Ubezpieczenie na narty do Słowenii
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na narty do Słowenii

Na terytorium Słowenii znajduje się pasmo Alp Julijskich, a jego najwyższym punktem jest Triglav. Tym samym Słowenię można zaliczyć do grona krajów, które zimą stają się atrakcyjnym celem dla narciarzy. Miejscowe stoki narciarskie zapewniają naprawdę dobre warunki przez cały sezon zimowy. Co więcej, Słowenia nie jest aż tak popularna wśród turystów. Dzięki temu narciarze mogą liczyć na większy spokój oraz swobodę podczas korzystania ze stoków. Warto jednak pamiętać o tym, aby przed wyjazdem do Słowenii zaopatrzyć się w specjalne ubezpieczenie turystyczne. Jaki zakres powinna mieć taka polisa? Ile kosztuje ubezpieczenie na narty do Słowenii? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Jakie ubezpieczenie wybrać na narty do Słowenii?

Dobra polisa narciarska musi przede wszystkim działać jako ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży. Co prawda, na terytorium Słowenii oraz innych krajów UE narciarze mogą korzystać z karty EKUZ. Jednak trzeba pamiętać o tym, że EKUZ nie gwarantuje pełnej refundacji leczenia zagranicznego. Tylko kompleksowe ubezpieczenie turystyczne może zapewnić zwrot wszystkich kosztów wynikających z tego tytułu.

W przypadku narciarzy równie ważnym czynnikiem będzie refundacja kosztów ratownictwa górskiego. Jeśli bowiem wypadek przytrafi się w wyższych partiach gór, uzyskanie pomocy będzie możliwe tylko za sprawą akcji ratunkowej. Ta z kolei wymaga zaangażowania wyszkolonych ratowników górskich, a co za tym idzie – generuje poważne koszty. Co więcej, usługi ratowników górskich w Słowenii oraz w wielu innych krajach są odpłatne. To oznacza, że po zakończeniu akcji turysta musi zapłacić za uzyskaną pomoc.

Oprócz tego polisa narciarska może zawierać różne dodatkowe zapisy, takie jak: NNW, OC, ubezpieczenie bagażu oraz assistance.

Które ubezpieczenie najlepsze na narty do Słowenii?

Dobra wiadomość jest taka, że obecnie narciarze nie muszą szukać specjalistycznej polisy, która obejmuje uprawianie sportów zimowych. Aktualnie zakres większości ubezpieczeń turystycznych uwzględnia również rekreacyjną aktywność sportową. To znacznie ułatwia wybór, ponieważ na dobrą sprawę wystarczy tylko znaleźć zwykłe ubezpieczenie turystyczne, która zapewni ochronę również w czasie jazdy na nartach. Takie ubezpieczenia można znaleźć choćby w ofertach firm: Generali, Signal Iduna lub ERGO.

Jednak dwie oferty zasługują na specjalne wyróżnienie. Pierwszą z nich jest polisa od firmy Warta, która gwarantuje najwyższą sumę ubezpieczenia na rynku. Jeżeli jednak narciarz zdecyduje się na wybór mniej rozbudowanego wariantu, ubezpieczenie Warta wciąż zapewni bardzo szeroką ochronę.

Drugim świadczeniem jest wyjątkowe ubezpieczenie całoroczne PZU Bezpieczny Powrót. Taka polisa została stworzona dla największych amatorów sportów górskich. Poza narciarstwem jej zakres obejmuje również między innymi: wspinaczkę, trekking, snowboarding i inne sporty. Polisa PZU Bezpieczny Powrót obejmuje wszystkie najważniejsze świadczenia, takie jak: refundację ratownictwa, zwrot kosztów leczenia, OC i ubezpieczenie bagażu.

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty do Słowenii?

Jeśli narciarz zdecyduje się na zakup jednego ze standardowych ubezpieczeń turystycznych, zapłaci około 40-60 złotych za tygodniową ochronę. Na nieco większy wydatek muszą przygotować się osoby, które chcą kupić bardziej rozbudowane ubezpieczenie. Przykładowo, opisana wyżej polisa Warta kosztuje około 70 złotych za tydzień w zależności od wybranego wariantu. Niemniej trzeba pamiętać o tym, że większy wydatek jest w tym przypadku rekompensowany przez szerszą ochronę.

Ceny całorocznego ubezpieczenia PZU Bezpieczny Powrót zaczynają się od kwoty 220 złotych. Jednorazowo jest to rzeczywiście spory wydatek. Jednak w skali całego roku i przynajmniej kilku wyjazdów w góry wygląda to już zdecydowanie korzystniej. Dlatego taka polisa będzie najlepsza właśnie dla osób, które regularnie podróżują w różne góry.

Gdzie kupić ubezpieczenie na narty do Słowenii?

Przy zakupie polisy narciarze mają do wyboru dwie alternatywy – zakup stacjonarny lub online. Obecnie niemal wszyscy wybierają drugie z podanych rozwiązań. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż kupienie polis na narty online jest bardzo proste i wygodne. Ponadto serwis Polisoteka.pl zapewnia możliwość łatwego zakupu polisy, a także zestawienia ze sobą dostępnych ofert. Trudno więc o lepszą alternatywę dla narciarzy!

Podsumowanie

Na stokach narciarskich każdego roku dochodzi do różnych wypadków. Jeżeli chcesz się przed nimi zabezpieczyć, kup ubezpieczenie turystyczne obejmujące sporty zimowe. Takie polisy znajdują się obecnie w ofertach wielu asekuratorów. Ponadto najwięksi fani sportów górskich mogą pójść o krok dalej i kupić całoroczne ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót. Taka polisa zapewni ochronę przez 365 dni w roku, dzięki czemu jej posiadacze będą mogli swobodnie podróżować po górach.