Ubezpieczenie na windsurfing
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na windsurfing – ile kosztuje? Przed czym chroni?

Windsurfing już od wielu lat cieszy się w Polsce sporą popularnością. Rosnąca liczba szkółek jest tego najlepszym dowodem. Trudno się jednak temu dziwić. Windsurfing zapewnia świetną zabawę, a ponadto można go uprawiać na każdym większym akwenie wodnym. Z drugiej strony nie można zapominać o tym, że wszystkie sporty wodne wiążą się z pewnym ryzykiem. Dlatego też wszyscy windsurferzy przy okazji nadchodzących wyjazdów powinni zadbać o uzyskanie odpowiedniej ochrony. Może ją zapewnić specjalne ubezpieczenie na windsurfing. Ile kosztuje taka polisa i co warto o niej wiedzieć?

Czy istnieje ubezpieczenie na windsurfing?

Ubezpieczenie na windsurfing może być częścią tzw. sportowej polisy turystycznej. Jest to rodzaj zwykłego ubezpieczenia turystycznego, które dodatkowo obejmuje ochronę podczas uprawiania sportu. Dzięki temu asekurator wypłaci odszkodowanie także za szkody powstałe w czasie takiej aktywności.

Ile kosztuje ubezpieczenie na windsurfing?

Ze względu na to, że ubezpieczenie dla windsurferów stanowi część innej polisy – jego cena zależy od kilku kwestii. Pierwszą jest okres ważności ubezpieczenia. Drugi aspekt to kraj docelowy wyjazdu, a trzecim istotnym czynnikiem będzie wybrany zakres ochrony.

Biorąc pod uwagę wszystkie opisane wyżej aspekty, najtańsze ubezpieczenia na windsurfing będą kosztować średnio kilka złotych dziennie. Jeśli ktoś wybierze bardziej rozbudowaną polisę, wtedy jej cena skoczy do kilkunastu złotych za dzień ochrony.

Czy można ubezpieczyć się na windsurfing?

Brak dedykowanej polisy dla windsurferów nie jest problemem, ponieważ windsurfing znajduje się w katalogu ubezpieczeń sportowych. Po prostu przy zakupie polisy należy zaznaczyć, że ma ona dotyczyć właśnie tej dyscypliny.

Na szczęście windsurfing w zdecydowanej większości przypadków jest określany jako sport amatorski. Dzięki temu windsurferzy mogą zakupić taką polisę bez obaw o dodatkowe opłaty związane ze zwiększonym poziomem ryzyka. Jeżeli jednak ktoś zamierza pływać np. na otwartym morzu, naprawdę warto wybrać ubezpieczenie z kompleksowym zakresem ochrony.

Jakie ubezpieczenie na windsurfing jest najlepsze?

Nie wolno zapominać o tym, że ubezpieczenie na windsurfing to przede wszystkim polisa turystyczna. Dlatego w przypadku takiego świadczenia warto zwracać uwagę na kluczowe aspekty, takie jak: koszty leczenia, ubezpieczenie NNW i ubezpieczenie OC.

Jednocześnie ta polisa powinna zapewnić ochronę przewożonego sprzętu windsurfingowego. W tym przypadku kwota odszkodowania musi odpowiadać jego wartości.