Towarzystwa Ubezpieczeniowe

UNIQA – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

UNIQA – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Towarzystwo ubezpieczeniowe UNIQA należy do grona tych bardziej rozpoznawalnych marek działających na rynku ubezpieczeń. Ma to swoje istotne uzasadnienie, ponieważ UNIQA to jeden z największych asekuratorów w branży. Firma ta działa w Polsce już ponad 20 lat, choć jej historia rozpoczęła się jeszcze wcześniej. Jak więc wygląda aktualna oferta tego asekuratora i co trzeba wiedzieć o firmie UNIQA? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury naszego tekstu.

TU UNIQA – historia

Austriackie towarzystwo ubezpieczeniowe UNIQA zostało założone w 1999 roku. Co ciekawe, powstanie tej grupy było ostatnim etapem złożonej fuzji, która rozpoczęła się już na początku lat 90. Wtedy to przedstawiciele kilku mniejszych towarzystw ubezpieczeniowych podjęli decyzję o połączeniu sił i stworzeniu nowej marki. Z czasem koncern rozszerzył swoją działalność również na inne europejskie rynki.

Zanim jednak doszło do powstania opisywanego koncernu, na polskim rynku działał już inny asekurator. Od 1990 roku swoje usługi świadczył tutaj Zakład Ubezpieczeń i Reasekuracji Polonia S.A. Początkowo oferta tej firmy obejmowała głównie polisy majątkowe oraz ubezpieczenia dla mieszkalnictwa. Niemniej w 1994 roku akcjonariusze Polonii założyli nową spółkę – Zakład Ubezpieczeń i Reasekuracji Polonia-Życie S.A. Dzięki temu do asortymentu polskiego ubezpieczyciela trafiły również polisy na życie.

Polska firma kontynuowała swoją działalność jeszcze przez kilka lat. Dopiero w 2000 roku podpisano porozumienie, na mocy którego grupa UNIQA stała się inwestorem strategicznym Polonii. Co jasne, zawarcie takiej umowy oznaczało wprowadzenie dużych zmian w aspekcie funkcjonowania firmy. W 2003 roku zmieniono nazwy obydwu spółek, które zaczęły działać jako:

 • TU UNIQA S.A.
 • TU na Życie UNIQA S.A.

Przez następne lata akcjonariusze grupy sukcesywnie stawiali na rozwijanie swoich polskich spółek. W efekcie znacząco zwiększono ich kapitał akcyjny, co z kolei pozwoliło na szybsze rozwinięcie oferty i zwiększenie zasięgu prowadzonej działalności.

Wdrożenie strategii dynamicznego rozwoju przyniosło oczekiwane efekty. Aktualnie towarzystwo ubezpieczeniowe UNIQA jest jednym z największych asekuratorów na polskim rynku!

TU UNIQA – ubezpieczenia komunikacyjne

Oferta austriackiej grupy obejmuje wiele różnych świadczeń ubezpieczeniowych. Jednak w Polsce zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się polisy komunikacyjne UNIQA. Ich atutem jest nie tylko szeroki zakres ochrony, ale również duża dostępność poszczególnych wariantów ubezpieczenia. To z kolei znacząco ułatwia kierowcom znalezienie odpowiedniego świadczenia. Jakie polisy komunikacyjne można więc znaleźć w ofercie asekuratora?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Obowiązkowe ubezpieczenie OC – taką polisę musi posiadać każdy właściciel samochodu. Jednak firma UNIQA oferuje kierowcom dodatkową korzyść przy zakupie tego świadczenia. Jest nią możliwość skorzystania z usługi bezpośredniej likwidacji szkód. Dzięki niej kierowca nie będzie musiał samodzielnie ubiegać się o przyznanie odszkodowania z OC sprawy. Wszystkie formalności zostaną wypełnione przez ubezpieczyciela, który również wypłaci kierowcy należną rekompensatę finansową!

Firma UNIQA zapewnia dodatkowe korzyści kierowcom, którzy zdecydują się na zakup OC. W ramach takiego pakietu można otrzymać dodatkowo:

 • Podstawowe assistance obejmujące np. holowanie pojazdu po awarii;
 • Gwarancję dokonania drobnych napraw na miejscu awarii (do 300 złotych robocizny);
 • Możliwość uzyskania auta zastępczego do 48 godzin po wypadku;
 • Zieloną Kartę.

Polisy AC UNIQA

Właściciele samochodów coraz częściej decydują się na dodatkowe zabezpieczenie swojego pojazdu poprzez zakup ubezpieczenia AC. Firma UNIQA zapewnia takim osobom dwie opcje ubezpieczenia.

Pierwszą z nich jest ubezpieczenie minicasco, czyli polisa obejmująca ochronę samochodu przed najpoważniejszymi zagrożeniami. Natomiast drugą opcją jest pełen pakiet AC+OC. W takim pakiecie obydwa świadczenia są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Dlatego może to być dobra opcja dla kierowców, którym zależy na pełnej ochronie.

Ubezpieczenia Assistance

Polisy assistance są najlepszym rozwiązaniem dla kierowców, którzy chcą uzyskać gwarantowaną pomoc w razie nagłych problemów z samochodem. W przypadku takich świadczeń firma UNIQA zapewnia możliwość zakupu jednego z aż pięciu wariantów Assistance.

Poszczególnie warianty różnią się zakresem ochrony oraz dostępnością świadczeń. Co jasne, bardziej rozbudowane wersje ubezpieczenia są przy tym droższe. Dlatego zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami takich świadczeń. W tym celu wystarczy wejść na stronę poświęconą polisom assistance.

UNIQA – polisy dla mieszkalnictwa

Poza ubezpieczeniami komunikacyjnymi firma UNIQA specjalizuje się w sprzedaży polis dla szeroko rozumianego mieszkalnictwa. Takie świadczenia są kierowane przede wszystkim do lokatorów, którzy mogą dzięki temu zakupić ubezpieczenie mieszkania. Wybór jest tutaj naprawdę szeroki, ponieważ asekurator oferuje między innymi:

 1. Kompleksowe ubezpieczenia dla domów i mieszkań.
 2. Dodatkowe assistance lub OC dla domowników.
 3. Ubezpieczenie zwierząt lub ruchomości.
 4. Ubezpieczenie domku letniskowego, nagrobka lub innych budowli.

Pełen wykaz świadczeń jest dostępny pod tym linkiem. Przy okazji warto dodać, że UNIQA oferuje również polisy dla deweloperów, wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych. Są to między innymi:

 1. Pakiety OC dla wspólnot mieszkaniowych.
 2. Ubezpieczenia dla deweloperów zabezpieczające realizowaną inwestycję.
 3. OC dla władz spółdzielni.
 4. Pakiety świadczeń dla spółdzielni budynków wielomieszkaniowych (bloków).
 5. Specjalne ubezpieczenia OC dla zarządców nieruchomości.

UNIQA – inne polisy dla klientów indywidualnych

Rzecz jasna w kompleksowej ofercie austriackiego koncernu nie mogło zabraknąć innych świadczeń dla osób prywatnych. Asekurator prowadzi bowiem sprzedaż wielu różnych ubezpieczeń.

Zacznijmy od ubezpieczeń na życie. Jest to bowiem jedna z najszerszych kategorii w aktualnej ofercie asekuratora. Znajduje się w niej kilka naprawdę ciekawych świadczeń, takich jak:

 • Ochrona z Plusem – ten pakiet ochronny zapewnia kompleksową ochronę życia i zdrowia. Co istotne, jego zakres może obejmować nie tylko samego ubezpieczonego, ale również jego najbliższych. Dzięki temu ubezpieczenie nabiera znacznie bardziej kompleksowego charakteru.
 • Plan Ochronny – taka polisa została zbudowana wokół gwarancji zabezpieczenia rodziny na wypadek nagłej śmierci jej żywiciela. Jest więc to dobra opcja dla ludzi, którzy chcą zadbać o bezpieczną przyszłość swoich bliskich.
 • Ubezpieczenie Dziecka – każdy rodzic jest w stanie zrobić wszystko, aby tylko zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku. Dlatego firma UNIQA wprowadziła do swojej oferty świadczenie, które zapewnia ochronę dzieci. Dzięki tej polisie rodzice uzyskają pomoc w razie zdiagnozowania choroby u dziecka, a także w sytuacji, kiedy malec ulegnie wypadkowi.

Kolejną kategorią są ubezpieczenia turystyczne. Tutaj asekurator może zaoferować między innymi:

 1. Ubezpieczenie przystosowane do potrzeb osób podróżujących po Polsce.
 2. Kompleksowe ubezpieczenie turystyczne obejmujące zasięgiem Europę oraz kraje na innych kontynentach.
 3. Dodatkowe ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży.

Oprócz tego firma UNIQA oferuje ubezpieczenia NNW oraz polisy OC. One będą cennym wsparciem na wypadek różnych nieprzewidzianych sytuacji.

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń – polisy dla firm

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się nie tylko z licznymi obowiązkami, ale również z dużą odpowiedzialnością. Toteż przedsiębiorcy chętnie korzystają z ubezpieczeń, które umożliwiają im skuteczne zabezpieczenie swojej firmy. Nic więc dziwnego, że towarzystwo UNIQA może poszczycić się szeroką ofertą świadczeń dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw:

 1. Ubezpieczenia majątku firmy – takie polisy chronią szeroko rozumiany majątek firmy przed zniszczeniem lub poważnymi uszkodzeniami. Ubezpieczenia mienia są dostępne w kilku różnych wersjach, dzięki czemu łatwiej można znaleźć odpowiednie świadczenie.
 2. Ubezpieczenia firmowej floty pojazdów – tutaj znajdują się zarówno standardowe polisy komunikacyjne (OC, AC), jak i świadczenia kierowane tylko dla firm (np. Truck Assistance).
 3. Pracownicze ubezpieczenie na życie – grupowe polisy gwarantują kompleksową ochronę życia i zdrowia. Co istotne, świadczenia przyznawane w ramach ubezpieczenia obejmują również najbliższą rodzinę pracowników.
 4. OC z tytułu prowadzonej działalności – realizacja prac w niektórych branżach jest obarczona sporym ryzykiem. Wówczas zakup ubezpieczenia OC pozwala uzyskać pomoc w przypadku wyrządzenia szkody innym osobom lub firmom.
 5. Szkolne ubezpieczenie NNW – polisa NNW dla szkół to najlepszy sposób na to, aby zabezpieczyć zarówno uczniów, jak i pracowników danej placówki. Co jasne, szczegółowe warunki takiej polisy są uzgadniane w trakcie rozmów z dyrekcją szkoły.

Jednocześnie warto dodać, że UNIQA oferuje również szeroki wybór świadczeń emerytalnych, oszczędnościowych oraz inwestycyjnych.

TU UNIQA – kontakt, infolinia i e-mail

Jak skontaktować się z asekuratorem? To pytanie mogą zadać sobie zarówno obecni, jak i przyszli klienci firmy UNIQA. Dlatego spieszymy z odpowiedzią. Aktualnie można skontaktować się z przedstawicielem firmy UNIQA za pomocą:

Warto tutaj wspomnieć także o portalu MojaUNIQA. Jest to portal przeznaczony dla klientów asekuratora, którzy zakupili jedno z dostępnych ubezpieczeń. W chwili zakupu polisy klient może uzyskać dane potrzebne do zalogowania się w serwisie. Przy pomocy tego portalu można między innymi skontaktować się z pracownikiem firmy UNIQA. Warto więc pamiętać o takiej możliwości.

TU UNIQA – zgłoszenie szkody i likwidacja szkody

Podstawowym sposobem na zgłoszenie szkody UNIQA jest skorzystanie ze specjalnych formularzy kontaktowych. Naturalnie są one dostępne na platformie ubezpieczyciela. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni formularz, wypełnić wszystkie wymagane pola, a następnie przesłać go drogą elektroniczną. Elektroniczne zgłoszenie szkody to zdecydowanie najszybsze i najbardziej wygodne rozwiązanie.

Jeżeli jednak ktoś nie ma dostępu do internetu, zawsze może zgłosić szkodę telefonicznie. W tym celu należy zadzwonić na wspomnianą wyżej infolinię dla klientów lub dedykowaną infolinię assistance.

Wypowiedzenie OC UNIQA

Podobnie jak zgłaszanie szkód, wypowiedzenie OC UNIQA najlepiej jest wypełnić przez internet. Asekurator udostępnił swoim klientom podstronę, na której znajdują się wzory wymaganych dokumentów oraz informacje dotyczące tej procedury. Dzięki temu każdy łatwo poradzi sobie ze wszelkimi formalnościami.

Najważniejsze informacje:

 • Towarzystwo ubezpieczeniowe UNIQA działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Długa obecność w branży połączona z szeroką ofertą sprawia, że UNIQA cieszy się obecnie mianem jednego z największych asekuratorów w Polsce.
 • Niezwykle bogata oferta firmy UNIQA obejmuje zarówno ubezpieczenia dla osób prywatnych, jak i dla klientów grupowych. Znalezienie odpowiedniej polisy nie powinno więc być problemem.
 • Jeżeli chodzi o polisy dla klientów indywidualnych, firma UNIQA oferuje: polisy mieszkaniowe, ubezpieczenia komunikacyjne, polisy na życie i zdrowie, a także inne świadczenia.
 • Równie bogato prezentuje się oferta asekuratora dla firm. Co więcej, UNIQA oferuje również świadczenia dedykowane zarządcom nieruchomości oraz wspólnotom mieszkaniowym.
 • Firma UNIQA znacząco uprościła przebieg wszystkich procedur związanych z zakupem oraz obsługą ubezpieczeń. Dzięki temu większość z nich można obecnie załatwić za pośrednictwem internetu.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co to za firma UNIQA?
Towarzystwo ubezpieczeniowe UNIQA to jedno z największych tego typu przedsiębiorstw działających na polskim rynku. Silna pozycja tego asekuratora stanowi wynik długiej obecności na rynku oraz szerokiej oferty dostępnych świadczeń.
Jakie ubezpieczenia oferuje firma UNIQA?
Niezwykle bogaty asortyment tego asekuratora obejmuje między innymi: ubezpieczenia dla kierowców, polisy mieszkaniowe, ubezpieczenia na życie i zdrowie oraz polisy turystyczne. Taka oferta obejmuje zarówno polisy dla osób prywatnych, jak i kompleksowe ubezpieczenia dla firm.
Jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia UNIQA?
Zgłoszenie szkody jest możliwe drogą elektroniczną lub telefoniczną. Jeśli ktoś chce stale monitorować status swojej sprawy, powinien skorzystać z portalu MojaUNIQA. Dostęp do tego serwisu można uzyskać przy zakupie ubezpieczenia.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych