ubezpieczenie komunikacyjne NNW
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW

Podróżowanie stanowi nieodłączną część życia każdego człowieka. Sprawna komunikacja stała się jednym z fundamentów współczesnego społeczeństwa. Dlatego chyba nikt nie potrafi wyobrazić sobie braku możliwości szybkiego przejazdu do określonego miejsca. Większa częstotliwość podróżowania ma jednak swoje wady. Największym problemem jest wzrost liczby wypadków komunikacyjnych, które przydarzają się praktycznie każdego dnia. Niestety, nawet zachowanie dużej ostrożności na drodze nie gwarantuje uniknięcia wypadku. Co więc mogą zrobić ludzie, którzy ze względu na obowiązki muszą często podróżować? Jednym ze sposobów na uzyskanie ochrony jest specjalna polisa komunikacyjna. Co istotne, takie ubezpieczenie nie dotyczy jedynie kierowców. Ochroną mogą zostać objęci wszyscy ludzie, którzy zdecydują się na zakup polisy. Ubezpieczenie NNW dziecka to z kolei sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie dojazdu do szkoły. O czym jeszcze warto pamiętać kupując ubezpieczenie komunikacyjne NNW?

Samochód, pociąg, autobus – jakie środki komunikacji obejmuje zakres ubezpieczenia?

Polisa komunikacyjna bywa mylona z podstawowym ubezpieczeniem OC. Różnica pomiędzy tymi świadczeniami jest jednak zasadnicza. Polisa OC została stworzona dla kierowców będących zarazem właścicielami pojazdów. Posiadanie takiego ubezpieczenia to obowiązek każdego człowieka, który ma własny samochód. Tymczasem polisa komunikacyjna NNW cechuje się dużo bardziej uniwersalnym zakresem. To sprawia, że każdy człowiek może być chroniony poprzez zapisy znajdujące się we wspomnianym ubezpieczeniu.

Co zawiera taka polisa? Głównym elementem ubezpieczenia jest ochrona przed następstwami nieszczęśliwych wypadków (NNW). Takie świadczenie ma naprawdę szeroki zakres, co oznacza, że znajduje ono zastosowanie w wielu sytuacjach. Oczywiście w przypadku polisy komunikacyjnej największe znaczenie ma bezpieczeństwo podróżujących osób. Dlatego ubezpieczenie zapewnia kompleksową ochronę przed wypadkami komunikacyjnymi. Każdy uszczerbek na zdrowiu uprawnia wówczas do odszkodowania za doznane szkody. Co więcej, ochrona udzielana w ramach polisy może zostać rozciągnięta również na inne okoliczności. Warto jednak pamiętać, iż każdy ubezpieczyciel w inny sposób określa zakres polisy. Z tego względu tak ważne jest to, aby dokładnie przeczytać warunki zawieranej umowy.

Komunikacyjne ubezpieczenie NNW dziecka i innych członków rodziny

Podczas roku szkolnego dzieci muszą każdego dnia dojechać do szkoły, a następnie wrócić do domu. Niekiedy placówka znajduje się daleko od miejsca zamieszkania dziecka, przez co podróż jest wyraźnie dłuższa. W takim przypadku dodatkowa ochrona będzie zdecydowanie wskazana. Ubezpieczenie NNW dziecka może zawierać jedynie kilka podstawowych świadczeń albo dużo bardziej rozbudowany zakres. Wszystko zależy od wariantu, na który zdecydują się rodzice. Decydującym czynnikiem powinien być zakres udzielanej ochrony, gdyż to od niego zależy bezpieczeństwo dziecka.

Równie dobrym pomysłem będzie zakup rodzinnej polisy NNW. Zazwyczaj ubezpieczenie dla kilku osób okazuje się bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż świadczenia indywidualne. Niższa składka w przypadku polisy rodzinnej nie powinna zmieniać zakresu ochrony. Jeżeli taka zależność wystąpi, warto rozważyć zakup innej polisy, która zapewni większe bezpieczeństwo.

Polisa NNW w trakcie wakacji i wyjazdów służbowych

Specjalne ubezpieczenie komunikacyjne z pewnością będzie przydatne w trakcie podróży o charakterze służbowym. Coraz więcej firm decyduje się bowiem na zakup samochodów. Pojazdy mają ułatwić pracownikom wykonywanie służbowych obowiązków. Oczywiście każdy samochód zostaje zabezpieczony w ramach polisy OC. Niemniej pracownik zazwyczaj nie uzyskuje żadnej dodatkowej ochrony. Właśnie dlatego ubezpieczenie komunikacyjne będzie znakomitym wyborem dla ludzi, którzy podczas pracy korzystają z samochodów.

Dobrą informacją jest to, że zakupione ubezpieczenie ma wyjątkowo szeroki zakres. Toteż właściciel polisy będzie chroniony zarówno podczas służbowych wyjazdów, jak i prywatnych podróży. Oczywiście w przypadku planowania rodzinnych wakacji warto zastanowić się nad rozszerzeniem ochrony. Tu może przydać się wspomniana polisa dla całej rodziny lub ubezpieczenie NNW.

Podsumowując, statystyki dotyczące wypadków pozostają nieubłagane. Kolizje drogowe przytrafiają się często, przez co wiele osób doznaje na ich skutek uszczerbku na zdrowiu. Wypadek to bez wątpienia trudne przeżycie dla każdego człowieka. Co gorsza, leczenie oraz ewentualna rehabilitacja mogą okazać się naprawdę kosztowne. Dlatego dodatkowa ochrona w postaci ubezpieczenia komunikacyjnego NNW niewątpliwie wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Ważną informacją jest to, że składki ubezpieczeń NNW nie są zbyt wysokie. Dzięki temu każdy może pozwolić sobie na zakup takiej polisy dla siebie i swoich bliskich.