Ubezpieczenie sprzętu wodnego
Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczeni sprzętu wodnego – ile kosztuje? Które jest najlepsze?

Mianem sprzętu wodnego można określić rozmaite akcesoria. Zazwyczaj jest to wyposażenie używane podczas uprawiania konkretnego sportu wodnego. Co łączy takie akcesoria? Z reguły łączy je wysoka wartość materialna. Toteż uszkodzenie lub kradzież takiego sprzętu potrafi mocno odbić się na kieszeni właściciela. Dlatego też naprawdę dobrym pomysłem będzie ubezpieczenie sprzętu wodnego. Ile kosztuje taka polisa i jak ją wybrać?

Co daje ubezpieczenie sprzętu wodnego?

Podstawową korzyścią wynikającą z zakupu ubezpieczenia sprzętu wodnego jest gwarancja uzyskania rekompensaty finansowej. Takie odszkodowanie można uzyskać zarówno w razie zniszczenia, jak i kradzieży przewożonego sprzętu.

Pod względem formalnym ubezpieczenia sprzętu wodnego stanowią rozszerzenie ubezpieczenia bagażu, a co za tym idzie – część ubezpieczenia turystycznego. Dlatego takiej polisy zazwyczaj nie można kupić oddzielnie.

Ile kosztuje ubezpieczenie sprzętu wodnego?

Cena ubezpieczeń sprzętu wodnego zależy przede wszystkim od rodzaju i wartości wyposażenia, które ma zostać objęte ochroną. Nie jest to nic dziwnego, albowiem wysokość gwarantowanego odszkodowania powinna odpowiadać wartości takiego sprzętu. Z tego względu zabezpieczenie akcesoriów o większej wartości materialnej będzie wiązać się z większym wydatkiem.

Na szczęście z reguły nie są to duże koszty. W większości przypadków takie ubezpieczenie będzie dostępne już za około kilka złotych dziennie. Tylko w wyjątkowych sytuacjach podana kwota może być nieco wyższa.

Jakie ubezpieczenie sprzętu wodnego jest najlepsze?

W przypadku wszystkich ubezpieczeń głównym wyznacznikiem ich jakości jest gwarantowana ochrona. Powinna ona obejmować wszystkie najważniejsze ryzyka, a ponadto asekurator musi zapewnić odpowiednio wysokie odszkodowanie.

Z drugiej strony należy pamiętać, że taka polisa stanowi część innego ubezpieczenia. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z treścią OWU. Ogólne Warunki Ubezpieczenia kryją w sobie wszystkie najważniejsze informacje na temat zakresu polisy. Jeżeli taki zakres będzie spełniać wymogi właściciela sprzętu, warto zdecydować się na zakup danego świadczenia.