Towarzystwa Ubezpieczeniowe

InterRisk – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

InterRisk – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Towarzystwo Ubezpieczeniowe InterRisk to jedna z kilku marek należących do koncernu Vienna Insurance Group. Asekurator ten działa w naszym kraju już od 30 lat, dlatego spora grupa klientów zapewne natrafiła na ubezpieczenia sygnowane logiem InterRisk. Dlatego warto pochylić się nieco bliżej nad aktualną ofertą oraz działalnością tej firmy. Co InterRisk może zaoferować swoim klientom? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.

TU InterRisk (Vienna Insurance Group) – historia

W 2023 roku towarzystwo ubezpieczeniowe InterRisk obchodzi 30-lecie swojej działalności w Polsce. Łatwo można zatem obliczyć, że firma sprzedaje ubezpieczenia od 1993 roku. Co ciekawe, InterRisk od samego początku swojej działalności jest częścią austriackiego koncernu Vienna Insurance Group. Oczywiście przynależność do tak dużej grupy wpływa zarówno na szerszą ofertę ubezpieczyciela, jak i jego większą wiarygodność. Dlatego też Polacy chętnie kupują ubezpieczenia znajdujące się w ofercie InterRisk.

Warto tutaj nadmienić, że austriacki koncern jest reprezentowany w Polsce nie tylko przez firmę InterRisk. Na naszym rynku ubezpieczeń prężnie działają również inne podmioty należące do tego przedsiębiorstwa. Są to:

 1. towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa,
 2. grupa Vienna Life,
 3. firma Wiener.

Główna siedziba firmy InterRisk mieści się w Warszawie. Adres do korespondencji: InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Vienna Insurance Group, ul. Noakowskiego 22, 00-668 Warszawa.

InterRisk Vienna Insurance Group – oferta produktów

Przez pierwsze lata działalności włodarze firmy InterRisk stawiali głównie na sprzedaż polis majątkowych. Jednak dynamiczny rozwój całej branży ubezpieczeń oznaczał konieczność rozszerzenia posiadanej oferty. W efekcie wszystkie firmy należące do koncernu VIG zaczęły zwiększać zakres świadczonych usług. Obecnie towarzystwo ubezpieczeniowe InterRisk zapewnia swoim klientom możliwość zakupu następujących polis.

TU InterRisk – polisy mieszkaniowe i majątkowe

Dla większości osób główną motywacją do stałego rozwijania kariery zawodowej jest zwiększanie posiadanego majątku. Nic więc dziwnego, że wielu osobom zależy także na ochronie tych już posiadanych dóbr. Do takich osób firma InterRisk kieruje swoją ofertę produktów, takich jak:

 • Polisy dla domu i mieszkania – takie ubezpieczenie zapewnia ochronę lokalu mieszkalnego przed wieloma poważnymi zagrożeniami. Co istotne, firma InterRisk pozwala na zakup rozszerzonego wariantu ubezpieczenia, który dodatkowo obejmie np.: mienie lokatorów i gości, przenośny sprzęt AGD, panele fotowoltaiczne oraz inne cenne przedmioty.
 • OC w życiu prywatnym – tego typu polisa pozwala na uzyskanie dodatkowej ochrony przed szkodami, które posiadacz może przypadkowo wyrządzić innym osobom. Warto tutaj dodać, że taka ochrona może również obejmować dzieci i zwierzęta ubezpieczonego.
 • Ubezpieczenia z ochroną prawną – taka polisa gwarantuje dodatkową pomoc prawną w trudnych sytuacjach związanych ze sprawami sądowymi i majątkowymi.

TU InterRisk – ubezpieczenia komunikacyjne

Firma InterRisk oferuje szeroki wybór ubezpieczeń dla kierowców. W tej kategorii można znaleźć zarówno obowiązkowe ubezpieczenia OC, jak i szeroki wybór polis dodatkowych. Wśród nich można znaleźć nie tylko popularne ubezpieczenia AC oraz assistance, ale także:

 • Pakiet InterCasco – taka polisa zapewnia pomoc w likwidacji szkody wyrządzonej przez sprawcę, który wykupił OC w innym TU.
 • Ochrona Prawna – to ubezpieczenie gwarantuje pomoc prawną we wszystkich aspektach związanych z codziennym używaniem samochodu.
 • Miejski Pakiet Parkingowy – drobne stłuczki parkingowe są prawdziwą zmorą dla kierowców mieszkających w dużych miastach. Dlatego taki pakiet zapewnia pomoc w przypadku takich szkód.
 • Pakiet Mobilny – takie świadczenie jest skierowane do osób, którym zależy na zachowaniu mobilności niezależnie od sytuacji. Asekurator zapewnia więc posiadaczom takiej polisy zastępczy środek transportu w przypadku uszkodzenia samochodu.

TU InterRisk – rodzinne polisy zdrowotne

Dbanie o bezpieczeństwo krewnych i bliskiej rodziny stanowi priorytet każdego człowieka. Dlatego firma InterRisk przygotowała specjalną ofertę ubezpieczeń, które mają w tym pomóc. W kategorii rodzinnych polis zdrowotnych można znaleźć kilka naprawdę ciekawych świadczeń. Są nimi:

 • Ubezpieczenie EDU Plus – jest to polisa kierowana do rodziców, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci podczas nauki. Ubezpieczenie EDU Plus zapewnia ochronę przez 365 dni w roku. Dzięki temu taka polisa chroni dziecko zarówno w czasie nauki, jak i poza placówką szkolną.
 • Polisa NNW odNowa – ten kompleksowy pakiet ma umożliwić szybsze odzyskanie zdrowia i sprawności po wypadku. W jego ramach asekurator zapewnia wsparcie finansowe oraz dodatkowe środki na pokrycie kosztów rehabilitacji lub innych zabiegów.
 • Antidotum Plus – ta polisa zapewnia całej rodzinie dostęp do rozszerzonej oferty badań profilaktycznych oraz diagnostycznych. Wszystko po to, aby skuteczniej zadbać o stan zdrowia i możliwość zdiagnozowania ewentualnych schodzeń.
 • Ubezpieczenie Medi-Care – jest to ubezpieczenie realizowane we współpracy z firmą Enel-Med. Polisa zapewnia dostęp do prywatnej opieki medycznej na terenie całego kraju. Plusem tego świadczenia są nielimitowane konsultacje z lekarzami w ramach tzw. podstawowej opieki medycznej.
 • Moja Rodzina – ostatnim świadczeniem jest kompleksowe ubezpieczenie na życie i zdrowie dla całej rodziny. Taka polisa zapewnia odszkodowanie za zgon lub ciężki uszczerbek na zdrowiu powstały w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

TU InterRisk – polisy dla firm

Opisana wyżej oferta dla klientów indywidualnych jest dosyć szeroka. Jednak firma InterRisk przygotowała jeszcze bogatszą ofertę dla firm. Jest ona na tyle rozbudowana, że trudno byłoby opisać wszystkie dostępne ubezpieczenia. Dlatego wspomnimy jedynie o ogólnych kategoriach takich świadczeń:

 • Polisy dla małych i średnich firm – w tej kategorii widnieją przede wszystkim świadczenia poświęcone ochronie firmowego majątku i zabezpieczeniu zdrowia pracowników. Zróżnicowane zakresy ochrony pozwalają na łatwiejszy dobór właściwego ubezpieczenia.
 • Ubezpieczenia dla dużych firm – tutaj poza opisanymi wyżej świadczeniami można znaleźć także polisy OC oraz ubezpieczenia poświęcone ochronie firmowej floty pojazdów.
 • Polisy grupowe dla pracowników – ta kategoria obejmuje już konkretny wykaz ubezpieczeń poświęconych ochronie zdrowia i życia pracowników.
 • Rolnicy i producenci rolni – ostatnia kategoria jest dedykowana rolnikom oraz osobom prowadzącym działalność o charakterze rolnym. Można tutaj znaleźć zarówno obowiązkowe ubezpieczenia dla rolników, jak i polisy dodatkowe umożliwiające zabezpieczenie gospodarstwa.

Warto również dodać, że firma InterRisk prowadzi sprzedaż tzw. ubezpieczeń specjalistycznych. Pod tym pojęciem kryją się np.: polisy dla przewoźników, polisy OC dla danej branży oraz ubezpieczenia planu inwestycyjnego.

TU InterRisk – kontakt, infolinia i e-mail

Szybki kontakt z asekuratorem pozwala na błyskawiczne zgłoszenie szkody i tym samym uzyskanie niezbędnej pomocy. Dlatego też firma InterRisk zadbała o to, aby każdy klient mógł skorzystać z najdogodniejszej dla niego formy kontaktu. Obecnie są to:

 1. Infolinia – +48 (22) 575 25 25 (infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00, ale konsultanci assistance oferują pomoc całodobową);
 2. Adres e-mail dla klientów – korespondencja@interrisk.pl;
 3. Osobista wizyta w oddziale firmy lub spotkanie z agentem ubezpieczeniowym. Tutaj warto skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki okolicznych oddziałów i agentów, która jest dostępna na stronie ubezpieczyciela – https://www.interrisk.pl/. Dzięki niej można szybko nawiązać kontakt z placówką lub przedstawicielem grupy InterRisk.

Zgłoszenie i likwidacja szkody InterRisk – opis procedur

Na stronie internetowej InterRisk znajduje się specjalna platforma poświęcona zgłaszaniu szkód. Co ciekawe, widnieją na niej nie tylko dane kontaktowe ubezpieczyciela, ale również mnóstwo istotnych informacji dla klientów. Ponadto każdy poszkodowany może tam odnaleźć niezbędne formularze oraz listę warsztatów partnerskich. Opisywana podstrona jest dostępna pod niniejszym adresem – https://www.interrisk.pl/interrisk/zglos-szkode/.

Jeśli chodzi o samo zgłoszenie szkody InterRisk, można je złożyć telefonicznie lub online. Zdecydowanie najszybszym sposobem będzie oczywiście telefon na infolinię, który powinien skutkować natychmiastowym wszczęciem procedur odszkodowawczych. Aby więc zgłosić szkodę z tytułu ubezpieczenia, należy zadzwonić na dedykowaną infolinię – (22) 575 25 25. Alternatywnym rozwiązaniem będzie natomiast likwidacja szkody InterRisk online. Takie rozwiązanie jest z powodzeniem stosowane przez większość firm zrzeszonych w strukturach koncernu Vienna Insurance Group. Żeby zgłosić szkodę przez internet, wystarczy jedynie skorzystać z panelu kontaktowego, który widnieje na stronie internetowej ubezpieczyciela.

Wypowiedzenie OC InterRisk

Wypowiedzenie OC InterRisk wymaga przesłania pisemnego oświadczenia, które należy przekazać ubezpieczycielowi. Aktualnie jest to możliwe na trzy sposoby.

 1. Przesłanie zeskanowanego oświadczenia drogą elektroniczną na adres: korespondencja@interrisk.pl (rekomendowana opcja).
 2. Wysyłka dokumentacji tradycyjną pocztą. W takim przypadku wypowiedzenie OC InterRisk należy przesłać na adres – InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Vienna Insurance Group, ul. Nowakowskiego 22, 00-668 Warszawa.
 3. Dostarczenie oświadczenia faksem na numer – +48 (22) 291 22 99.

Najważniejsze informacje:

 • Towarzystwo ubezpieczeniowe InterRisk to jedna z marek należących do dużego koncernu Vienna Insurance Group. Asekurator ten działa w Polsce już od 30 lat, co pozytywnie wpływa na jego rynkową pozycję.
 • Firma InterRisk nie jest szczególnie dużym ubezpieczycielem, a mimo to oferta InterRisk jest bardzo bogata. Co więcej, obejmuje ona zarówno świadczenia dla klientów indywidualnych, jak i dla firm.
 • Jeżeli chodzi o ubezpieczenia dla osób prywatnych, asekurator oferuje przede wszystkim: polisy zdrowotne dla rodziny, ubezpieczenia nieruchomości oraz polisy dla kierowców. Szeroki wybór świadczeń pozwala na dopasowanie zakresu ochrony do określonych potrzeb.
 • TU InterRisk posiada również wyjątkowo bogatą ofertę ubezpieczeń dla firm. Jej najważniejszym elementem są standardowe ubezpieczenia osobowe i majątkowe. Jednak w ofercie tego asekuratora można także znaleźć specjalistyczne polisy dla firm (np. ubezpieczenia rolne, polisy dla przewoźników).
 • Aby skontaktować się z firmą InterRisk, wystarczy skorzystać z dedykowanej infolinii lub wysłać wiadomość e-mail. Asekurator zapewnia, że infolinia assistance jest dostępna przez 24 godziny na dobę, co ma zapewnić szybką pomoc o każdej porze.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co to za firma InterRisk?
InterRisk jest marką należącą do dużego koncernu ubezpieczeniowego Vienna Insurance Group. Ubezpieczenia InterRisk pojawiły się w Polsce już w latach 90. XX wieku. Od tego czasu asekurator systematycznie rozszerza i udoskonala swoją ofertę.
Jakie ubezpieczenia oferuje firma InterRisk?
Jeśli chodzi o ofertę dla klientów indywidualnych, można wyróżnić trzy główne kategorie świadczeń. Pierwsza to ubezpieczenia zdrowotne dla rodziny, które zapewniają ochronę dzieciom i rodzicom. Pozostałe dwie kategorie obejmują natomiast ubezpieczenia komunikacyjne oraz polisy mieszkaniowe.
Jakie polisy dla firm oferuje firma InterRisk?
TU InteRisk zapewnia bardzo szeroki wybór ubezpieczeń dla firm. Są to polisy dedykowane zarówno ochronie firmowego majątku, jak i zabezpieczeniu samych pracowników. Co więcej, zakres dostępnych polis został przystosowany do wielkości firmy oraz specyfiki prowadzonej działalności.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych