Benefia – Towarzystwo ubezpieczeniowe

Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia Ubezpieczenia SP. z o.o. – historia

Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia rozpoczęło swoją działalność w Polsce w 1999 roku. Już wtedy Benefia należała do jednego z największych europejskich koncernów ubezpieczeniowych – Vienna Insurance Group.

Początkowo firma Benefia prowadziła samodzielną działalność. Oferta tej firmy obejmowała przede wszystkim polisy komunikacyjne oraz majątkowe. Oczywiście takie świadczenia kierowano zarówno do klientów indywidualnych, jak i do małych oraz dużych przedsiębiorstw. W Polsce firma działała pod nazwą – Benefia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group.

Jednak to wszystko uległo zmianie w 2015 roku. Wówczas podjęto decyzję o scaleniu dwóch firm należących do koncernu Vienna Insurance Group. Od tego momentu Benefia jest częścią grupy Compensa, która przejęła większość udziałów i świadczeń tego asekuratora.

Co ciekawe, Benefia oraz Compensa to tylko dwie z pięciu firm należących do grupy VIG. Poza nimi na polskim rynku działają również:

 1. Towarzystwo ubezpieczeniowe InterRisk,
 2. Firma Wiener,
 3. grupa Vienna Life.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia – oferta produktów

Zazwyczaj przeprowadzenie fuzji dwóch firm ubezpieczeniowych oznacza rozpoczęcie wspólnej działalności pod nowym szyldem. Dlatego warto podkreślić, że w przypadku fuzji Benefii z Compensą wybrano nieco inne rozwiązanie. Otóż grupa Benefia wciąż prowadzi samodzielną sprzedaż ubezpieczeń.

Niedawno dokonano pewnych zmian w ofercie asekuratora, który obecnie działa również jako Benefia24. Aktualnie firma prowadzi sprzedaż polis z trzech głównych kategorii:

eMOTO – ubezpieczenia dla kierowców

Benefia24 zapewnia swoim klientom możliwość zakupu pakietu eMOTO. Obejmuje on ubezpieczenie OC, a także świadczenia dodatkowe w postaci AC, Assistance oraz NNW. Pełen pakiet eMOTO to z pewnością dobra alternatywa dla osób, które chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. Opis i warunki tego ubezpieczenia można znaleźć na stronie Benefii.

eDOM – ubezpieczenie mieszkania lub domu

Jeśli chodzi o polisy mieszkaniowe, Benefia24 prowadzi sprzedaż jednego pakietu świadczeń. Jest nim ubezpieczenie Benefia Rodzina II, które może objąć zarówno domy oraz mieszkania, jak i budynki gospodarcze. Tutaj także nabywca polisy może samodzielnie ustalić jej zakres ochrony. W ramach tego ubezpieczenia Benefia oferuje ochronę przed:

 • ogniem i zdarzeniami losowymi,
 • włamaniem i rozbojem,
 • NNW,
 • uszkodzeniem sprzętu elektrycznego,
 • uszkodzeniem szyb i innych wartościowych przedmiotów.

eVOYAGE – ubezpieczenia turystyczne

Trzecią grupą ubezpieczeń w ofercie firmy Benefia24 są polisy dla osób podróżujących. Tutaj cały wybór sprowadza się do trzech wariantów takiego ubezpieczenia:

 • wariant podstawowypokrycie kosztów leczenia do kwoty 100 000 złotych.
 • wersja standardowapokrycie kosztów leczenia do kwoty 200 000 złotych. Dodatkowo: organizacja i pokrycie kosztów transportu, pomoc przy odtwarzaniu dokumentów.
 • wariant luksusowypokrycie kosztów leczenia do kwoty 350 000 złotych. Dodatkowo: zwrot kosztów ratownictwa medycznego, pomoc tłumacza.

Benefia – kontakt, infolinia i email

Grupa Benefia prowadzi obecnie specjalną platformę online dla swoich klientów. Po zakupie ubezpieczenia można otrzymać własny login oraz hasło, które umożliwią zalogowanie się w serwisie. Jest to zdecydowanie najszybszy sposób na kontakt z ubezpieczycielem.

Pozostałe formy kontaktu z firmą Benefia to:

 1. Ogólna infolinia – 801 080 300,
 2. Telefon lub mail do Biura Obsługi Klienta – +48 (22) 544 14 30, adres e-mail: bok@benefia.pl;
 3. Bezpośredni kontakt z Biurem Sprzedaży – +48 (22) 544 14 21, adres e-mail: sprzedaz@benefia.pl;
 4. Kontakt pocztowy – Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, Al. Jerozolimskie 162, 02-342 Warszawa.

Zgłoszenie i likwidacja szkody w towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia – jak wyglądają procedury?

Zdecydowanie najszybszym oraz najwygodniejszym sposobem na zgłoszenie szkody Benefia jest skorzystanie z dedykowanego formularza. Wystarczy tylko dostęp do internetu, aby natychmiast przekazać ubezpieczycielowi wszelkie niezbędne informacje. Jak przebiega taka procedura?

 1. Po wejściu w formularz należy zaznaczyć rodzaj powstałej szkody i wypełnić wniosek.
 2. Następnie trzeba podać dane poszkodowanego oraz opisać zdarzenie.
 3. Ostatnim krokiem będzie pobranie, wypełnienie i przesłanie wymaganej dokumentacji drogą elektroniczną.

Co istotne, wszyscy posiadacze ubezpieczeń komunikacyjnych mogą skorzystać również ze specjalnej infolinii. Umożliwia ona szybkie zgłoszenie szkody przez telefon. Jednak tutaj trzeba pamiętać o tym, że ubezpieczyciel uruchomił kilka numerów kontaktowych. Dlatego ważne jest to, aby zadzwonić pod właściwy numer:

 • ogólna infolinia do zgłaszania szkód z tytułu ubezpieczenia: 801 080 300,
 • infolinia dla posiadaczy ubezpieczeń Assistance SOS: +48 (22) 639 20 10,
 • numer dla klientów mBanku: +48 (22) 639 20 10,
 • infolinia dla klientów serwisu Benefia24.pl: +48 (22) 212 20 30.

Wypowiedzenie OC Benefia Ubezpieczenia

Aktualne przepisy wymagają, aby osoba rezygnująca z obowiązkowego ubezpieczenia przesłała swojemu asekuratorowi stosowne oświadczenie. Jeżeli więc ktoś zamierza złożyć wypowiedzenie OC Benefia, musi pamiętać o wysłaniu wymaganej dokumentacji. Niestety, na stronie ubezpieczyciela nie widnieje wzór takiego wniosku. Dlatego kierowca może skorzystać z uniwersalnego formularza, wypełnić go, a następnie przesłać na adres – wypowiedzenia@benefia.pl. W ten sposób wypowiedzenie OC Benefia będzie szybkie i bezproblemowe.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia