Towarzystwa Ubezpieczeniowe

ERGO Ubezpieczenia Podróży – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

ERGO Ubezpieczenia Podróży – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Kiedy ktoś słyszy o ubezpieczeniach ERGO, zapewne od razu pomyśli o firmie ERGO Hestia. Jest to bowiem znany polski asekurator, który na rynku działa od ponad 30 lat. Warto jednak wiedzieć, że na polskim rynku ubezpieczeń funkcjonuje także inna marka o podobnej nazwie. Jest nią TU ERGO Ubezpieczenia Podróży. Co warto o niej wiedzieć i czy coś łączy ją z firmą ERGO Hestia? Zapraszamy do lektury.

Towarzystwo ubezpieczeniowe ERGO Ubezpieczenia Podróży – historia

Zdecydowana większość firm wkraczających na rynek ubezpieczeń ma podobną strategię rozwoju. Jej głównym założeniem jest maksymalne rozszerzenie posiadanej oferty, dzięki czemu asekurator może przyciągnąć znacznie więcej klientów. Jednak powstała w 1907 roku firma ERV (później towarzystwo ubezpieczeniowe ERGO Ubezpieczenia Podróży) od samego początku swojej działalności miała zupełnie inną politykę.

Cała oferta ERV została zbudowana wokół ubezpieczeń turystycznych. Przez kolejne dekady włodarze firmy kontynuowali swoją strategię, a ich działania miały na celu jedynie rozwijanie posiadanej oferty. Taki model biznesowy przyniósł oczekiwane efekty, ponieważ z czasem firma ERV zyskała miano lidera w branży ubezpieczeń podróżnych! Dowodem na to jest choćby współpraca niemieckiego asekuratora z licznymi biurami podróży, które ubezpieczają w ten sposób swoich klientów.

W 2004 roku grupa ERV otworzyła swój oddział w Polsce, a jej główną siedzibą został Gdańsk. Jeśli chodzi o działalność na polskim rynku, ERV stosuje te same założenia. Firma oferuje polisy turystyczne zarówno klientom indywidualnym, jak i biurom podróży w formie ubezpieczeń grupowych. Dzięki temu asekurator może szczycić się faktem, że jego oferta co roku trafia do ponad 2 milionów Polaków!

Co istotne, obecny rok przyniósł spore zmiany w działalności firmy. Warto podkreślić, że grupa ERV już od pewnego czasu należała do koncernu ERGO. Niemniej dopiero w tym roku podjęto decyzję, aby ubezpieczyciel zaczął działać pod nową nazwą. Obecna nazwa grupy ERV brzmi – Towarzystwo ERGO Ubezpieczenia Podróży. Adres firmy – ERGO Reiseversicherung AG Polska, al. Grunwaldzka 413, 80-309 Gdańsk.

Ciekawostką może być fakt, iż do koncernu ERGO należy również znany polski asekurator – TU ERGO Hestia.

TU ERGO Ubezpieczenia Podróży – oferta

Jak już wiadomo, oferta asekuratora obejmuje polisy kierowane do osób podróżujących. Trzeba jednak pamiętać, że takie świadczenia nie są przeznaczone wyłącznie dla turystów! Ubezpieczenia podróży mogą również nabyć np. osoby wyjeżdżające do pracy za granicą!

Dlatego firma ERGO umożliwia zakup polis o zgoła odmiennej specyfice. Są to przede wszystkim:

ERGO Ubezpieczenia Podróży – świadczenia indywidualne

 1. Pakiet TIP – koszty leczenia i transportu do łącznej kwoty 20 000 euro. Ponadto osoba ubezpieczona otrzymuje: NNW do 20 000 złotych, ubezpieczenie bagażu do 800 złotych i podstawowe Assistance.
 2. Pakiet TIP Plus – zwrot kosztów leczenia oraz transportu do kwoty 40 000 euro. Dodatkowo właściciel ubezpieczenia uzyskuje: NNW do 30 000 złotych, refundacja kosztów ratownictwa do 5 000 euro, ochrona bagażu do 1 200 złotych, polisę OC do 50 000 euro oraz rozszerzone Assistance.
 3. Pakiet TOP – koszty leczenia do 100 000 euro oraz nielimitowana refundacja kosztów transportu. Do tego ubezpieczony otrzymuje: NNW do 40 000 złotych, koszty ratownictwa do 5 000 euro, ochronę bagażu do 2 000 złotych, polisę OC do 100 000 euro, pełne Assistance, a także odszkodowanie w wysokości 1 000 euro za przerwanie podróży.
 4. Pakiet TOP Plus – wszystkie wymienione świadczenia, a dodatkowo: koszty leczenia aż do 300 000 euro, NNW do 50 000 złotych, ubezpieczenie bagażu do 4 000 złotych oraz OC w wysokości 200 000 euro.

Ubezpieczenie Multi-trip

Ubezpieczenie Multi-trip – ta indywidualna polisa zapewnia ochronę w trakcie podróży przed 365 dni od daty zakupu. Dlatego będzie ona idealnym rozwiązaniem dla osób, które regularnie wyjeżdżają za granicę!

ERGO Ubezpieczenia Podróży dla rodziny

ERGO Ubezpieczenia Podróży dla rodziny – tutaj także dostępne są cztery wymienione pakiety – TIP, TIP PLUS, TOP, TOP Plus. Różnica między tymi polisami tkwi w wysokości poszczególnych świadczeń.

Polisy grupowe

Firma ERGO Ubezpieczenia Podróży stworzyło grupową polisę turystyczną o uniwersalnym charakterze. Takie świadczenie musi obejmować co najmniej 10 osób. Jego zakres uwzględnia: zwrot kosztów leczenia i transportu do 10 000 euro, NNW do 10 000 złotych, refundację ratownictwa do 5 000 euro oraz Assistance.

Pakiet SKI&SPORT

Ten pakiet jest przeznaczony dla osób, które w trakcie wyjazdu będą uprawiać sporty zimowe (np. narciarstwo oraz snowboarding). Ubezpieczenie SKI&SPORT obejmuje: koszty rehabilitacji do 5 000 złotych, refundację ratownictwa górskiego do 10 000 euro, ochronę sprzętu sportowego do 4 000 złotych, odszkodowanie za opóźniony bagaż w wysokości 800 złotych, a także wiele innych świadczeń.

ERGO Ubezpieczenia Podróży dla osób pracujących fizycznie

ERGO Ubezpieczenia Podróży dla osób pracujących fizycznie – to świadczenie może zostać zakupione jedynie w formie rozszerzenia innej polisy. Zakres jego ochrony uwzględnia zarówno zwykłą pracę fizyczną, jak i wykonywanie prac o wysokim ryzyku. Przykładem są tutaj między innymi: używanie niebezpiecznych narzędzi oraz środków chemicznych, obsługa maszyn budowlanych, a także praca na wysokości.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji

Właścicielom takich polis przysługuje prawo do uzyskania rekompensaty finansowej w razie nagłej rezygnacji z planowanej podróży. Takie ubezpieczenie uwzględnia rezygnację z: imprez turystycznych, zakupionych biletów, zarezerwowanych hoteli, a także wykupionych szkoleń/kursów. Dzięki temu polisa stworzona przez firmę ERGO Ubezpieczenia Podróży umożliwi uzyskanie zwrotu wszystkich wpłaconych środków. Od niedawna taką polisę można kupić w dwóch wariantach – jednorazowym i czasowym.

Pozostałe świadczenia w ofercie ERGO Ubezpieczenia Podróży:

 1. NNW Krajowe – dla osób podróżujących po Polsce.
 2. Car Assistance – dla kierowców, którzy podróżują za granicę swoim samochodem.
 3. Corporate Travel Insurance – indywidualna polisa turystyczna dla przedsiębiorców.
 4. Dodatkowe ubezpieczenie bagażu.

ERGO Ubezpieczenia Podróży – kontakt, infolinia i e-mail

Aby skontaktować się z firmą TU ERGO Ubezpieczenia Podróży, wystarczy skorzystać z infolinii dostępnej pod numerem – +48 58 324 88 50. Inną możliwością jest kontakt poprzez pocztę elektroniczną – poczta@ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl.

Adres głównej siedziby firmy – ERGO Reiseversicherung AG Polska, al. Grunwaldzka 413, 80-309 Gdańsk.

Natomiast osoby będące już klientami ERGO Ubezpieczenia Podróży mogą korzystać z dedykowanej platformy dla posiadaczy ubezpieczeń. Jest ona dostępna w zakładce „Moje ERV” pod adresem – https://online.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/.

Zgłoszenie i likwidacja szkody ERGO Ubezpieczenia Podróży – jak wyglądają procedury?

Najszybszym sposobem na zgłoszenie szkody ERGO Ubezpieczenia Podróży jest kontakt z Centrum Alarmowym. Ta specjalna infolinia działa przez 24 godziny na dobę i zapewnia możliwość zgłoszenia szkody podczas pobytu za granicą. Aby skorzystać z tego rozwiązania, należy zadzwonić pod numer – +48 58 309 11 00. W trakcie rozmowy konsultant będzie prosił o udzielenie następujących informacji:

 • imię i nazwisko zgłaszającego;
 • dane poszkodowanego;
 • numer ubezpieczenia;
 • numer telefonu;
 • opis zdarzenia.

Oczywiście konsultant może również zadać kilka pytań dodatkowych. Udzielenie dokładnych informacji umożliwi natychmiastowe wszczęcie stosownych procedur. To zaś sprawi, że likwidacja szkody ERGO Ubezpieczenia Podróży przebiegnie szybciej.

Alternatywą dla kontaktu z Centrum Alarmowym jest tradycyjne zgłoszenie szkody ERGO Ubezpieczenia Podróży online. Na szczęście ubezpieczyciel zadbał o stworzenie osobnej podstrony, na której widnieją stosowne formularze – https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/likwidacja-szkod/formularze-do-pobrania/.

Osoba zgłaszająca szkodę musi tylko wybrać stosowny dokument, wypełnić go i wysłać asekuratorowi drogą elektroniczną. Cały system zgłoszeniowy można także znaleźć na stronie firmy ERGO Ubezpieczenia Podróży – https://online.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/euroclaim/. Z kolei ewentualne pytania należy kierować na adres – szkody@ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl.

Najważniejsze informacje:

 • TU ERGO Ubezpieczenia Podróży to asekurator o bardzo jasno zdefiniowanym modelu działalności. Cała jego obecność na rynku opiera się na sprzedaży różnych ubezpieczeń związanych z podróżowaniem.
 • Co ciekawe, geneza tej firmy sięga początku XX wieku. Jednak w obecnej historii kluczowe znaczenie miało przejęcie udziałów firmy przez bawarski koncern ERGO. Co ciekawe, ten sam koncern przejął także udziały ERGO Hestii, czyli znanego polskiego asekuratora.
 • TU ERGO Ubezpieczenia Podróży oferuje szeroki wybór świadczeń turystycznych. W aktualnej ofercie asekuratora można znaleźć zarówno polisy indywidualne i rodzinne, jak i obszerne ubezpieczenia grupowe.
 • Asekurator zapewnia również możliwość zakupu licznych świadczeń dodatkowych. Mogą to być np.: ubezpieczenia assistance dla kierowców podróżujących własnym pojazdem, polisy dla narciarzy i wiele innych.
 • Specyfika świadczeń TU ERGO Ubezpieczenia Podróży sprawia, że możliwość szybkiego kontaktu z asekuratorem jest kluczowa. Dlatego firma uruchomiła dedykowaną infolinię oraz platformę do szybkiego zgłaszania szkód online.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Czy ERGO Ubezpieczenia Podróży i ERGO Hestia to ta sama firma?
Nie, ale pewne podobieństwo rzeczywiście się tutaj pojawia. Początkowo były to dwie zupełnie różne firmy, ale ich cechą wspólną jest to, że ich udziały przejął bawarski koncern ERGO. Dlatego obecnie obydwie firmy funkcjonują pod szyldem tego koncernu.
Jakie świadczenia oferuje TU ERGO Ubezpieczenia Podróży?
Łatwo można odgadnąć, jakie świadczenia odgrywają najważniejszą rolę w ofercie tego asekuratora. Cała działalność firmy opiera się na sprzedaży ubezpieczeń związanych z podróżowaniem. Są to zarówno standardowe polisy turystyczne, jak i różne świadczenia dodatkowe.
Jak zgłosić szkodę ERGO Ubezpieczenia Podróży?
Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z dedykowanej infolinii dla klientów – +48 58 309 11 00. Oprócz tego klienci mogą w tym celu skorzystać z formularzy online dostępnych na stronie asekuratora.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych