Towarzystwa Ubezpieczeniowe

Mondial Assistance – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Mondial Assistance – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Ubezpieczenia assistance są szczególnie cenione przez osoby, którym zależy na gwarancji dotyczącej uzyskania pomocy w sytuacjach kryzysowych. Wysoka popularność takich świadczeń sprawia, że na rynku działają obecnie firmy, które opierają na nich swoją całą ofertę. Przykładem takiej marki jest towarzystwo Mondial Assistance. O działalności tego asekuratora najlepiej świadczy jego motto, czyli – „Niesiemy pomoc w najdalszych zakątkach świata”. Co warto wiedzieć o tej firmie oraz jej ofercie? Zapraszamy do lektury.

TU Mondial Assistance – historia

Towarzystwo ubezpieczeniowe Mondial Assistance rozpoczyna swoja działalność w 1950 roku. Wtedy to w Szwajcarii powstała spółka Elvia Travel Insurance. Jej nazwa jasno wskazuje, że szwajcarski asekurator sprzedawał głównie polisy turystyczne. Dzięki temu zapewniał on swoim klientom możliwość zabezpieczenia planowanej podróży. To właśnie tego typu ubezpieczenia odgrywały główną rolę w ofercie firmy Elvia przez następne kilkadziesiąt lat.

Tymczasem w 1974 roku we Francji powstała firma SACNAS–Mondial Assistance. Choć francuski asekurator również przykładał dużą wagę do polis turystycznych, jego oferta obejmowała także ubezpieczenia zdrowotne oraz komunikacyjne. Firma SACNAS-Mondial Assistance w 1991 roku pojawiła się na polskim rynku. Co ciekawe, początkowo francuski ubezpieczyciel nie otworzył żadnego oddziału w Polsce. Z tego powodu obsługą wszystkich polis zakupionych przez Polaków zajmowało się specjalne biuro w Paryżu. Co więcej, francuski asekurator w międzyczasie nawiązał współpracę ze szwajcarską spółką Elvia.

Kilka lat później, a konkretniej w 1995 roku firma Elvia Travel Insurance stała się częścią niemieckiego koncernu Allianz. Pomimo tego współpraca między szwajcarskim i francuskim asekuratorem trwała w najlepsze. Ostatecznie w 2000 roku doszło do fuzji pomiędzy SACNAS-Mondial Assistance oraz Elvia Travel Insurance. Jej wynikiem było powstanie zupełnie nowej firmy o nazwie Mondial Assistance Group.

Pomimo formalnego połączenia firm, obydwa podmioty w 2003 roku rozpoczęły działalność w Polsce jako dwie różne spółki. Taka sytuacja utrzymuje się zresztą po dziś dzień. Marka Elvia wciąż jest obecna na naszym rynku, choć oczywiście obsługą wszelkich ubezpieczeń zajmuje się koncern Mondial Assistance Group.

Obecnie francuskie przedsiębiorstwo sprzedaje swoje ubezpieczenia w Polsce za pośrednictwem spółek – AWP Polska Sp. z o.o., a także AWP P&C S.A.

TU Mondial Assistance – oferta dla klientów indywidualnych

Zazwyczaj ubezpieczenia typu assistance stanowią tylko część oferty danego asekuratora. Jednakże towarzystwo ubezpieczeniowe Mondial Assistance uczyniło z takich usług fundament swojej działalności. Francuski koncern prowadzi sprzedaż świadczeń assistance zawartych w aż 16 różnych kategoriach! Dzięki temu każda zainteresowana osoba z pewnością znajdzie ubezpieczenie odpowiadające jej potrzebom.

Szeroki zakres usług Mondial Assistance obejmuje między innymi:

 • Ubezpieczenia turystyczne – ich zakres uwzględnia: refundację transportu medycznego oraz kosztów leczenia, organizację ratownictwa i ewentualnego transportu do kraju. Ponadto ubezpieczony otrzymuje m.in.: pomoc we wznowieniu przerwanej podróży, pokrycie kosztów pobytu i transportu bliskich, a także zapewnienie opieki nad dziećmi na czas trwania podróży. Jest więc to ubezpieczenie turystyczne o szerokim zakresie ochrony.
 • Assistance dla kierowców – tutaj główne świadczenia to: darmowa pomoc drogowa, holowanie do najbliższego warsztatu, gwarancja przewozu pasażerów po wypadku oraz zapewnienie pojazdu zastępczego. W szczególnych sytuacjach kierowca może liczyć na dodatkowe usługi ubezpieczeniowe, takie jak: zakwaterowanie w hotelu, zorganizowanie możliwości kontynuowania podróży, dostarczenie paliwa i wiele innych.
 • Ubezpieczenia w zakresie krajowych usług medycznych – ich posiadacz może liczyć na: domowe wizyty lekarskie, udzielenie pomocy przez psychologa i rehabilitanta, zorganizowanie transportu medycznego, opiekę pielęgniarską. Ponadto ubezpieczenie gwarantuje zapewnienie opieki nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi, a także dostarczanie klientom lekarstw oraz sprzętu medycznego bezpośrednio pod wskazany adres.
 • Assistance dla domu – najważniejsze świadczenia to w tym przypadku: gwarancja naprawy uszkodzonego wyposażenia AGD, dodatkowa gwarancja na sprzęt, zabezpieczenie mieszkania oraz zapewnienie tymczasowego zakwaterowania. Inne zapisy zawarte w tej polisie to na przykład: wizyty ekipy sprzątającej, pomoc w ogrodzie, opieka nad domownikami, ubezpieczenie zwierzęcia.

Powyższy fragment oferty Mondial Assistance dobitnie pokazuje, że francuski koncern zapewnia mnóstwo przydatnych usług. Dlatego też wszyscy zainteresowani powinni zapoznać się z całą ofertą asekuratora. Szczegółowy opis poszczególnych ubezpieczeń widnieje na stronie internetowej Mondial Assistance.

TU Mondial Assistance – oferta dla firm

Grupa Mondial Assistance już od wielu lat prowadzi bezpośrednią współpracę z licznymi przedsiębiorstwami. Francuski koncern oferuje klientom ubezpieczenia, które pozwalają na skuteczne zabezpieczenie organizowanych przedsięwzięć. Aktualnie firma kieruje swoje usługi do przedsiębiorstw działających w 5 różnych branżach!

 • Assistance turystyczne – taka polisa gwarantuje wsparcie podczas wyjazdu zagranicznego. Właśnie dlatego assistance turystyczne jest kierowane do wszystkich podmiotów zajmujących się organizacją takich podróży. Mogą je nabyć zarówno organizatorzy imprez turystycznych, jak i przedsiębiorcy oraz np. przedstawiciele linii lotniczych.
 • Assistance dla firm z branży motoryzacyjnej – dodatkowa ochrona sprzętu jest niezwykle istotna w szeroko rozumianej branży motoryzacyjnej. Z tego względu grupa Mondial Assistance umożliwia klientom zakup ubezpieczenia o indywidualnie dopasowanym zakresie ochrony. Takie świadczenie idealnie sprawdzi się w przypadku: producentów pojazdów mechanicznych, grup dealerskich, producentów sprzętu samochodowego, wypożyczalni oraz wszelkich firm świadczących usługi w branży motoryzacyjnej.
 • Assistance dla instytucji finansowych – usługi polegające na obracaniu środkami finansowymi zawsze są związane z pewnym ryzykiem. Aby maksymalnie je ograniczyć, firma Mondial Assistance przygotowała specjalne ubezpieczenie dla firm z sektora finansowego. Jest ono szczególnie polecane: bankowcom oraz ubezpieczycielom życiowym i majątkowym.
 • Assistance dla firm zajmujących się produkcją sprzętu RTV/AGD – sprzedaż akcesoriów elektronicznych to idealny przykład działalności, w której niepozorna awaria sprzętu może okazać się bardzo problematyczna. Toteż dodatkowa polisa assistance jest w tej branży naprawdę wskazana. Opisywane ubezpieczenie zapewnia przedłużoną gwarancję oraz ochronę przed przypadkowym uszkodzeniem sprzętu RTV/AGD. W związku z tym takie świadczenie warto polecić wszystkim dystrybutorom akcesoriów elektronicznych.
 • Assistance dla sieci handlowych – współczesny rynek stawia coraz większe wyzwania przed koncernami handlowymi. Dlatego Mondial Assistance posiada w swojej ofercie polisę, która zapewnia firmom profesjonalne doradztwo, organizację szkoleń dla kadry pracowniczej, a także pomoc w sformułowaniu najlepszego modelu sprzedaży (w zależności od branży i rodzaju świadczonych usług).

TU Mondial Assistance – kontakt, infolinia i email

Zalecaną formą kontaktu z firmą Mondial Assistance jest formularz kontaktowy online. Po wejściu na stronę ubezpieczyciela należy podać swoje dane i pokrótce opisać zgłaszany problem lub pytanie. Następnie pozostaje czekać na kontakt ze strony ubezpieczyciela. Formularz kontaktowy jest dostępny pod tym linkiem.

Niestety, zarząd firmy Mondial Assistance nie prowadzi żadnego Biura Obsługi Klienta. Jednak na stronie asekuratora znajdują się dane kontaktowe, które pozwolą na kontakt z przedstawicielem firmy:

 • Infolinia dla klientów AWP P&C S.A. Polska – +48 (22) 522 28 00,
 • Numer telefonu do drugiej ze spółek (AWP Polska Sp. z o.o.) – +48 (22) 522 25 00,
 • Adres e-mail dla klientów obydwu spółek – sekretariat@mondial-assistance.pl,
 • E-mail dla osób zgłaszających szkodę – szkody.turystyczne@mondial-assistance.pl,
 • Adres stacjonarny – AWP Polska Sp. z o.o./AWP P&C S.A. Polska, ul. Domaniewska 50B, 02-672 Warszawa.

Jak przebiega zgłoszenie i likwidacja szkody Mondial Assistance?

Specyficzny charakter polis typu assistance sprawia, że asekurator powinien zadbać o możliwość natychmiastowego zgłaszania szkód z tytułu ubezpieczeń. Właśnie dlatego francuski koncern ubezpieczeniowy postawił na bardzo praktyczne rozwiązanie. Otóż zgłoszenie szkody Mondial Assistance najczęściej odbywa się za pośrednictwem tzw. Centrum Operacyjnego. Jest to dedykowana infolinia, której numer widnieje na dokumentacji potwierdzającej zakup wybranej usługi. Każdy może zapisać sobie taki numer i w razie potrzeby od razu zadzwonić na infolinię.

Co istotne, zgłoszenie szkody Mondial Assistance poprzez Centrum Operacyjne powinno odbyć się bezpośrednio w dniu zdarzenia. Jeżeli poszkodowany tego nie zrobi, pozostaje mu już tradycyjne zgłoszenie online. Oczywiście całą procedurę można wykonać za pomocą strony internetowej – https://mondial-assistance.pl/zgloszenia-szkody. W tej zakładce znajdują się również formularze wymagane do przyjęcia zgłoszenia. Warto więc je od razu wydrukować i wypełnić, dzięki czemu likwidacja szkody Mondial Assistance przebiegnie dużo sprawniej!

Jeśli ktoś ma zamiar osobiście złożyć niezbędną dokumentację, również ma taką możliwość. W takim przypadku należy wydrukować i wypełnić wszystkie wymagane formularze, a następnie dostarczyć je do siedziby ubezpieczyciela. Znajduje się ona na ulicy Domaniewskiej 50B w Warszawie (kod pocztowy: 02-672).

Najważniejsze informacje:

 • Towarzystwo ubezpieczeniowe Mondial Assistance to firma o jasno sprecyzowanym modelu działalności. Jej cała oferta opiera się na sprzedaży ubezpieczeń typu assistance.
 • Początki działalności tej firmy sięgają lat 50. XX wieku, choć finalny kształt przybrała ona dużo później. Niemniej jednak duże doświadczenie rynkowe przemawia na korzyść tego asekuratora.
 • Firma Mondial Assistance wprowadziła do swojej oferty zarówno te najpopularniejsze, jak i stosunkowo niszowe polisy assistance. Jeśli chodzi o pierwszą kategorię, można tutaj znaleźć między innymi: assistance turystyczny, zdrowotny oraz dotyczący nieruchomości.
 • Jeżeli zaś chodzi o bardziej niszowe świadczenia, firma Mondial Assistance oferuje między innymi: assistance pogrzebowy, ubezpieczenie rowerzysty lub assistance dla urządzeń elektronicznych.
 • Kontakt z asekuratorem jest możliwy poprzez specjalną infolinię, która jest określana jako Centrum Alarmowe. Oprócz tego klienci Mondial Assistance mogą korzystać z dostępnego na stronie formularza kontaktowego.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co to za firma Mondial Assistance?
Firma Mondial Assistance to szwajcarsko-francuska marka, która od końca ubiegłego wieku należy do znanego koncernu Allianz. Wieloletnia obecność na rynku oraz przynależność do tak dużego koncernu sprawia, że wiarygodność asekuratora nie powinna budzić zastrzeżeń.
Jakie ubezpieczenia oferuje firma Mondial Assistance?
Każdy łatwo odgadnie, że to świadczenia assistance odgrywają pierwsze skrzypce w ofercie tej firmy. Jednak oferta Mondial Assistance jest niezwykle bogata, albowiem obejmuje ona również mniej popularne świadczenia (np. assistance dla urządzeń elektronicznych).
Jak zgłosić szkodę Mondial Assistance?
W celu zgłoszenia szkody klienci Mondial Assistance mogą skorzystać z dedykowanej infolinii lub formularza online. Asekurator uruchomił również specjalny numer kontaktowy dla posiadaczy polis turystycznych, którzy będą dzwonić z innego kraju.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych