Towarzystwa Ubezpieczeniowe

Wefox Insurance – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Wefox Insurance – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Rynek ubezpieczeń już od wielu dekad jest bardzo konkurencyjnym sektorem. Wynika to z dwóch kluczowych powodów. Pierwszym z nich jest duża liczba firm oraz ogromnych międzynarodowych koncernów działających w tej branży. Drugi ważny czynnik to z kolei fakt ciągłego powstawania nowych marek, które wkraczają do rywalizacji o klientów. Jedną z takich marek jest TU Wefox Insurance. Firma ta dopiero rozwija swoje skrzydła, ale według deklaracji jej zarządu można zakładać, że mierzą oni naprawdę wysoko. Co zatem warto wiedzieć o firmie Wefox Insurance i jak wygląda jej aktualna oferta? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.

TU Wefox Insurance – historia

Historia niektórych towarzystw ubezpieczeniowych jest liczona w dziesiątkach, a niekiedy nawet setkach lat. Na tle takich firm historia marki Wefox wydaje się bardzo krótka. Warto bowiem wiedzieć, że marka Wefox istnieje zaledwie od kilku lat.

Według informacji zamieszczonych na stronie ubezpieczyciela wszystko zaczęło się w 2015 roku. Wtedy to trzech inwestorów założyło markę FinanceFox. Nowa firma rozpoczęła swoją działalność ubezpieczeniową w Niemczech i Szwajcarii. Działalność w pierwotnym kształcie nie trwała jednak długo. Już w 2017 roku podjęto decyzję o zmianie nazwy firmy. W efekcie z rynku zniknęła marka FinanceFox i pojawiła się marka Wefox Insurance. Jednocześnie w tym samym roku firma wkroczyła na rynek austriacki.

Kolejne lata przyniosły kolejne ważne inwestycje. Dla nas istotny jest rok 2020, ponieważ wtedy przedstawiciele firmy Wefox rozpoczęli działalność w Polsce. Z czasem firma wkroczyła także na inne rynki, dzięki czemu aktualnie marka Wefox jest obecna w 8 europejskich krajach.

Warto także dodać, że przedstawiciele firmy Wefox dążą do tego, aby w 2030 roku stać się istotnym graczem na europejskim rynku ubezpieczeniowym. Przyszłość pokaże, czy tak ambitny cel okazał się słusznym kierunkiem.

TU Wefox Insurance – model działalności

Sam model działalności marki Wefox Insurance również zasługuje na krótkie omówienie. Wynika to z faktu, że w Polsce marka Wefox Insurance nie prowadzi sprzedaży ubezpieczeń w sposób bezpośredni. Zamiast tego firma ma swojego wyłącznego przedstawiciela, którym jest obecnie spółka UNEXT.

To właśnie firma UNEXT odpowiada obecnie za sprzedaż oraz obsługę ubezpieczeń Wefox Insurance. Jeżeli ktoś wejdzie na stronę internetową ubezpieczyciela, wszelkie odnośniki przekierują go właśnie na serwis grupy UNEXT. Warto zatem mieć to w pamięci.

TU Wefox Insurance – oferta ubezpieczeń

Na ten moment oferta firmy Wefox nie jest szczególnie bogata. Na pewno można powiedzieć, że najważniejszymi świadczeniami w ofercie asekuratora są polisy komunikacyjne. Dlatego na nich skupimy się w pierwszej kolejności.

TU Wefox Insurance – polisy dla kierowców

Co jasne, prym w tej kategorii wiodą dwa najpopularniejsze ubezpieczenia, czyli OC oraz AC. Warto jednak wspomnieć, że w pakiecie z obowiązkowym OC firma Wefox zapewnia podstawowy wariant assistance. Dzięki niemu kierowca może liczyć na pomoc w uruchomieniu pojazdu lub holowanie do 150 kilometrów odległości.

Jeżeli chodzi o inne ubezpieczenia dla kierowców, wybór jest całkiem bogaty. Firma Wefox Insurance oferuje:

 • Smarter Casco – ta polisa to po prostu okrojona wersja ubezpieczenia AC. Dzięki niej kierowca może ubezpieczyć swój pojazd przed wybranymi ryzykami i jednocześnie zapłacić mniej niż przy zakupie pełnego AC. Tym samym może to być lepsza alternatywa dla bardziej oszczędnych osób.
 • NNW dla kierowców – dzięki temu ubezpieczeniu kierowca może zabezpieczyć się przed skutkami wypadków komunikacyjnych. Jeśli kierowca zostanie poszkodowany w wyniku takiego wypadku, asekurator zapewni mu wsparcie finansowe. Jeżeli natomiast ubezpieczony kierowca zginie, pieniądze trafią do jego bliskich.
 • Assistance drogowy – podstawowa wersja ubezpieczenia assistance jest dostępna wraz z OC. Niemniej firma Wefox Insurance oferuje aż 4 wersje tego świadczenia. Najbardziej rozbudowany pakiet zapewnia kompleksowe wsparcie w razie wszelkich problemów z pojazdem. Dokładny opis wszystkich wersji ubezpieczeń assistance można znaleźć w tym miejscu.

Na osobne omówienie zasługuje ciekawa inicjatywa, czyli tzw. Program Pomocy. Ma on formę dodatku do ubezpieczeń komunikacyjnych i zapewnia pomoc w pokryciu kosztów związanych z serwisowaniem pojazdu. Dzięki niemu kierowca może liczyć na zniżki przy zakupie części oraz zamawianiu usług w warsztatach partnerskich.

TU Wefox Insurance – ubezpieczenia nieruchomości

Drugą kategorią świadczeń w aktualnej ofercie TU Wefox Insurance są polisy mieszkaniowe. Tutaj również asekurator zapewnia szerokie możliwości pod kątem dopasowania zakresu ubezpieczenia. Co jasne, podstawą są tutaj standardowe zapisy dotyczące ochrony murów. Jednak ubezpieczenie mieszkania lub domu może mieć zdecydowanie szerszy zakres. Firma Wefox Insurance gwarantuje możliwość ubezpieczenia:

 • Mienia – poza wspomnianą konstrukcją domu lub mieszkania ubezpieczenie może chronić także: sprzęt AGD, wyposażenie lokalu, rzeczy osobiste oraz wszelkie wartościowe przedmioty (np. instrumenty muzyczne).
 • NNW dla lokatorów – ta polisa zapewni lokatorom wsparcie finansowe w razie nieszczęśliwego wypadku. Co istotne, wspomniana ochrona działa praktycznie na całym świecie.
 • OC w życiu prywatnymczasami wyrządzenie szkody innemu człowiekowi jest wynikiem nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. W takich przypadkach polisa OC w życiu prywatnym zapewni pomoc w pokryciu kosztów naprawy wyrządzonych szkód.
 • Assistance domowy lub medyczny – te świadczenia będą nieocenionym wsparciem w razie nagłych problemów. Domowy wariant assistance zapewni pomoc w przypadku nagłej awarii lub uszkodzenia instalacji. Z kolei assistance medyczny zagwarantuje łatwiejszy dostęp do opieki lekarskiej, gdy będzie ona potrzebna.

TU Wefox Insurance – kontakt, infolinia i e-mail

W pierwszej części tego tekstu wspomnieliśmy o tym, że firma Wefox Insurance nie prowadzi bezpośredniej działalności w Polsce. Jej oficjalnym reprezentantem nad Wisłą jest spółka UNEXT. To właśnie z jej pracownikami należy kontaktować się w sprawach ubezpieczeń. Jak można to zrobić?

Pierwszą opcją jest skorzystanie z ogólnodostępnej infolinii dla klientów. Jest ona dostępna pod numerem – +48 (22) 123 55 55. Oprócz tego asekurator udostępnia klientom dwa adresy poczty elektronicznej, czyli reklamacje@unext.pl oraz szkody@unext.pl.

Wszelkie dokumenty papierowe należy kierować na adres – UNEXT Sp. z o.o., ul. Konstantego Ildenfonsa Gałczyńskiego 2A, 05-090 Raszyn.

W tym miejscu warto dodać, że spółka UNEXT uruchomiła również specjalny serwis online dla obsługiwanych klientów. Jest on dostępny pod tym linkiem.

Zgłoszenie i likwidacja szkody Wefox Insurance – jak przebiega?

W powyższym akapicie znalazła się wzmianka o tym, że spółka UNEXT zajmuje się obsługą ubezpieczeń Wefox. Taka obsługa obejmuje między innymi procedury związane ze zgłaszaniem szkód. Jak więc wygląda to w praktyce?

Jeżeli chodzi o zgłoszenie szkody, posiadacz ubezpieczenia ma do wyboru trzy opcje. Pierwszą z nich będzie skorzystanie z formularza online, który jest dostępny w ramach Panelu Klienta. Dzięki niemu można od razu wprowadzić do systemu wymagane informacje na temat ubezpieczenia oraz powstałej szkody.

Drugą opcją będzie telefon na infolinię i poinformowanie konsultanta o powstaniu szkody. Oprócz tego pozostaje jeszcze trzecia opcja, czyli wysłanie wiadomości e-mail na adres – szkody@unext.pl.

Po skontaktowaniu się z przedstawicielem spółki Unext poszkodowany powinien uzyskać informacje dotyczące dalszego przebiegu procedury.

Wypowiedzenie OC Wefox Insurance

Prawne regulacje dotyczące obowiązkowych ubezpieczeń wyglądają zupełnie inaczej. Jednym z najważniejszych przepisów jest wymóg automatycznego przedłużania ważności takich ubezpieczeń. Dotyczy on między innymi obowiązkowych ubezpieczeń OC dla kierowców. Jeżeli więc kierowca chciałby zrezygnować z posiadanej polisy, musi wysłać asekuratorowi stosowne wypowiedzenie.

W jaki sposób można to zrobić w przypadku ubezpieczeń OC Wefox Insurance? Zacznijmy od tego, że na stronie internetowej asekuratora widnieje oddzielna podstrona z formularzami online. Formularz dotyczący wypowiedzenia OC Wefox można znaleźć pod tym linkiem.

Aby wypowiedzieć OC w Wefox Insurance, należy wypełnić ten formularz i dołączyć do niego podpisane wypowiedzenie. Po otrzymaniu takich dokumentów asekurator nie przedłuży wygasającej polisy, dzięki czemu kierowca będzie mógł zawrzeć ubezpieczenie w innym TU.

Najważniejsze informacje:

 • TU Wefox Insurance to jeden z najmłodszych asekuratorów działających na polskim rynku. Firma ta powstała zaledwie kilka lat temu, bo w 2015 roku. Natomiast decyzja o wkroczeniu na polski rynek zapadła dopiero w 2020 roku.
 • Ubezpieczenia Wefox są dostępne w Polsce dopiero od kilku lat. Warto jednak wiedzieć, że firma Wefox nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej. Zamiast tego przedstawicielem tej firmy w Polsce jest spółka UNEXT, która odpowiada za sprzedaż i obsługę ubezpieczeń.
 • Sama oferta firmy Wefox nie jest szczególnie rozbudowana. Na ten moment asekurator koncentruje się głównie na sprzedaży ubezpieczeń dla kierowców. Oprócz tego do jego oferty trafiły jeszcze ubezpieczenia dla domów i mieszkań.
 • Aby zakupić wybrane ubezpieczenie Wefox, należy skontaktować się z przedstawicielem firmy UNEXT. To właśnie agenci tej spółki mają bowiem wyłączne prawo do sprzedaży ubezpieczeń Wefox w Polsce.
 • Spółka UNEXT odpowiada również za szeroką rozumianą obsługę ubezpieczeń Wefox. Dlatego w celu zgłoszenia szkody, wypowiedzenia polisy lub wypełnienia innych formalności należy skontaktować się z przedstawicielem spółki UNEXT.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co to za firma Wefox Insurance?
Wefox Insurance to bardzo młode towarzystwo ubezpieczeniowe, które powstało w 2015 roku. Od tego czasu asekurator rozwija swoją działalność w Europie Środkowo-Zachodniej, a w 2020 roku firma Wefox wkroczyła także na polski rynek.
Jakie ubezpieczenia oferuje firma Wefox Insurance?
Fundamentalną częścią oferty Wefox Insurance są ubezpieczenia dla kierowców. Asekurator zapewnia możliwość zakupu zarówno obowiązkowego OC, jak i licznych polis dobrowolnych. Oprócz tego do oferty Wefox trafiły także polisy dla domów i mieszkań.
W jaki sposób można zgłosić szkodę Wefox Insurance?
Na ten moment to spółka UNEXT jest całkowicie odpowiedzialna za sprzedaż oraz obsługę ubezpieczeń Wefox Insurance. Dlatego posiadacze takich świadczeń w celu zgłoszenia szkody muszą skontaktować się właśnie z przedstawicielem spółki UNEXT.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych