Towarzystwa Ubezpieczeniowe

Warta – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Warta – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Aktualnie na polskim rynku ubezpieczeń można odnaleźć głównie krajowe oddziały należące do zagranicznych koncernów ubezpieczeniowych. Od tej reguły zdarzają się jednak wyjątki. Jednym z nich jest firma Warta, która powstała w Polsce. Co prawda, obecnie działa ona między innymi dzięki zagranicznemu kapitałowi, ale nadal jest to polska marka. Jakie świadczenia można więc znaleźć w aktualnej ofercie tego asekuratora i co warto wiedzieć o TU Warta? Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

TU Warta – historia

Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta to jeden z nielicznych asekuratorów na polskim rynku, którego historia rozpoczyna się w Polsce. Ponad 100 lat temu w Poznaniu założono Towarzystwo Reasekuracyjne Warta S.A. Niestety, cały dorobek wynikający z pierwszego okresu działalności Warty przepadł na skutek wybuchu II wojny światowej. Dopiero po jej zakończeniu można było myśleć o stopniowej odbudowie firmy. Aby jednak było to możliwe, asekurator musiał otrzymać pomoc finansową. Dlatego w 1947 roku ponad 60% udziałów Warty przejął Skarb Państwa, przez co firma zyskała charakter spółki państwowej.

Pod nowymi sterami Warta stopniowo odzyskiwała swoją pozycję na rynku. W 1959 roku dawny oddział PZU w Gdyni został przekształcony w pierwszy terenowy oddział Warty. To wydarzenie rozpoczęło okres ekspansji asekuratora, którego placówki pojawiły się także w wielu innych miastach. Wówczas podjęto także decyzję o dokonaniu pewnych zmian w strukturach firmy. Od tego momentu towarzystwo ubezpieczeniowe Warta poza działalnością reasekuracyjną miała również sprzedawać własne ubezpieczenia. Tym samym zmieniono również nazwę firmy, która odtąd była określana jako Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta S.A. (TUIR WARTA).

Przez następne lata rozwój firmy nabrał jeszcze większej dynamiki. W ofercie asekuratora pojawiły się zupełnie nowe ubezpieczenia, takie jak: ubezpieczenia NNW, ubezpieczenie komunikacyjne oraz polisy na życie. Z czasem akcjonariuszom Warty udało się także uruchomić swoje własne placówki w innych krajach.

Jeżeli chodzi o najnowszą historię asekuratora, szczególnie znaczenie ma rok 2012. Wtedy to udziały Warty trafiły do dwóch nowych akcjonariuszy – niemieckiego koncernu Talanx oraz japońskiej grupy Meiji Yasuda działającej w branży ubezpieczeń. Jako ciekawostkę można tutaj podać fakt, że do grona marek obsługiwanych przez Wartę należy firma HDI. Jest to asekurator zajmujący się sprzedażą ubezpieczeń komunikacyjnych i turystycznych.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta – ubezpieczenia komunikacyjne

Dzisiejsza oferta firmy Warta składa się z wielu różnych świadczeń. Jednak ubezpieczenia komunikacyjne bez wątpienia stanowią bardzo ważną część jej asortymentu. Dlatego warto przyjrzeć się im nieco bliżej:

 1. Warta ubezpieczenie OC – tej polisy chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Każdy właściciel pojazdu mechanicznego ma obowiązek zakupu takiego ubezpieczenia. Polisa OC pozwala na pokrycie szkód spowodowanych podczas prowadzenia pojazdu. Jeśli chodzi o zalety ubezpieczenia OC w Warcie, asekurator zapewnia szeroki zakres ochrony przy zachowaniu przystępnej wysokości składki.
 2. Polisa AC – ubezpieczenie Warta AutoCasco to doskonałe zabezpieczenie samochodu przed: kradzieżą, działaniem sił przyrody i zderzeniami drogowymi. Dlatego naprawdę wielu kierowców może w ten sposób uzyskać bardzo przydatną ochronę.
 3. NNW – każdego roku na drogach dochodzi do wielu poważnych wypadków. Dlatego asekurator zapewnia kierowcom możliwość zakupu ubezpieczenia NNW, które gwarantuje odszkodowanie w przypadku śmierci lub doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
 4. Ubezpieczenia Warta Moto Assistance – ta grupa świadczeń została stworzona w celu ochrony kierowców przed ryzykiem nagłej awarii samochodu lub wypadku. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, posiadacz tego ubezpieczenia może liczyć na tzw. pomoc drogową oraz holowanie pojazdu.

Warto tutaj zaznaczyć, że ubezpieczenia OC zawsze zostają zawarte w systemie Szybkiej Wypłaty. Oznacza to, że kierowca poszkodowany w wyniku wypadku nie musi samodzielnie załatwiać formalności. To pracownik firmy Warta w jego imieniu skompletuje niezbędną dokumentację, a następnie wystąpi o przyznanie odszkodowania z polisy OC sprawy wypadku. Pełen wykaz ubezpieczeń komunikacyjnych jest dostępny na stronie – https://www.warta.pl/ubezpieczenia/samochod.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta – pozostałe ubezpieczenia dla klientów indywidualnych

Poza opisanymi ubezpieczeniami dla kierowców oferta Warty obejmuje również wiele innych świadczeń. Do tej kategorii należy zaliczyć przede wszystkim:

Ubezpieczenia nieruchomości

 • Warta Dom – jest to podstawowe ubezpieczenie nieruchomości w ofercie asekuratora. Polisa Dom może zapewnić ochronę: domu jednorodzinnego, mieszkania, a także np. domku letniskowego. Jej dużym atutem jest elastyczny zakres ochrony, który pozwala właścicielowi nieruchomości na dopasowanie polisy do swoich potrzeb.
 • OC w życiu prywatnym – ubezpieczenie tego typu zapewnia pokrycie szkód wyrządzonych innym lokatorom (np. zalanie sąsiada).

Ubezpieczenie turystyczne

 • Warta Travel – oto klasyczne ubezpieczenie dla osób podróżujących. Polisa Warta Travel zapewnia wymaganą ochronę w trakcie indywidualnego lub rodzinnego wyjazdu. Tutaj również asekurator gwarantuje elastyczny zakres ubezpieczenia. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż Warta zapewnia nielimitowany zwrot kosztów ratownictwa oraz organizacji transportu medycznego. Takie zapisy wyróżniają polisę Warta Travel spośród wielu konkurencyjnych świadczeń. Co więcej, to ubezpieczenie można łatwo kupić przez internet – https://polisoteka.pl/kup/ubezpieczenie-turystyczne/warta.
 • Twoje NNW – druga z dostępnych polis została stworzona w celu zabezpieczenia turystów podróżujących po Polsce.

Ubezpieczenia na życie i zdrowie

 • Dla Ciebie i dla Rodziny – ten kompleksowy typ polisy na życie gwarantuje pomoc rodzinie w przypadku śmierci jednego z jej członków. Jednak nie jest to jedyna okoliczność uwzględniona w zakresie tego ubezpieczenia, gdyż zapewnia ono wsparcie również przy narodzinach dziecka i wielu innych życiowych sytuacjach.
 • Warta Twoja Przyszłość – polisa Twoja Przyszłość stanowi połączenie ubezpieczenia na życie z funduszem oszczędnościowym. Co ważne, właściciele takiej polisy mogą w dowolnym momencie wypłacić część lub całość zgromadzonych pieniędzy!
 • Warta Ochrona – ta wersja ubezpieczenia na życie jest zdecydowanie najbardziej elastyczna. Jej posiadacz może samodzielnie określić zarówno zakres ochrony, jak i liczbę domowników objętych świadczeniem. Dlatego to ubezpieczenie pozwoli zabezpieczyć życie wszystkich członków rodziny.
 • Sposób na Raka* – choroby nowotworowe bez wątpienia zasługują na niechlubne miano plagi XXI wieku. Dlatego asekurator umożliwia rozszerzenie zakresu polisy Warta Ochrona o dodatkowe zabezpieczenie przed nowotworem.

Świadczenia emerytalne i inwestycyjne

 • Warta Inwestycja – ten program pozwala klientom na oszczędzanie i pomnażanie zgromadzonego kapitału przy pomocy wybranych funduszy inwestycyjnych.
 • Warta Posag – tę polisę warto polecić wszystkim rodzicom, którzy chcieliby zadbać o przyszłość swojego dziecka. W jej ramach można bowiem regularnie odkładać pieniądze, a uzbierana kwota zostanie przekazana dziecku, gdy osiągnie ono pełnoletniość lub skończy 25 lat. Co istotne, polisa zachowuje ważność nawet w razie śmierci rodzica będącego jej właścicielem.

TU Warta – wykaz ubezpieczeń dla klientów biznesowych oraz firm

Ochrona ubezpieczeniowa jest szczególnie istotna dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Co więcej, nawet ogromne korporacje korzystają z takich ubezpieczeń, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom. Jak więc wygląda oferta Warty pod kątem świadczeń dla biznesu?

 • MikroBiznes Plus – to ubezpieczenie jest przeznaczone dla najmniejszych firm. Asekurator kieruje tę polisę do przedsiębiorstw działających aż w 150 różnych branżach! Dlatego większość firm na pewno uzyska możliwość ochrony swojej działalności.
 • EkstraBiznes Plus – ten typ polisy dotyczy już małych i średnich przedsiębiorstw. Ubezpieczenie EkstraBiznes Plus pozwala zarządowi firmy na indywidualne określenie zakresu ochrony. Dzięki temu pracownicy mogą uzyskać zabezpieczenie, które będzie dobrze dopasowane do ich potrzeb i oczekiwań.
 • Dedykowane ubezpieczenie dla korporacji – międzynarodowe przedsiębiorstwa wymagają znacznie szerszej ochrony w ramach posiadanej polisy. Toteż firma Warta stworzyła ubezpieczenie przeznaczone właśnie dla takich koncernów. Jego zakres może obejmować zarówno ochronę pracowników, jak i zabezpieczenie mienia lub ochronę OC. Wszystko zależy oczywiście od wybranego wariantu polisy oraz indywidualnych ustaleń z ubezpieczycielem.
 • Polisy dla rolników – działalność rolna jest nierozerwalnie związana z kilkoma poważnymi zagrożeniami. Na szczęście właściciele takich gospodarstw mogą zakupić specjalne ubezpieczenie, które zapewni im wsparcie w razie nagłych problemów.
 • Dodatkowe świadczenia – ubezpieczenia morskie, lotnicze, kolejowe oraz OC dla wybranych grup zawodowych.

Bardzo szeroka oferta Warty sprawia, że każdy znajdzie warianty ochrony dla siebie.

TU Warta – kontakt, infolinia i e-mail

Aby nawiązać kontakt z przedstawicielem firmy Warta, można skorzystać z następujących metod:

 • Infolinia – +48 502 308 308 (infolinia posiada kilka kanałów, a kanał assistance jest całodobowy);
 • Portal WartaNet (dostępny jedynie dla klientów towarzystwa);
 • Kontakt z agentem Warta Polisoteka.pl;
 • Formularz kontaktowy dostępny na stronie ubezpieczyciela;
 • Poczta tradycyjna na adres: TUiR WARTA S.A., Skrytka Pocztowa nr 1020, 00-950 Warszawa 1

Jak przebiega zgłoszenie i likwidacja szkody Warta?

Szybkie zgłoszenie szkody Warta jest możliwe dzięki całodobowej infolinii. Asekurator uruchomił bowiem dwa numery telefonu, które pozwalają na całodobowe zgłaszanie szkód przez 7 dni w tygodniu. To pozwala klientom na uzyskanie pewności, że zgłoszenie szkody Warta nigdy nie będzie problemem! Infolinia jest dostępna pod numerem: – +48 502 308 308.

Asekurator uruchomił również platformę online przeznaczoną dla klientów, która pozwala na szybkie zgłoszenie zaistniałej sytuacji przez internet. Za jej pomocą można także sprawdzić, jak przebiega likwidacja szkody Warta.

Wypowiedzenie OC Warta

Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta dba o zachowanie najwyższych standardów świadczonych usług. Dlatego firma przygotowała specjalny poradnik dla klientów zamierzających złożyć wypowiedzenie polisy OC. Wszystkie informacje na temat tej procedury można znaleźć pod tym linkiem.

Najważniejsze informacje:

 • Warta to jeden z kilku asekuratorów, który ma polskie korzenie. Firma ta powstała jeszcze przed II wojną światową, ale późniejszy okres mocno odbił się na jej działalności. Dlatego obecnie udziały Warty należą do zagranicznych koncernów.
 • Mimo tego nadal jest to znana polska marka o silnej pozycji na rynku. Taka pozycja stanowi wynik między innymi aktualnej oferty asekuratora, na którą składają się rozmaite polisy.
 • TU Warta oferuje swoim klientom zarówno ubezpieczenia osobowe, jak i polisy majątkowe. Szczególnie dużą popularnością cieszą się np. rozbudowane ubezpieczenia na życie i zdrowie.
 • Jeżeli zaś chodzi o polisy majątkowe, TU Warta pozwala na ubezpieczenie: mieszkania, samochodu oraz innych nieruchomości. Szeroki wybór świadczeń ułatwia znalezienie tej najlepszej alternatywy.
 • Firma Warta zapewnia swoim klientom możliwość zgłaszania szkód online oraz dostęp do infolinii. Dzięki temu klienci mogą szybciej zgłosić powstałą szkodę i tym samym liczyć na szybsze uzyskanie potrzebnej pomocy.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Czy Warta to polska firma?
Tak, ale obecnie jej udziały należą do zagranicznych koncernów ubezpieczeniowych. Sama historia firmy Warta rzeczywiście rozpoczyna się w przedwojennej Polsce, ale późniejsze wydarzenia skłoniły przedstawicieli marki do szukania zagranicznych źródeł finansowania.
Jakie ubezpieczenia oferuje firma Warta?
Dużą zaletą Warty jest szeroki wybór oferowanych ubezpieczeń. Do dzisiaj firma ta jest kojarzona głównie z polisami na życie i zdrowie, ale jej oferta obejmuje także inne świadczenia. Są to między innymi: ubezpieczenia dla kierowców, polisy turystyczne (WartaTravel) i ubezpieczenia nieruchomości.
Jak zgłosić szkodę Warta?
Jest to możliwe na kilka sposobów. W przypadku polis assistance warto skorzystać z całodobowej infolinii Warta. Natomiast w pozostałych przypadkach szkodę można zgłosić online, dzięki czemu zostanie ona szybko przyjęta i zarejestrowana w systemie.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych