Ubezpieczenie samochodu OC i AC dla osób z Ukrainy

Osoby z Ukrainy powinny posiadać ubezpieczenie swojego samochodu, gdy przebywają w Polsce. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie OC oraz AC, które będzie zapewniało optymalną ochronę i będzie przystępne cenowo? Jakie ubezpieczenie samochodu OC i AC dla osób z Ukrainy jest najlepsze?

Czy ubezpieczenie OC i AC kupione na Ukrainie obowiązuje w Polsce?

Tak, ubezpieczenia komunikacyjne, które zostały zakupione na Ukrainie, będą również obowiązywały w Polsce. Konieczne jest przy tym spełnienie określonych warunków, by skorzystać z ochrony ubezpieczeniowej.

W przypadku OC osoba z Ukrainy powinna pamiętać o tym, że musi posiadać Zieloną Kartę. Jest to dokument potwierdzający posiadanie OC w kraju ojczystym. Dzięki temu można skorzystać ze wsparcia wtedy, gdy wywoła się zdarzenie drogowe. Nie trzeba wtedy pokrywać jego kosztów z własnej kieszeni.

Osoby, które nie mają ubezpieczenia OC, mogą zdecydować się na skorzystanie z oferty polskich ubezpieczycieli. Obecnie wielu z nich wystawia za darmo ubezpieczenia OC graniczne dla Ukraińca, z których można korzystać do 30 dni. Powyżej tej kwoty trzeba będzie zaopatrzyć się w standardową polisę OC.

W przypadku ubezpieczenia AC znaczenie ma to, czy obowiązuje ono również poza krajem ojczystym. Informacje o tym, czy AC działa również za granicą, można znaleźć w OWU – Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Warto wskazać, że niektórzy ubezpieczyciele wymagają zapłaty dodatkowej składki, gdy auto-casco ma chronić kierowcę także podczas wyjazdu za granicę.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu OC dla osób z Ukrainy?

Gdy potrzebne jest ubezpieczenie OC dla osób z Ukrainy, można wykupić je w polskich towarzystwach ubezpieczeniowych. Oferta jest bardzo szeroka, dzięki czemu można wybrać polisę w przystępnej cenie.

Na koszt ubezpieczenia OC wpływają różne czynniki. Przede wszystkim to marka i model posiadanego pojazdu oraz historia ubezpieczeniowa jego właściciela. Jako że osoby z Ukrainy nie mają w Polsce zniżek, wtedy ubezpieczenie będzie droższe.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Ceny ubezpieczenia OC samochodu dla osób z Ukrainy rozpoczynają się już od około 800 złotych rocznie!

Aby sprawdzić ostateczną cenę i porównać ze sobą różne oferty ubezpieczeniowe, najlepiej skorzystać z internetowego kalkulatora ubezpieczeń. Pozwoli on na łatwe i szybkie wyliczenie kosztów polisy u różnych towarzystw oraz wybranie tej w najniższej cenie. Umowę ubezpieczenia OC można zawrzeć wtedy przez internet!

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu AC dla osób z Ukrainy?

Polisa AC, czyli auto-casco zapewnia ochronę w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. Między innymi wtedy chroni wtedy, gdy właściciel pojazdu wywoła wypadek albo kolizję, przy kradzieży lub zniszczeniu pojazdu. Wówczas nie musi on pokrywać kosztów we własnym zakresie, ponieważ zrobi to za niego ubezpieczyciel.

Cena ubezpieczenia samochodowego AC dla osób z Ukrainy będzie zależała głównie od posiadanego pojazdu i jego wartości. Również zależna jest od wybranego zakresu ubezpieczenia, ponieważ towarzystwa oferują je w wielu wariantach.

Koszt polisy AC rozpoczynają się już od około 1000 złotych. Natomiast w przypadku mniejszych pakietów AC można uzyskać jeszcze niższą cenę!

Aby dowiedzieć się, ile będzie wynosiło ubezpieczenie AC dla Ukraińca, najlepiej również wykonać kalkulację przez internet. Można przeprowadzić ją także razem z ubezpieczeniem OC. Można wtedy wykupić korzystny pakiet polis OC i AC u jednego ubezpieczyciela i zapłacić za niego jeszcze mniej.

Ubezpieczenie samochodu OC i AC dla osób z Ukrainy można wykupić już teraz. Wystarczy sprawdzić jego cenę za pomocą internetowych kalkulatorów ubezpieczeniowych. Skorzystaj z kalkulatora i zobacz, jakie oferty przygotowali dla Ciebie ubezpieczyciele!

Читайте українською: Страхування цивільно – правової відповідальності власника автомобіля та КАСКО для громадян України

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć