Ubezpieczenie na snowboard do Niemiec
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na snowboard do Niemiec

Alpy Bawarskie są położone w południowej części Niemiec. Tym samym stają się one ciekawą alternatywą dla snowboardzistów mieszkających w zachodniej lub środkowej części Polski. Alpy Bawarskie nie cieszą się tak dużą popularnością wśród turystów, dzięki czemu snowboardziści mogą liczyć na większą swobodę w czasie korzystania ze stoków. Jest więc to ważny atut, o którym należy pamiętać. Ponadto pamiętać trzeba również o zakupie odpowiedniej polisy na snowboard. Tylko w ten sposób snowboardziści mogą zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi wypadkami na stoku. Przed czym chroni ubezpieczenie na snowboard do Niemiec? Jak wybrać taką polisę? Zachęcamy do lektury naszego tekstu, który zapewni odpowiedzi na obydwa postawione pytania.

Jakie ubezpieczenie wybrać na snowboard do Niemiec?

Wszystkie dobre ubezpieczenia turystyczne na snowboard powinny cechować się kilkoma ważnymi elementami. Za kluczowe zapisy należy tutaj uznać: ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży i ratownictwa, NNW, OC, ochronę bagażu oraz sprzętu sportowego.

Który z tych zapisów będzie najważniejszy? Tutaj z pewnością trzeba wskazać na ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży oraz ratownictwa. Zapis ten uzupełnia bowiem poważne luki w zakresie popularnych kart EKUZ. Takie ubezpieczenie zagwarantuje zwrot tych wydatków, które nie zostaną pokryte poprzez EKUZ. Dotyczy to zwłaszcza ratownictwa górskiego oraz transportu medycznego do kraju.

Na drugim miejscu należy postawić ochronę OC, która swoją drogą jest już obowiązkowa na włoskich stokach narciarskich. W Niemczech wciąż jest to dobrowolne świadczenie. Niemniej OC może skutecznie ochronić budżet w sytuacji, gdy snowboardzista przypadkowo spowoduje szkody na czyimś mieniu lub zdrowiu.

Dopiero później można zwrócić uwagę na świadczenia, takie jak: NNW, ubezpieczenie bagażu i assistance. Co prawda, one również przydadzą się w czasie zimowego wyjazdu. Jednakże na tle opisanych wyżej świadczeń nie są one aż tak istotne.

Które ubezpieczenie najlepsze na snowboard do Niemiec?

Biorąc pod uwagę opisane wyżej kryteria, najlepszym świadczeniem wydaje się ubezpieczenie turystyczne AXA. Polisa ta zapewnia bowiem najwyższą sumę odszkodowania pod kątem KL. Wynosi ona aż 40 milionów złotych. To w połączeniu z szerokim zakresem ochrony gwarantuje turystom bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Trzeba jednak przyznać, że ubezpieczenie turystyczne AXA nie jest najtańszą alternatywą. Wysoka cena takiej polisy może stanowić problem dla wielu osób. Jeżeli więc ktoś stawia na oszczędniejsze rozwiązania, może zainteresować się nieco mniej rozbudowanymi polisami na snowboard. Takie świadczenia widnieją np. w ofertach firm: Allianz, TU Europa, Signal Iduna.

Na osobne omówienie zasługuje całoroczne ubezpieczenie górskie PZU Bezpieczny Powrót. Jest to polisa zapewniająca ochronę w czasie uprawiania rozmaitych sportów górskich (np. narciarstwa, snowboardingu, wspinaczki, trekkingu). Co więcej, ważność tego ubezpieczenia trwa przez 365 dni od dnia zakupu. Z tego względu taka polisa przyda się głównie osobom, które w górach spędzają niemal każdy urlop.

Ile kosztuje ubezpieczenie na snowboard do Niemiec?

Wspomniane ubezpieczenie turystyczne AXA kosztuje od 5 do 15 złotych dziennie. Z kolei mniej rozbudowane polisy można zakupić już za kilka złotych dziennie. Łatwo więc odgadnąć, że cena ubezpieczenia będzie zależeć bezpośrednio od długości wyjazdu.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Ceny tej polisy zaczynają się od 220 złotych rocznie. W przeliczeniu na jeden dzień jest więc to bardzo korzystna alternatywa. Jednak z drugiej strony nikt nie spędzi 365 dni w górach. Dlatego w praktyce taka polisa będzie aktywna proporcjonalnie do czasu spędzanego na uprawianiu sportów górskich. Z tego względu jej zakup będzie opłacalny tylko w przypadku naprawdę częstych podróży o opisanym charakterze.

Gdzie kupić ubezpieczenie na snowboard do Niemiec?

Choć opisywane ubezpieczenia nadal można kupować stacjonarnie, większość osób zamawia je drogą elektroniczną. Dlaczego? Ponieważ jest to zdecydowanie wygodniejsze i tańsze. Kupienie polisy online zajmuje średnio kilkanaście minut i nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Obecnie wszystkie opisane wyżej świadczenia można zamówić online.

Przy okazji warto także skorzystać z serwisu Polisoteka.pl. Nasza platforma zapewnia dostęp do obszernej bazy danych zawierającej informacje na temat aktualnych ofert asekuratorów. Dzięki takim informacjom można zapoznać się z najciekawszymi świadczeniami i porównywać je ze sobą. To z kolei pomaga w dokonaniu wyboru właściwej polisy.

Podsumowanie

Wybierasz się na zimowy wyjazd w Alpy Bawarskie? W takim razie koniecznie kup ubezpieczenie turystyczne. Dzięki takiej polisie uzyskasz ochronę przed nagłymi wypadkami, które mogą zdarzyć się na stoku. Asekuratorzy zapewniają posiadaczom takich świadczeń refundację kosztów leczenia zagranicznego oraz kosztów ratownictwa/transportu medycznego. Jest więc to najlepszy rodzaj zabezpieczenia dla każdego snowboardzisty oraz narciarza, który planuje zagraniczny wyjazd.