Wiener – Towarzystwo ubezpieczeniowe

Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group– historia

Zapewne wiele osób nie słyszało nigdy o firmie Wiener. Trudno się temu dziwić, ponieważ jest to zupełnie nowa marka na polskim rynku. Czy to oznacza, że towarzystwo ubezpieczeniowe Wiener dopiero rozpoczyna swoją działalność w naszym kraju? Wręcz przeciwnie! Firma ta jest obecna w polskiej branży ubezpieczeń już od niespełna 30 lat. Jak to w ogóle możliwe?

Aby poznać zawiłą historię tego ubezpieczyciela, musimy cofnąć się do początku lat 90. W 1990 roku w Warszawie powstała spółka o nazwie Towarzystwo Ubezpieczeń Komunikacyjnych, która przez kilka następnych lat działa jako TUK S.A. Zaledwie 8 lat później akcje tej firmy zostają wykupione przez grupę Daewoo-FSO Motor. W efekcie towarzystwo ubezpieczeniowe otrzymuje nową nazwę – Daewoo TU S.A. Stan rzeczy utrzymał się jedynie przez kilka lat. W 2003 roku doszło bowiem do kolejnej zmiany akcjonariusza, przez co na rynku zadebiutowało Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń.

Kolejny przełom nadszedł wraz z początkiem 2011 roku, gdy niemiecki koncern Gothaer przejął większość udziałów polskiego towarzystwa. W efekcie od końca 2012 roku w Polsce działało towarzystwo ubezpieczeniowe Gothaer. Jednak to nie był jeszcze koniec zachodzących zmian…

W 2019 roku podpisano porozumienie pomiędzy niemieckim koncernem Gothaer i austriacką grupą Vienna Insurance Group. Na jego mocy wszystkie udziały w polskiej spółce zostały przejęte przez austriackie przedsiębiorstwo. Tym oto sposobem z naszego rynku zniknęła firma Gothaer, a pojawiło się towarzystwo Wiener.

Jest więc to kolejny odważny ruch ze strony koncernu Vienna Insurance Group, który coraz wyraźniej podkreśla swoją obecność w Polsce. Aktualnie na krajowym rynku ubezpieczeń działają aż 4 firmy zarządzane przez austriacką grupę:

Towarzystwo ubezpieczeniowe Wiener – ubezpieczenia osobowe

Polityka koncernu Vienna Insurance Group polega na zdobyciu możliwie najszerszego zasięgu w wybranych krajach europejskich. Osiągnięcie tego celu jest możliwe jedynie poprzez zaoferowanie klientom bardzo szerokiej oferty świadczeń. Dlatego też wszystkie firm należące do grupy VIG mogą poszczycić się naprawdę dużym wyborem ubezpieczeń.

Idealnym tego przykładem będzie właśnie towarzystwo Wiener. Firma ta prowadzi sprzedaż polis zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Jeżeli chodzi o ubezpieczenia osobowe, są to między innymi:

Towarzystwo ubezpieczeniowe Wiener – ubezpieczenia dla firm

Osobowe ubezpieczenia to dość obszerna, ale nie jedyna kategoria świadczeń widniejących w ofercie firmy Wiener. Poza nimi asekurator sprzedaje i obsługuje ubezpieczenia dla firm. Spośród takich świadczeń warto wyróżnić między innymi:

  • ubezpieczenia od wypadków,
  • firmowe polisy komunikacyjne,
  • ubezpieczenia turystyczne dla pracowników podróżujących służbowo,
  • grupowe OC,
  • świadczenia majątkowe,
  • polisy transportowe,
  • ubezpieczenia dla sektora energii odnawialnej,
  • firmowe ubezpieczenia rolne
  • polisy techniczne i inżynieryjne,
  • ubezpieczenia finansowe.

​Wiener – kontakt, infolinia i email

Na terenie całej Polski znajduje się raptem 7 oddziałów firmy Wiener. Są one zlokalizowane w: Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Szczecinie, Poznaniu oraz Toruniu. Toteż dla wielu osób szybszym rozwiązaniem będzie po prostu kontakt z agentem ubezpieczeniowym. Lista dostępnych agencji widnieje oczywiście na stronie internetowej Wiener – https://www.wiener.pl/pl-znajdz-placowke.

Stosowne informacje można uzyskać poprzez telefon na infolinię – (22) 469 69 69. Oprócz tego alternatywną metodą kontaktu z asekuratorem będzie poczta elektroniczna – kontakt@wiener.pl. Jeżeli natomiast zajdzie taka potrzeba, posiadacz ubezpieczenia może wysłać dokumenty nawet pocztą tradycyjną na podany wyżej adres – Centrala Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group, ul. Wołoska 22 A, 02-675 Warszawa.

Zgłoszenie i likwidacja szkody Wiener – co należy zrobić?

Aby przyspieszyć wszczęcie stosownych procedur, zgłoszenie szkody Wiener powinno odbyć się za pośrednictwem kontaktu telefonicznego lub formularza online. Dzięki tym sposobom asekurator szybko otrzyma informację o zaistniałym problemie. Infolinia dla klientów działa pod numerem – (22) 469 69 69. Taka forma kontaktu będzie zdecydowanie najlepsza dla osób posiadających turystyczne ubezpieczenia.

Co istotne, posiadacze ubezpieczenia samochodu mogą skorzystać z dodatkowego ułatwienia w postaci Bezpośredniej Likwidacji Szkód Wiener. Takie świadczenie jest dostępne dla klientów, którzy zostali poszkodowani w wyniku wypadku komunikacyjnego. Przy skorzystaniu z takiej możliwości to ubezpieczyciel samodzielnie zadba o uzyskanie odszkodowania z OC sprawcy wypadku. Dzięki temu posiadacz ubezpieczenia samochodu nie musi martwić się o wypełnianie formalności i nadzorowanie procedury.

Zgłoszenie szkody Wiener jest możliwe również poprzez stronę internetową – https://www.wiener.pl/pl-zgloszenia-szkody. Na tej platformie znajdują się wszelkie niezbędne formularze, dzięki czemu poszkodowany bez problemu zgromadzi wymaganą dokumentację.

Wypowiedzenie OC Wiener

Niestety, na stronie internetowej ubezpieczyciela nie ma obecnie panelu, który umożliwiłby bezpośrednie wypowiedzenie OC Wiener. Na szczęście każdy klient może pobrać odpowiedni wzór wypowiedzenia ze strony – https://www.wiener.pl/pl-formularze-i-druki. Wypełniony i zeskanowany dokument trzeba przesłać drogą elektroniczną na adres – kontakt@wiener.pl. Alternatywą dla tego rozwiązania będzie tradycyjna wysyłka dokumentów pocztą. Adres do korespondencji – Centrala Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group, ul. Wołoska 22 A, 02-675 Warszawa.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia