Towarzystwa Ubezpieczeniowe

TU Zdrowie – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

TU Zdrowie – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Ubezpieczenia zdrowotne już od dłuższego czasu znajdują się bardzo wysoko na liście najczęściej kupowanych ubezpieczeń. Przyczyny takiego stanu rzeczy są zupełnie jasne. Od wielu lat nasz krajowy system ochrony zdrowia nie funkcjonuje najlepiej. Dlatego coraz większa część obywateli zaczyna korzystać z prywatnej opieki medycznej. To do takich osób swoją ofertę kieruje TU Zdrowie. Jakie świadczenia można znaleźć w asortymencie tej firmy i co warto o niej wiedzieć? Zapraszamy do lektury.

TU Zdrowie – historia

W czerwcu 2010 roku Komisja Nadzoru Finansowego pozytywnie zaopiniowała wniosek złożony przez firmę Medica Polska (później Towarzystwo Ubezpieczeniowe Zdrowie). Dzięki temu asekurator mógł rozpocząć działalność w zakresie sprzedaży ubezpieczeń na polskim rynku. Firma Medica od początku istnienia była związana z branżą medyczną. Dlatego to właśnie ubezpieczenia zdrowotne i medyczne stały się głównym, a w zasadzie jedynym elementem jej oferty.

Po trzech latach działalności zarząd spółki podjął decyzję o zmianie nazwy towarzystwa. Od sierpnia 2013 roku firma funkcjonuje więc jako Towarzystwo Ubezpieczeniowe Zdrowie.

Według danych asekuratora ze świadczeń obsługiwanych przez TU Zdrowie na przestrzeni lat skorzystało około 100 000 osób. Jest to imponujący wynik, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że asekurator sprzedaje wyłącznie ubezpieczenia dotyczące ochrony zdrowia.

TU Zdrowie – oferta dla klientów indywidualnych

Obecnie Towarzystwo Ubezpieczeniowe Zdrowie jest jednym z nielicznych asekuratorów na polskim rynku, który sprzedaje tylko ubezpieczenia medyczne. W ofercie tej firmy nie ma więc np. ubezpieczeń turystycznych, polis mieszkaniowych lub innych świadczeń.

Co ciekawe, początkowo TU Zdrowie prowadziło sprzedaż tylko jednego świadczenia. Było nim całoroczne ubezpieczenie medyczne „dla Ciebie”. Jednak z czasem asekurator zmienił swoją ofertę. Wspomnianą polisę zastąpiły wówczas abonamenty medyczne, które obecnie są głównymi produktami w ofercie TU Zdrowie.

Jakie są zalety takich świadczeń? Otóż ich posiadacze mogą liczyć na dostęp do:

 • nielimitowanych świadczeń w ramach podstawowej opieki medycznej (np. wizyt u lekarza rodzinnego lub pediatry),
 • wizyt u lekarzy specjalistów nawet bez ważnego skierowania,
 • zabiegów ambulatoryjnych podczas konsultacji,
 • możliwości wykonania badania diagnostycznego oraz kompletu badań laboratoryjnych, lekarskich i pielęgniarskich wizyt domowych,
 • zabiegów rehabilitacyjnych oraz szpitalnych.

Ubezpieczenie zdrowotne dla klientów indywidualnych było dostępne w 4 wariantach. Natomiast wspomniane abonamenty są dostępne w 5 różnych wersjach. Główną różnicą pomiędzy poszczególnymi opcjami jest zakres refundowanych konsultacji, badań i innych zabiegów medycznych. Co jasne, ten sam aspekt sprawia, że pakiety różnią się ceną. Minimalna składka miesięczna najtańszego pakietu komfort wynosi 49 złotych, a w przypadku najdroższego pakietu Premium jest to już 119 złotych.

TU Zdrowie – plany ubezpieczenia szpitalnego

Standardy w polskim systemie opieki zdrowotnej nie są najwyższe. Niestety, taka zależność dotyczy także opieki szpitalnej. Dlatego TU Zdrowie wprowadziło do swojej oferty nowe świadczenia, czyli plany ubezpieczenia szpitalnego. Dzięki nim osoba ubezpieczona otrzymuje gwarancję hospitalizacji w placówkach prywatnych o podwyższonym standardzie. Opisywane plany są dostępne w dwóch wariantach.

Pierwszy z nich to pakiet Premium + Szpital, który zapewnia organizację i dostęp do prywatnego leczenia szpitalnego. Natomiast drugim wariantem jest pakiet Prestige + Reha 3 + Szpital Lux. On z kolei zapewnia nie tylko leczenie szpitalne, ale także dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej. Z tego względu jest to bardziej kompleksowe, choć przez to także droższe świadczenie.

TU Zdrowie – polisy dla firm

Ubezpieczanie zdrowia kadry pracowniczej stało się powszechnym zwyczajem zarówno w mniejszych, jak i większych przedsiębiorstwach. Pracownicy docenią bowiem to, że ich pracodawca zapewnia im dostęp do specjalistycznej opieki medycznej. Dlatego towarzystwo Zdrowie wprowadziło do swojej oferty także polisę grupową dla firm.

Polisa Zdrowie to jednak coś więcej niż tylko zwykłe ubezpieczenie pracownicze. Jest to rozbudowany system usług medycznych, który nie tylko zapewnia dostęp do opieki lekarskiej, ale również znacząco ułatwia koordynowanie poszczególnych etapów leczenia. Tym samym posiadacze tego świadczenia mogą dużo skutecznej zadbać o swój stan zdrowia. Co ważne, Polisę Zdrowie można rozszerzyć o dodatkową Ochronę Szpitalną.

Istotnym atutem opisywanego ubezpieczenia jest elektroniczny system zarządzania. Dzięki internetowym platformom obsługi pracownicy mogą szybko uzyskać potrzebne informacje na temat leczenia. System pozwala sprawdzić online np. datę następnej wizyty u lekarza lub termin wykonania badania. Jest to z pewnością duże ułatwienie dla osób, które cenią swoje zdrowie i chcą o nie dbać.

Oprócz tego TU Zdrowie oferuje firmom:

 • dostęp do usług medycyny pracy;
 • atrakcyjne programy zdrowotne dla pracowników;
 • dedykowane ubezpieczenie zdrowotne dla leśników;
 • polisę gwarantującą refundację telemedycyny.

TU Zdrowie – kontakt, infolinia i e-mail

Aktualnie kontakt z ubezpieczycielem jest możliwy poprzez:

 • Całodobową infolinię dostępną pod numerem – +48 (58) 888 29 99,
 • Formularz kontaktowy dla klientów dostępny pod tym linkiem.
 • Pocztę elektroniczną – biuro@tuzdrowie.pl,
 • Korespondencję listową, którą można wysłać na adres – TU Zdrowie, ul. Śląska 17, 81-319 Gdynia.

Jak można skorzystać z polisy TU Zdrowie?

Ze względu na specyficzny charakter polis medycznych osoby ubezpieczone nie muszą zgłaszać żadnych szkód. Zamiast tego na portalu asekuratora widnieje tzw. Strefa dla Ubezpieczonego. Jest to kompleksowy portal obsługi ubezpieczeń zakupionych w TU Zdrowie. Dzięki niemu można wygodnie umawiać wizyty lekarskie, sprawdzać terminy wizyt i wyniki badań, a także wykonywać inne formalności. Strefa dla Ubezpieczonego jest dostępna pod tym linkiem.

Po zalogowaniu się do tego portalu osoby ubezpieczone mogą wybrać placówkę oraz lekarza, a następnie umówić wizytę. TU Zdrowie zadbało o to, aby taka procedura była łatwa i prosta w realizacji. Rzecz jasna w razie pojawienia się wątpliwości lub pytań zawsze można skontaktować się z asekuratorem. W tym celu można skorzystać z podanych wyżej informacji kontaktowych.

Najważniejsze informacje:

 • Początki działalności TU Zdrowie miały miejsce w 2010 roku. Wtedy to firma Medica Polska rozpoczęła sprzedaż ubezpieczeń zdrowotnych. Z czasem sama nazwa asekuratora oraz wykaz świadczeń uległy zmianie, ale główna idea pozostała niezmienna.
 • W pierwszym okresie działalności firma TU Zdrowie sprzedawała typowe ubezpieczenia zdrowotne. Jednak jakiś czas temu asortyment firmy uległ zmianie. Obecnie królują w nim standardowe abonamenty medyczne.
 • Abonamenty oferowane przez TU Zdrowie zapewniają dostęp do podstawowej oraz zaawansowanej opieki medycznej. Dokładny zakres świadczeń różni się w zależności od wybranego pakietu. Co jasne, te droższe abonamenty obejmują większą liczbę refundowanych świadczeń.
 • TU Zdrowie oferuje również abonamenty dla firm. Mają one podobne warunki, choć zakres poszczególnych wariantów został przystosowany do potrzeb małych, średnich oraz dużych firm.
 • Niedawno asekurator uruchomił nowy portal online określany jako Strefa dla Ubezpieczonego. Jest to serwis dla klientów, który pozwala na rezerwowanie wizyt lekarskich i wypełnianie różnych formalności związanych z obsługą świadczeń.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co to za firma TU Zdrowie?
TU Zdrowie to asekurator działający na rynku od 2010 roku. Firma ta ma jasno sprecyzowany model działalności, gdyż skupia się na sprzedaży ubezpieczeń związanych z ochroną zdrowia. W jej ofercie nie ma żadnych świadczeń o innym charakterze.
Jakie polisy oferuje TU Zdrowie?
Obecnie asekurator nie sprzedaje już zwykłych ubezpieczeń zdrowotnych, gdyż ich rolę przejęły abonamenty medyczne. Mają one zapewnić klientom dostęp do określonych usług medycznych. Takie abonamenty są dostępne aż w 5 wariantach, które różnią się ceną oraz zakresem.

Jak wygląda zgłoszenie szkody w TU Zdrowie?
:TU Zdrowie stworzyło dedykowany portal dla swoich klientów, czyli tzw. Strefę dla Ubezpieczonego. Jest to kompleksowo przygotowany serwis, który umożliwia zdalne rezerwowanie wizyt lekarskich oraz wypełnianie formalności związanych z posiadanym abonamentem.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych