Signal Iduna – Towarzystwo ubezpieczeniowe

TU Signal Iduna – historia

Niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna może pochwalić się ponad 100-letnimi tradycjami! Historia tej firmy rozpoczyna się bowiem w 1906 roku. Wtedy to w Hamburgu grupa miejscowych rzemieślników i handlowców założyła fundusz ubezpieczeniowy. Początkowa była to jedynie lokalna inicjatywa, ale z czasem coraz więcej osób zaczęło interesować się takimi usługami. Ostatecznie fundusz został przekształcony w Hamburską Izbę Rzemieślniczą. Głównym założeniem tej organizacji była sprzedaż ubezpieczeń na życie i zdrowie. Opisana inicjatywa szybko zyskała duży rozgłos, a już rok później rzemieślnicy z Dortmundu zdecydowali się na podobny krok.

To właśnie Dortmund oraz Hamburg stały się miastami, w których rozkwitała profesjonalna działalność ubezpieczeniowa. W następnych latach powstało tam wiele innych firm świadczących podobne usługi. Jednak szczególnie istotne okazały się późniejsze losy dwóch wspomnianych inicjatyw. Hamburska Izba Rzemieślnicza została przekształcona w grupę Iduna Nova. Z kolei w Dortmundzie powstała grupa ubezpieczeniowa Signal, która wywodziła się z funduszu będącego kopią inicjatywy rzemieślników z Hamburga.

W 1999 roku doszło do fuzji grup Iduna Nova oraz Signal. Dzięki temu na rynku pojawiło się towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna. Po zrealizowaniu niezbędnych formalności związanych z fuzją przedstawiciele spółki mogli zadbać o rozszerzenie prowadzonej działalności. Dlatego już w 2001 roku grupa Signal Iduna pojawiła się między innymi na polskim rynku.

Jeśli chodzi o politykę firmy, Signal Iduna ma jasno sprecyzowany model działalności. Otóż głównymi produktami w ofercie asekuratora już od dłuższego czasu są ubezpieczenia turystyczne. Aby zmaksymalizować osiągane wyniki sprzedażowe, firma współpracuje z licznymi podmiotami działającymi w branży turystycznej. To z kolei sprawia, że ubezpieczenia obsługiwane przez niemieckiego asekuratora trafiają do turystów głównie za sprawą biur podróży. Niemniej obecnie firma Signal Iduna prowadzi również sprzedaż bezpośrednią. Co więcej, oferta asekuratora dla klientów indywidualnych oraz grupowych została dodatkowo rozszerzona o inne ubezpieczenia.

Jakie ubezpieczenia turystyczne oferuje towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna?

Towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna przywiązuje szczególnie dużą wagę do sprzedaży ubezpieczeń turystycznych. Oczywiście ta zależność znajduje swoje odzwierciedlenie w aktualnej ofercie asekuratora, która uwzględnia kilka różnych ubezpieczeń dla turystów. Jakie polisy warto więc polecić osobom udającym się w podróż?

Bezpieczne Podróże

Bezpieczne Podróże – zdecydowanie najpopularniejszym świadczeniem dla turystów w ofercie niemieckiej firmy jest polisa Bezpieczne Podróże. Zapewnia ona kompleksową ochronę w trakcie podróży o dowolnym charakterze. Podstawowy zakres ubezpieczenia obejmuje między innymi: zwrot kosztów leczenia (w tym kosztów ratownictwa oraz assistance), ochronę NNW oraz pomoc prawną. Jednak każdy turysta może dodatkowo rozszerzyć opisany zakres ochrony. Wówczas polisa obejmie również: ochronę bagażu oraz sprzętu sportowego, zwrot kosztów leczenia przy chorobach przewlekłych, a także ubezpieczenie OC.

Bezpieczne Podróże MULTITRIP

Bezpieczne Podróże MULTITRIP – częste podróże stały się jednym z elementów codziennego życia wielu ludzi. Niektórzy podróżują dla własnej przyjemności, natomiast inni robią to np. z powodu wykonywanych obowiązków zawodowych. Jednak wszyscy mogą czerpać takie same korzyści przy zakupie ubezpieczenia MULTITRIP. Jest to długotrwała polisa turystyczna zawierana na okres 6 lub 12 miesięcy. Posiadacz takiego ubezpieczenia uzyskuje gwarancję ochrony podczas wszystkich podróży w wyznaczonym okresie! Jedynym warunkiem jest konieczność poinformowania asekuratora o każdym nadchodzącym wyjeździe.

Bezpieczne Rezerwacje

Bezpieczne Rezerwacje – nieprzewidziane życiowe okoliczności często skutkują koniecznością rezygnacji z zaplanowanego wyjazdu. Niestety, taka decyzja zazwyczaj oznacza utratę pieniędzy wydanych na rezerwację hotelu oraz zakup biletów lotniczych. Dlatego ubezpieczenie Bezpieczne Rezerwacje umożliwia uzyskanie zwrotu kosztów rezygnacji z podróży. W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia – jego posiadacz może otrzymać 80% zwrotu lub pełną refundację poniesionych wydatków. To zaś sprawia, że naprawdę warto zakupić tę polisę!

NNW w Podróży

NNW w Podróży – losowe wypadki podczas podróży mogą stać się bardzo poważnym problemem. Dlatego wszyscy miłośnicy turystyki powinni zakupić ubezpieczenie chroniące przed ich niebezpiecznymi następstwami. Polisa NNW zapewnia pomoc w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu podczas podróży. Co istotne, Signal Iduna umożliwia rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczeń NNW o dodatkowe ryzyka (np. uprawianie sportów ekstremalnych).

Ubezpieczenie turystycznych z oferty Signal Iduna najszybciej kupisz na stronie: https://polisoteka.pl/ubezpieczenie-turystyczne

Towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna – oferta ubezpieczeń dla klientów indywidualnych oraz grupowych

Poza opisanymi ubezpieczeniami turystycznymi Signal Iduna prowadzi również sprzedaż innych świadczeń. Najchętniej wybierane polisy przez klientów indywidualnych oraz grupowych to ubezpieczenie zdrowotne.

Signal Iduna Pełnia Zdrowia

Polisa zdrowotna oferowana przez grupę Signal Iduna jest dostępna w kilku wariantach.

Pełnia Zdrowia (ambulatorium + szpital)

Pełnia Zdrowia (ambulatorium + szpital) – posiadacz tego ubezpieczenia otrzymuje dostęp do prywatnej opieki medycznej. Zakres poszczególnych świadczeń uwzględnia np.: opiekę lekarską na terenie całej Polski, szybkie badania diagnostyczne, wizyty domowe i zabiegi pielęgniarskie oraz leczenie szpitalne w sali o podwyższonym standardzie. Co jasne, niektóre wymienione zapisy widnieją tylko w rozszerzonym wariancie ubezpieczenia. Warto jednak podkreślić, że tę polisę wyróżnia przystępna wysokość składki. Ceny Pakietu Indywidualnego zaczynają się bowiem już od 68 złotych miesięcznie!

Pełnia Zdrowia Direct

Pełnia Zdrowia Direct – jest to jedna z najtańszych wersji opisywanego ubezpieczenia, gdyż minimalna miesięczna składka może tutaj wynosić zaledwie 41 złotych! Zakres tej polisy uwzględnia: darmowe konsultacje z lekarzami o określonej specjalizacji, badania diagnostyczne oraz laboratoryjne, zabiegi pielęgniarskie, a także medyczny assistance.

Pełnia Zdrowia Start+

Pełnia Zdrowia Start+ – ten typ ubezpieczenia jest z kolei najbardziej rozbudowany. Poza wyliczonymi wyżej świadczeniami polisa Start + obejmuje: szczepienia przeciwko grypie, rehabilitację ambulatoryjną oraz komfortowe warunki hospitalizacji. Cena ubezpieczenia Start + wynosi od 99 złotych miesięcznie.

Moja Pełnia Zdrowia

Moja Pełnia Zdrowia – jak sama nazwa wskazuje, ubezpieczenie Moja Pełnia Zdrowia można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Zasadniczo polisa jest dostępna w czterech wariantach – srebrnym, srebrnym+, złotym oraz platynowym. Najbogatszy pakiet obejmuje świadczenia, takie jak: chirurgia jednodniowa, leczenie stomatologiczne, a także np. testy alergiczne.

Pełnia Zdrowia Polmed

Pełnia Zdrowia Polmed – posiadacze takich ubezpieczeń mogą korzystać z placówek wskazanych przez grupę Signal Iduna w ramach punktów opieki medycznej należących do firmy Polmed.

Signal Iduna Medical

Signal Iduna Medical – jest to kompleksowe ubezpieczenie medyczne typu assistance. Uprawnia ono do korzystania z opieki lekarskiej w około 1000 różnych placówek! Ponadto polisa Medical zapewnia refundację nawet 400 badań! Warto tutaj zaznaczyć, że ceny poszczególnych wariantów tej polisy są dość zróżnicowane.

Signal Iduna – NNW i Życie

  • Signal Iduna Najbezpieczniejsi – ten rodzaj polisy zapewnia całoroczną ochronę dziecka przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Co ważne, pakiet Najbezpieczniejsi może chronić również studentów do ukończenia 26 roku życia! Opisywane ubezpieczenie zapewnia odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu doznany w efekcie nieszczęśliwego wypadku (NNW).
  • Signal Iduna Terminowe Ubezpieczenia na Życie – ubezpieczenia na życie gwarantują pomoc finansową w przypadku śmierci członka rodziny. Jednak ich równie istotnym aspektem jest zabezpieczenie rodzinnego budżetu i gwarancja pokrycia zobowiązań finansowych zmarłego. Wszystkie wymienione świadczenia zostały uwzględnione w zakresie ubezpieczeń na życie Signal Iduna.
  • Signal Iduna MultiOchroNaplus – jest to grupowy wariant przedstawionego ubezpieczenia na życie, który obejmuje nie tylko danego pracownika, ale również wszystkich członków jego najbliższej rodziny.
  • Signal Iduna Oświata – pakiet Oświata to ubezpieczenie grupowe dla pracowników szkół oraz uczniów. Dużym atutem tej polisy jest fakt, że dyrekcja każdej placówki może wybrać jeden z trzech dostępnych zakresów ochrony. To z kolei pozwala dopasować polisę do potrzeb uczniów i nauczycieli.

Signal Iduna – kontakt, infolinia i email

Jak skontaktować się z firmą Signal Iduna? Obecnie można to zrobić poprzez:

  • Kontakt mailowy z centralą Signal Iduna – info@signal-iduna.pl.
  • Telefon na infolinię dla klientów – 801 120 120 lub (22) 505 65 06
  • Kontakt z Regionalnym Centrum Obsługi Klienta. Ich pełna lista znajduje się na stronie ubezpieczyciela – https://www.signal-iduna.pl/kontakt.
  • Formularz kontaktowy online – https://app.signal-iduna.pl/forms/contact.
  • Korespondencję pocztową – Signal Iduna Polska S.A., ul. Siedmiogrodzka 9, 01-204 Warszawa.

Zgłoszenie i likwidacja szkody Signal Iduna – jakie są procedury?

Zgłoszenie szkody Signal Iduna za pośrednictwem strony internetowej asekuratora przebiega bardzo szybko. Wszystko dzięki intuicyjnemu interfejsowi, który znacznie upraszcza wykonanie poszczególnych czynności. Aby zgłosić szkodę, należy wejść w specjalny panel zgłoszeniowy – https://www.signal-iduna.pl/zglos-szkode. Następnie wystarczy wybrać polisę, której dotyczy zaistniała sytuacja. Poszczególne odnośniki przenoszą bezpośrednio do podstrony zawierającej szczegółowy opis całej procedury. Podane informacje sprawiają, że zgłoszenie szkody Signal Iduna nie powinno sprawiać żadnych problemów!

Jeżeli ktoś nie ma dostępu do strony ubezpieczyciela, szkodę należy zgłosić telefonicznie. W tym celu trzeba skontaktować się z infolinią dostępną pod numerem – 801 120 120 lub (22) 505 65 06. Podczas rozmowy konsultant udzieli niezbędnych informacji i opisze, jak będzie przebiegać likwidacja szkody Signal Iduna.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia