Ubezpieczenie na narty do Francji

Duża część pasma Alp mieści się na terytorium Francji. Miejscowe lodowce oraz stoki są więc idealnym miejscem do uprawiania sportów zimowych. Chętnie korzystają z tego narciarze, którzy każdej zimy tłumnie przyjeżdżają do francuskich kurortów. Na pewno taki urlop będzie świetną okazją do oddawania się ulubionej aktywności. Warto jednak zadbać o to, aby nagły wypadek nie spowodował poważnych problemów w czasie zimowego wyjazdu. Obecnie najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed takimi sytuacjami będzie zakup polisy. Ubezpieczenie na narty do Francji może zapewnić gwarancję uzyskania pomocy na kilku ważnych płaszczyznach. Czym więc należy się kierować przy wyborze takiej polisy? Jakie ubezpieczenie na narty we Francji będzie dobrym rozwiązaniem? Zapraszamy do lektury.

Jakie ubezpieczenie wybrać na narty we Francji?

We Francji turyści mogą korzystać z karty EKUZ, aby uzyskać podstawową pomoc lekarską. Narciarze nie powinni jednak w pełni polegać na tym dokumencie. Dlaczego? Ponieważ karta EKUZ nie gwarantuje pełnej refundacji, a co za tym idzie – naraża narciarzy na pewne wydatki. Te z kolei mogą być naprawdę wysokie.

Karta EKUZ nie zapewni choćby pokrycia kosztów ratownictwa górskiego. Ponadto nawet jej posiadacze będą musieli płacić za pobyt w szpitalu oraz niektóre wykonywane badania. Tym samym po zakończeniu leczenia może się okazać, że wystawiony rachunek będzie bardzo wysoki.

Warto również pamiętać o tym, że upadek na stoku może skutkować poważnym urazem i koniecznością dłuższej hospitalizacji. Wtedy jedynym ratunkiem przed koniecznością uiszczenia wysokich opłat będzie posiadane ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży. Taka polisa musi gwarantować refundację kosztów takiej opieki. Ponadto niemal wszystkie sportowe ubezpieczenia tego typu zapewniają również zwrot kosztów ratownictwa górskiego. Oprócz tego ich posiadacz może liczyć na pomoc w organizacji transportu medycznego do kraju.

Kwestie zdrowia i bezpieczeństwa są w tym przypadku najważniejsze. Jednak poza nim warto także zwracać uwagę na inne zapisy. Dobre ubezpieczenie na narty powinno zapewniać również: OC, ubezpieczenie bagażu (w tym sprzętu sportowego), NNW i assistance.

Które ubezpieczenie najlepsze na narty do Francji?

Do wszystkich opisanych wyżej aspektów należy dodać jeszcze dwa czynniki. Pierwszym z nich jest charakter wyjazdu, a drugim indywidualne preferencje narciarza.

Jeżeli chodzi o charakter wyjazdu, można tutaj mówić o dwóch sytuacjach. Dla wielu narciarzy zimowy urlop we Francji będzie jedynym wyjazdem tego typu w ciągu roku. Wtedy można śmiało postawić na krótkoterminowe ubezpieczenie turystyczne. Jeżeli taka polisa będzie obejmować jazdę na nartach, można śmiało ją wybrać. Takie ubezpieczenia widnieją np. w ofertach firm Signal Iduna oraz Generali. Bardziej wymagającym osobom warto polecić ubezpieczenie turystyczne Warta, które zapewnia najwyższy na rynku limit kosztów leczenia.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Drugą sytuacją będzie jednak taki scenariusz, w którym wyjazd do Francji stanowi tylko jeden z elementów sezonu. Niektórzy narciarze mają bowiem w swoich planach kilka takich wyjazdów. Dla takich osób kupowanie krótkoterminowych polis będzie mało praktyczne. Dużo korzystniejszy jest wtedy wybór całorocznej polisy górskiej PZU Bezpieczny Powrót. Oferuje ona wszystkie kluczowe świadczenia (m.in. refundację leczenia, ratownictwa, transportu do kraju), a jej zakres uwzględnia rozmaite sporty górskie. Jest więc to najlepsza alternatywa dla osób spędzających niemal każdy urlop w górach.

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty we Francji?

Przy wyborze polisy krótkoterminowej koszt zakupu ubezpieczenia na narty wyniesie średnio 50 złotych za tygodniową ochronę. Na nieco większy wydatek muszą jednak przygotować się osoby, które wybiorą bardziej rozbudowane polisy. Przykładowo, wspomniane ubezpieczenie turystyczne Warta będzie kosztować około 60 złotych za tydzień.

Przy częstych wyjazdach w góry najkorzystniejszy będzie zakup ubezpieczenia PZU Bezpieczny Powrót. Co prawda, ceny najtańszego wariantu tego świadczenia zaczynają się od 220 złotych. Jednak trzeba pamiętać, że taka ochrona utrzymuje się przez rok od zakupu. Dlatego przy częstych wyjazdach w góry wciąż jest to opłacalna alternatywa.

Gdzie kupić ubezpieczenie na narty we Francji?

Aktualnie stacjonarne kupowanie ubezpieczeń wydaje się mało praktyczną alternatywą. Znacznie szybszym i wygodniejszym rozwiązaniem będzie zakup polisy na narty online. Dzięki temu zakup zajmie kilka lub kilkanaście minut, a gotowa polisa trafi bezpośrednio na podany adres e-mail.

Ponadto kupowanie polis przez internet zapewnia jeszcze jedną ważną korzyść. Jest nią możliwość szybkiego zestawienia ze sobą kilku dostępnych ofert. W ten sposób dużo łatwiej będzie wybrać najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie. Pomóc w tym może choćby serwis Polisoteka.pl. Nasza bogata baza danych zawiera informacje o ofertach różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dlatego zachęcamy wszystkich narciarzy do skorzystania z serwisu Polisoteka.

Podsumowanie

Wypadków na stokach narciarskich nie można przewidzieć i z tego względu ciężko im zapobiec. Na szczęście można się przed nimi zabezpieczyć. Jak możesz to zrobić? Odpowiedź jest bardzo prosta – kup ubezpieczenie turystyczne. Taka polisa zapewni gwarancję pokrycia kosztów leczenia poza granicami Polski, kosztów ratownictwa górskiego oraz transportu do kraju. Ważne jest jednak to, aby wybrana polisa obejmowała ochroną uprawianie sportów zimowych. Narciarze powinni także zwrócić uwagę na okres obowiązywania ochrony. Jeżeli ktoś wyjeżdża na narty do Francji tylko raz w roku, wystarczy mu zwykłe ubezpieczenie turystyczne (np. Signal Iduna, Generali, Warta). Z kolei innym można polecić całoroczną polisę PZU Bezpieczny Powrót.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć