Ubezpieczenie NNW dla osób z Ukrainy

Ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków jest rodzajem ubezpieczenia, które pomaga w niespodziewanych sytuacjach. Na jego wykupienie mogą zdecydować się również osoby z Ukrainy, które przebywają w Polsce. Jaką ochronę może zapewnić ubezpieczenie NNW? Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie NNW dla osób z Ukrainy?

Jakie ubezpieczenie NNW będzie najlepsze dla osób z Ukrainy?

NNW to rodzaj ubezpieczenia, którego skrót pochodzi od następstw nieżyczliwych wypadków. Za pomocą tego rodzaju ubezpieczenia można uzyskać wsparcie ubezpieczyciela w przypadku urazów, chorób, śmierci osoby ubezpieczonej.

Ubezpieczenia NNW są oferowane w wielu wariantach, na przykład jako ubezpieczenia samochodowe – można kupić je wtedy z ubezpieczeniem komunikacyjnym. Dostępne są też jako rozszerzenie w polisach turystycznych. Można również zawrzeć je jako ubezpieczenie szkolne dla osób do 26. roku życia oraz oferowane są przez niektórych pracodawców.

Za pomocą ubezpieczenia NNW można otrzymać wsparcie:

  • Przy doznaniu trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  • Gdy osoba ubezpieczona staje się niepełnosprawna na skutek nieszczęśliwego zdarzenia,
  • Na skutek śmierci osoby ubezpieczonej – odszkodowanie otrzymuje wtedy osoba uposażona, wskazana przez ubezpieczonego,
  • Gdy konieczne jest prowadzenie rehabilitacji,
  • Gdy należy pokryć koszty związane z kupnem albo wynajęciem środków pomocniczych, na przykład jak wózek inwalidzki, kule, łóżko rehabilitacyjne.

Ubezpieczenie tego typu jest dostępne również z różnymi rozszerzeniami, które można dopasować do własnych potrzeb.

Wybierając odpowiednie ubezpieczenie NNW, zawsze warto sprawdzić, jaki zapewnia ono zakres ochrony, a także jaką oferuje sumę ubezpieczenia.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Suma ubezpieczenia określa maksymalną kwotę odszkodowania, jaka może być wypłacona przez ubezpieczyciela. Wobec tego ubezpieczenie, które będzie miało niską sumę, może nie pokryć wysokich kosztów, na przykład na skutek poważnego wypadku.

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW dla osób z Ukrainy?

Koszty dotyczące ubezpieczeń NNW są zależne od wielu czynników, wobec tego trudno jednoznacznie wskazać na wysokość składki. Zwykle rozpoczyna ona od około 40 złotych na rok!

Najmniej kosztują grupowe ubezpieczenia NNW, na przykład oferowane przez szkoły, uczelnie, a także przez pracodawców. Więcej trzeba natomiast zapłacić za ubezpieczenia indywidualne, w przypadku których można samodzielnie określić zakres polisy i dopasować ją do własnych wymagań.

By wyliczyć dokładne koszty ubezpieczenia NNW dla osób z Ukrainy, warto skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów ubezpieczeniowych. Pozwalają one na wyliczenie różnych typów polis, w tym komunikacyjnych, turystycznych, szkolnych u różnych ubezpieczycieli jednocześnie, co pozwala na wybranie najkorzystniejszej oferty ze wszystkich zaprezentowanych przez kalkulator.

Warto więc pomyśleć o zakupieniu ubezpieczenia NNW dla osób z Ukrainy. Dzięki niemu można otrzymać wypłatę odszkodowania wtedy, gdy będą miały miejsce nieszczęśliwe zdarzenia. Otrzymane odszkodowanie pozwoli wtedy na pokrycie związanych z nimi kosztów, które niekiedy mogą być bardzo wysokie!

Читайте українською: Страхування від нещасних випадків (pl.NNW) для громадян України

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć