Wyjazd rodzinny – ubezpiecz się na wypadek zmiany planów!

Planujesz wyjazd rodzinny za granicę. Jako odpowiedzialny rodzic punkt po punkcie załatwisz kolejne rzeczy z listy, związane z tym jakby nie patrzeć poważnym przedsięwzięciem. Musisz przewidzieć wszystko i mieć rozwiązanie na ewentualne nieoczekiwane sytuacje. W tym celu warto zatroszczyć się o ubezpieczenie turystyczne oraz mieć PLAN B

Przeczytaj! – jak wybrać ubezpieczenie turystyczne

Wyjazd rodzinny – Twój PLAN B

Zapłaciłeś w biurze podróży okrągłą sumkę za wyjazd wakacyjny. Do zaplanowanych wakacji jest jeszcze dużo czasu i tak naprawdę nie wiesz, co może się wydarzyć do tego momentu.

Co zrobisz jeśli okaże się tuż przed wylotem, że Ty lub ktoś z członków Twojej rodziny zachoruje? Tak z ręką na sercu – ile razy, to przerabiałeś i musiałeś zmienić plany z powodu takich nagłych zachorowań lub zatruć itp. wyjątkowych sytuacji? Szczególnie, gdy w grę wchodził wyjazd rodzinny.

Tylko, co zrobić w takiej sytuacji? Jechać na wakacje mimo wszystko – rozwiązanie raczej marne, a wakacje tym bardziej.

Zostać w domu i zrezygnować z wyjazdu? Ta opcja wydaje się rozsądniejsza – tylko trochę szkoda wydanych pieniędzy.
Możesz uniknąć straty i kupić ubezpieczenie kosztów odwołania imprezy turystycznej, dzięki któremu odzyskasz wpłacone pieniądze.

Ile kosztuje ubezpieczenie kosztów odwołania imprezy turystycznej?

Ubezpieczenie kosztów odwołania imprezy jest bardzo prostym ubezpieczeniem, którego koszt wynosi ok. 2-3 % wartości imprezy. To niewielka cena, którą warto zapłacić biorąc pod uwagę, że w przypadku, konieczności skorzystania z ochrony ubezpieczeniowej straty będziesz obliczał w tysiącach złotych.

Kiedy przysługuje zwrot pieniędzy?

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Aby ubezpieczyciel zwrócił wydane przez Ciebie pieniądze musi wystąpić jeden z wymienionych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Lista możliwych powodów odwołania imprezy jest długa, ale najważniejsze z nich to:

  • nagłe zachorowanie Ubezpieczonego lub  Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
  • nagłe zachorowanie Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
  • śmierć Ubezpieczonego, Współuczestnika podróży lub osób im bliskich,
  • powikłania ciąży (w tym przedwczesny poród) powstałe do 32 tygodnia ciąży u Ubezpieczonej, Współuczestniczki podróży lub osób im bliskich,
  • szkoda w mieniu Ubezpieczonego lub Współuczestnika podróży, powstała w wyniku zdarzenia losowego lub będąca następstwem przestępstwa np. pożar,
  • kradzież dokumentów niezbędnych w podróży (dowodu osobistego, paszportu, wizy) Ubezpieczonemu lub Współuczestnikowi podróży, pod warunkiem, że kradzież dokumentów nastąpiła maksymalnie 30 dni przed datą rozpoczęcia podróży i została zgłoszona odpowiednim władzom.

Kiedy nie zadziała ubezpieczenie

Ubezpieczyciel nie zapłaci w przypadku:

  • rezygnacji z imprezy przez Ciebie w wyniku zmiany planów nie wynikających z wymienionych w OWU powodów,
  • odwołania imprezy przez organizatora,
  • ogłoszenia upadłości organizatora wyjazdu.

Kiedy należy kupić ubezpieczenie?

Polisę możesz kupić po zawarciu umowy  z organizatorem w ciągu 7 dni lub w tym samym dniu, gdy do rozpoczęcia podróży jest mniej niż 30 dni. Ograniczenie to zabezpiecza interesy ubezpieczyciela i chroni przed ewentualnymi nadużyciami. Dlatego spiesz się i pamiętaj, żeby nie przekroczyć tego terminu.

Ubezpieczyciele mają też w ofercie ubezpieczenie kosztów rezygnacji z biletu lotniczego, promowego, autokarowego lub kolejowego, ubezpieczenie kosztów przerwania imprezy turystycznej oraz ubezpieczenie anulacji rezerwacji.
Wymienione ubezpieczenia działają w analogicznie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji i mogą się ze sobą łączyć. Jeżeli wykupisz wakacje zorganizowane przez biuro podróży możesz wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy oraz ubezpieczenie przerwania imprezy turystycznej.

Polecam: Wyjazd z dzieckiem – czyli jak przetrwać podróż na urlop i nie zwariować

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć