Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla Ukraińca

Po agresji Rosji na Ukrainę do Polski przyjechało już kilka milionów Ukraińców. Wśród nich znajduje się wiele osób wymagających pomocy medycznej. Obecnie osoby z Ukrainy mogą skorzystać z niej w ramach NFZ, ale również mogą zdecydować się na zakupienie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Jakie wsparcie zapewnia takie ubezpieczenie? Ile ono kosztuje? Gdzie można kupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla Ukraińca?

Czy można kupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla osoby z Ukrainy?

Tak, obecnie istnieje możliwość zakupienia ubezpieczenia zdrowotnego dla Ukraińca. W wielu przypadkach jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ tego typu ubezpieczenie pozwala na zapewnienie szerokiego wsparcia wielu specjalistów.

Zakupienie prywatnego ubezpieczenia medycznego wskazane jest przede wszystkim w sytuacji, gdy osoba nie może korzystać ze świadczeń NFZ, na przykład nie jest ona zatrudniona i ubezpieczona przez pracodawcę.

Aktualnie NFZ zapewnia darmową pomoc medyczną dla uchodźców z Ukrainy, lecz warto wskazać, że nie wiadomo, do kiedy będzie ona obowiązywać. Dodatkowo czas oczekiwania na wizyty w ramach NFZ może być bardzo długi.

Właśnie dlatego skorzystanie z prywatnego ubezpieczenia medycznego niesie za sobą szereg korzyści.

W ramach ubezpieczenia prywatnego można otrzymać świadczenia jak:

  • Konsultacje lekarskie,
  • Wizyty lekarskie i pielęgniarskie w domu,
  • Badania diagnostyczne,
  • Badania laboratoryjne,
  • Transport medyczny,
  • Zabiegi ambulatoryjne,
  • Rehabilitacja,
  • Szczepienia,
  • Leczenie szpitalne.

Zakres ubezpieczenia jest zależny od wybranego wariantu, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi ofertami, ponieważ jest ich dużo. Warto wtedy zwrócić uwagę na liczbę specjalistów dostępnych w ramach oferty, rodzaj oferowanych badań, możliwość korzystania z wizyt domowych, pokrycie kosztów rehabilitacji, leczenia szpitalnego.

Nie wiesz jakie ubezpieczenie zdrowotne wybrać? Napisz do nas na adres: kontakt@polisoteka.pl

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla Ukraińca?

Koszty związane z wykupieniem ubezpieczenia zdrowotnego prywatnie nie są bardzo wysokie, przy czym zależne są one od wybranego wariantu.

W podstawowym wariancie trzeba będzie liczyć się z kosztem od około 35 do 100 złotych miesięcznie. Z kolei warianty rozszerzone to wydatek od około 120 do nawet 250 złotych miesięcznie.

Wyższe ceny związane są również z ubezpieczeniem medycznym przeznaczonym dla kobiet z dziećmi oraz dla kobiet w ciąży.

Gdzie szukać prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego dla osoby z Ukrainy?

Obecnie prywatne ubezpieczenia medyczne, z których mogą korzystać również osoby z Ukrainy, oferowane są przez wielu ubezpieczycieli. Najlepiej zatem porównać ze sobą dostępne oferty, aby wybrać takie ubezpieczenie, które będzie mogło zapewnić optymalny zakres ochrony i będzie mieściło się w budżecie.

Aby łatwiej wybrać odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne, najlepiej skorzystać z internetowych porównywarek, które prezentują oferty wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu.

Umowę ubezpieczenia zdrowotnego można również zawrzeć całkowicie przez internet, dzięki czemu nie ma potrzeby udawania się do placówki ubezpieczyciela osobiście!

Читайте українською: Приватне медичне страхування українця

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć