Ubezpieczenie Ukraińca w Polsce
Ukraina

Ubezpieczenie Ukraińca w Polsce – jakie polisy dla osób z Ukrainy?

Ukraińcy przyjeżdżający do Polski mogą skorzystać obecnie z szerokiej gamy ubezpieczeń, które zapewniają ochronę w różnorodnym zakresie. Jakie polisy dla osób z Ukrainy warto wziąć pod uwagę? Gdzie znaleźć najlepsze oferty ubezpieczeniowe dla Ukraińców? Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie Ukraińca w Polsce?

Jakie są możliwości ubezpieczenia Ukraińca w Polsce?

Osoby z Ukrainy mogą korzystać z oferty towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Taką możliwość mają Ukraińcy, którzy zdecydowali się na przyjazd do Polski w związku z prowadzonymi działaniami wojennymi w swoim kraju. Również mają ją Ci, którzy przebywają w Polsce już od dłuższego czasu.

Dobór odpowiednich ubezpieczeń pozwala na skorzystanie z pomocy w wielu sytuacjach. Mogą one przydarzyć się każdemu i umożliwiają uniknięcie poważnych wydatków.

Ukraińcy w Polsce mogą skorzystać z różnych ubezpieczeń, do których zaliczane są między innymi:

  • Ubezpieczenia zdrowotne – są to prywatne polisy, dzięki którym można skorzystać z różnych świadczeń medycznych. Pozwalają na korzystanie z wizyt lekarskich w placówkach i w domu, opieki pielęgniarskiej, badań diagnostycznych, zabiegów ambulatoryjnych, rehabilitacji. Do wyboru są różne pakiety zawierające określoną ochronę.
  • Ubezpieczenia komunikacyjne – Ukraińcy posiadający własne samochody powinni pamiętać o zaopatrzeniu się w ubezpieczenia komunikacyjne. Właściciele polis wykupionych na Ukrainie mogą otrzymać Zielone Karty. Wybrane towarzystwa oferują również darmowe krótkoterminowe polisy ubezpieczeniowe OC dla Ukraińców.
  • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Może być przydatne w sytuacji, gdy wyrządzi się szkodę w mieniu lub szkodę osobową.
  • Ubezpieczenia NNW – zapewniają ochronę w przypadku nieszczęśliwych wypadków. Kupowane są one również dla dzieci i młodzieży. Można korzystać z ubezpieczeń grupowych NNW w szkołach, miejscach pracy.

Dostępne są również inne oferty ubezpieczeń dla Ukraińców w Polsce. Można zapoznać się z nimi bliżej w internecie.

Gdzie szukać ofert ubezpieczenia dla osób z Ukrainy?

Aby sprawdzić dostępne oferty ubezpieczeń dla uchodźców z Ukrainy przebywających w Polsce, warto wejść na strony ubezpieczycieli, udać się do agenta ubezpieczeniowego albo skorzystać z kalkulatorów ubezpieczeń online.

Za pomocą kalkulatorów ubezpieczeniowych można łatwo porównać różne oferty polis. Następnie można wyselekcjonować taką, która będzie wyróżniała się najniższą ceną i najlepszymi warunkami. Umowę zawiera się wtedy przez internet.

Ile kosztują ubezpieczenia dla osób z Ukrainy?

Koszty dotyczące ubezpieczeń dla uchodźców przybywających do Polski z Ukrainy zależne są od wielu czynników. Wśród nich znajdują się między innymi typ ubezpieczenia, czas jego obowiązywania, jego zakres, na przykład dodatkowe rozszerzenia.

Wybrane ubezpieczenia są oferowane bezpłatnie. Przykładowo są to ubezpieczenia komunikacyjne OC graniczne czy ubezpieczenia grupowe dla dzieci i młodzieży uczącej się w polskich szkołach.

Warto więc sprawdzić różne oferty, aby wybrać najkorzystniejszy wariant ochrony zależnie od potrzeb!

Читайте українською: Страхування українців в Польщі – які є поліси для громадян України?