Ubezpieczenie na snowboard do Czech
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na snowboard do Czech

Niedalekie wyjazdy zagraniczne mogą być ciekawą alternatywą dla spędzenia zimowego urlopu w Polsce. Zwolennicy tego pomysłu często wybierają jeden z krajów położonych za naszą południową granicą. Trudno się jednak temu dziwić. Czeskie oraz słowackie kurorty zimowe mogą zapewnić równie atrakcyjne warunki przy mniejszej liczbie odwiedzających je turystów. To w połączeniu z ich dogodną lokalizacją na pewno przekona wielu miłośników sportów zimowych. Warto jednak pamiętać o tym, aby przed każdym takim wyjazdem zadbać o swoje bezpieczeństwo. Doskonałym zabezpieczeniem dla snowboardzistów będzie ubezpieczenie turystyczne dla aktywnych. Co warto wiedzieć o takich polisach? Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie na snowboard do Czech? Odpowiedzi na te pytania zostały zawarte w poniższym artykule. Zapraszamy więc do jego lektury.

Jakie ubezpieczenie wybrać na snowboard do Czech?

Czeskie kurorty zimowe są w większości położone nieopodal polskiej granicy. To z kolei sprawia, że niektórzy turyści mogą podważać sens zakupu ubezpieczenia na taki wyjazd. Jest to jednak poważny błąd, ponieważ nagłych wypadków po prostu nie sposób przewidzieć. Dlatego też warto się przed nimi zabezpieczyć za sprawą zakupu ubezpieczenia turystycznego.

Niemniej rzeczywiście w przypadku takich wyjazdów zagranicznych turyści mogą postawić na dość standardową ochronę. Z tego względu wybrana polisa powinna obejmować między innymi: ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży, ubezpieczenie NNW i OC.

Dla snowboardzistów szczególnie ważny będzie pierwszy z wymienionych zapisów. W przypadku aktywności górskich takie ubezpieczenie powinno obejmować kilka ważnych kwestii. Pierwszą z nich są wszelkie wydatki związane z leczeniem, które nie zostaną zrefundowane przez kartę EKUZ. Warto bowiem pamiętać, że w Czechach pacjenci muszą pokrywać część kosztów leczenia. Drugim ważnym aspektem są koszty ratownictwa górskiego oraz transportu medycznego do kraju. Obydwa te wydatki mogą zostać sfinansowane tylko dzięki posiadanemu ubezpieczeniu.

Które ubezpieczenie najlepsze na snowboard do Czech?

Dobra wiadomość jest taka, że zdecydowana większość polis turystycznych obejmuje takie zapisy. Dzięki temu snowboardziści mogą śmiało wybrać jedną z wielu dostępnych ofert. Opisywane polisy są dostępne u asekuratorów, takich jak: Allianz, ERGO, TU Europa oraz Signal Iduna.

Niektórzy mają jednak swoje własne zasady dotyczące zakupu ubezpieczeń i zawsze chcą stawiać na maksymalną dostępną ochronę. Takim osobom można więc śmiało polecić ubezpieczenie turystyczne Warta. Choć jest ono nieco droższe od innych świadczeń, zapewnia zdecydowanie najwyższe kwoty odszkodowań i szeroki zakres ochrony.

Najwięksi miłośnicy gór powinni z kolei wrócić uwagę na ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót. Jest to całoroczna polisa górska, a więc kupowanie jej w przypadku jednorazowego wyjazdu nie ma większego sensu. Jeżeli jednak ktoś spędza praktycznie każdy urlop w górach, opisana polisa będzie już idealnym rozwiązaniem. Ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót obejmuje zarówno snowboarding/narciarstwo, jak i inne sporty górskie (np. wspinaczkę).

Ile kosztuje ubezpieczenie na snowboard do Czech?

Kolejnym ważnym argumentem przemawiającym za zakupem ubezpieczenia na snowboard będzie jego cena. Zwykłe ubezpieczenie turystyczne można zakupić już za około 40 złotych na tydzień. Tylko w przypadku tych najbardziej rozbudowanych świadczeń jego cena może wzrosnąć do około 100 złotych.

Jak na tle takich świadczeń wypada całoroczna polisa PZU Bezpieczny Powrót? Jej ceny zaczynają się od kwoty 220 złotych. Łatwo można więc obliczyć, że jest to równowartość około 5 polis tygodniowych. Dlatego opisane świadczenie będzie opłacalne tylko pod warunkiem regularnych wyjazdów w góry.

Gdzie kupić ubezpieczenie na snowboard do Czech?

Aktualnie najlepszą alternatywą dla snowboardzistów wydaje się kupowanie ubezpieczeń online. Za pomocą internetu można szybko znaleźć i łatwo kupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Z pomogą przychodzi tutaj serwis Polisoteka.pl, który zapewnia dostęp do informacji na temat aktualnych ofert ubezpieczeń snowboardowych. Dzięki naszej platformie znalezienie polisy na snowboard staje się dużo łatwiejsze.

Podsumowanie

W Czechach turyści muszą płacić zarówno za udzielenie pomocy medycznej, jak i za ratownictwo górskie. Jeżeli więc planujesz wyjazd snowboardowy do Czech i chcesz uchronić się przed takimi wydatkami, kup ubezpieczenie turystyczne. Dobra polisa stanowi najlepsze rozwiązanie pod kątem zabezpieczenia się przed niespodziewanymi wydatkami w trakcie wyjazdu. Największą rolę odgrywa tutaj ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży, choć kompleksowa polisa snowboardowa powinna obejmować także inne zapisy. Aby znaleźć odpowiednie świadczenie, warto skorzystać ze strony Polisoteka.pl.