Ubezpieczenie szkolne dla dziecka z Ukrainy
Ukraina

Ubezpieczenie szkolne dla dziecka z Ukrainy

Za pomocą ubezpieczeń szkolnych przeznaczonych dla dzieci można zapewnić swojej latorośli odpowiednią pomoc w nagłych sytuacjach. Ubezpieczenia tego typu przeznaczone są nie tylko dla polskich dzieci, ale również dla dzieci, które ze względu na trudną sytuację na Ukrainie obecnie przebywają w Polsce i to tu rozpoczynają swoją naukę. Ubezpieczenie szkolne dla dziecka z Ukrainy – zobacz co musisz wiedzieć?

Czy można ubezpieczyć dziecko z Ukrainy uczęszczające do polskiej szkoły?

Tak, istnieje możliwość ubezpieczenia dziecka z Ukrainy, które rozpoczyna naukę w polskiej szkole podstawowej czy średniej. Również przeznaczone są one dla dzieci w żłobkach, przedszkolach oraz dla studentów, ponieważ mogą korzystać z nich osoby do 26. roku życia.

Ubezpieczenia szkolne to inaczej ubezpieczenia NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Za pomocą takiego ubezpieczenia można uzyskać szerokie wsparcie na skutek nagłych zdarzeń, które wydarzyły się w placówce edukacyjnej oraz poza nią, na przykład w domu, podczas wycieczki, podczas dni wolnych od zajęć.

Ubezpieczenie NNW obejmuje wsparcie jak:

  • Wypłata odszkodowania w przypadku uszkodzenia ciała albo śmierci osoby ubezpieczonej,
  • Pokrycie kosztów rehabilitacji,
  • Zwrot kosztów leczenia za pobyt w szpitalu,
  • Pokrycie kosztów związanych z zakupem albo wynajmem środków pomocniczych po wypadku,
  • Pokrycie wydatków związanych z kupnem protez,
  • Opłacenie kosztów związanych z ukąszeniem przez kleszcza, w tym jego wyjęciem, zbadaniem, leczeniem.

Dodatkowo ubezpieczyciele oferują specjalne rozszerzenia do ubezpieczenia szkolnego NNW, które obejmują między innymi ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne dla dziecka z Ukrainy?

Ceny ubezpieczeń szkolnych nie są wysokie – ochrona rozpoczyna się już od kilkudziesięciu złotych rocznie!

Ostateczna cena ubezpieczenia NNW tego typu będzie zależała przede wszystkim od wybranego wariantu, dlatego też najlepiej porównać ze sobą różne polisy w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Potrzebujesz ubezpieczenia szkolnego? Napisz do nas na adres: kontakt@polisoteka.pl

Wybrane towarzystwa ubezpieczeniowe oferują obecnie bezpłatne ubezpieczenia grupowe dla dzieci z Ukrainy. Z dokładnymi informacjami można zapoznać się online.

Które ubezpieczenie szkolne będzie najlepsze dla dziecka z Ukrainy?

Ubezpieczenia szkolne te oferowane są zarówno jako indywidualne, jak i jako grupowe. Na jaką polisę NNW warto się zdecydować?

Ubezpieczenia indywidualne mogą zapewnić szerszy, specjalnie dopasowany zakres ochrony, ale będą one droższe od ubezpieczeń grupowych. Może ono również zaoferować wyższe sumy ubezpieczenia w razie zdarzenia.

Grupowe ubezpieczenie szkolne będzie tańsze, ale jego zakres ochrony i suma ubezpieczenia nie będą aż tak duże. Umowę ubezpieczenia grupowego najczęściej zawiera się w placówce edukacyjnej.

Żeby wybrać najlepsze ubezpieczenie NNW, warto skorzystać z działających w internecie porównywarek ubezpieczeniowych. Dzięki nim można bardzo łatwo porównać wiele dostępnych ofert od różnych towarzystw, aby wybrać takie, które zapewni najlepszą ochronę w szkole i poza nią!

Читайте українською: Шкільне страхування дитини з України