Towarzystwa Ubezpieczeniowe

Benefia – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Benefia – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia stanowi jedną z marek należących do koncernu Vienna Insurance Group. Historia tego asekuratora jest zresztą bardzo ciekawa, ponieważ kilka lat temu Benefia połączyła się z TU Compensa. Zazwyczaj fuzja w świecie ubezpieczeń oznacza, że firmy rozpoczynają wspólną działalność pod jednym szyldem. Jednak w tym przypadku stało się inaczej, ponieważ TU Benefia nadal funkcjonuje jako oddzielna marka. Zatem jak wygląda aktualna oferta tego asekuratora? Zapraszamy do lektury.

TU Benefia – historia

Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia rozpoczęło swoją działalność w Polsce w 1999 roku. Co ciekawe, początkowo firma ta świadczyła usługi jako marka Fiat Ubezpieczenia. Dopiero w późniejszych latach zmieniono nazwę firmy na Benefia.

Bardzo ważnym momentem w historii tej marki był rok 2005. Wtedy to utworzono markę Benefia24, która jako pierwsza marka w Polsce rozpoczęła bezpośrednią sprzedaż ubezpieczeń online. Co więcej, jeszcze w tym samym roku Benefia stała się częścią znanego koncernu, czyli Vienna Insurance Group.

W tamtym momencie oferta tej firmy obejmowała przede wszystkim polisy komunikacyjne oraz majątkowe. Takie świadczenia kierowano zarówno do klientów indywidualnych, jak i do małych oraz dużych przedsiębiorstw. W Polsce firma działała jako Benefia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group.

Kolejnym ważnym momentem był rok 2015. Wówczas podjęto decyzję o scaleniu dwóch firm należących do koncernu Vienna Insurance Group. Od tego momentu Benefia jest częścią grupy Compensa, która przejęła większość udziałów i świadczeń tego asekuratora.

Co ciekawe, Benefia oraz Compensa to tylko dwie z pięciu firm należących do grupy VIG. Poza nimi na polskim rynku działają również:

 1. Towarzystwo ubezpieczeniowe InterRisk,
 2. Firma Wiener,
 3. grupa Vienna Life.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia – oferta produktów

Zazwyczaj przeprowadzenie fuzji dwóch firm ubezpieczeniowych oznacza rozpoczęcie wspólnej działalności pod nowym szyldem. Dlatego warto podkreślić, że w przypadku fuzji Benefii z Compensą wybrano nieco inne rozwiązanie. Marka Benefia utrzymała autonomiczny charakter, aby kontynuować sprzedaż polis metodą bezpośrednią. Ponadto do jej asortymentu włączono liczne ubezpieczenia komunikacyjne, które stały się ważnym ogniwem jej oferty.

Obecną ofertę marki Benefia można podzielić na kilka kategorii. Teraz przyjrzymy się im nieco bliżej.

TU Benefia – ubezpieczenia dla kierowców oraz motocyklistów

Benefia zapewnia swoim klientom możliwość zakupu licznych ubezpieczeń komunikacyjnych. W ofercie marki można znaleźć obowiązkowe ubezpieczenia OC, a także świadczenia dodatkowe, takie jak: AC, Assistance oraz NNW. Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne rozszerzenia, taka kategoria składa się z kilkunastu różnych świadczeń! Tak szeroki wybór sprawia, że naprawdę warto zapoznać się z ofertą firmy Benefia.

Trzeba również wspomnieć o tym, iż asekurator przygotował specjalne polisy przystosowane do potrzeb motocyklistów. Ich wybór jest równie szeroki, a pełen wykaz dostępnych świadczeń można znaleźć w tym miejscu.

TU Benefia – polisy dla mieszkania lub domu

Jeśli chodzi o polisy mieszkaniowe, aktualna oferta firmy Benefia obejmuje kilka świadczeń. Podstawowym z nich jest ubezpieczenie dla domu lub mieszkania Benefia Rodzina III. Dzięki niemu można zabezpieczyć swoją nieruchomość przed wszystkimi najważniejszymi zagrożeniami. Jest to możliwe ze względu na fakt, że polisa ta jest dostępna w wersji all-risk.

Dodatkowo zakres tej polisy można uzupełnić poprzez zakup innych świadczeń. Aktualnie do sprzedaży trafiły między innymi:

 • Ubezpieczenia OC – taka polisa zapewni pomoc w pokryciu kosztów naprawienia szkód wyrządzonych przypadkowo innym osobom.
 • Polisy NNW* – gwarantują one dodatkowe odszkodowanie za wszelkie szkody spowodowane nieszczęśliwymi wypadkami
 • Ubezpieczenia nieruchomości przed ogniem i innymi zdarzeniami losowymi – jest to podstawowa wersja polisy mieszkaniowej, która zapewnia ochronę przed kilkoma najpoważniejszymi zagrożeniami.
 • Ubezpieczenia nieruchomości przed powodzią.

*Polisa NNW jest dostępna tylko w przypadku zakupu ubezpieczenia nieruchomości od ognia i zdarzeń losowych.

TU Benefia – ubezpieczenia turystyczne

Trzecią kategorią ubezpieczeń w ofercie firmy Benefia są polisy dla osób podróżujących. Tutaj klienci mają do wyboru dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest krótkoterminowa polisa turystyczna, którą można zakupić z myślą o jednym konkretnym wyjeździe. Natomiast drugą opcją jest polisa działająca przez 365 dni. Ona zapewnia ochronę w czasie wszystkich wyjazdów w danym okresie.

Dwie opcje pojawiają się także pod kątem zasięgu terytorialnego ubezpieczenia. Pierwszy wariant obejmuje tylko podróże po Europie, a drugi wariant obejmuje cały świat (z wyłączeniem kilku krajów).

Co istotne, Benefia pozwala swoim klientom na dokładne przystosowanie zakresu takiego ubezpieczenia. Każdy może więc postawić na taką ochronę, której zakres będzie odpowiadać jego potrzebom.

TU Benefia – kontakt, infolinia i e-mail

Grupa Benefia prowadzi obecnie specjalną platformę online dla swoich klientów, czyli portal Benefia24. Po zakupie ubezpieczenia klient może otrzymać login oraz hasło, które umożliwią mu logowanie się w serwisie. Jest to zdecydowanie najszybszy sposób na kontakt z ubezpieczycielem.

Co jasne, istnieją także inne opcje pod względem nawiązania kontaktu z firmą Benefia. Można to zrobić również poprzez:

 1. Infolinię Centrum Obsługi Klienta – +48 (22) 544 14 70 (infolinia dostępna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-18:00 lub 9:00-14:00).
 2. Wiadomość e-mail do Biura Obsługi Klienta – bok@benefia.pl;
 3. Kontakt pocztowy – Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, Al. Jerozolimskie 162, 02-342 Warszawa.
 4. Formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej asekuratora.

Zgłoszenie i likwidacja szkody w TU Benefia – jak wyglądają procedury?

Zdecydowanie najszybszym oraz najwygodniejszym sposobem na zgłoszenie szkody Benefia jest skorzystanie z dedykowanego formularza. Wystarczy tylko dostęp do internetu, aby natychmiast przekazać ubezpieczycielowi wszelkie niezbędne informacje. Jak przebiega taka procedura?

 1. Po wejściu w formularz należy zaznaczyć rodzaj powstałej szkody i wypełnić wniosek.
 2. Następnie trzeba podać wszelkie wymagane dane oraz opisać zdarzenie.
 3. Ostatnim krokiem będzie pobranie, wypełnienie i przesłanie niezbędnej dokumentacji drogą elektroniczną.

Co istotne, wszyscy posiadacze ubezpieczeń komunikacyjnych mogą skorzystać również ze specjalnej infolinii. Umożliwia ona szybkie zgłoszenie szkody przez telefon. Jednak tutaj trzeba pamiętać o tym, że ubezpieczyciel uruchomił kilka numerów kontaktowych. Dlatego ważne jest to, aby zadzwonić pod właściwy numer:

 • Ogólna infolinia do zgłaszania szkód – +48 (22) 212 20 30;
 • Infolinia dla posiadaczy ubezpieczeń Assistance SOS: +48 (22) 639 20 10;
 • Centrum Alarmowe dla posiadaczy polis turystycznych i Home Assistance – +48 (22) 295 82 01.

Wypowiedzenie OC Benefia Ubezpieczenia

Aktualne przepisy wymagają, aby osoba rezygnująca z obowiązkowego ubezpieczenia przesłała swojemu asekuratorowi stosowne oświadczenie. Jeżeli więc ktoś zamierza złożyć wypowiedzenie OC Benefia, musi pamiętać o wysłaniu wymaganej dokumentacji.

Obecnie na stronie internetowej Benefii widnieje specjalna podstrona dla osób, które zamierzają wypowiedzieć ubezpieczenie komunikacyjne. Jest ona dostępna pod tym linkiem. Posiadacze ubezpieczeń OC mogą więc wejść w podany link i postępować według zamieszczonych tam instrukcji.

Użycie wspomnianego wyżej formularza jest najlepszą i najszybszą opcją. Jednak każdy może również samodzielnie wypełnić wzór wypowiedzenia OC oraz przesłać go asekuratorowi np. pocztą.

Najważniejsze informacje:

 • Firma Benefia działa na polskim rynku od 1999 roku. Jednak w jej historii szczególnie ważny okazał się rok 2005, kiedy to asekurator dołączył do koncernu Vienna Insurance Group.
 • W 2015 roku miała miejsce fuzja pomiędzy dwiema markami należącymi do grupy VIG. Wówczas Benefia połączyła się z Compensą. Co ciekawe, obydwie firmy zachowały swój autonomiczny charakter, a wspomniana fuzja miała jedynie wpływ na ich oferty.
 • Benefia była pierwszym w Polsce asekuratorem, który wprowadził na rynek usługę bezpośredniej sprzedaży ubezpieczeń online. Dlatego taki model działalności do dzisiaj cechuje tę firmę.
 • Aktualna oferta Benefii obejmuje trzy kategorie ubezpieczeń. Są nimi: polisy mieszkaniowe, ubezpieczenia dla kierowców oraz polisy turystyczne.
 • Zdecydowaną większość spraw związanych z ubezpieczeniami Benefia można załatwić drogą elektroniczną. Co więcej, klienci Benefia uzyskują dostęp do specjalnego portalu Benefia24, który jeszcze bardziej ułatwia realizację wszelkich procedur.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co to za firma Benefia?
Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia to jedna z marek należacych do koncernu Vienna Insurance Group. Co ciekawe, jest to także pierwszy asekurator, który wprowadził na polski rynek usługę bezpośredniej sprzedaży ubezpieczeń przez internet. Obecnie Benefia działa wraz z firmą Compensa, gdyż w 2015 roku doszło do fuzji tych marek.
Jakie ubezpieczenia oferuje firma Benefia?
Cały aktualny asortyment tego asekuratora składa się z trzech kategorii. Należą do nich: ubezpieczenia komunikacyjne (w tym polisy dedykowane motocyklistom), polisy turystyczne oraz ubezpieczenia nieruchomości.
Jak zgłosić szkodę z polisy Benefia?
Taką szkodę można zgłosić drogą elektroniczną poprzez formularz online lub za pomocą portalu Benefia24. Jest to dedykowany portal dla klientów, którzy wykupią jedno z dostępnych ubezpieczeń Benefii.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych