Allianz – Towarzystwo ubezpieczeniowe

TU Allianz – historia

Liczne firmy obecne na rynku ubezpieczeń mogą poszczycić się naprawdę imponującą tradycją. Jedną z nich jest towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz które działa w tej branży już od ponad 100 lat! Firma ta powstała w 1890 roku w Monachium z inicjatywy dwóch niemieckich bankowców – Carla von Thieme oraz Wilhelma von Finck. Z tego względu przez pierwsze lata działalności grupa Allianz sprzedawała ubezpieczenia wyłącznie na terytorium Niemiec. Jednak już w 1893 roku firma otworzyła swoje pierwsze zagraniczne biuro w Londynie. Od tego momentu przedsiębiorstwo sukcesywnie pojawiało się również na innych europejskich rynkach.

W 1997 roku firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce. Już od swojego debiutu na polskim rynku asekurator świadczył usługi poprzez dwie spółki – Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji (TUiR) Allianz Polska S.A., a także TU Allianz Życie Polska S.A. Taka polityka jest prowadzona do dziś, gdyż grupa Allianz Polska posiada obecnie cztery spółki działające w naszym kraju. Każda z nich koordynuje sprzedaż ubezpieczeń o innym charakterze.

Dynamiczny rozwój firmy połączony ze stałym wkraczaniem na nowe rynki przyniósł oczekiwane efekty. Dzięki takiej strategii towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz to dzisiaj jedno z największych przedsiębiorstw działających w branży ubezpieczeń.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz – oferta ubezpieczeń

Jednym z najpopularniejszych świadczeń w ofercie niemieckiego ubezpieczyciela jest polisa OC dla kierowców. Wynika to z faktu, że firma Allianz oferuje atrakcyjną wysokość składek oraz szeroką gamę dodatkowych usług. Dlatego też kierowcy chętnie korzystają z oferty tego asekuratora.

Co więcej, towarzystwo zapewnia również możliwość zakupu innych polis majątkowych oraz osobistych. W ofercie tej firmy można znaleźć m.in.:

  • ubezpieczenia nieruchomości – najważniejszym świadczeniem w tej kategorii jest polisa Allianz Dom. Zapewnia ona kompleksowe ubezpieczenie domu, mieszkania lub nieruchomości będącej dopiero w trakcie budowy. Co więcej, zakres tej polisy może zostać rozszerzony także o ochronę wszelkich ruchomości.
  • polisy turystyczne – świadczenia przeznaczone dla osób podróżujących są ważną częścią asortymentu grupy Allianz Polska. Ubezpieczenie o nazwie Twoje Podróże zapewnia turyście zwrot kosztów zagranicznego leczenia oraz możliwość dopasowania zakresu ochrony do jego indywidualnych potrzeb.
  • ubezpieczenia zdrowotne – praktycznie każde towarzystwo ubezpieczeń ma w swojej ofercie polisy zdrowotne. Jednakże firma Allianz posiada naprawdę rozbudowany asortyment takich świadczeń, dzięki czemu każdy znajdzie w nim odpowiednie ubezpieczenie dla siebie!
  • polisy NNW – ubezpieczenia NNW zapewniają pomoc w razie doznania szkód na skutek nieszczęśliwych wypadków. Szczególną uwagę warto zwrócić na indywidualną polisę NNW, która gwarantuje ochronę przez cały rok!
  • ubezpieczenia na życie – polisy tego typu chronią rodzinę w sytuacji nagłej śmierci jednego z jej członków. Jeżeli chodzi o świadczenia z oferty Allianz, ubezpieczenia na życie są dostępne w kilku różnych wariantach. Dlatego warto zapoznać się z warunkami poszczególnych polis na życie jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie!

Co istotne, grupa Allianz Polska ma swojej ofercie także ubezpieczenia dedykowane. Dobrym przykładem jest choćby ubezpieczenie dla rolników oraz indywidualne polisy dla firm.

Allianz w Polsce – kontakt, infolinia i email

Aby skontaktować się z firmą Allianz, wystarczy skorzystać z jednej z poniższych metod:

  1. Kontakt telefoniczny – ogólna infolinia dla klientów grupy Allianz Polska jest dostępna pod numerem: +48 224 224 224. Ponadto ten sam numer służy do zgłaszania szkód z tytułu wykupionego ubezpieczenia Assistance.
  2. Kontakt drogą elektroniczną – na stronie internetowej można odnaleźć kilka formularzy kontaktowych – https://www.allianz.pl/dla-ciebie/kontakt/kontakt/. W ten sposób firma od razu otrzyma dane klienta, co pozwoli na szybkie przygotowanie indywidualnej oferty.
  3. Wizyta w placówce – aktualnie grupa Allianz posiada kilkanaście różnych oddziałów w Polsce. Aby odnaleźć pełną listę dostępnych placówek, wystarczy wejść pod niniejszy adres – https://www.allianz.pl/wyszukiwarka-placowek/.
  4. Wizyta u agenta – firma Allianz zatrudnia agentów działających na terenie całej Polski. Dlatego każdy może bez problemu umówić się na spotkanie w celu poznania oferty asekuratora.

Zgłoszenie szkody i likwidacja szkody w TU Allianz– procedury

Zgłoszenie szkody Allianz jest możliwe na kilka sposobów. Jeżeli zaistniała szkoda dotyczy ubezpieczeń OC lub AC dla kierowców, zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem formularza online. W tym celu firma uruchomiła dedykowaną podstronę dla klientów – https://www.allianz.pl/szkoda-oc-ac/.

Oczywiście na platformie internetowej znajdują się także podstrony poświęcone innym świadczeniom. Dzięki temu właściciele polis mogą bez problemu uzyskać pomoc lub wypełnić niezbędne formalności drogą elektroniczną. To z kolei sprawi, że likwidacja szkody będzie przebiegać dużo sprawniej. Taka możliwość obejmuje zarówno ubezpieczenia na życie, jak i inne polisy indywidualne oraz grupowe.

Co więcej, osoby zgłaszające szkodę mogą na bieżąco monitorować status swojej sprawy. Wszystko za sprawą specjalnego systemu powiadomień, który automatycznie informuje o rozpatrzeniu zgłoszonej szkody z tytułu ubezpieczenia.

Wypowiedzenie OC Allianz

Grupa Allianz Polska zapewnia możliwość wypełnienia niemal wszystkich formalności online. Nie inaczej jest w przypadku wypowiedzenia polisy OC. Na stronie internetowej ubezpieczyciela można znaleźć gotowy wzór wypowiedzenia. Dokument należy pobrać, wypełnić, zeskanować oraz przesłać drogą elektroniczną.

Wypełnione wypowiedzenie OC można również dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do jednego z oddziałów firmy. Co istotne, agenci często kontaktują się z osobami, które chcą wypowiedzieć polisę OC. Podczas takiej rozmowy kierowca na pewno zostanie poinformowany o korzyściach wynikających z pozostania przy dotychczasowym asekuratorze. W związku z tym warto dobrze przemyśleć wypowiedzenie ubezpieczenia.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia