafe pozwala na załatwianie licznych formalności online. Na stronie asekuratora można znaleźć nawet dedykowany Portal Klienta, który umożliwia sprawną realizację formalności związanych z ubezpieczeniami.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co to za firma Beesafe?
Firma Beesafe to nowa marka na polskim rynku ubezpieczeń. Jej działalność rozpoczęła się zaledwie kilka lat temu, choć nie jest to zupełnie nowa firma. W rzeczywistości Beesafe to po prostu nowa marka stworzona przez firmę Compensa, która podlega również pod koncern Vienna Insurance Group.
Jakie ubezpieczenia oferuje Beesafe?
Najważniejszą częścią asortymentu Beesafe są bez wątpienia polisy komunikacyjne. Jednak asekurator oferuje swoim klientom również ubezpieczenia nieruchomości oraz szkole polisy NNW dla dzieci. Ponadto zakup wielu innych świadczeń jest możliwy dzięki firmie Compensa, do której prowadzą odnośniki na stronach Beesafe.
Jakie są zalety firmy Beesafe?
Firma Beesafe podchodzi w bardzo nowoczesny sposób do sprzedaży i obsługi ubezpieczeń. Wiele formalności związanych z polisami można załatwić online, a dodatkowo firma Beesafe stawia na szybkie oraz proste formalności. To z kolei pozytywnie wyróżnia tego asekuratora na tle rynkowej konkurencji.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych