AXA – Towarzystwo ubezpieczeniowe

AXA Ubezpieczenia – historia

Francuskie towarzystwo ubezpieczeniowe AXA ma bardzo bogatą historię sięgającą początku XIX wieku, a konkretniej 1816 roku. Wtedy właśnie w rejonie Normandii powstała firma Ancienne Mutuelle. Głównymi produktami znajdującymi się w jej asortymencie były ubezpieczenia mienia oraz polisy NNW. Co ciekawe, firma ta funkcjonowała w niezmienionym kształcie przez ponad 150 lat! Dopiero w 1978 roku jej właściciele nabyli akcje innej francuskiej firmy – Compagnie Parisienne de Garantie. Efektem tego posunięcia było powstanie grupy Mutuelles Unies, która w ciągu najbliższych lat nabyła dodatkowe akcje kolejnych firm ubezpieczeniowych. Ostatecznie w 1985 roku nowa grupa przybrała nazwę AXA. Od tego momentu jej rozwój stał się jeszcze bardziej dynamiczny, a w ofercie AXA zaczęły pojawiać się kolejne świadczenia (np. ubezpieczenia assistance i polisy na życie). Dzisiaj jest to jedna z największych europejskich firm w branży ubezpieczeń.

W 2006 roku francuski asekurator rozpoczął działalność w Polsce. Firma została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Przedsiębiorstw pod nazwą – AXA Ubezpieczenia TUIR S.A.

Pomimo tak krótkiej obecności na polskim rynku, francuski asekurator szybko zdobył sporą popularność. Już w 2017 roku okazało się, że firma AXA zajęła 5. miejsce w rankingu największych ubezpieczycieli w Polsce. Jej udział rynkowy został ostatecznie oszacowany na 4.7%.

Towarzystwo ubezpieczeniowe AXA – oferta produktów

Całą ofertę grupy AXA Ubezpieczenia można podzielić na kilka mniejszych kategorii. Pierwszą z nich stanowią oczywiście ubezpieczenia dla klientów indywidualnych oraz dla firm.W tym aspekcie francuska firma może poszczycić się naprawdę imponującym wachlarzem dostępnych świadczeń. Klienci indywidualni mają możliwość zakupu między innymi: ubezpieczeń medycznych, komunikacyjnych, turystycznych i emerytalnych. Z kolei dla przedstawicieli firm przygotowano usługi, takie jak: ubezpieczenie mienia, grupowe OC/AC, assistance, a także polisy na życie.

Spośród wszystkich wymienionych świadczeń AXA warto wyróżnić polisy komunikacyjne, takie jak: ubezpieczenie OC/AC oraz assistance. Dzięki nim każdy kierowca może zabezpieczyć swój samochód przed wieloma różnymi zagrożeniami. Co więcej, zaletę wspomnianych ubezpieczeń stanowi szeroki zakres ochrony, który zapewnia dodatkowe wsparcie w razie wypadku drogowego. Jest więc to najlepszy sposób na to, aby chronić samochód w kompleksowy sposób.

Kolejną ważną kategorią w ofercie firmy AXA są ubezpieczenia emerytalne oraz inwestycyjne. Tutaj warto podkreślić, że towarzystwo ubezpieczeniowe AXA prowadzi otwarty fundusz emerytalny. Każdy klient może więc założyć swoje własne konto emerytalne oraz indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego. W ten sposób ubezpieczenie stanie się dodatkową ochroną! Jeśli chodzi o inwestycje, tutaj możliwości są równie duże. Towarzystwo ubezpieczeniowe AXA stworzyła bowiem specjalny program inwestycyjny Tanie Oszczędzanie o bardzo preferencyjnych warunkach. Dodatkowo w ofercie asekuratora znalazła się zupełnie nowa inicjatywa, czyli pracownicze plany kapitałowe (PPK). Przy pomocy tego programu można zaoszczędzić część pieniędzy, które w przyszłości staną się dodatkiem do emerytury.

Likwidacja i zgłoszenie szkody AXA – najważniejsze procedury

Firma AXA korzysta z praktycznych i wygodnych rozwiązań. Najlepiej świadczy o tym fakt, że na stronie internetowej asekuratora można znaleźć tzw. Centrum Klienta. Jest to wielofunkcyjna podstrona, która umożliwia wypełnienie wszelkich niezbędnych formalności związanych z obsługą danego ubezpieczenia. Dzięki niej zgłoszenie szkody AXA przebiega wyjątkowo szybko.

Centrum Klienta jest dodatkowo podzielone na kilka mniejszych paneli obsługi. Każdy z nich odpowiada za inny rodzaj polisy, dzięki czemu można szybko znaleźć dane ubezpieczenie.

W tym miejscu warto wspomnieć również o usłudze, która została stworzona specjalnie dla kierowców posiadających ubezpieczenie OC lub OC/AC. Bezpośrednia likwidacja szkody AXA to inicjatywa umożliwiająca szybsze wypełnienie formalności związanych z uzyskaniem odszkodowania po wypadku. Jej idea polega na tym, że pracownik AXA samodzielnie zajmuje się skompletowaniem niezbędnej dokumentacji. Następnie w imieniu klienta występuje o przyznanie odszkodowania z ubezpieczenia OC sprawcy. Toteż bezpośrednia likwidacja szkody AXA jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich kierowców.

Wypowiedzenie OC AXA

Politykę firmy AXA wyróżnia profesjonalne podejście do realizacji wszelkich formalności. Nie inaczej jest w przypadku rezygnacji z zakupionej polisy. Jak przebiega wypowiedzenie OC AXA i gdzie można znaleźć niezbędne informacje na ten temat?

Grupa AXA uruchomiła dedykowaną podstronę dla osób chcących wypowiedzieć ubezpieczenie OC. W tym miejscu można znaleźć wszystkie niezbędne formularze oraz najważniejsze informacje dotyczące składania deklaracji –https://www.axadirect.pl/przydatne-informacje/wypowiedzenie-umowy-oc.html

Co więcej, ta sama podstrona zawiera sekcję najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami. Dzięki niej kierowcy mogą szybko zapoznać się z całą procedurą i uzyskać dodatkowe informacje na temat ubezpieczeń komunikacyjnych.

AXA – kontakt i infolinia

Kontakt z firmą AXA Ubezpieczenia również jest bardzo prosty. Na stronie internetowej ubezpieczyciela widnieje specjalny panel szybkiego kontaktu, który przekierowuje bezpośrednio do wskazanej usługi – https://axa.pl/centrum-klienta/szybki-kontakt/. Jest to zdecydowanie najszybszy sposób na uzyskanie pomocy przy zakupie świadczenia lub zgłaszaniu szkody.

Inne metody kontaktu z towarzystwem ubezpieczeniowym AXA to:

  • infolinia dostępna pod numerem – 22 599 95 22,
  • osobista wizyta w jednej z placówek ubezpieczyciela,
  • kontakt z wybranym agentem ubezpieczeniowym.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia