Towarzystwa Ubezpieczeniowe

You Can Drive – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

You Can Drive – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Dla zdecydowanej większości ludzi pierwsza styczność z branżą ubezpieczeń następuje tuż po zakupie pierwszego pojazdu. Świeżo upieczeni kierowcy muszą wówczas zadbać o zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC. To właśnie do takich osób skierowana jest oferta marki You Can Drive. Jest to marka należąca do grupy ERGO Hestia, która skupia się właśnie na ubezpieczeniach dla młodych kierowców. W jaki sposób wpływa to na ofertę You Can Drive i jakie świadczenia można kupić u tego asekuratora? Zapraszamy do przeczytania naszego tekstu.

TU You Can Drive – historia

Towarzystwo ubezpieczeniowe You Can Drive to bez wątpienia wyjątkowy asekurator. Zarówno polityka firmy, jak i sposób prowadzenia działalności odróżnia opisywanego ubezpieczyciela od innych podmiotów na rynku. Dlatego warto przyjrzeć się tej firmie nieco bliżej!

W 2010 roku grupa ERGO Hestia ogłosiła powstanie swojej nowej marki. To właśnie wtedy na rynku pojawiło się towarzystwo You Can Drive. Sama idea tego przedsięwzięcia jest naprawdę unikalna. Otóż akcjonariusze ERGO Hestii postanowili stworzyć nową markę ubezpieczeń, które będą kierowane wyłącznie do młodych ludzi. Do tej pory na podobny krok nie zdecydował się żaden inny koncern ubezpieczeniowy! Dzięki temu nowa marka należąca do grupy ERGO Hestia szybko zdobyła spory rozgłos.

Towarzystwo ubezpieczeniowe You Can Drive od początku swojego istnienia miało być przystosowane do wymagań młodszych klientów. Dlatego działacze grupy ERGO Hestia postawili w tym przypadku na zupełnie inny model działalności. Warto zatem przedstawić jego najważniejsze założenia:

 1. Towarzystwo You Can Drive prowadzi sprzedaż ubezpieczeń tylko przez internet.
 2. Asekurator kieruje swoje ubezpieczenia wyłącznie do osób mających mniej niż 30 lat.
 3. Wszystkie formalności związane z obsługą klienta również odbywają się przez internet.
 4. Asekurator w swojej działalności stawia przede wszystkim na prostotę. W opisie poszczególnych usług nie ma skomplikowanych terminów i specjalistycznych zwrotów. Wszystko odbywa się przy użyciu prostego oraz zrozumiałego języka. Dzięki temu nawet osoby niemające wiedzy w zakresie ubezpieczeń mogą łatwo zrozumieć warunki poszczególnych ubezpieczeń.

TU You Can Drive – ubezpieczenia komunikacyjne

Fundamentem działalności firmy You Can Drive są ubezpieczenia komunikacyjne. Oczywiście wybór takich świadczeń nie był przypadkowy. To właśnie obowiązkowe polisy dla kierowców sprawiają młodym ludziom najwięcej problemów. Wszystko ze względu na zwiększoną wysokość składki dla młodszych kierowców z niewielkim doświadczeniem. Taka praktyka jest stosowana przez wszystkich ubezpieczycieli obsługujących polisy OC. Właśnie dlatego towarzystwo ubezpieczeniowe You Can Drive umożliwia zakup ubezpieczeń komunikacyjnych z naprawdę niską składką! Oferta asekuratora obejmuje następujące świadczenia:

 1. Obowiązkowe OC dla kierowców – ta obligatoryjna polisa jest dostępna w bardzo przystępnej cenie. W związku z tym warto ją polecić wszystkim młodym kierowcom, którzy stawiają na oszczędność.
 2. Dodatkowe świadczenia dla kierowców – firma You Can Drive zapewnia także możliwość łatwego rozszerzenia zakresu polisy OC. Każdy kierowca może dodatkowo zakupić świadczenia, takie jak:
 • NNW dla kierowcy i pasażera – ubezpieczenie NNW gwarantuje odszkodowanie w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu podczas jazdy samochodem. Jak sama nazwa wskazuje, taka ochrona jest rozciągnięta również na pasażerów!
 • Ubezpieczenie szyb – ten typ polisy zapewnia pokrycie kosztów ewentualnej wymiany szyb w pojeździe. Refundacja zostaje przyznana pod warunkiem, że uszkodzenie szyby nastąpiło w wyniku: wypadku, kolizji z przedmiotem lub zwierzęciem, zderzenia lub działania sił przyrody (np. gradobicia).
 • Assistance – komunikacyjne assistance umożliwia kierowcom otrzymanie całodobowej pomocy w przypadku nagłych problemów z pojazdem. Co więcej, rozszerzony wariant tej polisy pozwala na korzystanie z samochodu zastępczego do czasu zakończenia naprawy.
 • Ubezpieczenie opon – to świadczenie zapewnia refundację kosztów wymiany opon, jeżeli dojdzie do ich uszkodzenia.
 • AC Mini – podstawowy wariant polisy AC jest stworzony dla kierowców, którzy chcieliby uzyskać dodatkową ochronę za niewielkie pieniądze. W ramach tego ubezpieczenia właściciel pojazdu otrzymuje ochronę przed kradzieżą samochodu oraz tzw. szkodą całkowitą.
 • AC Maxi – rozszerzona wersja ubezpieczenia AC obejmuje również pomoc w przypadku wszelkich szkód częściowych.

TU You Can Drive – polisy mieszkaniowe i turystyczne

Pomimo tego, że oferta asekuratora została zbudowana wokół ubezpieczeń komunikacyjnych, asekurator prowadzi także sprzedaż innych polis. Co jasne, takie świadczenia również są zwolnione od dodatkowych opłat wynikających z młodego wieku klienta. Jakie polisy można więc znaleźć w ofercie You Can Drive?

 • Polisy mieszkaniowe You Can Drive & Live – asekurator umożliwia kompleksowe zabezpieczenie posiadanego mieszkania. Niestety, na ten moment firma nie ma w swojej ofercie analogicznego świadczenia dla właścicieli domów jednorodzinnych. Jeśli jednak chodzi o zwykłe mieszkanie, asekurator oferuje kilka różnych ubezpieczeń. Podstawowa polisa (w zależności od wybranego wariantu) zapewnia:
 1. ochronę murów mieszkania,
 2. zabezpieczenie wyposażenia,
 3. ochronę przed ogniem i zdarzeniami losowymi,
 4. zabezpieczenie rzeczy osobistych,
 5. ochronę przed kradzieżą.
 1. OC w życiu prywatnym,
 2. NNW,
 3. Home Assistance

UWAGA!

Od pewnego czasu to inna marka ERGO Hestii, czyli MTU24, przejęła sprzedaż tych polis mieszkaniowych.

 • Ubezpieczenia turystyczne You Can Drive & Travel – młodzi ludzie uwielbiają podróże, dlatego asekurator zapewnia im możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego. Taka polisa będzie niezwykle przydatna, jeżeli w trakcie podróży dojdzie do wypadku. Co ciekawe, asekurator umożliwia indywidualny zakup wybranych świadczeń. Każda taka polisa jest dostępna w dwóch wariantach:
 1. Ubezpieczenie gwarantujące pokrycie kosztów leczenia i assistance – 200 000 złotych w wariancie podstawowym, 400 000 złotych w wersji rozszerzonej.
 2. Polisa NNW – 20 000 złotych w wersji podstawowej, 40 000 złotych w rozszerzonej.
 3. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – 200 000 złotych w wariancie podstawowym, 400 000 złotych w rozszerzonym.
 • Poza wymienionymi polisami turyści mogą zakupić również dodatkowe świadczenia You Can Drive & Travel:
 1. Ubezpieczenie bagażu – do 5 000 złotych.
 2. Assistance pojazdu – do 10 000 złotych.

Więcej informacji o polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach mieszkań można znaleźć na stronie internetowej towarzystwa You Can Drive.

You Can Drive – kontakt, infolinia i email

Kontakt z asekuratorem również odbywa się za pośrednictwem internetu. Wynika to z faktu, że firma nie posiada własnych placówek stacjonarnych.

Najszybszym sposobem na uzyskanie pomocy będzie zalogowanie się na swoje konto klienta i wysłanie stosownego zapytania. Praktycznie cała komunikacja z ubezpieczycielem domyślnie odbywa się poprzez portal iHestia.

Jeżeli jednak ktoś nie ma jeszcze własnego konta, może skorzystać ze wspomnianej infolinii – (+48) 58 555 65 00. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

We wszystkich wyjątkowych sytuacjach można także kontaktować się z ubezpieczycielem poprzez tradycyjną pocztę. Adres do korespondencji – You Can Drive, Ergo Hestia S.A., ul. Hestii 1., 81-731 Sopot.

Jak przebiega zgłoszenie i likwidacja szkody You Can Drive?

Wiadomo już, że towarzystwo You Can Drive zapewnia możliwość wypełnienia wszelkich formalności przez internet. Podobna zależność dotyczy również procedury likwidacji szkód. Jak więc przebiega zgłoszenie szkody You Can Drive?

Na stronie internetowej asekuratora znajduje się specjalny formularz zgłoszeniowy. Firma korzysta tutaj z tego samego rozwiązania, co grupa ERGO Hestia. Właśnie dlatego cała procedura odbywa się poprzez portal iHestia – https://zgloszenieszkody.ergohestia.pl/.

Zgłoszenie szkody You Can Drive wymaga podania wszystkich niezbędnych informacji dotyczących zdarzenia. Dlatego warto z wyprzedzeniem przygotować całą dokumentację. Dzięki temu wypełnienie formalności zajmie mniej czasu, a likwidacja szkody zostanie szybciej wszczęta.

W razie pojawienia się wątpliwości lub pytań warto skonsultować swój problem z doradcą klienta. Najłatwiej będzie to zrobić poprzez telefon na infolinię przeznaczoną do obsługi polis – (+48) 58 555 65 00.

Wypowiedzenie OC You Can Drive

Wszyscy kierowcy mogą zrezygnować ze swojej dotychczasowej polisy OC i zakupić to samo ubezpieczenie u innego asekuratora. Najpierw jednak należy poinformować ubezpieczyciela o swojej rezygnacji. Jak więc przekazać wypowiedzenie OC You Can Drive?

Niestety, na stronie internetowej asekuratora nie znajdziemy żadnego wzoru wypowiedzenia. Na szczęście taki dokument widnieje już w serwisie ERGO Hestii. Dlatego osoby posiadające OC w firmie You Can Drive mogą użyć właśnie tego wzoru – https://www.ergohestia.pl/rezygnacja-z-polisy/.

Wypełniony dokument należy przekazać ubezpieczycielowi drogą elektroniczną.

Najważniejsze informacje:

 • You Can Drive to oddzielna marka na rynku ubezpieczeń, która powstała z inicjatywy grupy ERGO Hestia. Należy więc pamiętać, że to właśnie ERGO Hestia odpowiada za działalność tej marki.
 • Powstanie marki You Can Drive miało jednak swój cel. W ten sposób ERGO Hestia wprowadziła na rynek zupełnie nową ideę. Zakłada ona stworzenie ubezpieczeń komunikacyjnych dla młodych kierowców, którzy dopiero kupili swój pierwszy samochód.
 • Ubezpieczenia You Can Drive są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach przy zachowaniu stosunkowo szerokiego zakresu ochrony. Z tego względu stanowią one ciekawą opcję dla wszystkich młodych kierowców.
 • Marka You Can Drive posiada w swojej ofercie zarówno obowiązkowe ubezpieczenie OC, jak i dodatkowe polisy dla kierowców. Dlatego młodzi adepci czterech kółek na pewno znajdą tutaj świadczenie przystosowane do swoich potrzeb.
 • Za likwidację szkód oraz wypełnianie innych formalności odpowiada firma ERGO Hestia. Warto więc o tym pamiętać przy zgłaszaniu szkód lub np. składaniu wypowiedzenia polisy OC.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co to za firma You Can Drive?
Marka You Can Drive powstała w 2010 roku z inicjatywy grupy ERGO Hestia. Tym samym You Can Drive jest częścią tej dużej firmy. Działalność tej marki opiera się na sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych, które mają być tworzone zwłaszcza do młodych kierowców.
Jakie ubezpieczenia sprzedaje You Can Drive?
Marka You Can Drive oferuje przede wszystkim atrakcyjne pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych. Dzięki nim młodzi kierowcy mogą ubezpieczyć swój samochód w naprawdę dobrej cenie. Dodatkowo marka ta prowadzi sprzedaż polis turystycznych.
Czy You Can Drive to nowa firma?
Marka You Can Drive działa na rynku od niedawna, ale nie jest to nowa firma. Jest to marka należąca do grupy ERGO Hestia, która odpowiada za realizację wielu formalności związanych z ubezpieczeniami YCD. Klienci powinni więc o tym pamiętać.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych