Indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka

Grupowe polisy NNW szkolne zapewniają obecnie ochronę tysiącom dzieci w Polsce. Sprzedaż takich ubezpieczeń odbywa się poprzez sekretariat danej placówki. Wówczas rodzice w czasie zebrania deklarują chęć zakupu polisy i płacą określoną składkę. Warto jednak wiedzieć o tym, że nie jest to jedyny sposób na zapewnieniu dziecku takiej ochrony. Jeszcze lepszym rozwiązaniem może być bowiem indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka. Taka polisa w wielu przypadkach może okazać się bardziej kompleksową alternatywą dla wspomnianego ubezpieczenia szkolnego. Jak więc można kupić takie świadczenie i kiedy warto się nad tym zastanowić?

Co to jest indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka?

Jak sama nazwa sugeruje, indywidualne NNW dla dziecka to polisa, która zapewnia ochronę tylko jednemu dziecku. Jej indywidualny charakter ma zarówno swoje zalety, jak i wady.

Pewną wadę stanowi to, że rodzice muszą sami zadbać o znalezienie odpowiedniej polisy oraz jej zakup. Jednak w praktyce nie jest to nic trudnego! Udowodnimy to zresztą w ostatniej części tego tekstu.

Bardzo istotne są natomiast zalety wynikające z wyboru indywidualnego NNW dla dziecka. Po pierwsze, rodzice nie są wtedy skazani na korzystanie z oferty tylko jednego ubezpieczyciela. Zamiast tego mogą oni skorzystać z oferty konkurencyjnej firmy, która zapewni im lepsze warunki. Po drugie, indywidualne NNW dla dziecka ma zazwyczaj szerszy zakres ochrony niż analogiczna polisa grupowa. Po trzecie, przy zakupie indywidualnej polisy wspomniany zakres można również łatwo rozszerzyć. W efekcie rodzice zyskują bardzo cenną możliwość dopasowania zakresu polisy do osobistych potrzeb ich dziecka. Przykładowo, jeżeli nastolatek zaczyna wyczynowo uprawiać sport, warto zadbać o ubezpieczenie obejmujące aktywność fizyczną.

Ile kosztuje indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka?

Zakres cenowy opisywanych ubezpieczeń NNW dla dzieci jest bardzo szeroki. Najtańsze polisy tego typu kosztują praktycznie tyle samo, co standardowe ubezpieczenia grupowe. Ich cena nie powinna więc przekroczyć 30-50 złotych za cały rok ochrony.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka w szkole
Najlepsza ochrona w rozsądnej cenie!

Z drugiej strony te najbardziej rozbudowane ubezpieczenie NNW z mocno rozszerzonym zakresem mogą być nieco droższe. Ich cena często wynosi 50-100 złotych za rok ochrony. Jednak warto pamiętać o tym, że taka polisa w zdecydowanie większym stopniu chroni dziecko przed różnymi nieprzewidzianymi wypadkami. Toteż taka inwestycja może być naprawdę korzystna, ponieważ zwróci się ona w sytuacjach kryzysowych.

Gdzie kupić indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka?

Jeżeli rodzic w czasie szkolnego zebrania postanowi opłacić składkę ubezpieczenia grupowego NNW, ochrona ubezpieczeniowa momentalnie obejmie jego dziecko. Trzeba więc przyznać, że jest to dość wygodna alternatywa. Z drugiej strony samodzielny zakup ubezpieczenia NNW dla dziecka wcale nie musi być trudny!

Zatem jak oraz gdzie można kupić taką polisę? Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest kupowanie ubezpieczeń NNW online. Nie wymaga ono wychodzenia z domu, a przy tym sam zakup przebiega szybko i łatwo. Tak naprawdę najważniejszym aspektem jest tutaj znalezienie właściwej polisy. Później wystarczy już tylko wypełnić formularz, opłacić składkę i odebrać elektroniczne potwierdzenie zakupu polisy.

Co jasne, taką polisę można kupić bezpośrednio poprzez stronę internetową danego asekuratora. Jednak dużo bardziej opłacalne jest skorzystanie z serwisu Polisoteka.pl. Nasz serwis udostępnia informacje o różnych produktach ubezpieczeniowych dostępnych na rynku. Dzięki temu można łatwo porównać ze sobą oferty poszczególnych asekuratorów i wybrać najlepszą alternatywę!

Podsumowanie

Indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka to rozwiązanie stworzone z myślą o wymagających osobach. Taka polisa umożliwia indywidualne dopasowanie zakresu ochrony, co jest szczególnie ważnym atutem. Dzięki temu ubezpieczenie będzie zapewniać szerszą ochronę niż większość polis grupowych. Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę, warto skorzystać z serwisu Polisoteka.pl.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć