Ubezpieczenie na narty na Słowację
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na narty na Słowację

Polskie kurorty zimowe praktycznie przez cały sezon są wypełnione turystami. Z tego względu niektórzy wielbiciele narciarstwa mogą zdecydować się na wybór innego kierunku. Wówczas celem wyjazdu może być np. jeden z tatrzańskich kurortów na terytorium Słowacji. Miejscowe stoki narciarskie rzeczywiście zapewniają dogodne warunki do oddawania się zimowej rozrywce. Warto jednak zadbać o to, aby taka rozrywka nie przerodziła się w nagły problem. Aby zabezpieczyć swój wyjazd, warto kupić specjalne ubezpieczenie turystyczne na narty. Jak wybrać ubezpieczenie na narty na Słowację? Zachęcamy do lektury naszego poradnika.

Jakie ubezpieczenie wybrać na narty na Słowację?

Choć Tatry znajdują się na terytorium Polski i Słowacji, zasady obowiązujące na obydwu częściach tego pasma są inne. Dla turystów jedną z najważniejszych różnic jest kwestia ratownictwa górskiego. W Polsce TOPR świadczy takie usługi bezpłatnie. Jednak jego słowacki odpowiednik, czyli Horská Záchranná Služba (HZS), pobiera opłaty za organizację akcji ratunkowej. Z tego powodu dobra polisa musi obejmować refundację kosztów ratownictwa.

Oprócz tego zakres polisy powinien obejmować zwrot kosztów leczenia oraz ewentualnego transportu do kraju. Warto również pamiętać o innych przydatnych zapisach. Wszystkim narciarzom na pewno przyda się dodatkowa ochrona bagażu. Dzięki niej będzie można uzyskać rekompensatę pieniężną w razie zniszczenia, zgubienia lub kradzieży przewożonego sprzętu. Cennym dodatkiem może być także dodatkowe OC lub narciarskie assistance.

Które ubezpieczenie najlepsze na narty na Słowację?

Ubezpieczenia turystyczne znajdują się w ofertach wielu różnych ubezpieczycieli. Dlatego narciarze mają ułatwione zadanie. Mogą oni wybrać jedno z ubezpieczeń dostępnych w ofertach firm: Generali czy Signal Iduna.

Jeżeli chodzi o polisy dla bardziej wymagających osób, tutaj od razu trzeba wspomnieć o ubezpieczeniu Warta. Jest to kompleksowa polisa turystyczna obejmująca również sporty zimowe. Jej wyjątkowość wynika z bardzo szerokiego zakresu ochrony i wysokiej sumy ubezpieczenia.

Nie sposób również nie wspomnieć o jednej z absolutnie unikalnych polis na rynku. Ubezpieczenie PZU Bezpieczny Powrót to całoroczna polisa górska. Jej zakres obejmuje wszystkie sporty górskie, w tym także narciarstwo oraz snowboarding. Polisa Bezpieczny Powrót gwarantuje pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i organizacji transportu powrotnego do kraju. Ze względu na całoroczny charakter taka polisa będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które jeżdżą w góry przynajmniej kilka razy w roku.

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty na Słowację?

Odpowiedź na postawione pytanie zależy przede wszystkim od wybranego rodzaju ubezpieczenia. Najtańszą alternatywą jest zwykła polisa turystyczna, która będzie obowiązywać przez cały okres wyjazdu zagranicznego. Koszt jej zakupu na 7 dni nie powinien przekroczyć kwoty 40-60 złotych.

Nieco więcej trzeba będzie zapłacić za polisy o bardziej kompleksowym zakresie. Tutaj dobrym przykładem jest opisana wyżej polisa od firmy Warta. W zależności od wybranego wariantu jej cena waha się w okolicy 70 złotych za tydzień ochrony.

Zdecydowanie najwięcej trzeba zapłacić za polisę całoroczną PZU Bezpieczny Powrót. Jej najtańszy wariant kosztuje bowiem 220 złotych. Warto jednak pamiętać, że ta polisa zapewnia ochronę na cały rok. Tym samym będzie można z niej korzystać również po zakończeniu sezonu zimowego. Nie ulega więc wątpliwości to, że będzie ona dobrym i opłacalnym wyborem dla osób, które regularnie podróżują w góry.

Gdzie kupić ubezpieczenie na narty na Słowację?

Ubezpieczenia turystyczne wciąż można kupować drogą stacjonarną, czyli u agenta lub w placówce asekuratora. Jednak dużą bardziej praktyczną i szybszą alternatywą jest kupienie polisy online. Taki zakup nie wymaga wychodzenia z domu, a gotowa polisa trafia w formie elektronicznej na podany adres e-mail.

Zakup polisy online pozwala także na wygodne porównywanie dostępnych ofert. W tym celu warto korzystać ze strony Polisoteka.pl. Nasz serwis umożliwia znalezienie oferty, która jest najlepiej dostosowana do wymagań narciarzy oraz innych osób zainteresowanych zakupem polisy.

Podsumowanie

Na terytorium słowackich Tatr nie można już liczyć na uzyskanie darmowej pomocy ratowników górskich. Jest więc to jeden z najważniejszych argumentów przemawiających za zakupem polisy turystycznej. Takie świadczenie może jednak zapewniać mnóstwo innych korzyści. Wystarczy tutaj wspomnieć choćby o: ubezpieczeniu sprzętu narciarskiego, ochronie OC lub NNW. Jeżeli zatem chcesz uzyskać ochronę podczas zimowego wyjazdu, koniecznie kup ubezpieczenie turystyczne. Pod tym względem dobrym rozwiązaniem będzie zarówno krótkoterminowa polisa, jak i bardziej kompleksowe ubezpieczenie całoroczne. Narciarze mogą więc dopasować wybór świadczenia do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.