Towarzystwa Ubezpieczeniowe

Allianz – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Allianz – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Firma Allianz już od dekad jest jednym z największych koncernów ubezpieczeniowych w Europie. W wielu krajach ma ona wręcz status lidera całego sektora ubezpieczeń. Nawet w Polsce firma Allianz należy do ścisłego grona asekuratorów o najlepszej pozycji na rynku. Dlatego w tym tekście przyjrzymy się nieco bliżej temu ubezpieczycielowi oraz jego ofercie.

TU Allianz – historia

Liczne firmy obecne na rynku ubezpieczeń mogą poszczycić się imponującą tradycją. Jedną z nich jest towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz które działa w tej branży już od ponad 100 lat! Firma Allianz powstała w 1890 roku w Monachium z inicjatywy dwóch niemieckich bankowców – Carla von Thieme oraz Wilhelma von Finck. Z tego względu przez pierwsze lata działalności grupa Allianz sprzedawała ubezpieczenia wyłącznie na terytorium Niemiec. Jednak już w 1893 roku firma otworzyła swoje pierwsze zagraniczne biuro w Londynie. Od tego momentu przedsiębiorstwo sukcesywnie pojawiało się również na innych europejskich rynkach.

W 1997 roku firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce. Już od swojego debiutu na polskim rynku asekurator świadczył usługi poprzez dwie spółki – Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji (TUiR) Allianz Polska S.A., a także TU Allianz Życie Polska S.A. Taka polityka jest prowadzona do dziś, gdyż grupa Allianz Polska posiada obecnie cztery spółki działające w naszym kraju. Każda z nich koordynuje sprzedaż ubezpieczeń o innym charakterze.

Dynamiczny rozwój firmy połączony ze stałym wkraczaniem na nowe rynki przyniósł oczekiwane efekty. Dzięki takiej strategii towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz to dzisiaj jedno z największych przedsiębiorstw działających w branży ubezpieczeń. Dowodem na to jest choćby fuzja z 2022 roku, kiedy firma Allianz przejęła grupę Aviva Polska.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz – oferta ubezpieczeń

Jednym z najpopularniejszych świadczeń w ofercie niemieckiego ubezpieczyciela jest polisa OC dla kierowców. Wynika to z faktu, że firma Allianz oferuje atrakcyjną wysokość składek oraz szeroką gamę dodatkowych usług. Dlatego też kierowcy chętnie korzystają z oferty tego asekuratora.

Co więcej, towarzystwo zapewnia również możliwość zakupu innych polis majątkowych oraz osobistych. W ofercie tej firmy można znaleźć m.in.:

 • ubezpieczenia nieruchomości – najważniejszym świadczeniem w tej kategorii jest polisa Allianz Dom. Zapewnia ona kompleksowe ubezpieczenie domu, mieszkania lub nieruchomości będącej dopiero w trakcie budowy. Co więcej, zakres tej polisy może zostać rozszerzony także o ochronę wszelkich ruchomości.
 • polisy turystyczne – świadczenia przeznaczone dla osób podróżujących są ważną częścią asortymentu grupy Allianz Polska. Ubezpieczenie o nazwie Twoje Podróże zapewnia turyście zwrot kosztów zagranicznego leczenia oraz możliwość dopasowania zakresu ochrony do jego indywidualnych potrzeb.
 • ubezpieczenia zdrowotne – praktycznie każde towarzystwo ubezpieczeń ma w swojej ofercie polisy zdrowotne. Jednakże firma Allianz posiada naprawdę rozbudowany asortyment takich świadczeń, dzięki czemu każdy znajdzie w nim odpowiednie ubezpieczenie dla siebie!
 • polisy NNW – ubezpieczenia NNW zapewniają pomoc w razie doznania szkód na skutek nieszczęśliwych wypadków. Szczególną uwagę warto zwrócić na indywidualną polisę NNW, która gwarantuje ochronę przez cały rok!
 • ubezpieczenia na życie – polisy tego typu chronią rodzinę w sytuacji nagłej śmierci jednego z jej członków. Jeżeli chodzi o świadczenia z oferty Allianz, ubezpieczenia na życie są dostępne w kilku różnych wariantach. Dlatego warto zapoznać się z warunkami poszczególnych polis na życie jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie!

Co istotne, grupa Allianz Polska ma swojej ofercie także ubezpieczenia dedykowane. Dobrym przykładem jest choćby ubezpieczenie dla rolników oraz indywidualne polisy dla firm. W ofercie asekuratora pojawiły się również polisy, które wcześniej były oferowane przez firmę Aviva.

Allianz w Polsce – kontakt, infolinia i e-mail

Aby skontaktować się z firmą Allianz, wystarczy skorzystać z jednej z poniższych metod:

 1. Kontakt telefoniczny – ogólna infolinia dla klientów grupy Allianz Polska jest dostępna pod numerem: +48 224 224 224. Ponadto ten sam numer służy do zgłaszania szkód z tytułu wykupionego ubezpieczenia Assistance.
 2. Wiadomość e-mail – bok@allianz.pl.
 3. Kontakt drogą elektroniczną – na stronie internetowej można odnaleźć kilka formularzy kontaktowych – https://www.allianz.pl/dla-ciebie/kontakt/kontakt/. W ten sposób firma od razu otrzyma dane klienta, co pozwoli na szybkie przygotowanie indywidualnej oferty.
 4. Wizyta w placówce – aktualnie grupa Allianz posiada kilkanaście różnych oddziałów w Polsce.
 5. Wizyta u agenta – firma Allianz zatrudnia agentów działających na terenie całej Polski. Dlatego każdy może bez problemu umówić się na spotkanie w celu poznania oferty asekuratora. Pełen wykaz agentów Allianz wraz z opcją wyszukiwania jest dostępny na stronie – https://www.allianz.pl/pl_PL/agent-ubezpieczeniowy.html/.

Zgłoszenie szkody i likwidacja szkody w TU Allianz – procedury

Zgłoszenie szkody Allianz jest możliwe na kilka sposobów. Jeżeli zaistniała szkoda dotyczy ubezpieczeń OC lub AC dla kierowców, zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem formularza online. W tym celu firma uruchomiła dedykowaną podstronę dla klientów – https://www.allianz.pl/szkoda-oc-ac/.

Oczywiście na platformie internetowej znajdują się także podstrony poświęcone innym świadczeniom. Dzięki temu właściciele polis mogą bez problemu uzyskać pomoc lub wypełnić niezbędne formalności drogą elektroniczną. To z kolei sprawi, że likwidacja szkody będzie przebiegać dużo sprawniej. Taka możliwość obejmuje zarówno ubezpieczenia na życie, jak i inne polisy indywidualne oraz grupowe.

Co więcej, osoby zgłaszające szkodę mogą na bieżąco monitorować status swojej sprawy. Wszystko za sprawą specjalnego systemu powiadomień, który automatycznie informuje o rozpatrzeniu zgłoszonej szkody z tytułu ubezpieczenia.

Wypowiedzenie OC Allianz

Grupa Allianz Polska zapewnia możliwość wypełnienia niemal wszystkich formalności online. Nie inaczej jest w przypadku wypowiedzenia polisy OC. Na stronie internetowej ubezpieczyciela można znaleźć gotowy wzór wypowiedzenia. Dokument należy pobrać, wypełnić, zeskanować oraz przesłać drogą elektroniczną.

Wypełnione wypowiedzenie OC można również dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do jednego z oddziałów firmy. Co istotne, agenci często kontaktują się z osobami, które chcą wypowiedzieć polisę OC. Podczas takiej rozmowy kierowca na pewno zostanie poinformowany o korzyściach wynikających z pozostania przy dotychczasowym asekuratorze. W związku z tym warto dobrze przemyśleć wypowiedzenie ubezpieczenia.

Najważniejsze informacje:

 • Firma Allianz to jeden z najstarszych i najsilniejszych koncernów ubezpieczeniowych, które prowadzą działalność w Europie. W wielu krajach Allianz jest wręcz liderem sektora ubezpieczeń.
 • Działalność grupy Allianz w Polsce rozpoczęła się ponad 25 lat temu. Przez ten czas asekurator zdołał zbudować silną pozycję na rynku i do dzisiaj pozostaje on jednym z największych ubezpieczycieli w Polsce.
 • W 2022 roku firma Allianz przejęła spółkę Aviva Polska. Od tego momentu obydwie firmy działają w Polsce pod wspólnym szyldem grupy Allianz.
 • Jedną z najważniejszych zalet tego asekuratora jest bardzo szeroka oferta ubezpieczeń. W asortymencie grupy Allianz można znaleźć świadczenia z każdej możliwej kategorii. Ponadto wybór stał się jeszcze większy w momencie przejęcia grupy Aviva Polska.
 • Firma Allianz posiada liczne placówki w całej Polsce i jednocześnie współpracuje z wieloma agentami. Dlatego umówienie spotkania nie powinno stanowić problemu. Rzecz jasna klienci mogą również załatwiać liczne formalności poprzez platformę online.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co warto wiedzieć o firmie Allianz?
Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz to firma z bogatą historią i silną pozycją na rynku. Dlatego jej klienci mogą mieć pewność, że korzystają z usług rzetelnego i sprawdzonego asekuratora. Dowodem na silną pozycję tej firmy może być fakt przejęcia grupy Aviva Polska w 2022 roku.
Jakie ubezpieczenia oferuje firma Allianz?
Jedną z największych zalet TU Allianz jest rozbudowana oferta świadczeń. Asortyment tego asekuratora obejmuje między innymi: ubezpieczenia nieruchomości, polisy komunikacyjne, turystyczne oraz ubezpieczenia na życie i zdrowie.
Jak skontaktować się z firmą Allianz?
Klienci firmy Allianz mogą w tym celu skorzystać ze specjalnej infolinii, adresu e-mail oraz czatu online. Mnogość dostępnych kanałów kontaktowych pozwala na szybkie uzyskanie pomocy oraz odpowiedzi na wszelkie pytania.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych