Towarzystwa Ubezpieczeniowe

INTER Polska – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

INTER Polska – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Kiedy ktoś mówi o ubezpieczeniach firmy Inter, może mieć na myśli dwóch asekuratorów. Pierwszym z nich jest firma InterRisk, czyli marka należąca do europejskiego koncernu Vienna Insurance Group. Natomiast drugą marką jest INTER Polska, a więc firma założona i rozwijana w Polsce. Warto wiedzieć o tej różnicy, ponieważ oferty obydwu wspomnianych marek wyglądają zupełnie inaczej. W tym tekście skupimy się na aktualnym asortymencie firmy INTER Polska. Zachęcamy do lektury.

TU INTER Polska – historia

W 1992 roku w Bielsku-Białej swoją działalność rozpoczęło Towarzystwo Ubezpieczeniowe FORTUNA S.A. Był to zupełnie nowy polski asekurator, który przez kilka lat oferował możliwość zakupu ubezpieczeń majątkowych. FORTUNA S.A. działała do 1996 roku, gdy jej udziały zostały przejęte przez niemiecki koncern INTER Versicherungen.

Zaledwie rok później zmieniono nazwę firmy, która odtąd funkcjonowała jako Towarzystwo Ubezpieczeń INTER-FORTUNA S.A. W tym samym czasie z inicjatywy niemieckich akcjonariuszy powstała druga bliźniacza spółka – Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie INTER-FORTUNA S.A. Niedługo później obydwa zarejestrowane podmioty rozpoczęły swoją działalność w branży ubezpieczeń zdrowotnych.

Przez kolejne lata akcjonariusze koncernu INTER sukcesywnie rozwijali obydwie spółki funkcjonujące na polskim rynku. Ostatecznie ich nazwy uległy kolejnej modyfikacji, gdyż obecnie są to kolejno – Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A., a także Towarzystwo Ubezpieczeń INTER-ŻYCIE Polska S.A.

W 2015 roku doszło do równie ważnego wydarzenia w historii firmy. Towarzystwo ubezpieczeniowe INTER Polska wprowadziło wówczas dualny model sprzedaży. Od tej pory zainteresowani klienci mogą kupować ubezpieczenia zarówno u agentów, jak i przez specjalny portal transakcyjny.

Jakie polisy oferuje TU INTER Polska?

Powstanie dwóch bliźniaczych spółek związanych z grupą INTER Polska było przygotowaniem do wdrożenia określonego modelu działalności. Co istotne, model ten funkcjonuje aż po dziś dzień. Polega on na rozdziale sprzedawanych świadczeń w następujący sposób:

 • Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. oferuje ubezpieczenia dla klientów indywidualnych oraz firm.
 • TU INTER-ŻYCIE Polska S.A. prowadzi sprzedaż ubezpieczeń dedykowanych osobom zatrudnionym w branży medycznej.

TU INTER Polska – oferta dla klientów indywidualnych

Pomimo tego, że towarzystwo ubezpieczeniowe INTER Polska sprzedaje głównie ubezpieczenia związane z branżą medyczną, jego oferta dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców jest naprawdę bogata. Warto więc pokrótce opisać najciekawsze usługi świadczone przez asekuratora:

 • INTER Lokum – polisa Lokum to kompleksowe ubezpieczenie nieruchomości, które pozwala skutecznie chronić dom oraz mieszkanie. Co istotne, asekurator umożliwia również zabezpieczenie nieruchomości będącej w trakcie budowy. Ponadto bardzo istotnym atutem tego ubezpieczenia jest szeroki zakres ochrony. Jeżeli nawet nie będzie on dla kogoś wystarczający, polisę można w łatwy sposób rozszerzyć o dodatkowe świadczenia. Poza standardową ochroną nieruchomości w ramach ubezpieczenia lokum można otrzymać: OC w życiu prywatnym, NNW oraz asystę prawną.
 • INTER Tour – asekurator uwzględnił w swojej ofercie również klasyczne ubezpieczenie turystyczne. Polisa sprzedawana pod nazwą INTER Tour to idealny sposób na uzyskanie ochrony podczas nadchodzącej podróży. W ramach tego ubezpieczenia można otrzymać: refundację kosztów leczenia, NNW, ubezpieczenie bagażu podróżnego, OC oraz ubezpieczenie kosztów rezygnacji.
 • INTER Moje Życie – jest to tzw. ubezpieczenie terminowe, które gwarantuje odszkodowanie w przypadku zgonu lub ciężkiej choroby. Polisa Moje Życie może zostać zawarta na okres 5-35 lat. Oczywiście zakres ochrony oraz wysokość składki są w tym przypadku dopasowywane indywidualnie. Co więcej, podczas obowiązywania polisy istnieje możliwość podwyższenia podstawowej sumy ubezpieczenia (np. przy okazji narodzin dziecka).
 • INTER Vision – oto jedno z najpopularniejszych świadczeń w ofercie asekuratora. Polisa INTER Vision zapewnia możliwość korzystania ze specjalistycznej prywatnej opieki medycznej. Warto także wspomnieć o tym, że opisywana polisa jest sygnowana hasłem „Decyduj sam!”. Właściciel tego ubezpieczenia może bowiem rozpocząć leczenie w samodzielnie wybranej placówce medycznej. Polisa Vision uwzględnia również świadczenia dodatkowe, takie jak: zdrowotne Assistance 24h, wizyty domowe, transport medyczny oraz dowóz lekarstw.
 • INTER Bezpieczny Kredyt – jest to polisa przeznaczona dla kredytobiorców, którzy chcą zabezpieczyć proces spłaty zaciągniętego zobowiązania. Taka polisa zapewnia pomoc w spłacie kredytu w sytuacji nagłej śmierci kredytobiorcy.

TU INTER Polska – oferta dla firm

 • INTER Partner Plus – ten rodzaj ubezpieczenia jest kierowany głównie do małych i średnich przedsiębiorstw. Polisa Partner Plus obejmuje przede wszystkim: ochronę majątku, OC oraz NNW. Jeżeli chodzi o ochronę majątku, dodatkowym atutem tego ubezpieczenia jest zapis dotyczący zabezpieczenia sprzętu elektronicznego. Ma on szczególne znaczenie dla wszystkich firm, w których pracownicy na co dzień korzystają z takich urządzeń. Ochrona sprzętu zostaje zapewniona w systemie all-risk, co oznacza, że chroni przed wszystkimi potencjalnymi zagrożeniami. Naturalnie zarówno to świadczenie, jak i zakres całego ubezpieczenia może zostać indywidualnie dopasowany do potrzeb danej firmy.
 • INTER Vision dla firm – rozszerzona wersja polisy Vision zapewnia wszystkim pracownikom dostęp do profesjonalnej pomocy lekarskiej. Podobnie jak w indywidualnym wariancie ubezpieczenia – każda osoba objęta ochroną może samodzielnie wybrać placówkę medyczną. Jednakże polisa grupowa ma jeszcze jedno istotne udogodnienie. Otóż zarząd danej firmy może wybrać drugą wersję tego ubezpieczenia, w której ochrona zdrowia jest połączona z ochroną prawną. Dzięki temu cała kadra pracownicza uzyska kompleksowe zabezpieczenie w trakcie prowadzonej działalności.
 • INTER Group Plus – to ubezpieczenie zapewnia zdecydowanie najszerszy możliwy zakres ochrony w kategorii pracowniczych polis grupowych. Zakres ubezpieczenia Group Plus obejmuje bowiem zarówno pracowników, jak i członków ich najbliższej rodziny. Co więcej, tutaj również szczegółowe warunki ochrony są ustalane w sposób indywidualny. Niewątpliwie jest to najbardziej kompleksowe ubezpieczenie dla firm w ofercie asekuratora.

Wszystkie przedstawione polisy są zaledwie częścią niezwykle bogatego asortymentu grupy INTER Polska.

TU INTER ŻYCIE Polska – oferta dla branży medycznej

Sprzedażą oraz obsługą ubezpieczeń związanych z branżą medyczną zajmuje się druga ze spółek należących do koncernu INTER Polska. Również i w tym przypadku oferta dostępnych świadczeń jest wyjątkowo bogata. Jakie polisy zasługują na szczególne wyróżnienie?

 • INTER Lokum dla medycyny – specjalny wariant ubezpieczenia Lokum został stworzony z myślą o lekarzach, którzy przyjmują pacjentów w swoim domowym gabinecie. Prezentowana polisa gwarantuje kompleksową ochronę nieruchomości wraz z uwzględnieniem ryzyka powiązanego z prowadzoną działalnością.
 • INTER Medyk Life – pracownicy służby zdrowia są narażeni na duży stres i kontakt z wieloma chorobami zakaźnymi. Właśnie dlatego takie osoby powinny szczególnie mocno zadbać o swoje życie oraz bezpieczeństwo! Medyk Life to wyjątkowa polisa na życie, która dodatkowo zapewnia odszkodowanie w przypadku czasowej niezdolności do pracy. Co więcej, każdy pracownik służby zdrowia może objąć ochroną także członków swojej rodziny.
 • INTER Fizjoterapeuta – jak sama nazwa wskazuje, ta polisa jest dedykowana wszystkim aktywnym fizjoterapeutom, którzy muszą zakupić obowiązkowe OC. Taki wymóg dotyczy osób prowadzących własną praktykę fizjoterapeutyczną lub placówkę leczniczą. W pozostałych przypadkach zakup ubezpieczenia OC jest dobrowolny, ale zalecany. Posiadanie polisy OC umożliwia pokrycie szkód powstałych na skutek prowadzonych zabiegów leczniczych.
 • INTER Ratownik Medyczny – praca ratownika medycznego to naprawdę bardzo trudny zawód. W związku z tym każda dodatkowa ochrona z pewnością okaże się tutaj przydatna. Ubezpieczenie Ratownik Medyczny to dobrowolne OC o wysokości nawet 250 000 euro! Co więcej, zakres tej polisy przewiduje pomoc dla ratowników, którzy na skutek wykonywanych obowiązków zarazili się wirusem HIV lub WZW.
 • INTER Student – asekurator nie zapomina o osobach, które dopiero rozpoczynają swoje kształcenie w dziedzinie medycyny. Dlatego wszyscy studenci kierunków medycznych mają możliwość zakupu specjalnego ubezpieczenia Student. Jego zakres obejmuje: OC, NNW oraz ochronę w trakcie praktyk lekarskich. Zakup tego ubezpieczenia pozwala więc uzyskać zabezpieczenie na cały okres studiów.

TU INTER Polska – kontakt, infolinia i e-mail

Grupa INTER Polska zamieściła na swojej stronie internetowej odnośnik kontaktowy. Za jego pomocą można błyskawicznie skontaktować się z ubezpieczycielem i jednocześnie odnaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat danej procedury. Jest to z pewnością najwygodniejszy i zarazem najszybszy sposób na kontakt z firmą. Opisywany odnośnik znajduje się pod wskazanym adresem – https://interpolska.pl/kontakt/.

Jeśli chodzi o inne metody kontaktu z TU INTER Polska, są to między innymi:

 1. Ogólna infolinia dla klientów – 801 803 000;
 2. Infolinia dla klientów dzwoniących z zagranicy – +48 (22) 333 77 33;
 3. Kontakt z Biurem Obsługi Klienta poprzez pocztę elektroniczną – bok@interpolska.pl;
 4. Formularz „Zadaj pytanie” dostępny w zakładce kontaktowej – https://interpolska.pl/kontakt/;
 5. Kontakt z agentem ubezpieczeniowym. Takie spotkanie można zamówić poprzez skorzystanie z panelu „Zamów kontakt z agentem”. Widnieje on we wspomnianej już zakładce kontaktowej.

Jak przebiega zgłoszenie i likwidacja szkody INTER Polska S.A.?

Już od kilku lat zgłoszenie szkody INTER Polska jest możliwe bezpośrednio poprzez stronę internetową ubezpieczyciela. Wystarczy tylko wejść w odpowiedni formularz, wypełnić niezbędne dane i przesłać asekuratorowi gotowy dokument. Cała procedura nie powinna zająć wówczas więcej niż kilkanaście minut!.

Aktualnie ubezpieczyciel udostępnił aż trzy formularze dla swoich klientów:

 1. Zgłoszenie szkody INTER Polska – https://inter-direct.pl/zglos-szkode
 2. Roszczenia z tytułu ubezpieczenia na życie – https://inter-direct.pl/zgloszenie.roszczenia.zycie
 3. Formularz zgłoszenia szkody z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego – https://inter-direct.pl/zgloszenie.roszczenia.zdrowie

W przypadku jakichkolwiek pytań warto skontaktować się z ubezpieczycielem poprzez specjalną infolinię. Dzięki temu można otrzymać niezbędne informacje na temat likwidacji szkody INTER Polska. Infolinia jest dostępna pod numerem – 801 803 000.

Jeżeli klient zamierza przesłać dokumentację pocztą tradycyjną, przesyłkę należy wysłać na adres – Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. (lub Towarzystwo Ubezpieczeń INTER-ŻYCIE Polska S.A.), Al. Jerozolimskie 142 B, 02-305 Warszawa.

Najważniejsze informacje:

 • Towarzystwo ubezpieczeniowe INTER Polska ze względu na swoją nazwę bywa mylone z firmą InterRisk. Warto jednak wiedzieć, że są to dwie zupełnie inne marki, czego najlepszym dowodem jest ich oferta.
 • Firma INTER Polska zapewnia możliwość zakupu ubezpieczeń związanych z ochroną życia, zdrowia oraz majątku. Takie świadczenia są kierowane zarówno do osób prywatnych, jak i różnego typu firm.
 • Unikalnym elementem w ofercie firmy INTER Polska są także ubezpieczenia przeznaczone dla pracowników z branży medycznej. Tego typu polisy są idealnym rozwiązaniem dla: lekarzy, fizjoterapeutów, ratowników medycznych oraz przedstawicieli innych zawodów.
 • Początkowo firma INTER Polska opierała sprzedaż swoich świadczeń na współpracy z agentami. Jednak od pewnego czasu asekurator prowadzi również bezpośrednią sprzedaż ubezpieczeń, dzięki czemu polisy INTER Polska można kupić online.
 • W celu zgłoszenia szkody lub uzyskania dodatkowych informacji klienci mogą skorzystać z kilku kanałów kontaktowych. Najlepszą opcją wydaje się dedykowana infolinia dla klientów oraz tzw. Strefa Klienta dostępna na stronie internetowej asekuratora.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Czy INTER Polska i InterRisk to ta sama firma?
W żadnym wypadku. InterRisk to marka należąca do koncernu Vienna Insurance Group. Natomiast towarzystwo INTER Polska to krajowy asekurator, który prowadzi samodzielną działalność w zakresie sprzedaży ubezpieczeń.
Jakie ubezpieczenia oferuje firma INTER Polska?
Praktycznie cały asortyment tej marki opiera się na polisach dedykowanych ochronie zdrowia, życia oraz majątku. Takie świadczenia są przystosowane zarówno do potrzeb klientów indywidualnych, jak i do potrzeb firm oraz przedsiębiorstw.
Jakie polisy dla medyków oferuje INTER Polska?
Absolutnie wyjątkowym elementem oferty TU INTER Polska są liczne ubezpieczenia dla pracowników z branży medycznej. Są to kompleksowe polisy dopasowane do oczekiwań: lekarzy, farmaceutów oraz przedstawicieli innych zawodów medycznych.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych