Ubezpieczenie podróży (turystyczne) w Signal Iduna

Ubezpieczenia turystyczne już od lat stanowią najlepszy sposób na uzyskanie ochrony w czasie zaplanowanej podróży zagranicznej. Dzięki takim polisom turyści mogą otrzymać zarówno pomoc informacyjną, jak i wsparcie finansowe w razie niespodziewanych zdarzeń podczas wyjazdu. Obecnie ubezpieczenia turystyczne znajdują się w ofertach wielu różnych firm. Jeżeli jednak chodzi o liderów w tej branży, bez wątpienia jednym z nich jest Signal Iduna. Jakie ubezpieczenie podróży w Signal Iduna są dostępne?

Jak działają ubezpieczenia podróży w Signal Iduna?

Wbrew pozorom ubezpieczenia turystyczne tworzą dość szeroką grupę świadczeń. Co prawda, ich idea pozostaje niezmienna, ponieważ jest nią zapewnienie bezpieczeństwa turystom udającym się w podróż zagraniczną. Jednak firma Signal Iduna dobrze wie, że potrzeby i oczekiwania takich osób mogą być zupełnie inne. Dlatego też w ofercie tego asekuratora można znaleźć dość zróżnicowane ubezpieczenia turystyczne.

Podstawowym produktem z tej kategorii jest ubezpieczenie Bezpieczne Podróże. Taka polisa jest kierowana do osób, które okazjonalnie podróżują w celach turystycznych lub biznesowych. Dzięki ubezpieczeniu Bezpieczne Podróże turyści uzyskują kompleksową ochronę. Obejmuje ona między innymi: zwrot kosztów leczenia zagranicznego, refundację kosztów ratownictwa oraz NNW. Co więcej, wszystkie ubezpieczenia tego typu gwarantują także: pomoc prawną, ochronę przed skutkami chorób przewlekłych oraz ochronę przy amatorskim uprawianiu sportu. Jest to bardzo dobra wiadomość dla turystów, ponieważ takie świadczenia praktycznie nigdy nie są objęte standardowym zakresem polisy. Pod tym względem oferta firmy Signal Iduna wygląda naprawdę znakomicie.

Dla osób podróżujących po Polsce ciekawą alternatywą może być także polisa NNW Signal Iduna. Takie ubezpieczenie zapewnia ochronę przed skutkami nieszczęśliwych wypadków, które miały miejsce na terytorium Polski (lub w pasie przygranicznym).

W ofercie grupy Signal Iduna znajdują się także inne polisy:

  • Bezpieczne Podróże Multitrip – to ubezpieczenie jest kierowane do osób, które regularnie wyjeżdżają poza granice Polski. Polisa Multitrip może zostać zawarta na okres 6 albo 12 miesięcy. W tym czasie turysta będzie mieć gwarancję uzyskania pomocy przy okazji każdej kolejnej podróży zagranicznej.
  • Signal Iduna Card – na podobnej zasadzie działa Signal Iduna Card, ale to świadczenie jest kierowane do osób młodych (5-30 lat). Takie osoby mogą uzyskać kompleksową ochronę w czasie wielu podróży zagranicznych za naprawdę niewielkie pieniądze.
  • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji – taka polisa gwarantuje zwrot kosztów poniesionych w związku z podróżą, gdy turysta musi zrezygnować z wyjazdu.

W jakich przypadkach przydaje się ubezpieczenie podróży?

Kompleksowe ubezpieczenie podróży przyda się w razie wszelkich niespodziewanych zdarzeń w czasie wyjazdu zagranicznego. Co jasne, najważniejszą kwestią jest tutaj nagła choroba albo wypadek. Obydwie opisane sytuacje wymagają pilnego uzyskania pomocy medycznej. Posiadacze polis turystycznych mają gwarancję tego, że ubezpieczyciel zapłaci za udzieloną pomoc lekarską.

Ubezpieczenie NNW zapewni także dodatkowe odszkodowanie za urazy doznane w wyniku różnych nieszczęśliwych zdarzeń. Taka rekompensata pieniężna pozwoli turyście na opłacenie osobistych wydatków lub niektórych kosztów związanych np. z rehabilitacją.

Można więc ograniczyć się do stwierdzenia, iż ubezpieczenie turystyczne zapewni pomoc zawsze wtedy, kiedy poważne problemy zakłócą plan wyjazdu. Co prawda, nie każda polisa tego typu gwarantuje równie kompleksowe wsparcie. Dlatego przy zakupie takich ubezpieczeń należy zawsze zwracać uwagę na gwarantowany zakres ochrony (widnieje on w treści OWU).

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne w Signal Iduna?

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Ceny ubezpieczeń turystycznych nie są stałe, albowiem zależą między innymi od zakresu ochrony lub typu polisy. Z tego względu asekuratorzy mogą stosować określone widełki cenowe w przypadku niemal każdego świadczenia. Jak pod tym względem wypada Signal Iduna?

Obecne ceny polis turystycznych w Signal Iduna wyglądają dość standardowo. Ubezpieczenia z grupy Bezpieczne Podróże można zakupić już za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Jeszcze bardziej opłacalną ofertą jest wspomniana wyżej Signal Iduna Card, czyli polisa długoterminowa dla młodych osób. W jej przypadku ceny zaczynają się już od 74 złotych za cały rok ochrony!

Jesteś zainteresowany ubezpieczeniem zdrowotnym? Napisz do nas na adres kontakt@polisoteka.pl

Czy ubezpieczenie podróży obejmuje zachorowanie na COVID-19?

Ostatnie lata były wyjątkowo trudnym okresem dla światowej turystyki ze względu na pandemię COVID-19. Co prawda, obecna sytuacja epidemiologiczna zdaje się powoli poprawiać, ale mimo to nie należy lekceważyć zagrożenia. Czy ubezpieczenie podróży w Signal Iduna obejmuje ochronę przed COVID-19?

Na szczęście tak. Wszystkie ubezpieczenia turystyczne w Signal Iduna zapewniają ochronę przed nagłym zachorowaniem na COVID-19. Jest więc to kolejny ważny atut takich świadczeń.

Czy ubezpieczenie turystyczne chroni przez zgubieniem bagażu?

Zgubienie przewożonego bagażu zdarza się dość rzadko. Jeżeli jednak do tego dojdzie, oznacza to duży problem dla turysty. Dlatego ochrona przed taką ewentualnością może być bardzo przydatna. Czy ubezpieczenia Signal Iduna zapewnią pomoc w razie zgubienia bagażu?

W przypadku polis Signal Iduna ubezpieczenie bagażu jest jednym z rozszerzeń ochrony. To oznacza, że podstawowy wariant świadczeń nie obejmuje takiego zapisu. Jeżeli zatem turyści chcieliby uzyskać taką ochronę, pozostaje im zamówić rozszerzenie zakresu wybranej polisy.

Podsumowanie

Zakup ubezpieczenia turystycznego pozwoli na uzyskanie ochrony przed wieloma zagrożeniami, które mogą wystąpić podczas wyjazdu zagranicznego. Firma Signal Iduna oferuje kilka polis, które mają na celu ochronę turystów. Jeśli ktoś planuje wyłącznie jednorazową podróż, powinien wybrać ubezpieczenie Bezpieczne Podróże. Natomiast przy regularnych wyjazdach dużo lepszą alternatywą będzie polisa Multitrip lub Signal Iduna Card. Bardzo szeroki zakres opisanych świadczeń zapewni spokój w czasie wyjazdu.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć