Ubezpieczenie na narty do Szwajcarii

Zimowe kurorty turystyczne można znaleźć w wielu państwach Europy i Świata. Jednak praktycznie żaden inny kraj nie może pod tym względem rywalizować z piękną Szwajcarią. Ten malowniczy kraj znajduje się w samym sercu Alp, a pobliskie lodowce zapewniają możliwość szusowania przez większość roku. Trudno więc dziwić się amatorom narciarstwa, którzy tak chętnie wybierają jeden ze szwajcarskich kurortów. Warto jednak pamiętać o tym, aby dobrze przygotować się do takiego wyjazdu. Bardzo ważnym aspektem będzie wówczas ubezpieczenie na narty do Szwajcarii. Czym należy kierować się przy wyborze takiej polisy?

Jakie ubezpieczenie wybrać na narty do Szwajcarii?

Szwajcarskie kurorty zimowe zapewniają komfort, malownicze widoki i możliwość swobodnego oddawania się narciarstwu. Niemniej ma to swoją cenę – dosłownie! Szwajcaria jest bowiem najdroższym krajem w całej Europie, co potwierdzają liczne rankingi dotyczące kosztów życia. Z tego względu turyści muszą pamiętać o tym, że miejscowe wydatki będą bardzo wysokie

Niestety, dotyczy to również tych niespodziewanych wydatków, które mogą wynikać np. z nagłego wypadku. Co prawda, Szwajcaria honoruje karty EKUZ posiadane przez polskich turystów. Niemniej jednak zakres EKUZ nie obejmuje wszystkich wydatków. Wyłączone z refundacji są choćby koszty ratownictwa górskiego. Dlatego z punktu widzenia narciarzy absolutnie kluczową kwestią będzie ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży. Co ważne, suma takiego ubezpieczenia musi być naprawdę wysoka, aby zapewnić pokrycie wszystkich potencjalnych kosztów.

Ubezpieczenie na narty do Szwajcarii musi więc obejmować KL i refundację ratownictwa górskiego. Co jeszcze ma znaczenie w przypadku tych świadczeń? Na pewno przydatna będzie ochrona OC, która pozwoli na pokrycie kosztów przypadkowo wyrządzonych szkód. Oprócz tego narciarze powinni pamiętać o ubezpieczeniu bagażu i przewożonego sprzętu. Dzięki takiej polisie będą mogli uzyskać odszkodowanie za zniszczenie lub kradzież wyposażenia.

Które ubezpieczenie najlepsze na narty do Szwajcarii?

Wybór ubezpieczenia turystycznego na narty będzie zależeć głównie od planowanego charakteru wyjazdu. Większość narciarzy wyjeżdża na urlop w Alpy jedynie raz w roku. Takie osoby mogą więc postawić na standardowe ubezpieczenie turystyczne z ochroną podczas uprawiania sportów zimowych. Ubezpieczenia tego typu można odnaleźć w ofercie Generali oraz Signal Iduna.

Przy zakupie polisy narciarskiej do Szwajcarii trzeba jednak pamiętać o wysokich cenach usług na miejscu. Z tego względu dużo lepszym rozwiązaniem może być kompleksowe ubezpieczenie turystyczne Warta. Jest ono dostępne w kilku różnych wariantach. Najbardziej wymagające osoby mogą postawić na sumę ubezpieczenia w wysokości aż 40 milionów złotych (w zakresie KL). Taka polisa zapewni więc pomoc w każdej sytuacji.

Na rynku pojawiła się jeszcze jedna ciekawa alternatywa. Jest to świadczenie kierowane do osób, które przynajmniej kilka razy w roku jadą na narty lub na górskie trekkingi. Mowa o ubezpieczeniu PZU Bezpieczny Powrót, czyli całorocznej polisie górskiej. To świadczenie zapewnia między innymi: refundację kosztów leczenia zagranicznego, zwrot kosztów ratownictwa, pokrycie kosztów transportu do kraju. Co więcej, polisa jest ważna przez 12 miesięcy, dzięki czemu gwarantuje ona stałą ochronę.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty do Szwajcarii?

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne na narty można kupić już za około 3-5 złotych dziennie. Taka polisa zapewni jednak tylko podstawową ochronę i standardową sumę ubezpieczenia. Tym samym nie będzie to odpowiedni wybór dla osób, którym zależy na uzyskaniu pełnej ochrony.

Znacznie lepszą alternatywą będą więc rozbudowane polisy, czego przykładem jest choćby opisane wyżej świadczenie od firmy Warta. Jego cena w przeliczeniu na jeden dzień wynosi około 10 złotych. Jednak w zamian za to narciarz uzyskuje gwarancję otrzymania pomocy właściwie w każdej sytuacji.

Powyższe wyliczenia pokazują, że cena polisy zależy w dużej mierze od długości wyjazdu. Jeżeli więc ktoś stale podróżuje w góry i ciągle musi kupować ubezpieczenia, dużo korzystniejszy będzie zakup polisy całorocznej. Opisane ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót kosztuje 220 złotych w najtańszym wariancie. Taki wydatek w przeliczeniu na dużą liczbę wyjazdów zagranicznych staje się bardzo korzystny. Dodatkowo polisa PZU Bezpieczny Powrót zapewnia szeroki zakres ochrony i jest dobrą alternatywą dla amatorów sportów górskich.

Gdzie kupić ubezpieczenie na narty na Słowację?

Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem dla narciarzy jest zakup polisy online. Taki zakup nie wymaga wychodzenia z domu, a same procedury są bardzo łatwe i nie zajmują dużo czasu. Co więcej, przy zakupie polisy online narciarz może także porównywać ze sobą poszczególne oferty. To z pewnością ułatwi dokonanie właściwego wyboru.

Przy zakupie polisy online warto skorzystać z serwisu Polisoteka.pl. Nasza strona umożliwia wgląd do bazy danych, która zawiera informacje o aktualnych ofertach największych asekuratorów. Dzięki takim informacjom wybór odpowiedniej polisy będzie dużo łatwiejszy.

Podsumowanie

Wyjazd do Szwajcarii to marzenie wielu narciarzy. Niestety, wysokie ceny usług sprawiają, że nagłe niespodziewane wydatki mogą zmienić wymarzony wyjazd w prawdziwy koszmar. Jeśli więc jesteś narciarzem, bezwzględnie kup ubezpieczenie turystyczne przed rozpoczęciem wyjazdu. Taka polisa zapewni pokrycie tych kosztów leczenia, które nie zostaną zrefundowane przez kartę EKUZ. Co więcej, ubezpieczenie na narty gwarantuje także inne korzyści (np. ochronę sprzętu sportowego). Taka inwestycja nie pójdzie więc na marne!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć