Towarzystwa Ubezpieczeniowe

MediSky – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

MediSky – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Publiczne systemy ochrony zdrowia mają zapewnić podstawową opiekę medyczną wszystkim obywatelom. Tak przynajmniej jest w teorii. Natomiast praktyka dość często weryfikuje takie założenia i robi to w negatywny sposób. Wszelkie raporty pokazują bowiem, że w wielu krajach obywatele nie są zadowoleni ze standardów dotyczących opieki państwowej. W efekcie coraz więcej ludzi zaczyna interesować się prywatną opieką medyczną. To właśnie do takich osób swoją ofertę kieruje grupa MediSky. Jest to międzynarodowy koncern zdrowotny, który zapewnia możliwość zakupu atrakcyjnych świadczeń z zakresu ochrony zdrowia. Co dokładnie firma MediSky oferuje swoim klientom i o czym warto wiedzieć? Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

TU MediSky – historia

Zacznijmy od tego, że marka MediSky należy do większego koncernu o nazwie MediHelp. Koncern ten powstał w 2005 roku i od początku swojej działalności oferował świadczenia poświęcone ochronie zdrowia. Obecnie grupa MediHelp ma swoją siedzibę w Bukareszcie, czyli stolicy Rumunii. Z kolei zasięg jej działalności obejmuje przede wszystkim kraje Europy Środkowo-Wschodniej.

Co jasne, zbudowanie międzynarodowego zasięgu jest niemożliwe w przypadku autonomicznego działania nowej marki. Dlatego przedstawiciele firmy MediHelp od początku działalności budowali cenne relacje biznesowe. W 2016 roku firma nawiązała współpracę z towarzystwem ubezpieczeniowym Generali. Od tamtej pory włoski asekurator uczestniczy w procesie sprzedaży świadczeń. Z kolei w 2021 roku koncern zawiązał równie bliską współpracę z firmą AXA.

Realizacja planów w zakresie rozwoju sprawiła, że firma MediHelp pojawiła się w Bułgarii, na Węgrzech oraz w Polsce. Aby lepiej dopasować ofertę świadczeń dostępną w poszczególnych krajach, firma MediHelp utworzyła oddzielne spółki. Jedną z nich jest właśnie spółka MediSky International. To właśnie pod szyldem tej marki rozpoczęto sprzedaż najważniejszego świadczenia w ofercie tej firmy. Jest nim Międzynarodowe Ubezpieczenie Zdrowotne.

Obecnie spółka MediSky prowadzi więc działalność na kilku płaszczyznach. Z jednej strony klienci mogą wejść na stronę internetową MediSky i poprosić o indywidualne przedstawienie oferty. Z drugiej strony pakiety MediSky są także dostępne u firm partnerskich (np. AXA). Dzięki temu więcej osób może się z nimi zapoznać.

TU MediSky – oferta

Z jednej strony aktualna oferta grupa MediSky jest dość uboga, bo składa się raptem z kilku świadczeń. Natomiast z drugiej strony te świadczenia same w sobie są bardzo ciekawe. Dlatego zasługują one na osobne omówienie.

TU MediSky Międzynarodowa Karta Zdrowotna

Jest to bez wątpienia najważniejszy produkt w ofercie MediSky i to nim zajmiemy się w pierwszej kolejności. Międzynarodowa Karta Zdrowotna ma proste założenie, gdyż jest nim zagwarantowanie posiadaczowi kompleksowej opieki lekarskiej na całym świecie. Firma MediSky deklaruje, że posiadacze tej karty mogą skorzystać z usług kilku tysięcy różnych placówek medycznych. Jedynym warunkiem jest to, aby lekarze wystawili rachunek lub fakturę za leczenie. Takie dokumenty są bowiem wykorzystywane przez asekuratora do rozliczania kosztów opieki. Szczegółowe informacje na temat tego ubezpieczenia można znaleźć na tej podstronie.

Co ciekawe, karta MediSky ma formę bankowej karty przedpłaconej. Oznacza to, że posiadacz karty może przy jej pomocy płacić za udzielone usługi medyczne. Asekurator zobowiązuje się do tego, że w razie zapłacenia za leczenie własnymi środkami – zwróci posiadaczowi wydaną kwotę.

Międzynarodowa Karta Zdrowotna MediSky a karta EKUZ

Niektóre osoby na pewno stwierdzą teraz, że zakres wspomnianej karty wydaje się podobny do zakresu karty EKUZ. Czy zatem można porównywać ze sobą obydwa te dokumenty? Firma MediSky zaznacza, że jej karta ma szerszy zakres niż karta EKUZ. Asekurator argumentuje to między innymi faktem, iż taka karta zapewnia dostęp do prywatnej opieki lekarskiej. Ponadto nie podlega ona ograniczeniom dotyczącym zakresu karty EKUZ.

TU MediSky Karta Zdrowotna

Drugim ciekawym świadczeniem jest krajowa Karta Zdrowotna, czyli świadczenie gwarantujące dostęp do prywatnej opieki w Polsce. Taka karta może być ciekawą alternatywą dla osób, które np. nie mają ubezpieczenia NFZ. Według deklaracji firmy MediSky taka karta ma zapewniać refundację leczenia nawet do kwoty 250 tysięcy euro. Ponadto jej posiadacz ma uzyskać dostęp do 22 tysięcy poradni oraz 890 szpitali. Wszystko po to, aby w razie potrzeby można było łatwo i szybko uzyskać pomoc lekarską.

TU MediSky – abonamenty medyczne

Firma MediSky wprowadziła do swojej oferty również standardowe pakiety medyczne. W ostatnich latach tego typu pakiety stały się niezwykle popularnymi świadczeniami. Korzystają z nich zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Abonament medyczny jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które są zainteresowane tylko określonymi świadczeniami.

TU MediSky – ubezpieczenia turystyczne

Asortyment firmy MediSky uzupełniają standardowe ubezpieczenia turystyczne. Co prawda, zakres ich ochrony jest węższy niż w przypadku opisanej wyżej Międzynarodowej Karty Zdrowotnej. Jednak z drugiej strony idzie to w parze ze znacznie niższą ceną. Dlatego standardowe ubezpieczenie turystyczne może być lepszym rozwiązaniem dla osób, które nie potrzebują aż tak szerokiej ochrony.

TU MediSky – kontakt (telefon, e-mail)

Ubezpieczenia MediSky można obecnie zakupić na kilka sposobów. Jednak niektórzy klienci mogą chcieć najpierw porozmawiać z przedstawicielem firmy. W jaki sposób można więc skontaktować się z MediSky? Tutaj pojawia się kilka opcji. Dane kontaktowe tego asekuratora są następujące:

Jednocześnie warto wspomnieć o tym, że posiadacze świadczeń MediSky mają dostęp do jeszcze jednego kanału kontaktowego. Jest nim specjalna platforma określana jako Strefa Klienta. Można uzyskać do niej dostęp pod tym linkiem.

TU MediSky – Akademia Wiedzy

Tutaj należy opisać jeszcze jedną ciekawą funkcję, która jest dostępna na stronie internetowej MediSky. Jest nią tzw. Akademia Wiedzy, czyli kompleksowy portal informacyjny dla klientów.

Trzeba przyznać, że zgromadzone tutaj informacje mogą być bardzo przydatne dla klientów MediSky. Asekurator zadbał o dokładne opisanie zawartości swoich najważniejszych świadczeń, a także procedur związanych z ich obsługą. Dzięki temu klienci mogą łatwo uzyskać dostęp do wielu ważnych informacji.

TU MediSky – jak wygląda zgłoszenie i likwidacja szkody?

Firma MediSky oferuje przede wszystkim ubezpieczenia zdrowotne. W przypadku takich świadczeń możliwość szybkiego zgłoszenia szkody jest absolutnie kluczowa. Na szczęście infolinia assistance MediSky jest czynna przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu klienci mogą skontaktować się z przedstawicielem firmy o każdej porze. Przypomnijmy, że wspomniana infolinia jest dostępna pod numerem – +48 (22) 826 11 46.

Jeżeli chodzi o składanie roszczeń, najlepszą opcją wydaje się skorzystanie ze wspomnianej Strefy Klienta, czyli internetowej platformy. Dane logowania do tego serwisu można ustalić przy zakupie świadczenia MediSky. Za pomocą tego serwisu można skontaktować się z przedstawicielem firmy, przesyłać dokumenty, a także śledzić status zgłoszonej sprawy.

Klienci mogą także udać się bezpośrednio do biura MediSky w celu załatwienia sprawy związanej z ubezpieczeniem. Tutaj trzeba jednak pamiętać o tym, że biuro to jest czynne w określonych godzinach. Można tam udać się od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:30.

Najważniejsze informacje:

  • Firma MediSky należy do rumuńskiego koncernu MediHelp, który prowadzi działalność na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Sama nazwa koncernu słusznie wskazuje, że działa on w sektorze prywatnej ochrony zdrowia.
  • Aktualna oferta MediSky obejmuje kilka bardzo ciekawych świadczeń. Flagowym produktem tej marki jest Międzynarodowa Karta Zdrowotna MediSky. Ma ona formę karty przedpłaconej i dzięki niej można zapłacić za rozmaite usługi medyczne, o ile wchodzą one w zakres ubezpieczenia.
  • Co istotne, wspomniana karta jest dostępna w dwóch wariantach, czyli wersji krajowej oraz międzynarodowej. Różnią się one ceną, dzięki czemu każdy klient może wybrać odpowiednią dla siebie opcję.
  • Poza opisanymi kartami w ofercie MediSky można także odnaleźć inne świadczenia. Firma ta oferuje również możliwość zakupu standardowych abonamentów medycznych, a także polis dla podróżnych.
  • Aby zapewnić klientom komfort, firma MediSky uruchomiła całodobową infolinię assistance. Oprócz tego klienci tej firmy uzyskują dostęp do tzw. Strefy Klienta. Jest to platforma online umożliwiająca sprawne załatwianie formalności związanych z ubezpieczeniami.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co to za firma MediSky?
Firma MediSky to spółka działająca w ramach międzynarodowego koncernu MediHelp. Jest to rumuński koncern prowadzący działalność w zakresie sprzedaży świadczeń związanych z usługami prywatnej opieki medycznej.
Jakie ubezpieczenia oferuje firma MediSky?
Aktualnym fundamentem oferty MediSky jest Międzynarodowa Karta Zdrowotna, która zapewnia dostęp do prywatnej opieki lekarskiej w wielu europejskich krajach. Oprócz tego w asortymencie MediSky można znaleźć standardowe abonamenty medyczne oraz polisy dla podróżnych.
Jak skorzystać z ubezpieczenia MediSky?
Wspomniana wyżej karta ma formę karty bankowej, dzięki czemu można płacić nią bezpośrednio za uzyskaną pomoc lekarską. W pozostałych przypadkach uzyskanie pomocy wymaga skontaktowania się z asekuratorem. Można to zrobić poprzez całodobową infolinię assistance lub portal dla klientów.

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych