Towarzystwa Ubezpieczeniowe

AEGON – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

AEGON – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

W Polsce firma AEGON jest znana przede wszystkim jako towarzystwo ubezpieczeniowe. Jednak warto mieć świadomość tego, że faktyczny zakres działalności tej firmy jest znacznie szerszy. AEGON to bowiem marka działająca w sektorze finansowym, a sprzedaż ubezpieczeń stanowi tylko część jej oferty. Zatem jakie świadczenia ubezpieczeniowe oferuje Polakom firma AEGON?

AEGON Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie – historia

Holenderskie towarzystwo ubezpieczeniowe AEGON to stosunkowo młoda firma. Co prawda, jej korzenie sięgają aż XIX wieku. Jednak to końcówka ubiegłego stulecia przyniosła prawdziwy przełom w rozwoju grupy. W 1968 roku doszło do fuzji trzech holenderskich towarzystw ubezpieczeniowych – Algemeene Friesche, Groot Noordhollandsche, Olveh. Efektem było powstanie grupy AGO, która swoją nazwę zawdzięczała inicjałom trzech połączonych firm.

Co ciekawe, zaledwie rok później w holenderskiej branży ubezpieczeń miała miejsce kolejna fuzja. Także i w tym przypadku była to fuzja trzech firm – Eerste Nederlandsche, Nieuwe Nederlandsche oraz Nillmij. W taki sposób narodziła się grupa Ennia.

W ciągu kilku następnych lat obydwie nowe firmy koncentrowały się na rozwijaniu swoich usług. Sprzyjała temu ekspansja na inne rynki, dzięki czemu zarówno grupa AGO, jak i Ennia rozpoczęły działalność międzynarodową. Ostatecznie w 1983 roku osiągnięto kolejne już porozumienie w sprawie fuzji. Zgodnie ze wspomnianym zwyczajem, nowa spółka otrzymała nazwę AEGON, która nawiązywała do nazw obydwu firm. Od tego momentu przedsiębiorstwo stało się ważnym graczem w międzynarodowej branży ubezpieczeń.

W Polsce grupa AEGON pojawiła się w 1999 roku. Obecnie ubezpieczyciel świadczy swoje usługi przy pomocy czterech spółek:

  • życie – AEGON Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.
  • emerytury – AEGON Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A.
  • majątek – AEGON Ubezpieczenia Majątkowe,
  • ogólne – AEGON Services Sp. z o.o.

Adres siedziby firmy AEGON w Polsce – ul. Wołoska 5, 02-675 Warszawa

AEGON Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie – oferta produktów

Ubezpieczenia oferowane przez holenderską firmę są podzielone na pięć kategorii. To właśnie wokół nich stworzono szerokie spektrum świadczeń, z których mogą korzystać klienci. Jakie polisy można więc znaleźć w ofercie AEGON?

Ubezpieczenia na życie i zdrowie

Jest to zdecydowanie najbardziej rozbudowana kategoria ubezpieczeń. Klienci firmy AEGON mogą kupić polisy na wypadek: hospitalizacji, poważnej choroby, ubezpieczenie na życie oraz NNW. Dodatkowo dla osób spłacających kredyt stworzono program Bezpieczna Spłata. Kredytobiorcy posiadający taką polisę na życie otrzymają gwarancję pokrycia długów w przypadku ich nagłej śmierci.

Inwestycje

Firma AEGON przygotowała także ofertę dla osób, które lubią inwestować posiadany kapitał. Plan na Przyszłość + to kompleksowa polisa na życie z dodatkowym elementem inwestycyjnym. Z kolei Invest One jest tzw. ubezpieczeniem inwestycyjnym, które zawiera również zapisy typowe dla polis na życie.

Emerytura

Osoby zainteresowane świadczeniami emerytalnymi mogą obecnie skorzystać z ubezpieczeń oszczędnościowych. Są to odpowiednio: fundusz emerytalny, pracownicze plany kapitałowe, a także kompleksowa polisa Kapitalna Przyszłość.

Ochrona majątku

Ubezpieczenia majątkowe są dostępne zarówno w wersji tradycyjnej ochrony mienia, jak i ochrony mienia dla podróżujących (ubezpieczenie turystyczne w AEGON Travel).

Edukacja

Program Finansowanie Studiów + jest bardzo ciekawą propozycją dla rodziców, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka. To świadczenie łączy w sobie zapisy typowe dla ubezpieczeń na życie i funduszu na studia.

AEGON – kontakt, infolinia i email

Osoby zainteresowane ofertą firmy AEGON mogą skontaktować się z ubezpieczycielem na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest oczywiście kontakt telefoniczny lub mailowy (kontakt@aegon.pl). Ponadto na stronie ubezpieczyciela widnieje formularz kontaktowy, który pozwala na szybszą realizację formalności – https://www.aegon.pl/Strona-glowna/Kontakt/Wyslij-wiadomosc/. Korespondencję listową należy kierować na adres – AEGON TU na Życie, ul. Wołoska 5, 02-675 Warszawa.

Na terenie całej Polski działa 14 biur firmy AEGON. Pełna lista biur jest dostępna pod tym linkiem – https://www.aegon.pl/Strona-glowna/Kontakt/Partnerzy-Aegon/.

Co więcej, towarzystwo AEGON prowadzi bliską współpracę z bankami oraz multiagencjami. Placówki partnerskie również zapewniają możliwość stacjonarnego zakupu polisy, a ponadto prowadzą obsługę klientów. Więcej informacji można znaleźć na stronie – https://www.aegon.pl/Strona-glowna/Kontakt/Partnerzy-Aegon/

Likwidacja i zgłoszenie szkody AEGON – jakie są procedury?

Zgłoszenie szkody AEGON odbywa się za pośrednictwem infolinii lub specjalnego formularza. Infolinia dla klientów jest dostępna pod numerem – 801 300 900 lub 22 592 10 00. Natomiast wszelkie formularze można znaleźć w Strefie Klienta, czyli specjalnej podstronie na platformie ubezpieczyciela – https://www.aegon.pl/Strona-glowna/Strefa-Klienta/.

W jaki sposób przebiega likwidacja szkody w towarzystwo ubezpieczeniowe AEGON? Jeżeli powstała szkoda jest stosunkowo niewielka, odszkodowanie może zostać przyznane już po rozmowie telefonicznej. Jednakże w poważniejszych przypadkach powołuje się rzeczoznawcę, który oceni szkodę i przygotuje stosowną dokumentację. Na jej podstawie ubezpieczyciel dokona kalkulacji odszkodowania.

Najważniejsze informacje:

  • Firma AEGON to holenderska spółka prowadząca działalność w sektorze finansowym. W Polsce firma ta jest znana głównie ze względu na sprzedawane ubezpieczenia, które stanowią ważną część jej oferty.
  • Choć firma AEGON nie należy do grona największych ubezpieczycieli w Polsce, jest to marka z dużą tradycją. Pierwsze polskie spółki związane z grupą AEGON powstały jeszcze w 1999 roku.
  • Towarzystwo AEGON w Polsce skupia się głównie na sprzedaży ubezpieczeń na życie. To właśnie świadczenia z tej kategorii odgrywają szczególnie dużą rolę w aktualnej ofercie tego asekuratora.
  • Poza takimi polisami w ofercie firmy AEGON znajdują się również: ubezpieczenia zdrowotne, polisy dla dzieci oraz świadczenia inwestycyjno-emerytalne.
  • Firma AEGON prowadzi zarówno stacjonarną, jak i internetową sprzedaż ubezpieczeń. Klienci mogą więc skorzystać z preferowanej przez siebie formy zakupu ubezpieczenia.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co trzeba wiedzieć o firmie AEGON?
Holenderska firma AEGON to nie tylko ubezpieczyciel, ale przede wszystkim duży koncern działający w sektorze finansowym. Niemniej w Polsce firma ta kojarzy się właśnie ze sprzedażą ubezpieczeń.
Jakie ubezpieczenia oferuje firma AEGON?
Na polskim rynku największą popularnością cieszą się polisy na życie sygnowane logiem AEGON. Jednak firma oferuje również: ubezpieczenia zdrowotne, polisy dla dzieci i świadczenia związane z emeryturą lub inwestycjami.
Jak skontaktować się z firmą AEGON?
Co prawda, firma AEGON posiada swoje placówki w Polsce, ale nie jest ich szczególnie dużo. Dlatego lepszym wyborem będzie skorzystanie z poczty elektronicznej lub infolinii dla klientów AEGON.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych