Towarzystwa Ubezpieczeniowe

Aviva – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Aviva – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

TU Aviva to spółka powstała na początku XXI wieku. Jej powstanie było wynikiem fuzji trzech mniejszych firm, które zajmowały się sprzedażą ubezpieczeń. W efekcie takiej fuzji powstała grupa o znacznie większym zasięgu i pozycji rynkowej. Jak wygląda aktualna działalność grupy Aviva w Polsce i co warto o niej wiedzieć?

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń – historia

Brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva powstało w 2000 roku. Jednakże jego tradycje są znacznie dłuższe, ponieważ sięgają aż końca XVII wieku. To właśnie wtedy w Londynie założono spółkę Hand-in-Hand, która zaczęła oferować mieszkańcom możliwość ubezpieczenia nieruchomości od pożaru. Pomysł ten powstał oczywiście na skutek wielkiego londyńskiego pożaru, który w 1666 roku doszczętnie zniszczył większość miasta. Od tego momentu idea ubezpieczeń zyskiwała coraz większe zainteresowanie na Wyspach.

Po kolejnym londyńskim pożarze w 1861 roku pojawiło się pierwsze profesjonalne towarzystwo ubezpieczenioweCommercial Union. Firma ta błyskawicznie rozpoczęła międzynarodową ekspansję, dzięki czemu jej oddziały pojawiły się między innymi w: Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Indiach. Ponadto towarzystwo zaczęło wchłaniać inne mniejsze firmy, w tym także wspomnianą już spółkę Hand-in-Hand. W 1992 roku przedsiębiorstwo CU pojawiło się na rynku polskim.

Na początku nowego tysiąclecia doszło do fuzji trzech znaczących towarzystw ubezpieczeniowych: General Accident, Norwich Union oraz właśnie Commercial Union. Efektem tego porozumienia było założenie nowej spółki, która w 2002 roku otrzymała nazwę Aviva. Wtedy też z polskiego rynku zniknęła grupa Commercial Union, a jej oferta została przejęta przez towarzystwo ubezpieczeń Aviva. W ciągu kilkunastu następnych lat brytyjska firma stała się jednym z największych asekuratorów na świecie. Jej oferta również uległa znacznemu rozszerzeniu, ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva zaczęło słynąć ze sprzedaży ubezpieczeń na życie.

TU Aviva – fuzja z grupą Allianz

Od samego początku historia grupy Aviva była ściśle związana z różnego typu fuzjami zachodzącymi pomiędzy firmami z branży ubezpieczeń. Jednak niedawno taka zależność weszła na zupełnie inny poziom.

Otóż w 2021 roku przedstawiciele firmy postanowili mocniej skoncentrować się na swoim rodzimym brytyjskim rynku. W efekcie tego samego roku podjęto decyzję o sprzedaży niektórych spółek, które działały w innych krajach. Na mocy tej decyzji w 2022 roku sfinalizowano przejęcie spółki Aviva Polska przez koncern ubezpieczeniowy Allianz.

Tym samym w celu zapoznania się z aktualną ofertą ubezpieczeń Aviva należy wejść na stronę internetową grupy Allianz.

Produkty w dawnej ofercie grupy Aviva

Jedną z największych zalet towarzystwa Aviva przez lata była bardzo szeroka oferta. Firma sprzedawała różne ubezpieczenia przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Zdecydowanie kluczową rolę w jej asortymencie odgrywały ubezpieczenia na życie i zdrowie. Pod tym względem flagowym produktem firmy Aviva była polisa o nazwie Twoje Życie. Łączyła ona w sobie zalety ubezpieczenia na życie i polisy zdrowotnej.

Poza tym w ofercie asekuratora można było znaleźć również:

Dobra wiadomość jest taka, że obecnie świadczenia o podobnych walorach można znaleźć w ofercie firmy Allianz. Nie jest więc wykluczone to, iż dawni klienci firmy Aviva nadal mogą kupić ubezpieczenie o określonych walorach.

Aviva – kontakt, infolinia i e-mail

Zniknięcie spółki Aviva Polska z rynku sprawia, że jej dawni klienci mogą obecnie konsultować się z przedstawicielami grupy Allianz. Na szczęście nowi właściciele marki Aviva Polska stworzyli dedykowaną zakładkę kontaktową dla dawnych klientów firmy. Jest ona dostępna pod tym linkiem.

Jeśli chodzi o dane kontaktowe, są one następujące:

  • infolinia dla klientów – numer: +48 224 224 224;
  • adres e-mail – bok@allianz.pl;
  • dane do korespondencji – TU Allianz, ul. Rodziny Hiszpańskich, 02-685 Warszawa.

Najważniejsze informacje:

  • Firma Aviva została założona w 2002 roku. Jej powstanie było efektem dużej fuzji pomiędzy trzema firmami, które działały w branży ubezpieczeń.
  • Po zakończeniu fuzji grupa Aviva rozpoczęła zakrojoną na szeroką skalę działalność. Jednym z jej najważniejszych elementów była ekspansja na inne europejskie rynki, w tym także na rynek polski.
  • Grupa Aviva Polska była znana przede wszystkim ze sprzedaży ubezpieczeń na życie, choć w jej ofercie widniały również inne polisy. Co więcej, oferta asekuratora była kierowana zarówno do klientów prywatnych, jak i firm.
  • Okres pandemii całkowicie zmienił jednak model biznesowy grupy Aviva. W 2021 roku jej przedstawiciele podjęli decyzję o wycofaniu się z kilku europejskich rynków i skupieniu się na działalności w UK.
  • W efekcie w 2022 roku grupa Aviva Polska została przejęta przez firmę Allianz. Teraz to właśnie marka Allianz odpowiada za realizację formalności związanych z obsługą ubezpieczeń Aviva.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co warto wiedzieć o firmie Aviva?
Firma Aviva to jeden z największych ubezpieczycieli działających na rynku brytyjskim. Na początku XXI wieku marka Aviva pojawiła się w wielu europejskich krajach i rozpoczęła tam sprzedaż ubezpieczeń. Brytyjska grupa przez lata działała także w Polsce.
Czy firma Aviva działa w Polsce?
W 2022 roku ostatecznie sfinalizowano przejęcie spółki Aviva Polska przez koncern Allianz. Natomiast sama firma Aviva istnieje dalej, choć jej obecna działalność koncentruje się głównie na rynku brytyjskim.
Jak skontaktować się agentem Aviva?
Obecnie za obsługę wszystkich spraw związanych z ubezpieczeniami Aviva odpowiadają przedstawiciele grupy Allianz. To właśnie z nimi należy się skontaktować w sprawie świadczeń.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych