
Medycyna pracy na Twoich zasadach
- Płać tylko za wykonane badania bez długoterminowych zobowiązań
- Badania bez narażeń w ciągu jednego dnia
- Dedykowany opiekun dostępny na każdym etapie współpracy
- Zarządzanie badaniami pracowników całkowicie online
-
3 500
placówekmedycznych
-
48
procedurmedycyny pracy
-
24h
badaniabez narażeń
Otrzymaj bezpłatną ofertę
Korzyści dla pracodawcy
Medycyna pracy, która wspiera rozwój Twojego biznesu
Zarządzaj medycyną pracy jednym kliknięciem
Zapomnij o stercie dokumentów i skomplikowanych procedurach. Zapewniamy dostęp do intuicyjnej platformy online oraz dedykowanego opiekuna, który zadba o wszystkie formalności. Zyskaj dostęp do największej w Polsce sieci 3500+ placówek medycznych.
Zgodność z przepisami jest po naszej stronie, Ty prowadź firmę
Przestań martwić się o terminy badań i wymagane dokumenty. Nasz system automatycznie przypomni o zbliżających się terminach, a eksperci zadbają o kompletność dokumentacji zgodnie z aktualnymi wymogami prawnymi.
Oszczędzaj czas i pieniądze
Badania wstępne zorganizujemy w ciągu 3 dni roboczych. Dzięki e-platformie masz pełną kontrolę nad procesem i wszystkimi dokumentami w jednym miejscu.


Korzyści dla pracownika
Medycyna pracy, która szanuje czas i wygodę Twoich pracowników
Badania na Twoich zasadach
Wybierz najwygodniejszą dla siebie opcję: badania w jednej z 3500 placówek w całej Polsce. Dedykowana infolinia pomoże Ci umówić wizytę na dogodny termin
Kompleksowa opieka w standardzie premium
Wykonaj wszystkie niezbędne badania w jednym miejscu, bez skakania między przychodniami. Zapewniamy szybki dostęp do lekarzy specjalistów oraz dodatkowe programy profilaktyczne dopasowane do Twoich potrzeb.
Zero kolejek, maksimum wygody
Zapomnij o wielogodzinnym czekaniu w kolejkach i braniu urlopu na badania. Podstawowe badania wykonasz w jeden dzień, a nasz zespół zadba o minimum formalności.
Dlaczego wybrać medycynę pracy w Polisoteka.pl
Polisoteka.pl to multiagencja ubezpieczeniowa specjalizująca się w opiece medycznej dla firm
Kompleksową obsługę medycyny pracy kierujemy zarówno do małych firm i jednoosobowych działalności, średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Zapewniamy pełne wsparcie na każdym etapie współpracy - od organizacji badań po zarządzanie dokumentacją.
Oferujemy dostęp do sieci ponad 3500 placówek medycznych w całej Polsce, sprawną realizację badań medycyny pracy oraz profesjonalną obsługę przez dedykowaną infolinię. Każdy pracodawca otrzymuje także dostęp do intuicyjnej platformy online, usprawniającej zarządzanie medycyną pracy.
Współpracujemy z renomowanymi placówkami medycznymi, gwarantując wysoką jakość usług i krótkie terminy realizacji. Jako Polisoteka.pl dbamy o to, by medycyna pracy była prowadzona sprawnie i bez zbędnych formalności, pozwalając Ci skupić się na rozwoju firmy.
Ogólnopolski zasięg
Dostęp do ponad 3500 placówek medycznych w całym kraju, dzięki czemu badania można wykonać blisko miejsca pracy lub zamieszkania
Szybka realizacja
Organizacja badań wstępnych w ciągu 3 dni roboczych, realizacja badania w 1 dzień roboczy
Wygodne zarządzanie
Intuicyjna e-platforma do zarządzania dokumentacją oraz dedykowana infolinia medycyny pracy
Kompleksowa opieka
Pełen zakres badań medycyny pracy oraz pomoc w przygotowaniu dokumentacji medycznej pracowników
Sprawdź, gdzie możesz wykonać badania medycyny pracy
Zapewniamy dostęp do ponad 3500 placówek w całej Polsce. Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi partnerami medycznymi, gwarantując najwyższy standard obsługi w każdej lokalizacji. Niezależnie od wielkości Twojej firmy czy miejsca prowadzenia działalności, możesz liczyć na profesjonalną obsługę blisko miejsca pracy.

Co musisz wiedzieć o medycynie pracy jako pracodawca?
Przepisy jasno określają obowiązki pracodawcy w zakresie medycyny pracy. Przygotowaliśmy dla Ciebie przystępne podsumowanie najważniejszych zadań i terminów, które pomogą Ci zadbać o zgodność z wymaganiami prawnymi. Sprawdź, o czym musisz pamiętać.
Aktualne badania przed dopuszczeniem do pracy
Każdy pracownik musi posiadać aktualne orzeczenie lekarskie przed rozpoczęciem pracy. Dotyczy to zarówno nowych pracowników, jak i osób powracających po dłuższej nieobecności.
Kontrola terminów i organizacja badań
Monitorowanie ważności badań pracowniczych i kierowanie na badania okresowe z 30-dniowym wyprzedzeniem. Skierowanie musi uwzględniać wszystkie czynniki ryzyka na danym stanowisku.
Umowa z placówką medyczną
Zawarcie rocznej umowy z jednostką medycyny pracy, która zapewni kompleksową obsługę badań profilaktycznych dla wszystkich pracowników.
Właściwa dokumentacja
Gromadzenie i przechowywanie pełnej dokumentacji medycznej pracowników - od skierowań po orzeczenia lekarskie.
Finansowanie badań
Pokrycie kosztów wszystkich badań profilaktycznych oraz dodatkowych świadczeń wynikających ze specyfiki stanowiska pracy.
Specjalne okoliczności
Organizacja dodatkowych badań w przypadku zmiany stanowiska, długotrwałej choroby (powyżej 30 dni) lub wprowadzenia nowych czynników ryzyka w środowisku pracy.
Dostosowanie stanowiska
Realizacja zaleceń lekarskich dotyczących modyfikacji warunków pracy lub stanowiska w przypadku wskazań medycznych.
Badania dla pracowników szczególnych grup
Zapewnienie odpowiednich badań dla pracowników na stanowiskach o szczególnym ryzyku oraz kobiet w ciąży i pracowników z niepełnosprawnościami.
Jakie badania medycyny pracy powinieneś zapewnić pracownikom?
Badania profilaktyczne to podstawowy element ochrony zdrowia pracowników. Ich zakres jest zawsze dostosowany do specyfiki stanowiska pracy i potencjalnych zagrożeń. Przygotowaliśmy przegląd najważniejszych rodzajów badań, które pozwolą Ci odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo swojego zespołu.
Badania wstępne
- Dla nowych pracowników rozpoczynających pracę
- Przy zmianie stanowiska na inne o odmiennych warunkach
- Specjalne badania dla kobiet w ciąży i matek karmiących
Badania okresowe
- Wykonywane zgodnie z terminem na orzeczeniu lekarskim
- Dodatkowe badania przy problemach ze wzrokiem
- Możliwość wcześniejszego badania przy pogorszeniu stanu zdrowia
- Przed zakończeniem współpracy
Badania kontrolne
- Po chorobie trwającej ponad 30 dni
- Po urlopie macierzyńskim i związanym z rodzicielstwem
Standard obsługi medycyny pracy - sprawdź, czego możesz oczekiwać
Zapewniamy przejrzyste zasady współpracy i jasno określone terminy realizacji badań medycyny pracy. Każdy rodzaj badania ma ustalone ramy czasowe i standardy obsługi, dzięki czemu możesz efektywnie planować procesy kadrowe w swojej firmie. Sprawdź, w jakim czasie zrealizujemy poszczególne badania.
Badania wstępne
- Realizacja w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od przyjęcia pełnej dokumentacji - dla stanowisk bez narażeń
- Realizacja w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych - dla stanowisk z narażeniami
Badania okresowe
- Gwarantujemy termin badań umożliwiający zachowanie ciągłości ważności orzeczenia lekarskiego
- Warunek: przekazanie pełnego skierowania minimum 10 dni roboczych przed końcem ważności obecnego orzeczenia
Badania kontrolne
- Możliwość realizacji pierwszego dnia powrotu do pracy
- Wymogi: wcześniejsze wystawienie skierowania oraz posiadanie przez pracownika dokumentu o zakończeniu leczenia lub braku przeciwwskazań do powrotu
Pozostałe badania
- Badania bez narażeń: realizacja w ciągu 1 dnia
- Komisje BHP, powypadkowe i wizyty stanowiskowe: organizacja terminu do 30 dni przed planowaną komisją/wizytacją
- Dostępna opcja uczestnictwa lekarza online
Gdybyśmy zapytali teraz o priorytet związany z zatrudnieniem, większość osób zapewne wskaże na kwestie finansowe. Jednak takie podejście nie jest właściwe, bo absolutnym priorytetem przy każdej pracy powinno być bezpieczeństwo. Aby o nie zadbać, pracodawcy są zobowiązani do przestrzegania pewnych zasad dotyczących np. przeprowadzania badań. Medycyna pracy ma zweryfikować stan zdrowia poszczególnych osób w kontekście wykonywania konkretnych obowiązków zawodowych. To z kolei sprawia, że lista takich badań może znacząco różnić się w zależności od wykonywanej pracy.
Co dokładnie trzeba wiedzieć o badaniach z zakresu medycyny pracy? Ile kosztują badania tego typu w zależności od profesji? Dlaczego takie badania są aż tak istotne zarówno z perspektywy pracodawców, jak i pracowników? Na te oraz inne ważne pytania odpowiemy w poniższym tekście.
Po co jest medycyna pracy i jakie jest jej zadanie?
Jak sama nazwa wskazuje, medycyna pracy to odrębny dział medycyny poświęcony badaniom nad zdrowiem w kontekście wykonywanej pracy. Jej celem jest więc przede wszystkim ustalenie tego, czy i w jaki sposób dana praca może wpływać na zdrowie pracowników. Obecnie medycyna pracy w praktyce sprowadza się do wykonywania cyklicznych badań. To przy nich zatrzymamy się na dłuższy moment.
Kiedy większość z nas słyszy o medycynie pracy, zaczynamy od razu myśleć o badaniach wykonywanych przed rozpoczęciem pracy. Takie skojarzenie jest rzeczywiście słuszne, ponieważ badania przed podjęciem zatrudnienia stanowią trzon medycyny pracy. Mają one na celu skontrolowanie, czy istnieją jakiekolwiek medyczne przeciwwskazania do tego, aby dany pracownik wykonywał konkretne obowiązki. Dopiero uzyskanie pozytywnych wyników w takich badaniach daje pracodawcy możliwość zatrudnienia pracownika na danym stanowisku.
Przykładem takiego badania może być choćby sprawdzenie poziomu cukru we krwi. Uzyskany wynik jest istotny w celu określenia ryzyka dotyczącego np. możliwości zasłabnięcia na skutek nagłego spadku poziomu cukru. Takie badanie jest wykonywane praktycznie zawsze, ale niektóre badania są przeprowadzane tylko w przypadku określonych prac. Czasami obowiązek ich wykonania wynika wprost z przepisów prawa pracy.
Z tego względu medycyna pracy jest istotna zarówno dla pracodawców, jak i dla samych pracowników. Dzięki zleconym badaniom pracodawca ma pewność, że w momencie podpisania umowy pracownik jest zdolny do wykonywania określonych obowiązków. Natomiast pracownicy dzięki medycynie pracy mogą sprawdzić swój stan zdrowia i zareagować w razie wykrycia potencjalnych nieprawidłowości.
Jakie badania są wykonywane w ramach medycyny pracy?
W opisanym wyżej przykładzie wspomnieliśmy o bardzo często wykonywanym badaniu, które polega na sprawdzeniu poziomu cukru we krwi. Jednak wykaz badań z zakresu medycyny pracy jest zdecydowanie szerszy. Co więcej, może on obejmować specjalistyczne testy, które są związane z wykonywaniem określonych prac. Toteż wykaz takich badań zależy przede wszystkim od rodzaju profesji.
Jakie są jednak najbardziej uniwersalne badania, które pojawiają się praktycznie zawsze? Poza opisanym badaniem krwi taki wykaz obejmuje również:
- analizę ogólnego stanu zdrowia na podstawie wywiadu lekarskiego;
- ocenę stanu wzroku poprzez podstawowe badanie okulistyczne;
- badania krwi, moczu lub kału na obecność niektórych bakterii;
- konsultacje lekarskie ze specjalistami (np. neurologiem i laryngologiem).
Jakie badania są z kolei dedykowane określonym zawodom? Przykładem może być badanie zakresu pola widzenia, czyli specjalistyczne badanie okulistyczne. Zazwyczaj jest ono zlecane między innymi profesjonalnym kierowcom. Innym przykładem są różne badania RTG, które zleca się osobom wykonującym prace fizyczne.
Tak naprawdę medycyna pracy jest pod tym względem dość elastyczna. To z kolei sprawia, że wykaz badań można przystosować do specyfiki danego zawodu.
Ile kosztują badania medycyny pracy?
Przy opisywaniu medycyny pracy często pojawia się także zagadnienie związane z wydatkami. Nie można się jednak temu dziwić. Dlatego warto odpowiedzieć teraz na pytanie dotyczące kosztów związanych z wykonaniem takich badań.
Od razu zaznaczymy, że koszt zależy w tym przypadku przede wszystkim od liczby i rodzaju badań. Podstawowe badania z zakresu medycyny pracy nie są szczególnie drogie. Ich średni koszt z reguły oscyluje wokół kwoty 200 złotych za podstawowy pakiet badań.
Co jasne, nieco inaczej wygląda cennik dotyczący tych bardziej specjalistycznych badań. W tym przypadku koszt wykonania rozszerzonego zestawu badań może wynieść nawet kilkaset złotych. Jedynie w przypadku bardzo nielicznych zawodów, gdzie wymagany jest nienaganny stan zdrowia, opisana kwota może być wyższa. Niemniej koszt badań w przypadku zdecydowanej większości pracowników zmieści się w przytoczonych widełkach.
O co pyta lekarz podczas badań medycyny pracy?
Niektórzy mogą obawiać się konsultacji lekarskich, które są przecież nieodłącznym elementem niemal wszystkich badań z zakresu medycyny pracy. Warto jednak podkreślić, że taka obawa często wynika po prostu z niewiedzy. Dlatego w tej części tekstu zastanowimy się nad tym, o co może zapytać lekarz podczas takich badań?
Na pewno absolutną podstawą będą pytania dotyczące aktualnego stanu zdrowia. Nie chodzi tutaj jednak o zwykłe pytania dotyczące samopoczucia. Lekarz skupi się bowiem na pytaniach dotyczących kwestii zdrowotnych, które mogą być związane ze świadczeniem określonej pracy. Dlatego lekarze najczęściej pytają o to, czy:
- Pacjent cierpi obecnie na zdiagnozowaną chorobę przewlekłą?
- W ostatnim czasie pacjent zgłaszał niepokojące objawy zdrowotne?
- Pacjent przyjmuje na stałe określone leki? Jeśli tak, jakie i w jakich dawkach?
- W ostatnim czasie pacjent był hospitalizowany lub leczony ambulatoryjnie? Jeśli tak, to z jakiego powodu?
- Pacjent doznał w ostatnim czasie urazów, które mogą stanowić przeciwwskazanie do wykonywania określonej pracy?
Opisane wyżej pytania są dość standardowe i z tego względu pojawiają się one praktycznie przy każdym wywiadzie lekarskim. Natomiast przy badaniach przeprowadzanych z myślą o konkretnym zatrudnieniu mogą pojawić się dodatkowe pytania dotyczące np. tego, czy:
- Pacjent w ostatnim czasie przechodził infekcję bakteryjną?
- W rodzinie pacjenta stwierdzano problemy zdrowotne wynikające z określonego rodzaju aktywności (np. problemy kostno-stawowe spowodowane pracą fizyczną)?
- Pacjent pali papierosy lub ma inne nałogi?
- W przeszłości lekarze mówili pacjentowi o istnieniu medycznych przeciwwskazań w kontekście wykonywania określonych aktywności?
Jak często wykonuje się medycynę pracy? Co ile lat trzeba się badać?
Zasadniczo badania z zakresu medycyny pracy można podzielić na trzy kategorie. Są nimi:
- badania wykonywane przed rozpoczęciem pracy;
- okresowe badania lekarskie;
- badania kontrolne.
Jeżeli chodzi o pierwszą kategorię, sprawa jest jasna. Takie badania należy wykonać jeszcze przed rozpoczęciem pracy na danym stanowisku. Przykładem może być wyrobienie tzw. książeczki sanepidowskiej, jeśli ktoś chce pracować w miejscu, gdzie będzie mieć kontakt z żywnością. W tym przypadku pozytywny wynik badania jest niezbędny do rozpoczęcia pracy.
Postawione pytanie będzie bardziej zasadne w kontekście okresowych badań lekarskich. Takie badania mają na celu ustalenie tego, czy pracownik nadal może bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki. To właśnie w ich przypadku pojawia się wymóg związany z cyklicznością. Mianowicie okresowe badania należy przeprowadzać przynajmniej raz na 5 lat. Większość pracodawców stawia na organizowanie takich badań co 2-4 lata. Jeżeli chodzi o dolną granicę, takich badań nie należy wykonywać częściej niż raz w roku.
Dlatego też większość pracowników nie musi martwić się regularnymi badaniami. Uzyskanie pozytywnych wyników zazwyczaj zapewnia bowiem spokój przynajmniej na kilka lat. Nie dotyczy to jedynie tych profesji, gdzie poziom ryzyka jest szczególnie wysoki (np. żołnierzy, strażaków). Przedstawiciele tych zawodów muszą więc przestrzegać założeń indywidualnych harmonogramów badań.
Na zakończenie tego wątku warto wspomnieć jeszcze o tzw. badaniach kontrolnych. Tego typu badania przeprowadza się wyłącznie w sytuacjach, kiedy pracownik wraca do pracy po ponad 30-dniowej chorobie. Badania kontrolne mają wówczas ocenić, czy pracownik na pewno wrócił do zdrowia i może bezpiecznie wznowić pracę. Toteż w przypadku częstych oraz długotrwałych chorób badania kontrolne trzeba będzie wykonywać regularnie.
Medycyna pracy – kto płaci za badania?
Skoro już poruszyliśmy wątek regularności badań, warto skupić się na kolejnym bardzo ważnym zagadnieniu. Dotyczy ono sposobu finansowania badań z zakresu medycyny pracy.
Regularne badania medyczne byłyby dla pracowników naprawdę poważnym wydatkiem i zarazem obciążeniem budżetu. Jednak mamy dobrą wiadomość – pracownicy nie muszą się martwić kosztami tych badań. W tym miejscu warto bowiem przytoczyć bardzo istotne przepisy zawarte w aktualnym prawie pracy.
Podstawa prawna:
Art. 299. Kodeksu Pracy:
§ 6. Badania, o których mowa w § 1, 2 i 5, są przeprowadzane na koszt pracodawcy, z zastrzeżeniem § 61. Pracodawca ponosi ponadto inne koszty profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami, niezbędnej z uwagi na warunki pracy.
§ 61.
W przypadku gdy pracownik skierowany na wstępne, okresowe albo kontrolne badania lekarskie spełnia warunki objęcia programem zdrowotnym lub programem polityki zdrowotnej, lekarz przeprowadzający wstępne, okresowe albo kontrolne badania lekarskie kieruje pracownika, za jego zgodą, do udziału w programie zdrowotnym lub programie polityki zdrowotnej. Jeżeli pracownik wykona wstępne, okresowe albo kontrolne badania lekarskie zgodnie z programem zdrowotnym lub programem polityki zdrowotnej, badania te są finansowane na zasadach określonych w programie zdrowotnym lub programie polityki zdrowotnej.
Przepisy są więc w tej kwestii niezwykle precyzyjne. Najważniejszą informacją jest fakt, że to na barki pracodawcy spada kwestia sfinansowania takich badań. To pracodawca musi płacić zarówno za badania wykonywane przed rozpoczęciem pracy, jak i za ewentualne badania okresowe/kontrolne.
Przytoczone wyżej przepisy przewidują tylko jeden wyjątek od tej reguły. Dotyczy on sytuacji, kiedy pracownik może wykonać niezbędne badania w ramach programu zdrowotnego. Wtedy są one finansowane ze środków publicznych.
Warto więc zapamiętać, że pracodawca nie może obciążać pracownika kosztami wykonywania opisywanych badań. Takie działanie jest bowiem ewidentnym naruszeniem przepisów prawa pracy. Jeżeli więc pracownik opłacił opisane badania z własnej kieszeni, pracodawca powinien mu zwrócić równowartość wydanych środków.
Najważniejsze informacje:
- Medycyna pracy stanowi odrębny dział medycyny, który jest poświęcony kwestii ochrony zdrowia i życia osób wykonujących określone czynności zawodowe.
- Zadaniem lekarzy-specjalistów medycyny pracy jest kontrola stanu zdrowia pracowników oraz wykrywanie ewentualnych przeciwwskazań dotyczących wykonywania konkretnej pracy. Tacy lekarze mogą więc orzekać, czy dana osoba może bezpiecznie zajmować się swoimi obowiązkami.
- Badania z zakresu medycyny pracy mogą mieć bardzo zróżnicowany charakter. Podstawowe badania mają na celu sprawdzenie ogólnego stanu zdrowia pracownika. Natomiast badania specjalistyczne służą do kompleksowej oceny zarówno ogólnego zdrowia, jak i sprawności poszczególnych organów oraz zmysłów.
- Każdy pracownik przed przystąpieniem do pracy musi przejść obowiązkowe wstępne badania lekarskie. Natomiast już w trakcie zatrudnienia pracownicy mogą zostać skierowani na badania okresowe lub kontrolne.
- Aby wykonać niezbędne badania, pracodawca musi najpierw wystawić pracownikowi niezbędne skierowanie. Na szczęście nasz serwis pozwala na wygodne rezerwowanie badań z zakresu medycyny pracy. Żeby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty, zachęcamy do kontaktu – kontakt@polisoteka.pl.
FAQ - Najczęsciej zadawane pytania
- Czy badania z zakresu medyny pracy są obowiązkowe?
- Tak, ponieważ obowiązek ich przeprowadzenia wynika wprost z aktualnych przepisów prawa. Co ważne, dotyczy nie tylko wstępnych badań lekarskich, ale także późniejszych badań kontrolnych i okresowych.
- O co może zapytać lekarz podczas badań z zakresu medycyny pracy?
- Lekarz na pewno zapyta o wszystkie kwestie związane z aktualnym stanem zdrowia, czyli o: samopoczucie, przebyte choroby i wykaz przyjmowanych leków. Ponadto lekarz może poprosić o okazanie posiadanych wyników badań.
- Kto płaci za badania z zakresu medycyny pracy?
- Obecne przepisy prawa jasno wskazują, że to pracodawca ponosi koszty związane z wykonywaniem niezbędnych badań. Dobra wiadomość jest taka, że firma może później odliczyć takie wydatki od swoich przychodów.
Jak wdrożyć medycynę pracy w Twojej firmie?
Pomożemy na każdym etapie - od wyboru najlepszego wariantu, wdrożeniu, po obsługę medycyny pracy w Twojej firmie
Kontakt
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania! Wypełnij formularz, aby omówić potrzeby Twojej firmy w zakresie medycyny pracy.
Doradztwo
Pomożemy Ci dobrać optymalny pakiet medycyny pracy, biorąc pod uwagę specyfikę stanowisk i wymagania prawne. Przedstawimy najlepsze opcje.
Wdrożenie
Formalności załatwimy w 1 dzień. Przeszkolimy Cię i Twoich pracowników z obsługi platformy oraz udzielimy wsparcia na każdym etapie wdrożenia.
Obsługa
Wesprzemy Cię w codziennych wyzwaniach związanych z realizacją medycyny pracy. Zadbamy o terminowość badań i Twoją pełną satysfakcję.
Porozmawiajmy o medycynie pracy w Twojej firmie!
Organizacja medycyny pracy może budzić wiele pytań, szczególnie w kontekście wymogów prawnych i obowiązków pracodawcy. Nie musisz jednak przechodzić przez ten proces samodzielnie.
Wypełnij formularz kontaktowy, a nasi eksperci pomogą Ci dobrać optymalne rozwiązanie dla Twojej firmy. Wyjaśnimy wszystkie procedury i zadbamy o sprawną organizację badań dla Twoich pracowników. Skorzystaj z naszego doświadczenia - wspólnie zadbamy o prawidłową realizację medycyny pracy w Twojej firmie.
